Polska Sp. z o.o. Ile warta jest ta Spółka ?

Polska Sp. z o.o.

Czyli ile jest warta ta spółka ?

Casami warto zadać sobie proste pytania typu:

Dlaczego niebo jest niebieskie ?

Dlaczego w nocy jest ciemno ?

Dlaczego Polska musi mieć prezydenta, rząd, sejm, senat ?

Odpowiedź na ostatnie pytanie  jest banalna.

Jakie trzeba mieć kwalifikacje, żeby rządzić Polską ?

Nie trzeba mieć żadnych.

Polską rządzili po 45 – tym: agenci NKWD, ślusarze, górnicy, żołnierze, elektrycy, niedoszli magistrowie, historycy, prawnicy.

Żaden z nich nie był świetny w swoim fachu.

Żaden z nich nie zostałby wybrany w konkursie do prowadzenia nawet małej firmy.

Czy Beata Szydło ( z całym szacunkiem ) mogłaby zostać wybrana jako CEO Apple ?

Nie wiem - ale to firma ( przychody ) wielkości Polski.

Ktoś powie, że polityk nie musi mieć wiedzy na temat zarządzania.

Pewnie, że nie musi i dlatego mamy to co mamy.

Nie musi, bo nikomu nawet do łba nie przyjdzie, że może być inaczej.

Polska Sp. z o.o. ma po stronie aktywów ( majątek trwały - ziemia, budowle, roszczenia itd. ) 1, 1 biliona złotych.

Cały majątek Polski ( aktywa ) – państwowy i prywatny to ok 3 biliony złotych.

Kto nie wierzy nich zajrzy do GUS-u.

Po stronie pasywów- czyli w jaki sposób są finansowane aktywa – jest saldo ok. 1, 0 bilionów złotych długu państwa.

Biorąc pod uwagę długi państwowe, instytucji typ ZUS i prywatne to wynoszą one też 3 biliony.

Innymi słowy w obecnej chwili wartość Polski jest +/- 0 czyli nic.

Zysk po stronie pasywów jest +/- zero.

Dywidendy dla właścicieli Polski nie można wypłacić, gdyż rezerwy też się wyczerpały.

Dlatego mamy to co mamy.

Ci bardziej kumaci ( nawet jeśli nie znają liczb ) głosują intuicyjnie nogami.

Dlatego Polska nie jest atrakcyjnym miejscem do życia. Nawet uchodźcy unikają jej jak ognia.

Te wszystkie mrzonki czarodzieja Morawieckiego ( nic przeciwko – cienia bankstera nie przeskoczy ) bazują tylko na ignorancji pracowników firmy - Polska Sp. z o.o.

Wartość Polski można tylko mierzyć aktywnością zawodową jej mieszkańców i tym co kryje ziemia - dlatego dostajemy kredyty.

Chwila moment i sprzedamy za bezcen węgiel ( pilnować kto może ! )

Na odsetki lud pracujący miast i wsi zarobi. Na spłatę już nie.

Proszę sobie teraz wyobrazić firmę wielkości Polski ( Apple ) która ma Zarząd w ilości dwudziestu członków ( ministrów ), Radę Nadzorczą w ilości 460 ( p-osłów ) , super radę ( Senat ) i administrację – 500 000 tys.

I kto ma robić te i- phony ?

I po prostu ręce opadają do ziemi.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika niewierzacy ateusz

22-04-2017 [17:05] - niewierzacy ateusz | Link:

uwielbiam takie narzekania na wszystko :) od razu mi się humor poprawił , łeb mnie boli od rana , a teraz jakby trochę mniej :))

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

22-04-2017 [19:35] - rolnik z mazur | Link:

Podobno pesymista to ten, kto  wie lepiej. Poza tym to nagie liczby i nic więcej. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika niewierzacy ateusz

23-04-2017 [10:42] - niewierzacy ateusz | Link:

nagie liczby :) produkcja wzrosła w marcu o 11% r/r i 17,6% m/m , sprzedaż detaliczna w marcu była wyższa o 9,7 % r/r, i 16,5 % m/m  itd itp bo luty i styczeń też były bardzo dobre , , wstrzymam się z tymi nagimi , bo nie chcę siać propagandy sukcesu jak za gierka , ale takie bidolenie na wszystko naprawdę mnie śmieszy 

Obrazek użytkownika Goral Supreme

24-04-2017 [22:41] - Goral Supreme | Link:

Tak  uwazasz ?
Przywiezli swoje produkty (kiepskiej jakosci) wyprodukowane u siebie,sprzedali je  tubylcom we wlasnych sklepach drozej niz u siebie.Wypracowane zyski ,przeslali do siebie.Zajumali VAT ktory tubylcy zaplacili Panstwu.Podatkow od profitow i dzialalnosci nie placa i z czego sie tutaj cieszyc ?? Przy okazji wykosili autochtonow z  rynku.Prosze wyjasnij powody wlasnej satysfakcji..?

