Wspomnienia ze wsi umarłej- schizofrenia bezobjawowa

czyli

„zamknąć mordę” i „cierpieć po cichu”

Przywódcy ZSRR uznali w latach 70., że ponad milion obywateli jest chorych psychicznie, bo nie podoba im się ustrój.

Jak może się nie podobać ustrój najlepszy z najlepszych ?

Nie może przecież.

Malkontentów trzeba ich było zamknąc w psychuszkach.

Czasy się zmieniły, ale niektóre choroby wracają.

Koronawirus bezobjawowy tak jak w.w. będzie też wracał.

I tak do skutku

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika admin

13-06-2020 [08:24] - admin | Link:

Nie zostawiłeś mi wyboru Rolniku. Jeśli chcesz pozostać blogerem, nie możesz pisać takich rzeczy, jak w notce, którą zdjąłem. Jest w razie czego w archiwum do okazania (chętnym) ale widziałem, że część komentatorów się z nią zapoznała. Pomijając antysemickość określenia "żydokomuna" i głupotę usadawiania jej we współczesnych rządach nad Wisłą, to jest ona najzwyczajniej w świecie antypolska. Jak można pisać, że Polska po 89 nie miała i NIE MA polskich rządów?! Jeśli chcesz wypisywać takie czy tym podobne rzeczy, to nie na Naszych Blogach..

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

13-06-2020 [08:31] - rolnik z mazur | Link:

@ admin

to moja subiektywna ocena sytuacji. Nikt sie nie musi się  z nią zgadzać. " zydokomuna " to nie jest okreslkenie antysemickie - to ścisła naukowa definicja. Wiele razy pisałem że  nalezy sie uczyć właśnie od tej nacji. Rozumiem, że na NB mozna pisać tylko rzeczy powprawnie polityczne. Masz jak najbardziej do tego prawo. Pzdr

Obrazek użytkownika Trotelreiner

13-06-2020 [08:44] - Trotelreiner | Link:

Admin!
O 6.20 złapałem tę notkę...i jestem w stanie sie zgodzić z niektórymi słowami @rolnika.
Też uważam,że po 1989 roku nie było polskich rządów...rządzący może było [ledwo] polskojęzyczni,ale to wszystko.
Oficerowie dogadali sie ze swoimi agentami...to trwa..mać!
Wspaniałą notkę napisał @kokos...w temacie .

Żydokomuna...to stwierdzenie żywe od dawna...i prawdziwe do bólu...przywiezione na ruskich czołgach.

Howgh! Niech mój biały brat...nie potwierdza twierdzenia Bruno Miecugowa o cenzurze i cenzorach...[on był szefem cenzury w Krakowie]...
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

13-06-2020 [09:07] - rolnik z mazur | Link:

@ trotelreiner

Zawdze uwazalem, ze dazysz do prawdy. Howgh.
Nawet pies moze isc gdzie chce. 
.

Obrazek użytkownika admin

13-06-2020 [10:25] - admin | Link:

Prawdziwi Polacy się znaleźli.. Wiem, że na niektórych forach trochę takich jest, co rozdają obywatelstwo ale tutaj tak nie będzie. EOT

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

13-06-2020 [10:45] - rolnik z mazur | Link:

@ admin
dobre !
Niedługo sam ze sobą będziesz prowadził dyskurs. Możesz mnie wywalić. Tu nie chodzi o obywatelstwo tylko o interes tego kraju. Pzdr.

Obrazek użytkownika Pani Anna

13-06-2020 [11:16] - Pani Anna | Link:

@Rolnik z mazur - zdążyłam przeczytac notkę w nocy, nie przyszło mi do głowy, że zostanie zdjęta.
Zawsze jeszcze pozostają panowie Kuźmiuk i Pan zapraszamdolekturyswojegowywiadu Czarnecki, a skomentują Angela i Sake w duchu jak wspaniały i mądry mamy rząd. Do tego dialog pomiędzy Januszem, a jakpacholęcibędącpowiedziałempaniodpolskiego Trotelem, co już skomentują sobie sami między sobą. I NB będą prosperować jak nigdy. Ale to już nie moja sprawa.

Obrazek użytkownika admin

13-06-2020 [11:26] - admin | Link:

NB nie prosperują. Wyleciały z Niezależnej właśnie m.in. za tego typu wpisy. I komentarze. Ale są w zasadzie ostatnim miejscem, gdzie mogą się pojawić obok poważnych polityków. Na Salonie piwnica dożywotnia za coś takiego. A ja się łudzę, że jeszcze Was wychowam i wrócimy w glorii chwały na portal. 

Obrazek użytkownika Pani Anna

13-06-2020 [11:55] - Pani Anna | Link:

@admin
był czas, kiedy nie mogłam się nadziwić, że ktoś taki jak Echo24 czyli Pasierbiewicz miał tu tak długo miejsce, w ktorym mógł dowolnie, chamsko i personalnie opluwać PIS, jego wyborców i pierwszy rząd Beaty Szydło. To był faktycznie człowiek, którego być tu nie powinno. Ale Rolnik pisze po prostu prawdę i tego nie da się zamilczeć. Kto miał to zrozumieć dawno już zrozumiał, reszta będzie jak zawsze kręcić się wokół swojego ogona na przemian wychwalając rząd i PIS absolutnie bezkrytycznie oraz węsząc zdradę w każdym odmiennym zdaniu i bezowocnie zastanawiając się na przyczynami ew. porażki, która prędzej czy później nastąpi. Salon już nie istnieje, jego pensjonariusze kiszą się we własnym sosie i nikt normalny tam już nie zagląda. Ja też mogę sie pochwalić, że dostałam tam bana ledwo zdążywszy się pierwszy raz zalogować od pewnej blogerki, która wychwalała pod niebiosa PAD w 2017r za zawetowanie ustaw sądowniczych. Twierdziła, że jest to genialne posunięcie, które uratowało nas przed krawawa rewolucją, a ja tylko ośmieliłam się nieśmiało zauważyć, że może niekoniecznie... Nawet Sakiewicz był wówczas wściekły i deklarował, że cofnie swoje poparcie dla PAD. Zostałam nazwana ruską onucą co z perspektywy czasu uważam za powód do dumy i pewne wyróżnienie - bo tak należy traktować bana na Salonie24.
Kwestia czasu, kiedy NB stana się tym samym. Jest jeszcze kilku, ale to dosłownie kilku blogerów dla których warto tu zaglądać, chociaż na szczęście np. Pani Izabela Falzmann publikuje nie tylko tutaj.

Obrazek użytkownika Jabe

13-06-2020 [12:04] - Jabe | Link:

Sądzę, że Nasze Blogi wyleciały, bo przestały pełnić rolę propagandową, gdy większość wiernych pochowała się w mysich norach. Ci zaś, którzy zostali, potrafią właściwie tylko łajać i pyskować.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

13-06-2020 [11:51] - rolnik z mazur | Link:

 @ pani Anna,st

Mnie to po prostu bawi i tyle. Jest na wschodzie miasto Lomza. Gdy na wschód się dalej zdąża les wyrasta na bezkresie. 
... Gdyby co mam się gdzie schować. Pozdrawiam
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

13-06-2020 [11:57] - Pani Anna | Link:

@Rolniku
oby tylko nie zabrakło dla nas wszystkich miejsca w tym lesie... Co z drugiej strony zabrzmiało jakby optymistycznie...

