Po cholerę kopać się z Kukizem? Wpis brutalnie racjonalny

    Jak widać, jednym z najważniejszym problemów dla „mediów niezależnych” i sporej części blogosfery jest to, co niejaki Paweł Kukiz powiedzieć miał na korytarzu telewizji Republika, przy czym warto zwrócić uwagę że nie była to wypowiedź publiczna, ale prywatna (nie mówiąc już o tym, że celowa obraza „ty pisowska k…o” byłaby czymś jakościowo różnym od komentarza w stylu „k…wy pisowskie”, do czego ów się przyznaje).
    Obejrzałem cały ten wywiad – był po prostu nudny. No bo wygląda to tak: Pani Gójska-Hejke mająca poczucie MISJI zrobienia głupa z Kukiza rozmawia z Kukizem mającym poczucie MISJI zbawiania świata, a ostatecznie wychodzi żenada. Absolutnie nie interesuje mnie w tym momencie, czy Kukizowi po tymże wywiadzie się wyrwało, czy też jest permanentnym chamem, świrem, głupem, burakiem, menelem et cetera. Pragnę natomiast zwrócić uwagę na brutalne fakty natury politycznej (czy też polityczno-technicznej) i na matematykę wyborczą.

    Po pierwsze.
    Obok progu wyborczego w polskim systemie przeliczania głosów na mandaty funkcjonuje metoda d’Hondta, promująca ugrupowania z wynikami najlepszymi, drakońsko zaniżająca ilość mandatów ugrupowaniom mniejszym (proszę sobie znaleźć w sieci i na spokojnie zapoznać się z jej niuansami).
    Jeśli wierzyć ostatnim sondażom (ich wyniki zostały podane m.in. na Niezależnej): PiS ma 40,4%, PO 19%, zaś postkomuno-palikociarnia zwana Zjednoczoną Lewicą 9,5%. Trzy ugrupowania sytuują się w okolicach progu wyborczego. Ciut powyżej progu wyborczego: partia Petru zwana Nowoczesną (czyli Platforma bis) oraz postkomuna z ZSL zwana PSL-em. Ciut poniżej progu – Kukiz.
    Wolałbym, ażeby Kukizowi notowania wzrosły. Wzrost o dwa-trzy punkty procentowe oznaczałby w praktyce odebranie kilku–kilkunastu mandatów postkomunie z ZSL oraz partii Petru. A może nawet postkomuno-palikociarni ze Zjednoczonej Lewicy. Fakty są takie, że Kukiz odebrał sporo wyborców Komorowskiemu, a w konsekwencji lewactwu i Platformie. Z punktu widzenia sporej części elektoratu, Kukiz przełamał psychologiczną barierę, mówiąc wprost – otworzył oczy przynajmniej części lemingradu (choć niektórzy twierdzą, że był sterowany, wygląda raczej na to, że chciano nim zagrać, ze skutkiem – jak się okazało – odwrotnym).
    Dlatego też jak najbardziej zrozumiałe, że meinstream, starający się dopompować nie tylko PO, ale także partię Petru i obydwie mutacje postkomuny, chce Kukiza pogrzebać i od dłuższego czasu robi z niego ksenofoba, nacjonalistę, faszystę, i tak dalej. Czy nie zastanawiające że ostatnia rewelacja „mediów niezależnych” została przez „media wiodące" tak chętnie podchwycona?

    Po drugie:
    Można śmiać się z pubertalnej „antysystemowości” Kukiza, warto jednak powiedzieć sobie wprost, że w Polsce istnieje spora grupa ludzi, którzy mają szczerze dość platformiano-postkomuszych sitw, a jednak zwolennikami PiS-u nie będą (wiem, że często choćby na życzenie lokalnych pisowskich struktur i działaczy, którzy swoja radosną twórczością i funkcjonowaniem w miejscowych układach zdołali do siebie zrazić niejedną społeczność lokalną).
    Wolałbym, ażeby ci zrażeni do PiS-u zagłosowali właśnie na partię Kukiza. Także ze względu to, co napisałem wcześniej.

    Po trzecie:
    PiS-owi z obecnymi 40,4 procentami może być trudno ów wynik polepszyć. Czy partia na pewno utrzyma obecny wynik sondażowy i czy w konsekwencji po wyborach będzie w stanie rządzić samodzielnie?
    Ruch Kukiza to na dziś dzień pewna niewiadoma. Nie wiem jednak, czy w tej niewiadomej PiS nie znajdzie ewentualnych sojuszników do koalicji (bo gdzie indziej ma ich szukać?). Ja tego nie wiem. Czy PiS z „niezależnymi mediami” wiedzą to absolutnie na pewno?

    Dlatego też pytam: Po jaką cholerę kopać się teraz z Kukizem? Jaki ma to sens?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika robertlodz

25-08-2015 [18:01] - robertlodz | Link:

Z całym szacunkiem Panie Leonie.
Koalicja z Kukizem jest moim zdaniem równie ryzykowna, jak nie przymierzając skok z wieżowca z parasolem.
Poczytamy listy wyborcze jego Ruchu, wtedy okaże się kto zacz.

Obrazek użytkownika Jonasz01

25-08-2015 [18:22] - Jonasz01 | Link:

Amen...