Obrazek użytkownika Jan1797

23-04-2017 [12:50] - Jan1797 | Link:

Podobno pesymista to ten, kto  wie lepiej.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ewentualnie, ten któremu się wydaje, że wie.
Wystarczy czytać;
http://www.klubinteligencjipol...
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Jabe

22-04-2017 [17:35] - Jabe | Link:

A jednak ta właśnie spółka się rozwija, czynsze coraz sprawniej zbiera, zwiększa zatrudnienie, odkupuje filie, hurtowo przejmuje dzieła sztuki, buduje mieszkania i stocznie, nawet rozdaje pieniądze. Przelewa się. Wzór dla Apple'a niedościgniony.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

22-04-2017 [19:37] - rolnik z mazur | Link:

No i super. Nic w tym złego. Podliczymy spółkę  za kilka lat i zobaczymy jak ja zarządzano. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Marek1taki

22-04-2017 [18:35] - Marek1taki | Link:

Nowy zarząd nie zbilansował spółki po starym zarządzie. Wypłaca dywidendę udziałowcom uprzywilejowanym po uważaniu. Reklamuje w Power Poincie pozory restrukturyzacji. Powiększa zadłużenie. Nie tnie kosztów. Zmienił partnerów strategicznych zachowując umowy ze starymi. Wierzyciele zostali. Przysłali swojego managera. Gotują się do wrogiego przejęcia?
Chyba w sp. z o.o. tylko prezes odpowiada do pewnej wysokości, a udziałowcy tylko majątkiem spółki, a prywatnym już nie. To by się zgadzało. Stąd troska by przeważały inwestycje w majątek spółki kosztem własności prywatnej.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

22-04-2017 [19:52] - rolnik z mazur | Link:

To świadczy o ignorancji. Zmienia się zarząd to się robi bilans zamknięcia  i sprawdza kasę. Nikt o takich prostych rzeczach nie wie. I po czterech latach bilans- wtedy widać jakość zarządzania. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika wsiowynieuk

22-04-2017 [20:06] - wsiowynieuk | Link:

Do połowy lat 90-tych wszyscy udziałowcy odpowiadali za długi spółki do wysokości swoich w niej udziałów stąd Ograniczona Odpowiedzialność. Później i do teraz Zarząd całym swoim majątkiem a udziałowcy jak wcześniej. Rada Nadzorcza, w spółkach z o.o. nie odpowiada za nic ale też nie zawsze jej powoływanie jest w/g KH wymagane. 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

22-04-2017 [20:31] - rolnik z mazur | Link:

Akurat !  To niech pan spróbuje udowodnić celowe działanie według KH. Politycy zaś nie odpowiadają za nic. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Marek1taki

22-04-2017 [23:13] - Marek1taki | Link:

Dziękuję za doprecyzowanie.

Obrazek użytkownika mjk1

22-04-2017 [18:58] - mjk1 | Link:

Szanowny Mazurze, nie siej tutaj defetyzmu. Polska ma dokładnie to samo i takie same możliwości jak wszystkie kraje świata. Zapamiętaj, że bogactwo kraju i dobrobyt jego mieszkańców bierze się tylko i wyłącznie z pracy, bo tylko praca przekształca surowce i materiały w dobra użyteczne, nie złoto, pieniądze, czy drogocenne kamienie. Jeżeli na placu zgromadzimy wszystkie materiały do budowy domu, to nie powstanie z tego dom, dopóki ktoś nie ruszy d... i nie poskłada tego w jedną całość. Wagon złota czy dolarów na pewno tego nie zrobi. I teraz najważniejsze. W Polsce brakuje 3 mln. mieszkań. Do ich budowy wszystko w kraju mamy, tereny, materiały sprzęt i ludzi chętnych do ich budowy i zamieszkania. Dlaczego nie budujemy tych jakże potrzebnych domów. Ponieważ nie potrafimy odpowiedzieć na to proste pytanie, czyli nie wiemy co i jak należy zrobić. Dlatego dajemy się zwodzić, aktualnie żoliborskiej grupie rekonstrukcyjnej sanacji (Grzegorz Braun). Mnie natomiast martwi nie to, że nie wiemy, tylko, że nie chcemy wiedzieć. Z całym szacunkiem, ale Ty Szanowny Mazurze też nie chcesz o tym wiedzieć. Podwałem Ci to kilkakrotnie jak na tacy a Ty dalej siejesz defetyzm i piszesz, że się nie da. I będziesz tak pisał do końca świata i jeden dzień dłużej. Szkoda tylko, że nic z tego pisania, oprócz pisania nie będzie.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