Obrazek użytkownika angela

14-06-2020 [00:09] - angela | Link:

A  'patent'  na zamieszczanie komentarzy, wg pani Anny,   ma właśnie pani Anna.  Pewnie tylko dlatego, że SIĘ nazwała  "pani", bo logiki w nich,  za grosz nie ma.

Obrazek użytkownika Pani Anna

14-06-2020 [10:40] - Pani Anna | Link:

@Angela
każdy są zi swoja miarą, droga Pani. Jak dla mnie, Pani komentarzy nigdy za wiele.

Obrazek użytkownika admin

13-06-2020 [11:30] - admin | Link:

Rolniku, ja nie prowadzę dyskursu. Muszę przestrzegać prawa i dobrych obyczajów oraz ustalam na tej podstawie zasady tutaj. Nie strasz znowu, tylko niej odwagę i się zdecyduj: w tę, albo wewtę. W podchody nie zamierzam się bawić, w geście dobrej woli nie pozbawiłem Cię praw do bloga, więc okaż też trochę szacunku 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

13-06-2020 [11:40] - rolnik z mazur | Link:

@ admin

To co mialem napisać to juz prawie napisalem. Dociagne do 200 i dam sobie na luz. Jesli pozwolisz. Pzdr

Obrazek użytkownika tricolour

13-06-2020 [12:26] - tricolour | Link:

Rolniku, są dni, że nie przechodzi połowa moich wpisów...

A że sam kiedyś kilka lat moderowałem poczytny portal, to do tutejszego Admina pretensji nie mam. Bo albo puści wszystko i bedzie chlew i nawalanka albo zaprowadzić porządek. Porządek zaprowadza się płotem i batem.

Więc potraktuj wycinkę jako inspirację do takiego wyrażenia myśli, by i pochyłe drzewo rosło, i Salomon zadowolony.

Obrazek użytkownika maxilampus

13-06-2020 [13:42] - maxilampus | Link:

.." prawdziwi Polacy sie znalezli"( sarkazm)....Widze ,ze masz watpliwosco co do mojej Polskosci..Z jakiego powodu ?

Obrazek użytkownika maxilampus

13-06-2020 [17:31] - maxilampus | Link:

Panie Waldemarze. Moja ocenzurowane repliki moze pan znalezc na salonie Pzdr..

Obrazek użytkownika paparazzi

14-06-2020 [01:01] - paparazzi | Link:

Tak z dziobków sobie pijecie a ja pamiętam innego Górala , zawziętego Polaka co to trolli rozpoznawał z daleka. Niestety po mordobiciu w Polsce od jakimś tam milicjantów przysiągł zemstę na ....Polskę. Jakie to miałkie. Czasami myślę ze "sprzedałeś" swoja dusze diabłu.Pozdrawiam bo znam cie ze 15 lat.

Obrazek użytkownika maxilampus

14-06-2020 [15:54] - maxilampus | Link:

Ty nie rozumiesz zasadniczej rzeczy..PIS to Ideologia a nie wyborcy..

Obrazek użytkownika Marek1taki

15-06-2020 [09:53] - Marek1taki | Link:

@admin Odnośnie stwierdzenia "antysemickość określenia "żydokomuna""
Dajmy głos Agnieszce Holland:
"Żydokomuna. To jest obraźliwe określenie?
Oczywiście, po to zostało wymyślone. Ono ma sens stygmatyzujący, piętnujący. Do tego to jest określenie niesprawiedliwe. Co prawda można mówić o nadreprezentacji Żydów wśród przedwojennych komunistów, ale pośród społeczności żydowskiej komunistów nie było wielu.
A skąd ta nadreprezentacja?
W przedwojennej Polsce działo się mnóstwo złych rzeczy, które powodowały, że młodzi Żydzi zwracali się ku komunizmowi. Wielu tę przedwojenną Polskę dziś idealizuje, ale przecież wtedy narastały postawy faszystowskie i antysemickie. I to nie tylko ze strony skrajnych organizacji, jak ONR, zresztą wówczas zdelegalizowanego w przeciwieństwie do dzisiaj, ale również ze strony władz państwowych.
Było więc zupełnie logiczne, że tacy ludzie jak mój ojciec wstępowali do komunistycznej partii, bo komunizm ze swoimi hasłami równości, równych szans dla wszystkich bez względu na wyznanie czy pochodzenie wydawał im się szansą na lepszą ludzkość. Była to taka świecka wersja Ewangelii: "nie będzie Greka ani Żyda"…"
https://wiadomosci.wp.pl/uwaza...
I komentarz red.Michalkiewicza od 1:00 do 3.10 i dalej:
https://www.youtube.com/watch?...
Nie jest to temat błahy biorąc chociażby pod uwagę, że mamy rodzinne związki z żydokomuną z jednej strony Rafała Trzaskowskiego a z drugiej Andrzeja Dudy.
To dwie różne żydokomuny i trzeba te sprawy z uwagą oceniać skoro mają wpływ na to co dzieje się z Polską.

Obrazek użytkownika anakonda

13-06-2020 [11:19] - anakonda | Link:

Witaj Rolniku z mazur !

Poprawnosc polityczna jest trucizna dla prawdy,
tak jest dzisiaj na calym swiecie, wiec i u Was
nie jest inaczej.
Widze ze wielu zapomnialo jakie sa ich prawdziwe korzenie.
Pracujac w latach 70 i 80 w RFN-owskiej ambasadzie
mialem nie jedno spotkanie z dziadkami czy rodzicami
wspolczesnych przedstawicieli polskich elit politycznych
dlatego u wielu moge slowo polskich z czystym sumieniem
wziasc w cudzyslow.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

13-06-2020 [11:45] - rolnik z mazur | Link:

@ witaj anakondo,

Niestety i u was prawda nie jest zbytnio popularna.
Prawdą jest to co o obwieści sanhedryn.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika anakonda

13-06-2020 [12:02] - anakonda | Link:

Przeciez napisalem, " ze na calym swiecie " wiec rozumie sie nas tez to dotyczy.
Podejrzewam, ze jesli sie przyjrzymy blizej i porownamy to i owo, okaze sie, ze u nas
jest jeszcze gorzej niz u Was ale nic straconego, patrzac jak malpujecie niemiecka
scene polityczna niedlugo nas dogonicie.

 

Obrazek użytkownika maxilampus

13-06-2020 [18:08] - maxilampus | Link:

i to nie za dlugo..juz prawie "rowno" idziemy..Polityczni ,partyjni kryminalisci ukrywaja  swoje zbrodnie przeciwko obywatelom w taki sam sposob u ws jak i u nas..Jeden czort..

Obrazek użytkownika maxilampus

13-06-2020 [13:46] - maxilampus | Link:

Interesujace..Informacje ze zrodla :-)) Mozesz ( bez podawania nazwisk) zdradzic wiecej szczegolow ?
Pewnie sprzedawali swoja "polskosc" aby otrzymac vize do Germani ? czy pochodzenie ?

