Kukiz zmusi Szydło do wejścia Winnickiego do rządu ?

„Paweł Kukiz wystartuje do parlamentu z Warszawy. Zajmie „jedynkę” na stołecznej liście.”...”Miłosz Lodowski rzecznik prasowy powstającego ruchu Pawła Kukiza, ujawnił „Polska the Times” jak wyglądać mogą listy wyborcze tworzone przez nowe ugrupowanie. „...”Kandydaci Polonii znajdą się na liście wyborczej w Warszawie, bo tylko na tę listę mogą głosować Polacy przebywający na emigracji „...”Mimo, że pełne listy ruchu Pawła Kukiza poznamy dopiero we wrześniu, to już dziś znamy część nazwisk. Do parlamentu startować będą m.in. przedstawiciele Ruchu Narodowego, czyli Marian Kowalski, Robert Winnicki i Krzysztof Bosak. Znajdzie się też miejsce dla polityków Kongresu Nowej Prawicy - Artura Dziambora i Jacka Wilka. O mandat parlamentarny z pomocą Kukiza, powalczy też były kandydat na prezydenta Paweł Tanajno.
Ważną informacją jest fakt, że „jedynką” we Wrocławiu może zostać legendarny przywódca „Solidarności Walczącej” Kornel Morawiecki. „Kornel” koordynuje grono ekspertów skupionych wokół Kukiza.”...(źródło )

Rafał Ziemkiewicz „Turboniepokorni”...”Fakt jest faktem, że kształtuje się i krzepnie osobna prawicowa (cokolwiek to słowo jeszcze znaczy) formacja, nazwijmy ją, „turboniepokornych”. Dla nich jesteśmy mięczakami, niepotrzebnie komplikującymi proste sprawy – ale też coraz częściej jesteśmy dla nich tym, czym dla nas była michnikowszczyzna. A na dodatek traktujemy ich często dokładnie tak, jak michnikowszczyzna w czasach, gdy wydawała się sobie zwycięską, traktowała nas. Naprawdę, gdy przypomnę sobie początek lat dziewięćdziesiątych – totalna dominacja rozchamionej swą potęga „Gazety Wyborczej”, prawicowe bieda-pisemka, rachityczną obecność na spotkaniach zepchniętych do salek parafialnych – nie widzę powodu, żeby turboniepokorni, uznający Zachód za co najmniej nie mniejszy, a może nawet i większy syf, niż Moskwę, wolni od fetyszyzowania demokracji i weryfikujący po swojemu uznane przez nas autorytety, nie mogli za lat dwadzieścia stać się istotnymi graczami debaty publicznej. Kto wie, może nawet jej zwycięzcami.”..”To, czy mają na to szansę, zależy od rządów PiS i tego, co będzie się działo po ich przesileniu. Jest taka zasada, że kiedy ktoś zrazi się do drugiej żony, to nie wraca do pierwszej, tylko szuka kolejnej. Jeśli PiS, z przeproszeniem, spieprzy sprawy, to „wahadło społecznych nastrojów”, wbrew tej popularnej przenośni, wcale nie wróci do pozycji „PO”, tak jak nie wróciło do lewicy, tylko przesunie się jeszcze dalej w umowne „prawo „...(więcej)

„Michał Szułdrzyński: Z nowymi ludźmi Paweł Kukiz skręca w prawo „...”Muzyk odsunął od siebie ideologów JOW i otoczył się działaczami prawicowych partii. Choć sam śpiewał na Majdanie, nie stroni od polityków niechętnych Ukrainie. „...”Wbrew zapowiedziom nie doszło we czwartek do spotkania Pawła Kukiza z Patrykiem Hałaczkiewiczem, byłym szefem swego sztabu wyborczego w wyborach prezydenckich. Na Facebooku Kukiz pisał, że miało to być spotkanie ostatniej szansy dla ludzi ze środowisk JOW i Bezpartyjnych Samorządowców. „...”faktem jest istotna ewolucja, jaką muzyk przeszedł w ostatnich miesiącach. Dotyczy ona jego profilu ideowego. Jest wyraźna, jeśli spojrzymy, kogo uczynił swymi przedstawicielami regionalnymi. Jak w kampanii byli to głównie ludzie owładnięci ideą JOW lub samorządowcy, którzy stawiali sobie za cel rozbicie obecnego układu partyjnego, tak dziś pełnomocników Kukiza charakteryzują dwie cechy – nastawienie prawicowo-narodowe i sceptycyzm wobec Ukrainy. Wśród 18 pełnomocników (16 regionalnych, jednego ds. kresów i jednego ds. Polaków za granicą) są osoby związane z Ruchem Narodowym, Kongresem Nowej Prawicy czy też kojarzeni wcześniej z takimi ugrupowaniami jak PJN i Polska Razem Jarosława Gowina. „...” Z takimi ludźmi Kukizowi będzie znacznie łatwiej dogadać się z PiS, niż gdyby miał u boku ideologów JOW. Świadomie lub nie otacza się pragmatykami, którzy przy okazji będą pomostem do rozmów koalicyjnych w przyszłym Sejmie. Jest to też zapowiedź wyborczego sojuszu ze środowiskami narodowymi czy opuszczonymi przez Janusza Korwin-Mikkego politykami spod znaku KNP. Słowem: zwrot w prawo. „...”Na pełnomocnika ds. Kresów powołał urodzoną we Lwowie dziennikarkę Marię Pyż-Pakosz. Jej poglądy są zdecydowanie antymajdanowskie. W wywiadach broniła legalności prezydentury Janukowycza i opowiadała o urokach życia na Ukrainie pod jego rządami, potępiała zaś nacjonalizm Majdanu.Kukiz zbliżył się również do ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, bardzo krytycznego wobec Ukrainy. W jednym z ostatnich wywiadów zachwalał zaś Wiktora Orbana, który przecież wyłamuje się z europejskiej solidarności w relacjach z Putinem. Wszystko to wskazuje na zasadniczy zwrot w poglądach Kukiza na politykę wschodnią.”. ( więcej )

