NOWA SEKTA. Bulizm? Komoromilizm? Szechterianizm? Invitryzm?

   Wczoraj w Warszawie w wyniku herezji gwiazdora TVN, niejakiego ks. Sowy i innych powstała nowa wspólnota religijna. Obrzędy odbywają się jak na razie (nie wiadomo dlaczego) w budynkach należących do Kościoła Katolickiego, od którego nauczania sekta się odcina.
   Głównym przedmiotem kultu sekty jest osoba Bronisława Komorowskiego. Nie wiadomo dokładnie na razie, czy wyznawcy zamierzają uznać go za bóstwo czy też jedynie przeprowadzić jego kanonizację. Wiadomo o wznoszonych do Bronisława Komorowskiego podczas wczorajszych uroczystości modlitwach przebłagalnych.
   „Święte słowa miłość i miłosierdzie były poniewierane wśród słów nikczemnych. (…) Przepraszamy, prosimy o wybaczenie nam i także tym wszystkim, którzy nie wiedzą, co czynią” (…) – to fragmenty modlitwy wznoszonej wczoraj do Bronisława Komorowskiego (jak można się domyślać, przepraszano m.in. na wymawianie nadaremno imienia Bronisław).
   O ile sekta preferuje najprawdopodobniej jakieś ziemskie formy zbawienia (By żyło się lepiej - oczywiście chodzi tu jedynie o wybranych), to o etycznej doktrynie sekty wiadomo niewiele poza tym, że jej kapłani pragną wyraźnie odciąć się od nauczania biskupów Kościoła Katolickiego dotyczącego in vitro:
 „Nie jesteśmy episcopoi [biskupi], my jesteśmy presbyteroi [kapłani]” – powtarzali kapłani sekty podczas wczorajszych modłów.
   Ponieważ na uroczystości prawdopodobnie nie dotarło trzech kapłanów, Boniecki, Palikot oraz Nergal, nie wiadomo, czy w ramach kultu Komorowskiego złożono w ofierze kota.
   Teologowie głównych wyznań i religioznawcy mają spory problem z nazwaniem nowej wspólnoty religijnej. Wobec sekty używa się wielu określeń, spośród których najpopularniejsze to: bulizm-nadziejizm, komorianizm antyepiskopalny, bronisławizm dżenderystyczny, komoromilizm, invitryzm tefałenistyczny, prezbiterianizm antyepiskopalny.
   Ponieważ sekta do swoich świętych ksiąg zalicza gazetę Michnika, uznając jej  treść za prawdę objawioną, dlatego też niektórzy specjaliści zajmujący się nowymi ruchami religijnymi, uznają wyznawców Komorowskiego za odłam szechterianizmu-czerskizmu lub za grupę związaną z wyznawcami pancernej brzozy należącymi do Zboru Świadków Anodiny i Millera.
   Część badaczy sekt prognozuje, że kult Bronisława Komorowskiego może na pewien czas wyprzeć gazetowowyborcze formy pobożności związane z oddawaniem czci okrutnie-zamęczonemu-przez-Watykan-męczennikowi Lemańskiemu-który-biednym-pomagał.

(cytaty są autentyczne i pochodzą z wczorajszej mszy za Bronisława Komorowskiego)

.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

07-08-2015 [14:14] - NASZ_HENRY | Link:

Bronek po stracie POsady stracił wiarę ;-)