Obrazek użytkownika anakonda

13-06-2020 [16:48] - anakonda | Link:

@  [13:46] - maxilampus

Tu znajdziesz szczegoly ale musisz czytac ze zrozumieniem i miedzy wierszami. :))

http://www.niemcy-online.pl/in...

p.s.

Wszystkie organizacje polonijne dzialajace w RFN byly skazone,
czesc tych " zarazkow " po transformacji powrocila do Polski.

 

Obrazek użytkownika maxilampus

13-06-2020 [18:04] - maxilampus | Link:

Tak jak u nas w USA i Canadzie..Dzieki za link !

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

13-06-2020 [22:40] - Imć Waszeć | Link:

Max, dlatego właśnie musimy zbudować nasz własny punkt odniesienia, naszą wielkość, naszą kulturę "imperialną" :), nie gapiąc się jak głupie sroki na cudze fatałaszki, pierścienie i berła. Krok pierwszy do jakiegokolwiek Międzymorza, to uznanie się za przewodnika stada, ale nie za tresera. Wiem, że to doskonale rozumiesz. A do wyrwania spod cudzej kontroli jest dużo i jest widoczna wstępna zgoda. Chyba, że znów urodzi się jakiś idiota, który zechce wstępnie nauczać jakichś Serbów polskości. Tego rodzaju warunki wstępne uważam za zbędne. Widać wyraźnie, że do takiej Unii wolnych i dumnych państw chcieliby dołączyć także Włosi, a nie być popychadłem Berlina, a po nich może nawet Austriacy. Właśnie to jest nie w smak Niemcom i z tym walczą swoimi jurgieltnikami w Polsce. Tylko PIS tego oczywistego faktu nie umie jakoś sprzedać. Osobna sprawa to kraje Bałkanów, a osobna ludy ze wschodu. Przecież nawet Smoleńsk to była Wielka Litwa, która stała się integralną częścią RP I Obojga Narodów. Mamy szansę znów tego dokonać. Nawet brooklynczycy węszą tu kęs dla siebie. Dajmy im w chol... Moskwę jak Zagłoba Niderlandy. Oni wszyscy i tak chcą posiąść nas pod pozorem jakiejś plemiennej zgodności ze wzorcem, więc nie miejmy obiekcji i wygryźmy od nich ile się tylko da. :)
Muzyka. To łączy takie Siemiatycze z pięćset kilometrowym połciem wygryzionym z Rosji, nawet z Niemiec, bo to własnie był główny motyw utworzenia takiego NRD (niestety, silny żywioł tam nie przetrwał 1500 letniej niemieckiej miłości), z Karpatami i bałkańskim miszmaszem :)
Takie babuszki śpiewają i tam i tu: https://www.youtube.com/watch?...
Już kiedyś rozmawialiśmy na ten temat na blogu pana Ryszarda Surmacza. Musimy odnaleźć swój kod.

PS: To gra ten zespół muzyków (Mołdawia, Kiszyniów): https://pl.wikipedia.org/wiki/...
Plus chór żeński Ivan Kupala z Kostromy w Rosji: https://elmuzyka.blogspot.com/...

Obrazek użytkownika kmeehow

14-06-2020 [04:12] - kmeehow | Link:

@Imć Waszeć
Jak zwykle logicznie, jak zwykle precyzyjnie i jak zwykle „w punkt”.Pozwoli Pan jednak, że pójdę dalej tokiem Pańskiego myślenia.
Otóż w pewnym momencie musi zrodzić się pytanie: kto ma to zrobić? Stan uświadomienia polskiego społeczeństwa jest tragicznie niski - od lat pracuje się by tak było.
Jeśli znajdzie się kilka mądrych i patriotycznych głów, które, mogłyby stanowić dowództwo takiej idei, to sila ich głów nie wystarczałaby do przebicia betonu, chyba, że mieliby oparcie w części uświadomionego społeczeństwa.
A stan świadomości jest taki ( teraz może gorszy) z jakim spotkałem się będąc w Polsce 12 lat temu.
Idę ze znajomym ulicami dużego miasta i czytam szyldy obcych banków i firm. Wreszcie mówie do znajomego: „ no, ale zafajdali Polskę tym śmieciem”. Sporzał na mnie ze zdiwieniem i powiedział:” przecież to polskie firmy”. Nie zdążyłem powiedzieć nic, bo dodał: „ są w Polsce, wszyscy mówią po polsku i wspierają polską gospodarkę”.
Znajomy jest człowiekiem po studiach, wiceprezesem średniej wielkości firmy.
Rolnik z Mazur podejmuje zadanie trudne i jedyne jakie można podjąć, żeby zbudować jakąś bazę do dalszych działań - zadanie edukacji, za co mu dziękuję.
A że ma kłopoty? Nie może nie mieć. Nikt nie wydaje pieniędzy na budowę i utrzymanie portalu internetowego sobie a muzom. Każdy portal ma swój cel, określonych sponsorów, odbiorców, ale przede wszystkim określony program ideowy i tu nie ma się czemu dziwić, gdy odstępstwo jest karane.
Marzy mi się, że tak wybitny umysł jak Pan, Maxilampus, plus dwóch zdolnych informatyków napiszą script i stworzą platformę , gdzie takich jak tu ograniczeń nie będzie. Platformę, gdzie celem będzie patriotyczna edukacja społeczeństwa. Nawet nie wyobrażam sobie jakie przeszkody zostaną zbudowane, żeby „uwalić” taki projekt. Jest to wyzwanie typu David/ Goliat, ale procę, chyba potrafimy zbudować, a reszta jest w nas samych.
Jeżeli nie pójdziemy tą ścieżką, wszystko inne będzie biciem....powiedzmy - piany.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-06-2020 [07:16] - Imć Waszeć | Link:

A o czym to rozmawialiśmy kilka tygodni temu? Przypomnę może jeden z argumentów. Ludzie muszą mieć jakieś marzenia, pragnienie do spełnienia i jakiś cel do osiągnięcia. Muszą patrzeć w Kosmos, a nie tylko w głąb siebie. Bo inaczej dziczeją i zaczynają się pożerać nawzajem. My - a cóż to w ogóle jest to "my"? (patrz rolnik) - mamy potencjalnie taki cel. Problem w tym, że wszyscy wokół i nie tylko oni nie chcą dopuścić do tego, żebyśmy ten cel zaczęli realizować. Wolą nas jako niewolników zapatrzonych w ich koronne świecidełka i śliniących się na widok ich szklanych paciorków. Właśnie najpierw to spsienie musimy jakoś w sobie zwalczyć. Czy inne ludy słowiańskie (dalsze także) mają aż takie obiekcje jak my co do swojej ważności w hierarchii ważności ludów? Nie sądzę. Właśnie od jakiegoś czasu pokazuję to zjawisko na płaszczyźnie kultury ludowej i muzyki. Pamięta Pan mongolski zespół The Hu, Kazachów z ich końmi i pieśniami, ludzi z Syberii śpiewających alikwotowo? Czy oni wstydzą się tego co robią? Chyba nie. Czy wstydzą się tego zalinkowane wczoraj "babuszki"? No to o co chodzi z "nami"? Co jest z "nami" nie tak? Zauważyłem ostatnio (takie podejrzenie mam od bardzo dawna, zresztą), gdy błąkałem się przypadkowo w sferze szeroko pojętego językoznawstwa dyletanckiego, że jakieś czynniki od szeregu lat - ba! od kilku wieków niemalże - wykoślawiają naszą kulturę, naszą recepcję samych siebie, zasób pojęciowy oraz język. Czy robią to celowo, planowo, czy może będąc pod wpływem, podpuszczeni, to już osobna sprawa. W każdym razie tu widać łapska ośrodka krakowskiego, przypadkowo chyba z niemieckobrzmiącymi nazwiskami, przez co nasz język stale i niezmiennie od wieków już upodabnia się do niemieckiego. Wystarczy prześledzić historię "zawodową" kilku podstawowych wyrazów, wśród krórych ziemniak, pyra, albo kartofel jest przyczółkiem godnym zbadania. Należy sobie zadać wreszcie pytanie o ślonsko gadke, która w niczym już nie przypomina czeskiego w regionie, który przecież wyszedł spod czeskiego panowania, a nawet był tam jeszcze za Mieszka I. Jaki język obecnie przypomina ten język śląski? Jego miłośnicy i kultywatorzy twierdzą, że śląski ogólny, czyli niby ten z trzech oddzielnych kawałków podzielonych dziś granicami. GWno prawda. Proszę sobie wygooglować coś o językach Słowian połabskich. W ten sposób od wieków podsuwa nam się niemiecczyznę pod pretekstem języka wymordowanych przez germańców Słowian. Można by długo zgłębiać ten temat, ale doszlibyśmy zawsze do tego samego niezmiennego wniosku, który ja nazwę roboczo zaprzaństwem przez wsad. Czy my, będąc podobno taką silną mniejszością w Niemczech, mamy jakiś ośrodek akademicki na kształt monachijskiego uniwersytetu ukraińskiego dla miłośników Stiepana Bandery? Nie. "Mamy" za to ośrodek we Frankfurcie nad Odrą, ze średniowiecznym rodowodem, który uparł się dostarczać nam kadry w zakresie europejskości, historii, prawa, administracji oraz języka. To Viadrina zarządza dziś naszą percepcją... i Wrocław.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-06-2020 [08:13] - Imć Waszeć | Link:

Ciekawostka:
Język połabski: https://woofla.pl/5-jezykow-sl...
Język kajkawski (chorwacja): https://woofla.pl/5-jezykow-sl...
Czyżby opis metody "Ponaschemu"? https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Obrazek użytkownika maxilampus

14-06-2020 [11:41] - maxilampus | Link:

Amen ! Imciu..Amen !

Obrazek użytkownika maxilampus

14-06-2020 [12:06] - maxilampus | Link:

Moge tylko dodac i zwrocic uwage o rzekomej "slowianskosci " Rusow i Wielko-Rusow ( nie mylic  z Rusinami czy Nowogrodzianami) czyli inaczej Waragow Skandynawskich..ktorzy naraz zabrali sie do tworzenia Panslawizmu  i "jednoczenia" Slowian pod swoim berlem :-)) ten sam mechanizm..przerabianie Bajek na Historie..Pzdr..
ps. Jezyk Łowicki..podaje pare zrodel  ktore moga zainteresowac ( Myslistwo ptasze Mateusz Cyganski ..2) Polowanie z Ogarami Jan z Ostroga ..3)  Gospodarstwo Jezdzieckie,Łowieckie,Rybne,,,tegoz Jana z Ostroga..HR. Dunin Borkowski juz w 19 wieku w swoich pracach literackich zwrocil uwage na ten odzielny JEZYK )..pzdr..

Obrazek użytkownika maxilampus

14-06-2020 [11:36] - maxilampus | Link:

Pracowac jeszcze mocniej ! inwestowac w ruchy patriotyczne i oddolne inicjatywy ..Mnie z paroma przyjaciolmi udalo sie stworzyc w moim rejonie strzelnice..Uzylem do tego rowniez emerytowanych "trepow" .Mlodzi do dzis garna sie tam aby sobie "postrzelac"..i juz to sie stalo malym,lokalnym  "patriotycznym srodowiskiem"..Bron i sprawy wojenno-obronne od zawsze interesowaly mlodych mezczyzn..i my Polacy mamy to w genach..Wiec te naturalne predyspozycje trzeba wykorzystywac,,a wtedy nagle sami odkrywaja ,ze sa Polakami i cos ich wspolnego laczy..IMPULS to czego potrzebuja aby wyjsc z tego sztucznie stworzonego i stale PIELEGNOWANEGO marazmu w Polsce..
Polacy sa UBEZWLASNOWOLNIENI i ZASTRASZENI na masowa skale..Dla kogos kto mieszkal poza Polska,to pierwsza rzecz ,ktora  od razu rzuca sie  w oczy po przyjezdzie ..
Zabralo nam wszystkim troche czasu aby zrozumiec dynamiki ,mechanizm i przyczyny tych nieustannych  "zmian" i zawirowan politycznych w Polsce w ciagu ostatnich 30 lat..Dyskusje na platformach blogowych w zasadniczy sposob przyczynily sie do tego ( mimo utrudnien wlascicieli ) Teraz juz wiemy ,ze cala ta scena polityczna w Polsce to sztucznie stworzone Przedsiebiorstwo Cyrkowo-Teatralne ..aby czyms zajac publike i oderwac ich uwage od tego co istotnego dzieje sie poza scena..Prosze zwrocic uwage ,ze wszystkie partie naraz nabieraja "wody w usta"i zamykaja kanaly informacyjne ze spoleczenstwem po uzyskaniu wladzy ..Obywatele jak stado owiec jest prowadzone przez Waaadze w dla siebie nieznanym kierunku..Od czasu do czasu walac lbem w sciane co powoduje tymczasowe otrzezwienie ( jak obecnie)..na jak dlugo to wystarczy ? do 28 czerwca ..podejrzewam..Pozniej, znowu na ta sama 30 letnia nute ,potoczy sie ten tak dobrze znany " Danse Macabre "..Stal sie on juz obowiazujacym stylem zycia w Polsce..
Proby otwarcia wlasnej platformy blogowej to stary pomysl i w praktyce nie ma sensu,bowiem staje sie ona po krotkim czasie "elitarna".( przykladem kiedys naprawde fajne " Blog-n-roll")...wiec nalezy wykorzystywac te istniejace..i umiejetnie obchodzic cenzure..
Drogi IMC ,w swoim jak zwykle precyzyjnym komentarzu dotknal sedna problemow Polski, czym jest BRAK jasno nakreslonej strategi i kierunkow osiagniecia politycznej i ekonomicznej Suwerenosci i podmiotowosci..
Od 1945 po dzis WSZYSTKIE formacje polityczne uznaja . ze Polska nie ma szans bycia panstwem Suwerenym..To blad zalozycielski i typologia myslenia wszystkich parti politycznych w Polsce..Konsekwencje jak widac..
Kluczem i wspolnym Kodem ( tak to Imc nazwal) jest odzyskanie wspolnej moralnosci i etyki osobistej majacej zrodla w Dekalogu.Od tego trzeba zaczac i przkazywac te wartosci nastepnemu pokoleniu..Bez Chrzescijanskiej Moralnosci WSZYSTKIE poczynania i dzialania nie maja sensu..Komunizm zniszczyl w Polakach potrzebe bycia Moralnym..Stad ten Chaos i spoleczna Anarchia..Tu jest zrodlo z ktorego wszystkie ZLO wyplywa..Pzdr..