aweł Kukiz „Wierzę, że Jarosław Kaczyński będzie chciał napisać nową konstytucję i to jest obecnie celem jego życia  „...Moim głównym celem jest zmiana ustroju państwa. I uprzedzając pytanie o program: czy można mieć większy program niż zmiana ustroju? To tak jakby zapytać chłopów pańszczyźnianych, którzy chcieli uwłaszczenia, jak chcą to zrobić bez programu.  „...”eżeli system napisany jest przeciw obywatelowi, to nie jestem w stanie nic zrobić, np. zreformować sądownictwa i prokuratury, zapobiec wyprowadzaniu z Polski kapitału. Bo to nadzorują partiokraci, którzy traktują państwo jak dojną krowę, a obecna ordynacja powoduje, że czynią to bezkarnie. „...”Program PiS zakłada zatrzymanie kapitału w Polsce.To akurat bardzo mi się podoba. Ja w tym podatku od banków, przewidzianym na 0,39 proc., przesunąłbym jeszcze przecinek w prawą stronę.”...”O potrzebie zmiany konstytucji mówi PiS. Partia ta proponowała kiedyś system prezydencki.W środowiskach zwolenników JOW panuje przekonanie, że powinno się wprowadzić 460 okręgów i system parlamentarno-gabinetowy. Ja do tego grona nie należę. Uważam, że powinno dojść do wzmocnienia władzy wykonawczej poprzez wzmocnienie prezydenta. W skrócie to mogłoby być tak, że posłowie byliby wybierani w JOW na wzór systemu brytyjskiego, a prezydent miałby takie uprawnienia jak w modelu francuskim.”...”A pan będzie kandydował do Sejmu, czy do Senatu?Ja muszę być w Sejmie.”...”a rozmawiam z każdym. Gdyby teraz Leszek Miller przedstawił projekt zmiany ordynacji na jednomandatową i projekty ustaw hamujące drenaż Polski, to bym ten projekt popierał. Ja popieram dany projekt, a nie osobę czy partię.Grzegorz Schetyna byłyby lepszym partnerem niż Ewa Kopacz?Jeżeliędzie konieczność gry dla dobra ojczyzny z PO, to z pewnością pierwszą osobą będzie Schetyna.Macie ze sobą kontakt?
Widziałem się z nim kilka dni temu. Mijaliśmy się w jednej ze stacji telewizyjnych i przywitaliśmy się w obecności kamer. Tyle.  Z pewnością w Schetynie, który również niesie ze sobą cały bagaż tego zdeprawowania Platformy, zostało najwięcej państwowca. Na ile to jest przygniecione różnymi zobowiązaniami, które można traktować jako haki, tego nie wiem. Być może będę posiadał taką wiedzę, kiedy uda się partycypować we władzy i mieć dostęp do dokumentów.”...”Dla mnie pani Szydło jest również ogromną nadzieją, i ten nowy duch w PiS jest również dla mnie ogromną nadzieją, tylko że oni też są niepewni. A są niepewni dlatego, że są w PiS grupy takie, które wolałyby zamrożenia obecnego systemu, ponieważ dbają o swój partykularny interes.
Szydło jest lepszą kandydatką na premiera od Kaczyńskiego?
Podziwiam Jarosława Kaczyńskiego za to, że ponad osobiste ambicje stawia dobro Polski. Chcę wierzyć w szczerość tych intencji. I chciałbym uwierzyć w jeszcze jedną rzecz...
Jaką?
Wierzę, że Jarosław Kaczyński będzie chciał napisać nową konstytucję i to jest obecnie celem jego życia.
Kaczyński mógłby stanąć na czele komisji konstytucyjnej?”...”Ma pan zaufanie do Jarosława Kaczyńskiego, jako ewentualnego partnera politycznego?
Jestem przekonany, że podobnie jak ja stawia Polskę ponad siebie.”...”Polska powinna wejść do strefy euro?
A skąd. To bzdura.
A jakie powinny być w Polsce podatki?
Nie chcę podatków. Najlepiej gdyby wszyscy Polacy płacili KRUS.”...”Potrzebna jest repolonizacja mediów?
Tak. A także repolonizacja banków. Potrzebna jest tylko dobra wola przy tworzeniu nowej konstytucji”. „...(więcej )

