Kontrola jest najwyższą formą zaufania

Kontrola jest najwyższą formą zaufania.

Dygresja na temat słów prezesa J.Kaczyńskiego -  „ Zaufajcie mi Polacy a was nie zawiodę „

Pytanie – gdzie, w czym,  prezes J.K. ma nas nie  zawieść ?

Tego nie wiemy.

Wiemy natomiast kto powiedział – kontrola jest najwyższą formą zaufania.

Tą sprzeczną samą w sobie,  ale jak najbardziej zgodną z dialektyczną „ mądrosćią etapu „ maksymę,  miał wypowiedzieć „ ojciec demokracji „ - Josif Wissarionowicz Dżugaszwilli znany u nas także jako towarzysz Stalin lub dobroduszny  „ uncle Joe „ w USA .

Powyższa maksyma jest twórczym rozwinięciem powiedzenia – zaufanie jest dobre ale kontrola jest lepsza  – niesłusznie-  przypisywanego Włodzimierzowi Ilijiczowi Uljanowowi znanemu jako towarzysz Lenin.

Dzięki tej właśnie wszechwładnej kontroli połączonej z trudnym do opisania terrorem system komunistycznego zniewolenia w ZSRR przetrwał 75 lat a nie powinien przetrwać ani chwili.

Towarzysz Lenin, który część swojego dorosłego życia spędził na wygnaniu w Zurychu spotkał się z pewnością ze starym niemieckim powiedzeniem - „ Vertrauen ist gut, Kontrolle besser „, które po prostu przyswoił i gdzieś w swoich licznych dziełach użył.

Lenin słowa te mógł usłyszeć  np. od starego towarzysza i sponsora rewolucji w Rosji generała Ericha  Ludendorffa, który przekazał mu 10 milionów marek w złocie, gdy  ten spieszył  w „ zaplombowanym wagonie „ z Zurychu przez Berlin do Rosji celem zrobienia rewolucji proletariackiej.

„ Wy tu wicie rozumicie Lenin ! Macie tu złote marki i zróbcie w końcu tą naszą rewolucję,   „ aber sofort „ ! Tylko Lenin zaufanie to my do was mamy ale i kontrolować będziemy. Vertrauen ist gut, Kontrolle besser„ - mógł powiedzieć szef sztabu Reichswehry w krótkich żołnierskich słowach.

Nie wiadomo czy takie spotkanie się odbyło ale pociag składajacy się z dwóch wagonów, w którym Lenin i jego kamanda spod ciemnej gwiazdy wyruszyła z Zurychu , by za niemieckie pieniądze zrobić rewolucję w Rosji stał na bocznicy w Berlinie blisko dobę, więc jest więcej niż prawdopodobne, że doszło do spotkania niemieckiego szefa sztabu generalnego Ludendorfa z Leninem.

Jeśli nie z samym Leninem to z  jego finansistą i niemieckim agentem Aleksandrem Izraelem Łazariewiczem Helphandem, ksywa Parwus do spotkania prawdopodobnie doszło.

Lenin koniecznie chciał, by wagon, który wiózł go do Rosji został w Zurychu zaplombowany. Droga do Rosji wiodła bowiem przez wraże terytorium Niemiec i żaden, choćby najmniejszy  cień wątpliwości co do uczciwości ( agenturalnej działalności dla Niemiec ) Lenina, nie mógł paść na rozświetlone ideą rewolucji kałmuckie  oblicze wodza.

Czy można zatem ufać politykom ?

Można ufać w opatrzność bożą.

Można ufać matce, ojcu.

W ostateczności można ufać sobie.

Ale  politykom  ufać ?

Z  pewnością nie.

Usta mają pełne frazesów ale w gruncie rzeczy interesuje ich tylko władza –  i nic poza nią.

Generalnie wydaje mi się, że Polacy zbyt łatwo,  często zupełnie bezpodstawnie a co najgorsze za darmo obdarzają polityków zaufaniem na zaś.