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-06-2020 [16:08] - Imć Waszeć | Link:

Dodałbym jeszcze "tylko" suwerenność kulturową, czyli m.in. że to my ustalamy sami co jest u nas kulturalne i nieobciachowe, a także suwerenność intelektualną, czyli to my mamy kształcić własne kadry intelektualne, a nie przynosić je nam ktoś w teczce, choćby nawet samych noblistów, lecz obco myślących, rzucać pośród nas z obrzydzeniem jak zaszczane szczeniaki i mówić "oto was 'cel' róbta dalej co chceta". Gdybyśmy mieli własne kadry intelektualne, a nie Engelkingów i innych wychowanków Śród i Hartmanów, to dziś nie walczylibyśmy ze swoim własnym cieniem, tylko posuwali sprawy polskie do przodu. A tak wciąż przychodzi nam płacić lichwiarskie frycowe za intelektualny lizing i kulturową franczyzę.

Obrazek użytkownika maxilampus

14-06-2020 [12:30] - maxilampus | Link:

Zapomniales o Grodach  Czerwieńskich i Haliczu  :-))..Kto dzisiaj pamieta granice Polski siegajace Brianska i Nowogrodu Siewierskiego..
Brak wyobrazni i Woli..To jest czego brakuje rzekomym "elitom" Ich polityka to nazrec sie do syta,pojechac na wczasy do Egiptu,zajumac koledze zone dla zabawy i ja przesabaczyc ,zachachmecic panstwowa kase etc..Taka to "polityka i politykami" Polska stoi..Gdzie tam Moralnosc " Etyka,Zasady,Prawo.."wolnosc Tomku w swoim domku" a jak sie go nie ma to trzeba ten domek za pomoca komornika i "sadow" zajumac Tomkowi.. vide "warszawska reprywatyzacja"..

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-06-2020 [17:24] - Imć Waszeć | Link:

Właśnie określenie "granice Polski" są używane do rozgrywania nas. Mówmy granice pierwszej Unii, Unii Jagiellońskiej, wtedy nie będzie już nieporozumień. Niemcy z Ruskimi nakręcają przeciwko nam wszystkich Rusinów już od kilku wieków. Idą na to horrendalne pieniądze i pracują przy tym sztaby ludzi. Przykładem może być podzielenie folkloru na "polski" i "ruski" przez pewnego "czcigodnego etnografa" o niemiecko brzmiącym nazwisku oczywiście. To nigdy nie był podział zgodny ze stanem faktycznym, lecz podział na podstawie jego wyobrażenia o nas. Ponieważ nas znał jako tako, to tak nas w swoich pracach okroił. Właśnie ci jacy tacy szkodzą nam najbardziej. Można mówić, że chcieli dobrze, ale Piekło jest wybrukowane dobrymi chęciami. Zobacz na jeden tylko aspekt, który został przez "etnografów niemieckich" zupełnie pominięty, a wręcz jest rozgrywany przeciwko nam. Pokażę na przykładzie jak to wg mnie działa. Przykładowo weźmy lud, który zamieszkuje tereny w lubelskim w okolicach Lubartowa. W Rokitnie na początku była tzw. parafia unicka, czyli rodzaj cerkwi. W pierwszej Rzeczpospolitej nie było to nic nadzwyczajnego, bo to był tolerancyjny kraj. Została ona przejęta przez Cerkiew moskiewską pod pozorem... no właśnie sam kiedyś pisałeś już o tych różnych pozorach. W każdym razie ktoś postawił znak równości pomiędzy prawosławiem i Moskwą i była to robota celowa. Wiesz chyba, jak ruscy potraktowali Unitów podlaskich? Roznieśli ich na szablach, tacy to wujkowie. Po odzyskaniu niepodległości przez Polskę w 1918 w tym samym miejscu został ustanowiony kościół katolicki. Zauważ, że wciąż mówimy o miejscu, które stanowiło niemal centrum kraju, który Ty nazywasz dawną Polską (oczywiście to ma sens, ale patrz na moje zastrzeżenie powyżej). Teraz patrz jaka wypustka pojawia się z drugiej strony. Etnograf niemiecko brzmiący "odkrywa", że folklorem polskim będzie to, to i to, ale to i tamto będzie ruskie, czyli w domyśle "nie nasze". No to rodzi się od razu pytanie czyje? Idealna sytuacja, żeby podzielić ludzi na tutejszych i "panów". Tutejsi kultywują swoją "góralską muzykę", bo czemu kurna nie, czemu mieliby zmieniać tradycję, zaś "etnografowie" twierdzą z powagą, że to są "obce wpływy" z Rosji. W ten prosty sposób wespół w zespół udało im się zepchnąć całe Wielkie Księstwo Litewskie (nie mylić z Litwą) do jednego wora z Moskwą. A przecież historycznie i etnicznie jest to GWno prawda. Babcia z Siemiatycz wyglądała i mówi dokładnie tak, jak te babuszki spod Grodna, Witebska lub nawet Smoleńska. Wiem co mówię, bo sam słyszałem jak chodzą kawalerowie do panien i jak śpiewa się tu zza płota na wsiach na głosy. To jest zupełnie to samo, co te "babuszki z filmu". Rosja? A takiego. Można powiedzieć, że cała historia tych terenów, to w skrócie opowiedziane losy wielowiekowego projektu depolonizacji (Polska w szerszym, wymienionym wyżej sensie), realizowanego w porozumieniu i we współpracy przez trzy obce nam żywioły. Ciągłe wkładanie kija w szprychy, aż do skutku.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-06-2020 [17:40] - Imć Waszeć | Link:

No to teraz wróćmy do Lubartowa, a dokładniej Rokitna. Wiemy jak wygląda "folklor polski" na przykładzie zespołu Mazowsze, prawda?
No to posłuchaj:
1) https://www.youtube.com/watch?...
2) https://www.youtube.com/watch?...
A teraz to:
3) https://www.youtube.com/watch?...
4) https://www.youtube.com/watch?...
Prawda, że "babuszki"? Ale są cwaniacy zainteresowani w tym, żeby mam pieprzyć w kółko i nawijać makaron na uszy, że my to nie my, że to jakieś napływowe są, że ludzie w Polsce mają... hehe... nie swój folklor. Tak właśnie to działa. Kiedyś grzebałem trochę w historii Mazowsza i wiem, że Mazowszanie jest to lud rusiński wraz z Warszawą i okolicami, wychodzący z tego samego pnia co Białorusini i nawet dalej na wschód. Oczywiście trochę wymieszani i Podlasie północne, to taka mieszanina Rusinów z Jaćwingami. Zresztą nie tylko. Najlepiej się to uświadamia jak widzi się tam na własne oczy babkę wiejską, mówiącą po "tutejszemu", a rudą jak nieboskie stworzenie. U takiej babki spędzałem kiedyś wakacje, gdy rodzice prowadzili obozy wędrowne dla ogólniaka. Normalnie nie mówiło się tam słowa po polsku. Ale to kompletnie nic nie znaczy. A popatrz tylko np. w Wiki jak nam pociągnięto granice pomiędzy Słowianami wschodnimi i zachodnimi. Za Bugiem dokładnie po linii Curzona. Nie przypomina to czegoś? Coś nie trybi? Dla mnie jest to taka sama manipulacja jak oczekiwania względem byłego NRD. Dwóch ponurych zbójów od wieków ustala pomiędzy sobą gdzie mają mieszkać nasi "tutejsi". I na koniec jeszcze jeden obrazek. Kiedyś bywałem regularnie na tzw. Święcie Kupały na Podlasiu. Hajnówka, Białowieża, Czeremcha, Bielsk Podlaski, czy pomniejsze wioski. Jedno rzuciło mi się w oczy. Żywioł ukraiński, który przybywał tam masowo i przy ogniskach przy wódeczce przekonywał "tutejszych", że ich język jest w rzeczywistości ukraińskim, oni są Ukraińcami i ogólnie Polska to jakaś wielka pomyłka. Tak właśnie się dzieje, trwa takie wypłukiwanie na brzegach, gdy nie ma się własnej jasnej polityki i własnych celów. Gdy się jest zdominowanym, a nie dominującym. Gdy nie ma się środków lub chęci do wyrównywania kulturowych ciśnień i wywierania nacisków na cudze pogranicza (lewackie burczenia "Wodzu! Na Kowno! na Kijów!" nas ku.. rozbrajają jak dzieci). Po prostu ludy na wschodzie żyją, są żywi i mają cel, a my stajemy się powoli gnijącym trupem kulturowym, ale za to z tysiącletnim faraonem lub innym Amonem, który wszedł nam przez pępek jak w Gwiezdnych Wrotach i zapanował nad mózgiem.

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika maxilampus

14-06-2020 [18:29] - maxilampus | Link:

Unia Jagielonska..No wreszcie ktos to nazwal publicznie po imieniu..Zgoda z ta technika "wyplukiwania etnicznego po brzegach" Za Mieszka granica zachodnia przebiegala na wschod od Rugi..
Jestem Goralem..Nie jestemy Slowianami..Jestesmy Vlachami..Praojcowie byli Pre-Iliryjczykami..( tereny dzisiejszej Grecji Zachodnio-Polnocnej -Epirus i Albani)..Do dzisiaj jedynie Vlach w Rumuni uwazany jest za czystego Rumuna..a sa oni potomkami Drago-Getans i polnocnej drogi emigracji z Iliri,czyli  Dacians..Poludniowa byli Trackowie.ktorzy sie osiedlili co dzisiaj nazywamy Macedonia i w Bulgarskich Rodopach..Od Tessali ( na polnoc od Larissy) na wschod po Warne to byla Tracka dziedzina Vlachow....
Jakze bylem zdumiony kiedy pojechalem do Rumuni i bez problemow rozumialem Rumunski..Pomogl mi w tym dialekt Goralski ktorym od urodzenia sie posluguje..Dopiero wtedy dostrzeglem i zrozumialem pelniej swoja kulture Goralska ..Po wizycie w Maramuresz i Bukowinie,podnoza Haverli ( Czarnohory,obecnie  na Ukrainie) Huculszczyzna byla tylko naszym etapem migracji do Tatr i Beskidow..Prut,Czeremcha ,Haverla ,Kolomyja,maja szczegolne miejsce w Goralskiej mitologi..Przepraszam ,ze odeszlem od tematu ale nostalgia byla silniejsza..Unia Jagielonska byla najlepszym co Slowianom ,Rusinom, Vlachom moglo sie historycznie przydazyc..Stad taki sentyment i potrzeba na "Intermarium"..Nic innego jak naturalna geopolityczna i kulturowa Os dla tej czesci Europy..
Germanie i Warengowie ( Rusy) sa etnicznie ze soba spokrewnieni, stad ten ich "drang nach Osten" i kontynuowana od tysiacleci mordowanie etnicznych Slowian,Rusinow i Vlachow..Nie ma innej etnicznej grupy w Europie ( poza Zydami) ktora z taka zacietoscia stara sie zetrzec z powierzchni ziemi.Ludobojstwo .setki milionow Slowian,Rusinow Vlochow, za wspomniany historyczny okres.Germanie i Ruso-Waregowie to Smiertelny dla nas Wrog i zadne uklady i Traktaty tego nie zmienia..
Nie bylo "u krainy" -u krancow"..Byla Rus Kijowska ,ktora nie miala nic etnicznie wspolnego z Moskowiciami i Rusami..

Obrazek użytkownika angela

14-06-2020 [08:34] - angela | Link:

Taaaka, idylla, szczególnie podczas zaborów,  a  wyjątkowo  I i II wojny światowej. 
To dopiero propaganda, i pomyśleć ze patrioci sie w tym lubują. Hmmm

Obrazek użytkownika sake3

13-06-2020 [15:05] - sake3 | Link:

Istnieje w każdym społeczeństwie całkiem spora grupa ludzi których mozna umieścić w kategorii ,,stary/a pierdoła''.Niekoniecznie nawet ze względu na wiek,bo może być nawet mlody.Takim ludziom zawsze i wszędzie będzie źle,wszystko im się nie podoba,a każdy pretekst jest dobry do jatrzenia,szczucia i narzekania.Ci ludzie po prostu żyją tym,że inaczej od nich myślacego mogą wyzywać od durni,baranów,wmawiać schizofrenię.Widać ,że wolność słowa pojęli aż nadto dobrze a internet jest świetnym polem do popisu.Dla nich nawet popieranie rządu jest passe o czym zaraz skrzętnie napiszą na blogu czy w komentarzu,tak jakby ten (głupi oczywiście) internauta popierał jakąś zbrodniczą organizację albo mafię.Uczciwie muszę przyznać im rację w niektórych kwestiach NB a chodzi o dobór blogerów.Przedruki wywiadów pana Czarneckiego nie mogą być uznawane jako blog,to zdawkowa i lekcewaząca forma taktowania czytelnika.Brak tak dobrego blogera jak Siukum Balala piszacego i odpowiadajacego ostro ale nigdy nie ośmieszajacego komentatorów i nie traktującego ich z pogardą jest zauważalny.Dobrze,że usunięto takiego blogera jak Pasierbiewicz ,ale ta wpajana przez niego nienawiść pozostała.Brak też długoletnich komentatorów traktowanych tak chamsko przez innych komentatorów,że odeszli jak np.Xena.Długi czas do pojawienia się komentarza po akceptacji nie sprzyja dyskusji,a nawet ją udaremnia.Oczywiście to są moje subiektywne uwagi,nie miałam zamiaru obrażać ani Admina ani piszących na NB.

Obrazek użytkownika izabela

13-06-2020 [21:34] - izabela | Link:

@Admin
Określenie "Żydokomuna" jest jak najbardziej naukowe i to z wyższej półki . Użył go Jerzy Jedlicki ( urodzony jako Jerzy Grossman) historyk idei jak się lubią nazywać filozofowie  wyrośli za komuny, którzy dojrzeli do po swojemu pojmowanej demokracji. Użył również Paweł Śpiewak w tytule swojej książki. Chyba ci panowie nie mieli zamiaru nikogo obrazić?