Paweł Kukiz ogłosił listę 18 swych reprezentantów – po jednym z każdego województwa, uzupełnionych przez przedstawicieli Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich i w Unii Europejskiej. Kim są wybrańcy Kukiza?
Grzegorz Czarnecki – woj. zachodniopomorskie. Ma 51 lat. Jestem ekonomistą, wydawcą, i nauczycielem. Zawodowo zajmuje się głównie wydawaniem książek. Jest lokalnym liderem Ruchu Obrony Wyborów.
Oskar Kochman – woj. podkarpackie. 24 lata. Student prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Regionalny szef Ruchu Narodowego. Podczas ostatnich wyborów samorządowych był liderem listy Ruchu do sejmiku z Przemyśla i Jarosławia. Niegdyś asystent obecnego posła Solidarnej Polski Mieczysława Golby.
Piotr Morta – woj. łódzkie. Kiedyś powiatowy radny PiS. Obecnie zasiada w radzie powiatu wieruszowskiego. Jest również wiceprzewodniczącym Europejskiej Rady Zakładowej koncernu Pfleiderer AG. W zeszłym roku „Dziennik Łódzki” nagrodził go tytułem samorządowca roku.
Kamila Kępińska – woj. małopolskiego. 27 lat. Psycholog, która prowadzi w Krakowie szkołę łączącą naukę jazdy i języków obcych. Włada biegle językami hiszpańskim, portugalskim i angielskim.
Krystian Kamiński - woj. lubuskie. 32 lata. Kierownikiem logistyki w firmie transportowej w Zielonej Górze. Regionalny szef Ruchu Narodowego. Jak przypomina „Fakt”, przygodę z polityką zaczynał w Młodzieży Wszechpolskiej, w której poznał Krzysztofa Bosaka, późniejszego posła LPR.
Jacek Wilk – woj. świętokrzyskie. Kandydat Kongresu Nowej Prawicy w tegorocznych wyborach prezydenckich. Ekonomista, prawnik i informatyk.
Dominik Kolorz – woj. śląskie. Szef śląsko-dąbrowskiej „Solidarności”. Przez osiem lat był przewodniczącym górniczej „Solidarności”.
Agnieszka Białas – woj. wielkopolskie. Sekretarz poznańskiego oddziału stowarzyszenia KoLiber, które zrzesza młodych intelektualistów oraz przedsiębiorców o konserwatywno-liberalnych poglądach.
Romuald Bielewicz – woj. podlaskie. 40 lat. Zaczynał działalność polityczną w UPR. W ostatnich wyborach samorządowych chciał zostać miejskim radnym, ale mu się nie udało. Członek Opus Dei.
Adam Kondrakiewicz – woj. lubelskie. Przedsiębiorca i pracownik administracji samorządowej. Działacz Stowarzyszenia KoLiber. Lider listy Kongresu Nowej Prawicy do sejmiku lubelskiego w wyborach samorządowych.
Janusz Sanocki – woj. opolskie. Dawny burmistrz Nysy. W przeszłości był działaczemPZPR, „Solidarności”, a w latach 90. także KLD i UPR. Radny i dziennikarz.
Albert Łyjak – woj. dolnośląskie. Publicysta „Gazety Obywatelskiej”, pisma wydawanego przez „Solidarność Walczącą” Kornela Morawieckiego.
Mirosław Piesak - woj. kujawsko-pomorskie. 52 lata. Mistrz paraolimpijski z 2004 r. z Atlanty. Medalista z Sydney i Aten. Porusza się na wózku.
Grzegorz Paciulan – woj. warmińsko-mazurskie. Regionalny szef Forum Związków Zawodowych.
Artur Dziambor – woj. pomorskie. Kandydat w wyborach samorządowych na prezydenta Gdyni. Współzałożycielem Stowarzyszenia KoLiber. Właściciel szkoły językowej. Jak podaje „Fakt”, przez lata aktywnie wspierał Janusza Korwin-Mikkego, a potem został członkiem Rady Głównej Kongresu Nowej Prawicy.
Stanisław Tyszka – woj. mazowieckie. Współpracował z Przemysławem Wiplerem i Jarosławem Gowinem. Były dyrektor Centrum Analiz Fundacji Republikańskiej. Obecnie ekspert Centrum im. Adama Smitha. Prawnik, ekspertem od deregulacji.
Maria Pyż – reprezentantka mieszkańców Kresów Wschodnich. Polka ze Lwowa,  ma ukraińskie obywatelstwo. Rzeczniczka stowarzyszenia „Razem dla Kresów”i redaktor naczelna Polskiego Radia Lwów.
Grzegorz Zatorski - reprezentant Polaków z Unii Europejskiej. Mieszka w Dublinie. Współzałożyciel Klubu Republikańskiego w Dublinie oraz „Discover Poland”.
Wśród najbliższych współpracowników Kukiza są więc samorządowcy, narodowcy, dawni zwolennicy Janusza Korwin-Mikkego, działacze Stowarzyszenia KoLiber, „Solidarności” i „Solidarności Walczącej”. Jesienią okaże się czy to pospolite ruszenie podbije Sejm.” „...(więcej )
----------
Mój komentarz

