Oświadczenie Mariana Kowalskiego z RN o zerwaniu z Kukizem

„Marian Kowalski rezygnuje ze współpracy z Pawłem Kukizem. Lider Ruchu Narodowego wyjaśnia powody rezygnacji z wspólnego startu w wyborach oraz ujawnia kulisy  kontaktów z Kukizem.”...” Jest koniec sierpnia, a nadal nie ma ułożonych list wyborczych. Nie możemy zbierać podpisów i prowadzić akcji promującej ten projekt polityczny „...”Wielu członków Ruchu Narodowego oraz przedstawicieli środowisk antysystemowych było zaproszonych przed komisję, którą nazywam weryfikacyjną. Te komisje miały wyłonić kompetentnych kandydatów na posłów „...'rozmowa była nawet przyjemna i merytoryczna. Z tego, co wiem, mam otrzymać miejsce, które jeśli sondaże się potwierdzą zaowocować może mandatem poselskim. Osobiście powinienem czuć się usatysfakcjonowany. Niemniej jednak od dłuższego czasu docierają do mnie niepojące sygnały z innych ośrodków. Wielu działaczy konserwatywnych, wolnościowych czy narodowych, takich eliminacji nie przeszła. Ci ludzie, którzy odważnie od lat uczestniczą w Marszu Niepodległości, choć grozi za to więzienie, są usuwani z list, a na ich miejsce wchodzą działacze partii politycznych. I to partii władzy, PO, starej lewicy , a nawet Ruchu Palikota „...”a znak solidarności z tymi ludźmi z różnych środowisk, którzy od wielu lat głoszą poglądy znienawidzone przez wrogów Polski. Nie byłbym w porządku wobec  siebie, gdybym został posłem, wiedząc, że wiele osób, które mają kwalifikacje został odrzuconych. Nigdy bym sobie nie wybaczył takiego postępowania „...”Apeluje, panie Pawle ,niech ma pan odwagę wziąć do ręki długopis i stworzyć listy samemu. Albo startujemy razem, albo proszę powiedzieć, że nie ma miejsc dla nas na tych listach „...”Skoro jest na nich miejsce dla działaczy Platformy, ruchu Palikota czy ludzi starej lewicy, nie ma tam miejsca dla działaczy Ruchu Narodowego, wolnościowych i konserwatystów „..(źródło )

Jeszcze kilka dni temu.....
„Paweł Kukiz wystartuje do parlamentu z Warszawy. Zajmie „jedynkę” na stołecznej liście.”...”Miłosz Lodowski rzecznik prasowy powstającego ruchu Pawła Kukiza, ujawnił „Polska the Times” jak wyglądać mogą listy wyborcze tworzone przez nowe ugrupowanie....”Kandydaci Polonii znajdą się na liście wyborczej w Warszawie, bo tylko na tę listę mogą głosować Polacy przebywający na emigracji „...”Mimo, że pełne listy ruchu Pawła Kukiza poznamy dopiero we wrześniu, to już dziś znamy część nazwisk. Do parlamentu startować będą m.in. przedstawiciele Ruchu Narodowego, czyli Marian Kowalski, Robert Winnicki i Krzysztof Bosak. Znajdzie się też miejsce dla polityków Kongresu Nowej Prawicy - Artura Dziambora i Jacka Wilka. O mandat parlamentarny z pomocą Kukiza, powalczy też były kandydat na prezydenta Paweł Tanajno.
Ważną informacją jest fakt, że „jedynką” we Wrocławiu może zostać legendarny przywódca „Solidarności Walczącej” Kornel Morawiecki. „Kornel” koordynuje grono ekspertów skupionych wokół Kukiza.” „...(więcej )

------
Mój komentarz
Jeśli to co mów Kowalski nie jest jakimś elementem rozgrywek wewnątrz Ruchu narodowego to zawiodłem się na Kukizie. Kukiz maila szanse rozbić układ po okragłostołowy i zburzyć mający 25 lat tradycję układ polityczny III RP i po raz pierwszy na taka skalę wprowadzić nowy element na scenę polityczną, do Sejmu . Wolnorynkowcy, narodowcy, twardzi konserwatyści mieli szansę stać się siłą współrządzącą.

Jeśli i Kukiz rzeczywiście na swoich listach poumieszcza w większości jakieś lewackie mety , zrobi z Ruchu Kukiza taki śmietnik polityczny to będzie to znaczyło ,ze Układ ciągle trzyma mocno lejce w rękach .

Miejmy nadzieję, że to się szybko wyjaśni , bo celem tego typu zwrotu, o ile on rzeczywiście nastąpił jest zawiązanie koalicji Kukiz ,Platforma, Schetyna i zagrodzenie PiS owi drogi do władzy, i ole PiS nie zdobędzie większości Sejmowej.  W tej sytuacji Kukiz zacznie być lansowany w reżimowych mediach .