Obrazek użytkownika Pani Anna

14-06-2020 [00:43] - Pani Anna | Link:

@Izabela
nawet tutaj, na NB, rok temu pojawił się wpis Pana St.M. Krzyśków-Marcinkowskiego "Żydokomuna I i II", a w nim np. taki cytat: "Propaganda o niejawnych źródłach, przypisująca sobie metkę oficjalnej, praworządnej, „państwowej”, ogłupia do tego stopnia, że zdarzało mi się spotykać ludzi „po szkołach”, którzy nie byli w stanie akceptować słów „komunista” a nawet „Żyd”.  Były traktowane jako inwektywy albo abstrakcje, które nie mają zastosowania w aktualnej polskiej rzeczywistości.".https://naszeblogi.pl/53230-zy...
Dlaczego to słowo stało się zakazane na NB w 2020? Czyżby tylko kontekst?

Obrazek użytkownika paparazzi

14-06-2020 [00:25] - paparazzi | Link:

Chłopie trollu daruj sobie, dobrze ze admin cie toleruje. Jeszce nic nie przeczytałem żeby było coś dobrze zrobione za PiS. A język geobelsowskich żmij podsycany półprawda to domena bolszewików lub neokomunistów niemieckich. Abstrahując od tego maniaka i OSOBY CO CHCE BYĆ PANIĄ, nagonka trolli niesamowita i jak będzie dawany im dostęp do, hahaha, demokratycznych reguł to będzie kaszanka. A czy ktoś z blogowiczów ich pyta kogo chcą widzieć w rządzie? Kto jest ich prezydent elekt? ktora partie uważają za dobra dla Polski? NIE, oni powiedzą mamy prawo do własnego zdania, tych nie lubimy i mamy prawo a najlepiej, tego nie powiedza, . A potem Drang nach Osten i Ordnung muß sein

Obrazek użytkownika maxilampus

14-06-2020 [11:39] - maxilampus | Link:

uwazaj bo ci tam w USA zylka peknie..a koszty przywrocenia cie do zycia wysokie i moga pochlonac caly dorobek zycia..

Obrazek użytkownika paparazzi

14-06-2020 [17:32] - paparazzi | Link:

No poniosło mnie, dzięki za rade. Uchronię dorobek! ;-)

Obrazek użytkownika maxilampus

14-06-2020 [21:54] - maxilampus | Link:

oki..rozumiem..mnie tez, ale dzieki Adminowi nie przeszlo :-)) Tak wiec ty tym razem robisz za "czarnego dziada"..

Obrazek użytkownika angela

14-06-2020 [08:27] - angela | Link:

Szczególnie przed wyborami, nawalanka na rząd.
  Ale  o dziwo,  wszyscy chcą "dla Polski dobrze"  czyniąc ewidentną rozpierduchę, włącznie z blokowaniem wyborów,  brakiem prezydenta i anarchią w kraju.
Oni nie napiszą,  kogo chcą ,  bo za bardzo by się odkryli,  kim są. 
Ze ruina Polski jest w ich interesie. Oni są  za, a nawet przeciw. 
Nienawiść do PiS,  przerodziła się w niektórych, w   nienawiść do kraju, bo nikt nie powie,  że swoimi wpisami chcą dla Polski  dobrze. 

 

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-06-2020 [19:44] - jazgdyni | Link:

Nieco humorystycznie wyglądają te poczciwe fantasmagorie na temat PROJEKT POLSKA prezentowane przez długoletnich panów (i panie też) emigrantów, którzy owszem, Polskę wizytują, lecz niestety nie czują absolutnie prawdziwej ojczyzny i ludności, która ciągle, potężnie się zmienia.
Mówię humorystycznie, a także melancholijnie, bo my tutaj, na miejscu godzinami prowadziliśmy analogiczne rozważania, z bardzo podobnymi uwagami i projektami, dokładnie ćwierć wieku temu, gdy w 1995 kombinowaliśmy, jak odzyskać RP z łap komuchów, strażaka Pawlaka i zachrypniętego Oleksego.

Teraz takie dywagacje są bezpłodne, gdyż "większa połowa" Polaków skoncentrowana jest na tym, jak nie oddać kraju ponownie w łapy liberalno - lewackich krypto-komuchów z Brukseli, Berlina i Moskwy, a "mniejsza połowa" przebiera nogami, by odzyskać bogactwa narodowe, dalej kraść i uszczęśliwić Ojropę ponownie słabą i kompradorską Polską.

Jak okrzepniemy, wzmocnimy się, dokonamy sanacji i zmienimy konstytucję, to wtedy będziemy intensywnie dyskutować JAKA MA BYĆ NASZA REPUBLIKA.
Tylko wówczas i świat już będzie inny i my będziemy inni.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

14-06-2020 [19:59] - Trotelreiner | Link:

Żeby zmienić konstytucję,trzeba mieć minimum 3/5 w sejmie,a tego NIGDY żadna partia nie zdobędzie...czasy PZPR sie ...nie wrócą(?)
Pamiętaj,że w "tymkraju" rządzą służby...od 1944 do dziś...te same...logo KGB sie zmienilo,ale ludzie nie.
Mafia sycylijska,którą sie TU zna z Ojca chrzestnego...to film na dobranoc dla dzieci...TU rządzi mafia rosyjska...oni nie negocjują,nie przysyłaja consigliere...tylko serie z kałacha.
Ludzie "sami się wieszają",sami do siebie strzelają...trzy razy w serce i raz w potylice...wypadaja z pociągu,walą autem w drzewo...niepotrzebne skreślic.

Tenkraj ginie..bo ma parrycydów i skxxxxxnów jako rządzących i rządzonych...i sąsiadów,ktorzy za kilka kopiejek i eurocentów kupują ciała i dusze...facit!

Obrazek użytkownika maxilampus

14-06-2020 [21:52] - maxilampus | Link:

oki..admin mial racje..nie warto wdawac sie w polemiki z takim jak ty.:-))

Obrazek użytkownika admin

14-06-2020 [21:28] - admin | Link:

Maxi, dobrze radzę: przestań wreszcie manipulować tą moją krótką wypowiedzią. Obywatelstwo rozdawali Rolnik z Trotelem. I do nich odnosił się mój komentarz. Żeby tego nie robili. Co można wyżej sprawdzić. Więc nie wiem, czy byłeś wtedy pijany ale za takie oszczerstwa wylecieć stąd możesz, ostrzegam.