„ Z politycznego punktu widzenia jest arcyważne aby dobić Polskę „

Te słowa też powiedział Lenin i co do tego-  to nie mam żadnych wątpliwości, że są one dalej kluczowym elementem rosyjskiej polityki zagranicznej w stosunku do nas.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

26-01-2018 [17:43] - xena2012 | Link:

Za czasów Gierka był apel-,,pomożecie '',teraz ,,zaufajcie''.Mimo wszystko jednak ufam a Pan?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

26-01-2018 [17:49] - rolnik z mazur | Link:

A co pozostaje? Pewnie, że ufam. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Celarent

26-01-2018 [18:10] - Celarent | Link:

Nie mogę uwierzyć... Nadziei mieć nie mogę... a co z miłością? ;) 

Jak żyć, jak żyć uczciwie, w  zgodzie z sumieniem dokonywać wyborów, jak kształtować życie publiczne, jeśli nie nie można wierzyć, ufać..? Jak mieć nadzieję i dalej - jak patrzeć w przyszłość bez nadziei? Nie ma w tym też miłości, zatem ta przyszłość społeczeństwa ...marna. 

Usłyszę, że polityka to inny aspekt życia, że jest coś takiego jak rozdział państwa od religii? Żeby nie mieszać wiary, moralności z polityką? Dlaczego, jeśli można Lenina i Kaczyńskiego włożyć do jednego "wagonu..." i zaplombować. I dwa, jeśli Lenin cenił sobie kontrolę ponad zaufanie a Kaczyński prosi o zaufanie, jaki z tego wniosek? Że Kaczyński prosi, ale my mamy naśladować Lenina? Czy, że Kaczyński prosi a będzie kontrolował? Czy, że będziemy teraz szukać plomb Kaczyńskiego i je otwierać, żeby kontrolować czy samego zaplombowanego Kaczyńskiego? A może jego związków z czerwoną rewolucją? No, N. i PO coś przebąkiwali, że Kaczyński to faszysta i komunizm chce w Polsce zaprowadzić.

Dobry tekst o Leninie, ale ten  nie powinien być zestawiany z polskimi politykami prawicy. Podejrzewam, że autor miał inne intencje. Mam ...nadzieję. Jednak mam.

Na pytanie o drogę Kaczyńskiego, w której on obiecuje nie zawieść: reforma państwa polskiego, proces naprawczy, jakiego zaniechano po okresie komunizmu, zwany powszechnie "dobrą zmianą"... może o to chodzi. Takie pierwsze skojarzenie.

A zaufanie (Kaczyńskiemu właśnie) jest fundamentem zwycięstwa PiS w ostatnich wyborach - i parlamentarnych i ...prezydenckich. Ten tekst sugeruje, że Kaczyński  - nowy Lenin, ojciec nowej polskiej rewolucji, ma zaplombowane wagony i pod naszym zaufaniem chce schować wszystkie ukryte w nich, niczym w przysłowiowych szafach  - trupy... 
Nie ulegamy tu propagandzie totalnej opozycji? Słowa Kaczyńskiego nie są ani niczym nowym w jego retoryce ani dziwnym. To słowa- klucze "naszego" zwycięstwa. Czuję, że mogłam urazić. Nie było to moim zamiarem. Proszę komentarz potraktować merytorycznie.
Czytałam trzy razy i wciąż jednakowoż tekst rozumiem, ale może mylę się. Może dwa wagony za niemieckie pieniądze to PO i N. Ale co z tymi plombami i Leninem i jak usytuować w ich obrębie Kaczyńskiego? On ma zamiar dobić naszą Ojczyznę?! Dla władzy? Nie daje nic w zamian? Za darmo?  Z polecenia ruskich? Boże ... Błagam,wyjaśnij.

Obrazek użytkownika Dorota M

26-01-2018 [18:39] - Dorota M | Link:

Przecież odpowiedział Xenie, że ufa Kaczyńskiemu, więc to całe gadanie to złość na samego siebie, że jednak ufa i tyle.Myślę, że ukryty plan JK to wygrana wielkością konstytucyjną, wystawienie Dudy na prezydenta na drugą kadencje i utworzenie konstytucji w której jednak rola prezydenta będzie zmarginalizowana. To śmiały plan, ale do zrealizowania tylko dzięki naszemu zaufaniu w ciemno i tylko dlatego, że to jest Kaczyński, a nie na przykład MM. Może mi się roi taki scenariusz, ale w coś trzeba zainwestować nadzieję, w tym trudnym czasie. Nawet jeżeli tak by było, to procedowanie nowej konstytucji zajmie całą kadencję i Duda będzie przewodził i mądrzył się jeszcze ponad 7 lat, a to dla mnie trudne do wytrzymania, a dobra zmiana się przez ten czas może rozmyć.

