Jak donosi portal Lisa, Kukiz wypytuje wyborców o obrzezanie

    Ot, taki przykład standardów dziennikarskich prezentowanych przez portal natemat.pl (nie interesuje mnie w tym momencie akurat ocena postaci pana Kukiza ani jego inicjatyw).

    * W zajawce jednego z tekstów na portalu znanym jako parówkowy można przeczytać, jak to Kukiz wypytuje wyborców o obrzezanie:

    * W tytule podobnież, jak i w samym tekście, gdzie mamy nawet niezbite dowody w postaci zacytowanego wpisu z Facebooka:

    Propagandowy kołek wbito w łeb ogłupiałemu czytelnikowi trzykrotnie. Kukiz-faszysta w portki wyborcom zagląda. No i przecież mamy twarde dowody!

*  *  *
    A teraz kliknijmy na ów rzeczony Facebook:
    Otóż okazuje się, że Kukiz umieścił w serwisie społecznościowym okładkę orwellowskiego „Folwarku zwierzęcego”. Jeden z użytkowników stwierdził, że Orwell to lewicowiec, z czego wysnuł wniosek (czy na poważnie, czy dla zgrywy) że cały ruch Kukiza to pewnie też lewica. Na co Kukiz dowcipnie dał do zrozumienia, że kierując się tym tokiem rozumowania należałoby przyjąć, że skoro Żyd wymyślił Facebook, to zapewne korzystają zeń jedynie obrzezani. Tyle na Facebooku napisał Kukiz.

    I taki właśnie, wyrwany z kontekstu, fragment rozmowy na serwisie społecznościowym przytaczany jest przez portal natemat.pl, jako uzasadnienie bredni, jak to Kukiz pyta wyborców o obrzezanie. Jak widać, portal Lisa dość szybko osiągnął intelektualny poziom Gazety Wyborczej.
                                                                        *  *  *
   O twórcy Facebooka, Marku Zuckerbergu - krótko na Wikipedii.