Obrazek użytkownika maxilampus

14-06-2020 [21:48] - maxilampus | Link:

Admin..Nie watpie ,ze to byl sarkazm i nerwy cie poniosly..Ale widzisz jak to zostalo wykorzystane..Nie mozna pozwalac sobie w twojej sytuacji na tak publiczne sarkazmy..
Nie mozna pozwalac na dyskusje "lepszy,gorszy Polak" szczegolnie po prawej stronie i w przedzien wyborow..bo prawdziwa krew i bol walki o ta Polskosc za nia stoi..Wiecej wrazliwosci S.V.P
Po co tworzyc nowe zrodlo konfrontacji ? To bylo nierozsadne z twojej strony..Skasuje ten wpis na salonie..Byl rowniez niepotrzebny..Tez mnie ten pajac poniosl..Nie pozwole nikomu kwestionowac wlasnej  Polskosc i Polskosci  Braci Polakow i Wspolnoty Polskiej gdziekolwiek mieszkaja..Nie sa Polakami 2-ej kategori..a widzisz jak malo potrzeba aby ktos podjal temat..Pzdr..

Obrazek użytkownika admin

14-06-2020 [22:20] - admin | Link:

Jakie nerwy, jaki lepszy/gorszy Polak? Co Ty gadasz? To Rolnik z Trotelem pisali, kto (niby) jest Polakiem a kto nie.

Obrazek użytkownika maxilampus

14-06-2020 [22:43] - maxilampus | Link:

.."panów (i panie też) emigrantów, którzy owszem, Polskę wizytują, lecz niestety nie czują absolutnie prawdziwej ojczyzny i ludności.."Zamknijmy temat..

Obrazek użytkownika Pani Anna

15-06-2020 [11:26] - Pani Anna | Link:

@Maxilampus
czy oprócz Pana, Trotela i może kilku kolesi ktoś czyta i przejmuje się tym, co tam nasz noen omen Janusz (to imie ma w sobie nieodpary urok) akurat mlasnął? Więcej dystansu, przede wszystkim do siebie, bo mam wrażenie, jakby to emeryckie pomlaskiwanie miało co najmniej zaważyć na wyniku wyborów.

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-06-2020 [12:49] - jazgdyni | Link:

... co tam nasz noen omen Janusz (to imie ma w sobie nieodpary urok) akurat mlasnął?

To tak napisane Gretkowską? Czy może nawet Tokarczuk?

Jednak najbardziej przypomina posłankę Jachirę... chociaż nie - raczej aktorkę Stalińską. Ona też ciągle pijana.

Obrazek użytkownika Pani Anna

15-06-2020 [13:02] - Pani Anna | Link:

@jazgdyni
nie wiem, nie czytam ani nie śledzę tak jak ty wyżej wymienionych. To robia tylko fiuty.

Obrazek użytkownika Pani Anna

15-06-2020 [13:04] - Pani Anna | Link:

@admin
No co też ten nasz Januszek ma z tym piciem? Głodnemu chleb na myśli, czy jak?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

14-06-2020 [23:11] - rolnik z mazur | Link:

@ admin,
Polakiem jest ten kto chce nim byc z calym  dobytkiem inewentarza. Pzdr

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-06-2020 [04:06] - jazgdyni | Link:

Oni mają w sobie jakiś uraz. Jakieś niezrozumienie. Są drażliwi jak szerszenie. Nikt nie dzieli i nie kwestionuje pełnych praw do bycia patriotą. Ale do cholery przestańmy stąpać po bagnie i bez przerwy marudzić. I to z wyższością starszego brata.
To my tutaj mamy pilne zadania. Powinni to rozumieć, bo przecież u siebie mają CNN w nieustannym ataku na Trumpa. A u nas cała moc koncernu Discovery, wszystkie TVNy, cała moc koncernu Alex Springer, Agora Sorosa i jeszcze Bóg wie co, mówią, że prezydent kłamie, bohaterski minister zdrowia kradnie, wszyscy są złodzieje i oszuści, a gdy widać, że jest lepiej, oni twierdzą, że będzie tylko gorzej. Prości ludzie nie są z kamienia. Nie każdy ma siłę i zdrowy rozsądek takie mocne, by być w stanie dać odpór goebbelsowskiej propagandzie.
Trwa wojna panowie (i panie) teoretycy. Naszym obowiązkiem jest przyłączyć się do walki, niezależnie co się nam w pisie podoba, czy nie. Może tam u siebie nie czujecie tego codziennego napięcia, nie słuchacie na bazarach i w sklepach tego: - Panie, to jedna banda. Po cholerę mam głosować? Nie czas na w obecnej chwili próżne roztrząsania o Polakach pierwszej, czy drugiej kategorii. Osobiście nie spotkałem nikogo takiego, który choćby przez chwilę tak pomyślał. A kontakty mam rozległe. Ostra polaryzacja jest faktem. MY i ONI. Tylko jak zwykle, ponieważ jesteśmy przyzwoitsi, staramy się być uczciwi i moralni, to mamy wątpliwości. I przez to zazwyczaj przegrywamy.
Mówiąc brutalnie - w czasie wojny militarnej, takie zachowania nazywały się defetyzm. A za to były surowe kary. A my teraz nie możemy nawet spowodować ostracyzmu ewidentnych zdrajców i notorycznych malkontentów. Choć Admin stara się jak może. A niezadowoleni wieczni malkontenci uciekają do salonu pod skrzydła Jankich, bo nie wiedzą, że to V Kolumna, ściśle związana z panem Trzaskowskim i jego protegowaną, która prawdopodobnie wraz z mężem zgładziła księdza Blachnickiego. Dziękuję za takie kontakty, z którymi już nie mamy do czynienia, jak odkryty został fałsz Superblgerki Kataryny. A było to sporo lat temu.
A wy, Panowie (i Panie) zamiast nas wychowywać, jak jeść widelcem i którą poezję lubić, a jakiej nie, zacznijcie współpracować. O co wam chodzi, że działacie na korzyść niesławnej III RP, albo dla jakiegoś mitycznego Paradajsu?

Obrazek użytkownika Marek1taki

15-06-2020 [08:01] - Marek1taki | Link:

@Jazgdyni "Prości ludzie nie są z kamienia. Nie każdy ma siłę i zdrowy rozsądek takie mocne, by być w stanie dać odpór goebbelsowskiej propagandzie."
Prości ludzie to ci niepoddani tresurze na studiach i pracy w budżetówce. Nie są z kamienia ale są mniej podatni. Problem z nieprostymi.

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-06-2020 [10:01] - jazgdyni | Link:

@M1t

Z marudami?

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-06-2020 [04:09] - jazgdyni | Link:

@rolnik z m
I O TO CHODZI.

Lecz bycie Polakiem nakłada pewne obowiązki. Nie sądzę, że należy do nich podkopywanie szacunku do legalnie i demokratycznie wybranej władzu

Obrazek użytkownika Jabe

15-06-2020 [07:28] - Jabe | Link:

Poprzedniej też?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

15-06-2020 [14:17] - rolnik z mazur | Link:

@ jazgdyni

Hitler też został legalnie i demokratycznie wybrany. Jeszcze na wiosnę 1945 miał 95 % poparcia narodu. Nie mam szacunku do władzy, która działa przeciwko interesom narodu. Pzdr

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-06-2020 [18:22] - jazgdyni | Link:

No to jakie są te interesy narodu?
Proszę zdradzić choć trochę.

Obrazek użytkownika Czesław2

15-06-2020 [18:28] - Czesław2 | Link:

Wybrać w demokratycznych wyborac na wodza Hitlera, który dla kontrkandydatów założył obozy koncentracyjne. I wszystko jasne

Strony