Chyba mało kto tak naprawdę docenił Kukiza . Z całego zamieszania z listami wyłania się wcale nie tak luźna formacja , której rdzeniem jest Ruch Narodowy. Tuz obok tego rdzenia lokują się im bliscy programowo wolnorynkowcy Kongresu Nowej Prawicy.

Jeśli PiS nie uzyska większości , której mu życzę to szydło będzie musiała wejść w koalicję z Kukizem , a ten na pewno wprowadzi do rządu kilku narodowców. Słaby premier, a takim będzie Szydło stanie się zakładnikiem Kukiza i Winnickiego.

Jeśli PiS utrzyma system socjalistyczny , czyli między innymi przymusowy ZUS to będzie musiał utrzymać ucisk podatkowy i zusowski w stosunku do Polaków i ich małych firm . System socjalistycznego państwa dobrobytu zawalił się i żadne próby jego reanimacji , co obiecuje Szydło i Duda nie mają szansy na powodzenie , a to spowoduje dalsza zapaść Polski i w końcu spadek poparcia dla PiS . Co jest realnym dowodem na to że system w Polsce definitywne zawali się w Polsce pod rządami PIS. Otóż nigdzie na świecie w kraju w którym panuje przymusowego ZUS nie dużego wzrostu PKP. A co więcej wszystkie te kraje się wyludniają , przynajmniej jeśli chodzi o ludność tubylcza. Japonia, Korea Południowa, Tajwan , Rosja , Europa. To jest reguła , to jest prawidłowość i immanentna część systemu przymusowych ubezpieczeń i wysokich podatków.

Kukiz i narodowcy od początku będą grali na przyspieszone wybory i w miarę spadku popularności rządu PiS ich żądania będą rosnąć, aż w końcu wyjdą z koalicji .

Proszę nie zapominać ,że Orban w odróżnieniu od Szydło postuluje utrzymywanie rodziny i dzieci z pracy rąk ich ojców i matek , a nie zasiłków. Oraz że chce całkowicie zlikwidować podatek dochodowy . Kukizowi i narodowcom , a nie Szydło jest bliżej do Orbana .A przede wszystkim Szydle daleko do takich mężów stanu jak Kaczyński , czy Orban. 

PiS w tej chwili przypomina kuternogę. Jedna noga ,sprawna,zdrowa, silna narodowo katolicka i druga usychająca , kulejąca socjalistycznego modelu społeczno gospodarczego. A Polska potrzebuje w tej chwili maratończyka .

video Pan Grzegorz Braun - Szykuje się Nam Okrągły Stół
video Marian Kowalski: Rocznica Powstania i śmierć J. Kulczyka
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewic z Twitter 
Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
rozdziały 1
„ Dobre złego początki „ Na końcu którego będzie o boginiKali„ Nienależynerwosolu pić na oko „ O rzeźbie Niosącego Światło Impreza Starskiego „ Tych filmów już się oglądać nie da „ 7. „ Mutant „ „ Anne Vanderbilt „ „ Fenotyp rozszerzony.amborghini„ 10. „ Spisek w służbach specjalnych „11. Marzenia ministra ołapówkach „ 12. „ Niemierz i kontakt z cybernetyką „ 
 13„ Piękna kobieta zawsze należy do silniejszego „
Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska
Ci z Państwa , którzy chcieliby wesprzeć finansowo moją działalność blogerską mogą to zrobić wpłacając dowolną kwotę w formie darowizny na moje konto bankowe
Nazwa banku Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 39 7999 9995 0651 6233 3003 0001 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika gorylisko

19-08-2015 [23:35] - gorylisko | Link:

no tytuł niczego sobie...a jak Kukiz zmusi los coby dostać się w ogóle do parlamentu ?