Obrazek użytkownika xena2012

26-01-2018 [19:39] - xena2012 | Link:

A kogo by mozna teraz obdarzyc zaufaniem? Widzi Pani taka formację? Jak sie nie ma co sie lubi ,to sie lubi co sie ma. móqwi przyslowie. 

Obrazek użytkownika Goral Supreme

26-01-2018 [19:55] - Goral Supreme | Link:

Swieta prawda..Nie mozna rowniez nie zauwazyc ,ze wszystkie te polityczne decyzje ,rzekomo dla "naszego dobra" zapadaja za 'zamknietymi drzwiami" i nie znamy ich tresci.
Ten mechanizm uprawiania Polityki jest Bardzo dla mnie podejrzany..Skoro 'nasze Dobro" jest celem tych decyzyzji to z jakich powodow sa one ukrywane przed nami ?
Sierpien 1980 opieral sie na zadaniu " NIC O NAS BEZ NAS"...jak pani widzi J.Kaczynski i PIS nic sobie nie robi z woli Suwrena i uprawia Polityke poprzez Narzucanie wlasnych koncepcji bez informowania Nas o tresci tychze pomyslow..Przeciez to jest zwykla Paranoja...A mialo byc inaczej...a wyszlo jak zwykle...czyli "dajcie nam wladze" a my zrobimy po swojemu...niekoniecznie tak jak sie umowilismy...
 

Obrazek użytkownika Goral Supreme

26-01-2018 [18:42] - Goral Supreme | Link:

Droga kolezansko..Pani "ufnosc" w nieomylnosc J.Kaczynskiego i jego Biuro Polityczny wychodzi poza ramy racjonalnego myslenia.
To wlasnie racjonalny osad sytuacji i rzeczywistosci z nim zwiazanej sprawia ,ze "zaufanie" jest ostatnia rzecza jaka powinno sie obdarzyc Poslusznych i Spolegliwych..
Ja w kazdym wymiarze nie obdarze "zaufaniem" szarlatanow politycznych ktorzy za moj glos pragna mnie i moim przyjaciolom stworzyc w "tym burdelu" Raj na Ziemi czy "Swietlana Przyszlosc"..
J.Kaczynski i jego Partia uzyskala moj i moich przyjaciol mandat na sprawowanie wladzy w oparciu o inna platforme politycznej i deklaracje ideowa niz obecnie prezentowane.
J Kaczynski powinien rozwiazac Rzad ,Sejm i zwolac nowe wybory aby uzyskac mandat na sprawowanie wladzy w nowo proponowanej formule Politycznej dla Polski i Narodu.. jezeli jest Uczciwym i Odpowiedzialnym Politykiem..Nie robi tego. W zamian schowal sie gdzies w dziurze z ktorej prowadzi Krucjaty Propagandowe przeciwko "nazistom" i Hodowcom Zwierzat Futerkowych..
Na koniec pragne przypomniec pani i innym jakze wazna a "zapomniana" przez Establisment polityczny w Polsce Wole Narodu w Manifescie Sierpniowym ...NIC O NAS BEZ NAS !!!!
 

Obrazek użytkownika Celarent

26-01-2018 [21:25] - Celarent | Link:

Bez przesady. Jeśli ufność to nie w nieomylność - raz a dwa, z czego to wywnioskowałeś? Z tego komentarza? Czytam tekst o Leninie, z którego wynika jasne porównanie do Kaczyńskiego. Ba, dla mnie to było ostrzeżenie przed Kaczyńskim i PiS. Czym innym jest ślepota polityczna a czym innym pojęcie kredytu zaufania. Sporo rzeczy mieli jeszcze zrobić, z wielu rzeczy zadowolona nie jestem, ale nie zrobili nic jeszcze, by kapitał swój wyczerpać. Tyle. porównywanie do Lenina samo w sobie ja bym odebrała jako policzek. Rozumiem, że tobie przeszkadza Trybunał Konstytucyjny w nowym składzie, reforma sądownictwa... Ten burdel to Polska i nie życzę sobie - tak na ślepo! - żeby ktokolwiek wycierał sobie nią twarz. trochę umiaru, człowieku, bo spod agresji wyłazi kim jesteś. Jakoś nie widzę zbytnio zmian ideowych a parcie do powiększenia zaplecza politycznego przejawia każda partia i w demokracji jest to coś zupełnie normalnego. Zarzucasz mi zaślepienie polityczne, ale twój "racjonalizm" raczej przypomina znany z psychologii mechanizm projekcji. Kultura a nie balon arogancji powinny cechować normalną dyskusję. Zatem, proszę w punkcikach wymień dwie grupy spraw: w czym Kaczyński cię oszukał (uczciwość i odpowiedzialność) i dwa - w czym zmieniła się deklaracja ideowa PiS. Byłabym wdzięczna, gdybyś wyjaśnił mi również kim jesteście "Wy", bo rozumiem, ze ja się do nich nie zaliczam, Bóg raczy wiedzieć, dlaczego.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

27-01-2018 [00:13] - Goral Supreme | Link:

Wiec skoro mozliwosc omylnosci Wodza i srodkow ktore uzywa do osiagniecia celow Politycznych szanowna kolezanka bierze pod uwage to jakiez to sa racjonalne zrodla owego "zaufania" o ktore Wodz tak zabiega ? Zwykly mandat polityczny ,ktory juz otzrymal od nas niewystarcza ?
A coz takiego sie stalo ,ze naraz nastepna porcja "zaufania" jest potrzebna ?

Obrazek użytkownika Ptr

26-01-2018 [23:27] - Ptr | Link:

"Nic o nas bez nas" ustawia naród w roli petenta. To jeszcze pasowało w monarchii. Ale dzisiaj widziałbym to tak : "nic w ogóle, bez nas, bez naszego polecenia". Ale, aby to zrealizować -trudna sprawa. Mamy republikę , ale bez senatu, z dużym zgromadzeniem ludowym, które myśleć nie może i nie umie, sparaliżowane wewnętrzną walką. Która skądinąd jest koniecznością niestety. A więc kilku ludzi niesie  nasz los w sumieniach, w odpowiedzialności przed Bogiem i historią. I najwyżej możemy starać się ich później nie wybrać.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

27-01-2018 [00:02] - Goral Supreme | Link:

Amen!!
Jak pan widzi nie wszyscy to rozumia.Fanatyzm polityczny zamiast racjonalizmu  Chrzescijansko-Narodowch fundamentach..Niestety  stoi to  w kolizji z konceptem Parti Wodzowskiej..Wiec jest jak jest..i jak bylo ..czyli z Milicyjnym zamordyzmem..Z nami sie juz rozprawili..teraz szczuja na nasze Dzieci :https://www.google.com/search?...

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

26-01-2018 [19:38] - rolnik z mazur | Link:

Czekam na odpowiedź dokąd PiS chce nas zaprowadzić. Przez dwa lata sprawowania władzy pytanie jest nadal otwarte. Jeśli władza dla władzy to ja z takiego pociągu wysiadam. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

26-01-2018 [22:19] - Krzysztof Pasie... | Link:

@rolnik z mazur

"Czekam na odpowiedź dokąd PiS chce nas zaprowadzić. Przez dwa lata sprawowania władzy pytanie jest nadal otwarte. Jeśli władza dla władzy to ja z takiego pociągu wysiadam. Pozdrawiam ro z m..."
--------------------------
Ja również w takim razie z tego pociągu wysiądę. Choćby w biegu.

Pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

PS. Jak tylko PiS wygrało wybory, w notce pt. "Nowej władzy będę się przyglądał baczniej niż Platformie" - vide: https://www.salon24.pl/u/salon... - pisałem między innymi, cytuję:

"z góry zapowiadam, że tej nowej władzy będę się przyglądał jeszcze baczniej niż się przyglądałem tym, którzy właśnie ustępują i jeśli zajdzie taka potrzeba, jako rzetelny bloger będę tę nową władzę konstruktywnie krytykował, bezlitośnie wytykał jej błędy i zawzięcie tępił wszelakie objawy władzy dla władzy, partyjniactwa, demagogii, triumfalizmu, politycznego kunktatorstwa, klerykalizmu, przesadnej martyrologii, samouwielbienia, zachowawczych postaw i tak dalej - nawet, jeśli jej zwolennicy będą mi za to wylewali na głowę hektolitry pomyj. Dlaczego? Bo w tym właśnie upatruję sens rzetelnego blogowania...", koniec cytatu.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

26-01-2018 [22:21] - rolnik z mazur | Link:

I tak trzymać. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Lektor

27-01-2018 [16:17] - Lektor | Link:

" Jeśli władza dla władzy to ja z takiego pociągu wysiadam. "

A wysiadaj pan w cholerę i oby jak najszybciej !!! W Rosji przyjmą pany z otwartymi ramionami !!!  Takich faryzeuszy, podobnie jak Michnika, który zapewniał, że jak PIS dojdzie do władzy to wyjedzie na stałe do Izraela, Polska nie potrzebuje. WON !!!

Tyle co ci ludzie z PIS zrobili w ciągu 2 lat i rządzą coraz lepiej, a ta ślepota (mówię tu o Pasierbiewiczu) ciągle powtarza, że władza dla władzy ! Myślisz pan, że wszyscy są tacy sami jak PO ?!!  Panie dla mnie sama składnia liter PO wywołuje odruch wymiotny. Wystarczy tylko popatrzeć jak te przygłupy zachowują się w sejmie.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

26-01-2018 [19:47] - Goral Supreme | Link:

..."zaufajcie mi"...Hitler,Stalin,Churchill...Kazdy z nich zadal zaufania w to co robia..Demiurgowie wierzacy we wlasna Boska wyjatkowosc..
Lokata  zaufania w drugim czlowieku a tym bardziej w Politykow jest nieroztropna i racjonalnie nieuzasadniona.Umieszczam takie proby w kategoriach Ignorancji czy zwyklej Glupoty...Milosc,Przyjazn,Milosierdzie,Braterstwo,Szacunek  etc. sa bardziej wlasciwymi postawami w relacjach z drugim czlowiekiem. Ja osobiscie wole kochac moja Zone niz ufac jej kiedy wychodzi robic "zakupy"...:-))..
Prawy czlowiek za jakiego pragnie uchodzic J.Kaczynski nie ma prawa prosic co chwile o "zaufanie" swoich wlasnych wyborcow..a robi to czesto..Tego zaufania udzielono mu w formie mandatu na rzadzenie podczas wyborow. Problem Kaczynskiego i jego Biura Politycznego polega na tym ,ze mandatu udzielono mu w oparciu o inna niz obecnie prezentowana platforme polityczna i deklaracje ideowa Na akceptacje tego  co Kaczynski i jego Egzekutywa  obecnie wyrabia potrzebny jest nowy mandat..czyli nowe wybory..Kazdy prawy i etyczny i odpowiedzialny wobec wlasnych wyborcow  polityk tak by postapil..Kaczynski tego nie zrobil...w zamian zebrze o "zaufanie" ..a tymczasem to jego dzialanie powinno sprawiac brak potrzeby takiej prosby...Niestety od pewnego czasu prosby o "zaufania" padaja czesto i obficie...dlatego uzasadnione wydaje sie stwierdzenie Orwella ,ze :
...."jezyk polityczny  służy do tego żeby kłamstwo wyglądało jak prawda, żeby zabójstwo było godnym czynem a pustosłowie brzmiało solidnie”. I dalej: „W naszych czasach polityczna mowa i pismo w swojej większej części, służą temu ażeby uzasadnić to co jest nie do uzasadnienia”...
ps. Jakze szybko "zapomniano" Glowny punkt Manifestu Sierpniowego :  "nic o Nas bez Nas"...Pzdr..