Obrazek użytkownika xena2012

25-08-2015 [19:45] - xena2012 | Link:

po co się kopać z Kukizem?Ja myślę,że Kukiz sam sie zdrowo pokopał.Możliwe ze wywiad w TV Republika był nudny wszak przywykliśmy tak do agresji w debatach i wywiadach,że normalna telewizyjna rozmowa bez inwektyw i wyzwisk przechodzi bez echa.Kukiz swoją zntypatię do PiS-u ujawnił dosć nieefektownie,połowicznie,ale widzę w tym pewien spryt,bo to on czuje się obrażony.Dzisiaj na pewno nasz twardziel zapewne wpadnie w czułe ramiona Olejnikowej.a w najblizszy poniedziałek wypłacze się u Lisa.

Obrazek użytkownika goscaga

25-08-2015 [21:19] - goscaga | Link:

czyli,KUkiz przychodzi do studia,plecie bzdury szukajac okazji aby bezpardonowo atakowac Prezydenta zupelnie na slepo I niesprawiedliwie,kwestionowac jego dzialania(znawca sie znalazl)poziom bylego kandydata na prezydenta bije po oczach,widoczna amatorszczyzna poglebila sie jeszcze bardziej

a pani Gojska Hejke powinna mu przytaknac,nie dociekac,pozostawic merytoryke za drzwiami?

o czym Pan mowi?Pani Gojska bardzo sprytnie I blyskotliwie pociagnela tylko te niewiedze I klamstwo,w ktora sam gosc-Kukiz sie uwiklal

zabraklo mu argumentow,bo po prostu takowych nie posiada I odkryl niechcacy swoja prawdziwa twarz
Pani dziennikarka byla jedynie madrym tribikiem,ktory umozliwil poznanie prawdy

Obrazek użytkownika stachu

25-08-2015 [23:07] - stachu | Link:

zgadzam się po co się kopać z Kukizem ale widocznie był tego jakiś cel zrazić wyborców Kukiza do Pisu ?? To się świetnie udało za przyczyną tzw niezależnych mediów ale potem będzie płacz i zgrzytanie zębami,to co się stało ,że się znowu zesrało i PIS nie wygrał gratuluję pomysłu TV Republika

Obrazek użytkownika Janko Walski

25-08-2015 [23:19] - Janko Walski | Link:

"Pani Gójska-Hejke mająca poczucie MISJI zrobienia głupa z Kukiza "

Bzdura. Zadawałbym podobne pytania po prostu by dowiedzieć się jaki jest jego stosunek do waznych spraw, skoro 20% Polaków obdarzyło go zaufaniem. Głup wyszedł z niego. Okazało się, że nie różni się od sklepowej Kopacz. Taki Ogrodnik Kosińskiego z "Wystarczy być".

Obrazek użytkownika Chatar Leon

26-08-2015 [08:54] - Chatar Leon | Link:

Głup zapewne nie wyszedłby z Palikota, Petru albo z ZSL.
Czyli lepiej przyłączyć się do Wyborczej i Lisa, aby przez wciśnięcie Kukiza pod próg zwiększyć w wyborach siłę partii postkomunistyczno-platformianych.

(nigdzie nie napisałem, że uważam Kukiza za jakiegoś orła)

Obrazek użytkownika Obywatel

26-08-2015 [10:36] - Obywatel | Link:

Dziennikarz nie jest politykiem, nie może kalkulować w ten sposób.
A jeśli już przejść do kalkulacji, to w tym względzie nic nie jest oczywiste.
Może fantazjuję, ale jestem w stanie wyobrazić sobie samodzielne rządy Prawa i Sprawiedliwości - Prawicy Rzeczypospolitej - Polski Razem - Solidarnej Polski. Powtórki z koalicji z "LiS-em" Polska nie potrzebuje.

Obrazek użytkownika Janko Walski

26-08-2015 [10:48] - Janko Walski | Link:

On sam się wciska, ku uciesze prowadzących SBeków.

Obrazek użytkownika Kaśka

26-08-2015 [13:26] - Kaśka | Link:

"Po cholerę kopać się z Kukizem? "
A kto tu mówi o kopaniu? Wywiad nie był nudny chyba, że oglądało się go tylko ze względu na pikantną reklamę i z chęci usłyszenia bluzgów w wykonaniu Kukiza. Wiele powiedział nam (wywiad) z jakim człowiekiem mamy do czynienia, kim są jego "dobrzy znajomi", w jakich kręgach się porusza.Jaka jest jego wiedza, a raczej niewiedza na temat polityki krajowej i zagranicznej, którą było nie było chciał prowadzić startując w wyborach prezydenckich.

A także jak będzie się zachowywał choćby w stosunku do ewentualnego koalicjanta. Przyznam iż branie na poważnie tego pana jako przyszłego koalicjanta dla PIS jest bardzo niebezpieczne, kopanie się z Kukizem w takiej sytuacji, nabiera prawdziwego znaczenia, a gówniarskie zachowanie w stylu biorę zabawki i idę do domu pokazuje na jakim poziomie emocjonalnym jest ten pan.
Jestem bardzo wdzięczna pani Katarzynie iż potrafiła odsłonić prawdziwą twarz tej osoby, bo skąd mamy czerpać wiedzę o "politykach" jeśli nie z tak profesjonalnie przeprowadzonego wywiadu?