Video Marian Kowalski: Oświadczenie o starcie w wyborach parlamentarnych
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewic z Twitter 
Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
rozdziały 1
„ Dobre złego początki „ Na końcu którego będzie o boginiKali„ Nienależynerwosolu pić na oko „ O rzeźbie Niosącego Światło Impreza Starskiego „ Tych filmów już się oglądać nie da „ 7. „ Mutant „ „ Anne Vanderbilt „ „ Fenotyp rozszerzony.amborghini„ 10. „ Spisek w służbach specjalnych „11. Marzenia ministra ołapówkach „ 12. „ Niemierz i kontakt z cybernetyką „ 
 13„ Piękna kobieta zawsze należy do silniejszego „
Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska
Ci z Państwa , którzy chcieliby wesprzeć finansowo moją działalność blogerską mogą to zrobić wpłacając dowolną kwotę w formie darowizny na moje konto bankowe
Nazwa banku Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 39 7999 9995 0651 6233 3003 0001 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Józef Darski

22-08-2015 [15:21] - Józef Darski | Link:

nie należy sprowadzać wszystkiego do 1 czynnika.
1. Są rozgrywki między Kowalskim a kierownictwem
2. To co pisze Kowalski pokrywa się z prawdą. Trwa walka między 3 grupami, które chcą decydować o obsadzaniu list. Wynikiem jest paraliż i groźba, że nie będzie podpisów
3. Prawie we wszystkich znanych wypadkach na listy brani są ludzie całkowicie nieodpowiedni, a nawet skompromitowani wyrokami, ergo ktoś kogoś trzyma za jaja.

Obrazek użytkownika JacBiel

22-08-2015 [23:12] - JacBiel | Link:

Stawiam na jaja Kukiza - jednak.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

24-08-2015 [14:08] - NASZ_HENRY | Link:

Nie ktoś kogoś tylko Schetyna Kukiza ;-)

Obrazek użytkownika matt

22-08-2015 [16:44] - matt | Link:

drogi panie marku....od dłuższego czasu śledzę pańską aktytwność i serdecznie chciałbym za nią podziękować....co do kukiza..no cóż, to co się z nim dzieje wręcz mnie zasmuca...osobiście uważam, że to człowiek szczery, mający jak najlepsze dla polski intencje, w rodzinach takich z jakich wywodzi się kukiz nie ma mowy aby ukształtowało się takie karierowiczowskie barachło jak zdradki sikorskie, sławki nowaki, tuski, schetyny itd.....niestety został omotany i sam się ze sobą pogubił... najbardziej szokujące dla mnie było kiedy schetyna wspomniał półgębkiem o bliskiej współpracy z kukizem...mam kukiza u siebie na facebook-u, więc kiedy gruchnęła ta gminna wieść w eterze, publika facebookowa dosyć tłumnie i licznie negatywnie to komentowała, pytała się pawła o co chodzi--- i niestety ale paweł nigdy się do tego nie odniósł nawet jednym słowem ( przynajmniej ja nie zauważyłem)....czyli coś musi być na rzeczy, prawdopodobnie upychanie kumpli schetyny na kukizowych listach...kumpli schetyny, lokalnych bonzów i całego tego gó.na.....cenię kukiza jako człowieka i patriotę, uważam także, że zacny byłby z niego prezydent;choć osobiście głosowałem na a.dudę; natomiast jego obecna działalność polityczna jest dramatem, niestety on sam tego kompletnie nie zauważa

Obrazek użytkownika MFW

23-08-2015 [10:07] - MFW | Link:

Związki Kukiza z G.Schetyną sięgają lat ich studenckich znajomości. Kim jest G.Schetyna - to powinien wiedzieć P.Kukiz wchodząc do polityki.
O tym, że G.Schetyna miał być "strategiczną rezerwą PO" mówił D.Tusk, gdy kierował Schetynę do komisji Spraw Zagranicznych Sejmu. Teraz przyszła pora, by tę "strategiczną rezerwę PO" wykorzystać, a P.Kukiz jest elementem tej taktyki wykorzystania G.Schetyny. Można powiedzieć, że D.Tusk uczynił wtedy z G.Schetyny "agenta śpiocha" PO, a teraz nadszedł czas, by agenta śpiocha obudzić i wykorzystać. Proszę zauważyć, że i w "Zjednoczonej Prawicy" jest narzędzie G.Schetyny czyli "Polska Razem" Gowina, która startując z list PIS-u może uzyskać parę szabel, które mogą się przydać, gdyby rzeczywiście PO i reszta planktonu w postaci Ruchu Kukiza, PSL, Zjednoczonej Lewicy i Nowoczesnej.pl, uzyskała razem tyle mandatów, by zablokować rządy PIS-u.

Obrazek użytkownika wandaherbert

22-08-2015 [21:09] - wandaherbert | Link:

"Cenię Kukiza" Kukiz to taki patriota ,jak Komorowski.Czy on nie zauważyl tej haniebnej polityki Komorowskiego iTuska po Smolenskiej tragedii??,mimo tego glosowal na niego, a takze glosowal na PO. Nie byl malolatem ,miał okolo 40lat i wiedzial co jest grane w polityce.A obecnie, co się wokol niego dzieje,czy wy tego nie widzicie .Ja temu panu nie ufałem od poczatku i chyba mam rację