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

26-01-2018 [20:33] - Starszy Młotkowy | Link:

Wreszcie coś zaczyna docierać do żelaznego elektoratu Kaczyńskiego; zaczynają dostrzegać podobieństwa. Kaczyński przecież wprowadza styl rządzenia;najpierw watażki,wkrótce dyktatora zupełnie z tzw. suwerenem się nie liczącego. Zaczynał od wprowadzenia leninowskiej zasady, że najważniejsze są kadry i to konsekwentnie robi: najpierw media publiczne, potem prokuratura, spółki skarbu państwa i wreszcie ostatni bastion niezależności :TK i sądy. Najpierw wielomiesięczna kampania zohydzania sądów, potem z rażącym złamaniem Konstytucji  czystka (podobnie jak wcześniej w wojsku) poprzedników jako rzekomych komuchów. Nie mówiąc już o sposobach  ustanawiania nowych praw w trybie ekspresowym, po nocach, z udziałem uległego prezydenta jako swojego notariusza. No i te wspomniane tu "nocne Polaków rozmowy" czyli potajemne potkania i ustalania zasadniczych ustrojowo, ale nie konsultowanych z suwerenem spraw wagi państwowej (w kwestii ustaw sądowych). A ta znana nam zasada, że partia przewodnią siłą narodu, nigdy n= się nie myląca, kto nie  nami, ten przeciwko nam, ten wróg ludu i ojczyzny na usługach obcych mocarstw -r ząd rządzi, a partia kieruje! Raz zdobytej władzy nie oddamy nigdy! Brzmi znajomo.?

Obrazek użytkownika xena2012

26-01-2018 [21:55] - xena2012 | Link:

Pomylił Pan blogi,proszę tam wspólnie z panem Echo wyżywac się na żelaznym elektoracie ostatnio nazywanym ultrasami, rozwiazanej sznurówce Kaczyńskiego,glosach czy mimice ludzi z rządu.Nie musi nas Pan rozsmieszać  slowami o wielomiesiecznej kampanii zohydzania sądów,bo te najbardziej zohydziły się same,chocby dla przykładu wymienic korupcje w Sadzie Apelacyjnym w Krakowie. Jeszcze bardziej śmieszny jest Pan pisząc o potajemnym ustawianiu praw,po nocach.A kieddy i jak te prawa miały byc ustanawiane przy awanturach opozycji,rzucaniu dokumentami czy ich darciu czy nieustannych wniosków o przerwę.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

27-01-2018 [14:16] - Starszy Młotkowy | Link:

@Xena2012
A kiedy i jak te prawa miały byc ustanawiane przy awanturach opozycji,rzucaniu dokumentami czy ich darciu czy nieustannych wniosków o przerwę.

Oczywiście, następny kupiony przez ciemny lud  dowód przeciwko opozycji, choć może nie  aż tak idiotycznie debilowaty, jak oskarżanie opozycji przez tego durnia Zielińskiego od policji, że to przez nią  występują te ekscesy nazistowskie w Polsce. Znowu się Xeni głupkowate żarty trzymają...

Obrazek użytkownika Ptr

27-01-2018 [10:31] - Ptr | Link:

Dobra charakterystyka rządów paltformy. Tylko nie wspomniano o bandytyzmie politycznym, gospodarczym, społecznym i o próbie całkowitej wasalizacji państwa, prowadzącej do rozbioru. Sądy siedziały u dyktatorka w kieszeni. Ale głoszono , że "niezawiiisłe, niezaleeeżne".  Już to wszystko zapomnieliśmy ? A teraz tutaj wymądrzamy się o wadach ustroju i wodzostwie PJK ? Na Onet z takimi komentarzami.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

26-01-2018 [20:44] - rolnik z mazur | Link:

W 89 tym Polacy zaufali, że komuna została obalona i teraz czeka ich wiek złoty. W 2015-tym zaufalil Polacy ( w tym ja ), że postkomuna ( układ okrągłostołowy i magdalenkowy) został obalony, Polacy powstaną z kolan i będzie budowana wolna i niezalezna Polska. I co znowu idziemy na kompromisy ? I znowu te zgniłe kompromisy ?  Raczej bez totalnego resetu nie damy rady z kolan powstać. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Celarent

26-01-2018 [22:01] - Celarent | Link:

No, naziści, faszyści, komuniści... Churchill dla równowagi czy kolorytu? PO rządziła najlepiej, Tusk nie liczył na zaufanie...? Ufaliście na ślepo? Za darmo? Czym jest udzielenie poparcia politykowi, jeśli nie wyrazem zaufania w kwestiach społeczno-plitycznych? Trzy cnoty odnoszą się do każdego człowieka i ręczę, że ich brak w życiu publicznym jest źródłem patologii poprzedniej ekipy rządzącej - bandy zdrajców i złodziei. Kaczyński ma prawo prosić o zaufanie kogo chce, bo jest CZŁOWIEKIEM. Jeśli ty tego nie zauważasz, masz problem. Możesz mu nie ufać, masz prawo, ale nie obrażaj ludzi tylko dlatego, że ci z nimi nie po drodze - to też spuścizna po PO. 
Prawy człowiek nie ma prawa prosić o zaufanie (swoich wyborców) piszesz. Ciekawy wniosek, ale nie rozumiem z czego wzięty. Z dzieł Lenina? Z mądrości Schetyny czy Petru? Co wyrabia Kaczyński, czego nie zapowiadał? Trzeba było słuchać, czytać (jeśli głosowałeś a jak nie - iść na wybory). 
To jak wygląda język polityczny  pokazywali dotąd Kopacz, Tusk, Komorowski, Arabski, Nowak, Sikorski. Czysta poezja prawdy; kryształy uczciwości...! Rozumiem, że Kaczyński też zaczął żreć ośmiorniczki, pić za twoje francuskie wina i kopać na metr w głąb... a do tego prywatyzować posesje na Żoliborzu? Ja widzę, że ktoś tu ma problem z nadmierną, nie zaufaniem a wiarą, ślepą wiarą w propagandę przegranych totalsów. Faktycznie, poszliście na całość. Chyba, że to żal za brak jakiegoś stołka po wyborach tak wpływa na psychikę niektórych z prawej strony, ale to świadczy, że są tu przez pomyłkę. .Przykro mi. 

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

27-01-2018 [01:55] - ExWroclawianin | Link:

Goral Supreme:

100/100

Racja. Nic dodac, nic ujac !!!

Obrazek użytkownika Trotelreiner

26-01-2018 [20:25] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Florencja,przełom XV i XVI wieku,pewien facet pisze list [jeden z wielu listów] do drugiego faceta....w tym akurat liście zamieścił taką myśl:
"NIE MA PARTII POLITYCZNYCH...SĄ TYLKO ETYKIETKI WYBORCZE...A POTEM LICZY SIE TYLKO PIENIĄDZ I WŁADZA"
Ten facet,który ten list pisał,to Niccolo Machiavelli,adresatem jest Piero di Tommaso Soderini da Medici  w Rzymie.
Taaaak,można zaufać politykowi....jak ktoś całkiem odleciał :-))

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

26-01-2018 [21:12] - rolnik z mazur | Link:

Drugi Sekretarz Kancelarii Niccolo  Machiavelli zesłany na wieś na wygnanie - zdegustowany tym co widzi / widział - pisze Księcia jako przestrogę dla rządzących i poradnik jednocześnie  dla polityka ( Księcia ) - jedną z lepszych książek zarzadzania tłumem. Wynika z niej jednoznacznie to   co  zauważyłes -  LICZY SIE TYLKO PIENIĄDZ I WŁADZA. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Celarent

26-01-2018 [21:08] - Celarent | Link:

Ale jak zaczynałam pisać, komentarza żadnego nie było. 

Obrazek użytkownika Celarent

26-01-2018 [21:34] - Celarent | Link:

Szanowny autorze, przeczytaj swój tekst i komentarze... Tu nie chodzi nawet o zaufanie, ale o to, czym staje się środowisko prawicy, które wygrało wybory i ku czemu zmierza. Niezależna, która przez tyle lat stała murem z PiSem, nie ze względu na osoby a treści, poglądy... czym dziś jest? Ta lektura niczym nie wskazuje na to, że w najbliższych wyborach to środowisko poprze PiS, że PiS wygra wybory. I nie ze wzlędu na brak zaufania a wewnętrzne podziały.  Znaczy, Polakom lepiej się dzieje. Jednak... Sami premierzy, liderzy, szefowie... a nie zwykłe pismaki, którym się wydaje. Takie opinie rozwalają obóz władzy a nie rekonstrukcje, dymisje, nominacje ect. My nie stoimy pod budka z piwem, to czytają ludzie z całej Polski. Wygrał PiS, wygrałam ja, wygrałeś ty... Jak tak dalej pójdzie, wszyscy przegramy. I nie przez oszustwa Kaczyńskiego... Obawiam się, że gdyby nie on, niezależnej już by nie było. Zapomnieliście... Pozdrawiam. 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

