W mediach Międzymorza. Coraz wyższe notowania Andrzeja Dudy

    Podczas gdy w kraju polskojęzyczne środki masowego rażenia nie szczędzą Prezydentowi kolejnych serii manipulacji, drobnych złośliwości, ewidentnych bredni, przemilczeń (czy choćby troskliwych niepokojów o samopoczucie Niemiec w obliczu samodzielnej polityki polskiej), w mediach Europy Środkowowschodniej Andrzej Duda odbierany jest jako coraz bardziej poważny, znaczący lider regionu. Wystarczy poklikać.
    Internetowe wydanie jednej z czeskich gazet: „Liderzy krajów wschodniej części NATO, w tym Czech, spotkają się z początkiem listopada na szczycie w Bukareszcie. Poinformowała o tym kancelaria polskiego prezydenta Andrzeja Dudy, który razem ze swoich rumuńskim odpowiednikiem jest organizatorem spotkania.” Tak! W kontekście wydarzenia w Bukareszcie wymienia się przede wszystkim nazwisko prezydenta Polski. Znamienne.
    Nie mówiąc o tym, że informacje o inicjatywach polskiego prezydenta w niektórych z serwisów pojawiają się jako wiadomości numer jeden z działu zagranicznego. Prawie wszędzie - niezależnie od opcji danego medium - przeczytać możemy kompetentne, rzetelne informacje o dążeniach polskiego prezydenta do wzmocnienia wschodniej flanki NATO i stałej obecności baz wojskowych w krajach regionu, o pragnieniu włączenia sąsiadów Ukrainy w rozmowy na temat tego kraju, czy choćby o najbliższej wizycie w Estonii w rocznicę paktu Ribbentrop-Mołotow. Przeglądając nawet pobieżnie - trudno mieć
wątpliwości, że Polska traktowana jest jako potencjalnie ważny gracz w regionie i w Europie.

Parę print screenów...

...z mediów czeskich

...słowackich


...rumuńskich

... czy estońskich.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika eska

18-08-2015 [17:40] - eska | Link:

Napisałam we wczorajszej notce, że jednym ruchem ustalił, kto tu jest szefem :)
I tak trzymać!

Obrazek użytkownika Chatar Leon

18-08-2015 [17:44] - Chatar Leon | Link:

Czytałem, czytałem, zgadzam się,
Skomentowałem.

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

18-08-2015 [17:53] - StachMaWielkieOczy | Link:

Ponadto o ile nawet w Wietnamie prasa pisze o pierwszej wizycie Dudy w Estoni ..
laczac ten fakt z paktem Ribbentropa

"Tân Tổng thống Ba Lan Andrzej Duda tuần tới sẽ đích thân tới Estonia để khởi động một chiến dịch nhằm thúc đẩy NATO
đem quân đến triển khai trong khu vực"

"Chuyến thăm của Tổng thống Duda sẽ diễn ra vào ngày 23/8, đúng dịp kỷ niệm hiệp ước Molotov–Ribbentrop
– một hiệp ước không xâm lược được ký kết năm 1939"

http://vnmedia.vn/VN/quoc-te-2...

O tyle znamienne jest ze nie ma ANI jednej prasowej Notki o tym w Prasie Niemieckiej ...
Za to było wiele o tym ze wesoły Bronek uczcił Stauffenberga

jesli sie myle prosze o wklejenie linka

Obrazek użytkownika Chatar Leon

18-08-2015 [18:44] - Chatar Leon | Link:

A to dobre!!!