26-01-2018 [21:46] - rolnik z mazur | Link:

 "Tu nie chodzi nawet o zaufanie, ale o to, czym staje się środowisko prawicy, które wygrało wybory i ku czemu zmierza." No dokładnie ! - Ku czemu zmierza ? Pozdrawiam ro zm.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

26-01-2018 [22:25] - RinoCeronte | Link:

D'où venons nous? Que sommes nous? Où allons nous? W obliczu zagrożenia Polacy się jednoczą prawda?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

26-01-2018 [23:16] - rolnik z mazur | Link:

Une fin en soi  - co nie jest celem samym w sobie. Jednoczą się i to jest prawda.  tym różnimy sie od innych narodów. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

27-01-2018 [00:08] - Goral Supreme | Link:

....sous les bannières catholiques ;-))

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

27-01-2018 [09:47] - rolnik z mazur | Link:

A nich będą i katolickie. Czasami mam wrażenie, że katolicyzm ( jaki by nie był ) jest jedyną wspólną  sprawą Polaków. I tym się różnimy na lepsze od zblazowanego jewropejskiego kacapa. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

27-01-2018 [15:12] - Starszy Młotkowy | Link:

Polski,płytki zresztą i zawsze raczej demonstracyjny katolicyzm też już zdołano podzielić (na rydzykowski, krakowski i resztę), stał ię kolejnym  elementem w podziale jednego narodu na dwa plemiona.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

27-01-2018 [16:22] - rolnik z mazur | Link:

Pozwolę się nie zgodzić. Jest raczej odwrotnie. 

Obrazek użytkownika paparazzi

27-01-2018 [02:38] - paparazzi | Link:

"Pytanie – gdzie, w czym,  prezes J.K. ma nas nie  zawieść ?" Jak to, pan nie widzi? A ostatnie roszady polityczne to za mało? Prezes Kaczyński jest jednym z najwybitniejszym politykiem ściany wschodniej. Musi lawirować miedzy polskim homo-sovieticus a wskrzeszona patriotyczna cześć Polski. A jak wiadomo państwa ościenne są zainteresowane pomóc nam  być kondominium. Politycy są odzwierciedleniem Narodu. Ja widzę idzie na lepsze. Poziom moralny idzie w gore. Partyjki nowoczesne PO wskie, chłopskie padły na pysk.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

27-01-2018 [09:59] - rolnik z mazur | Link:

Olać homo sovieticusa. Polityka - krok do przodu dwa w tył do niczego nie prowadzi. Cel musi być jasno zdefiniowany, wykonalny i zachecajacy do wysiłku by go osiagnąć. To, że coś tam drga na lepsze ( zauważalne dla czułych tylko sejsmografów ) to mała satysfakcja. Niemcy maja takie powiedzenie - klotzen statt kleckern co oznacza cała naprzód. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

28-01-2018 [15:11] - Starszy Młotkowy | Link:

Politycy są odzwierciedleniem Narodu. Ja widzę idzie na lepsze. Poziom moralny idzie w gore.

Paparazzi jak już cóś powiedzą, to powiedzą - boki zrywać!

Obrazek użytkownika Lektor

28-01-2018 [00:02] - Lektor | Link:

" Kontrola jest najwyższą formą zaufania. "

Słusznie !!!   Za Jaruzela było już tak, że kontrolę kontrolowała inna kontrola, bo ta pierwsza kontrola brała łapówki i zdradzała. Ale ma pan rację, bo wtedy to druga kontrola była wyższą formą zaufania. Dobrze, że komunizm w Polsce się skończył, bo prawdopodobnie wprowadzonoby już trzecią kontrolę, o wyższej formie zaufania w stosunku do pierwszej i drugiej kontroli.