22-04-2017 [19:46] - rolnik z mazur | Link:

Nikt nie mówi o defetyzmie - cokolwiek miałoby to znaczyć. Ja po prostu porównuję zarządzanie różnymi państwami i wychodzi mi, że naszym rządzili i rządzą ignoranci. Co znaczy się nie da ? Da się-  tylko zapomnieć o państwie i realizować swoje indywidualne strategie. Co ma wyjść z pisania ? Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

22-04-2017 [20:17] - Goral Supreme | Link:

..."i realizować swoje indywidualne strategie"..
Dokladnie.
PIS rzadzi "retroaktywnie".Reaguje tylko
na scenariusze pisane przez innych..Wciagle w defensywie..Nie tylko przestepcy z PO zdiagnozowali ta pasywnosc i caly czas "jada" na tym koniu..
.Juz wszyscy nauczyli sie wykorzystac ten brak zdecydowania Powsciagliwych i Spolegliwych.Graja z nimi w cymbergaja jak chca..
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

22-04-2017 [20:43] - rolnik z mazur | Link:

No, niestety diagnoza prawidłowa. PiS udaje, że rządzi,  a PO udaje opozycję  i tak będziemy się bujać do us... śm.... i kilka dni dalej.  Dlatego piszę o złej jakości rządzenia. I g... mnie to obchodzi czy to PiS czy inna banda. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika mjk1

24-04-2017 [08:37] - mjk1 | Link:

Szanowni Mazurzy, Krakowiacy i Górale. Zadałem pytanie prostsze od budowy cepa a dokładnie: dlaczego nie budujemy domów skoro wszystko do ich budowy mamy? Otrzymuję odpowiedź: „…zapomnieć o państwie i realizować swoje indywidualne strategie”. Przede wszystkim, to Państwo ustala reguły gry na terenie danego Państwa. Sami piszecie, że reguły te nie zdaja egzaminu, więc należy je zmienić. Pytam więc, co konkretnie należy zmienić, aby przedsiębiorcy produkowali potrzebne materiały a ludzie, czy firmy z tych materiałów budowały domy? Wolno Wam  oczywiście nie odpowiada na pytania jakiegoś internetowego głąba. Wypada jednak odpowiedzieć na własne. Sam Szanowny Mazurze napisałeś, że kto tylko może wyjeżdża z tego kraju i nikt kogo znasz nie chce wracać. Co więc konkretnie należy zrobić, aby wracali i budowali te domy dla Polaków a nie Niemców, Włochów czy Francuzów?  Jeżeli odpowiedzią na moje pytanie było: realizować swoje indywidualne strategie, to powiedz im to samo: Przyjeżdżajcie i realizujcie  swoje indywidualne strategie tu nad Wisłą a nie Renem czy Sekwaną.  Powinni następnego dnia walić drzwiami i oknami. Ciekawe dlaczego nie przyjeżdżają?
 

Obrazek użytkownika Goral Supreme

24-04-2017 [15:13] - Goral Supreme | Link:

..."dlaczego nie budujemy domów skoro wszystko do ich budowy mamy?"...
Po co i dla kogo ?
Kolejne pokolenie magistrow od Zarzadzania Rynkiem po obronie "dyplomow" hehehe juz przymierza sie do wyjazdu na "zmywaki" czy pakowania "mrozonek"  hehehe
..."to Państwo ustala reguły gry na terenie danego Państwa."...
Hehehe Wpierw trzeba to Panstwo miec.Jak na razie mamy "ch...a du...e i kamieni kupe"...(diagnoza z ktora sie zgadzam)
Reguly Gry na takim terenie ustala Lokalna Klika po uzyskaniu potwierdzenia i akceptacji z EU i Timmermansa osobiscie bowiem to on jest Namiestnikiem na tej zwirowni...hehehe
Mlodzi ludzie obudzcie  sie z Metrixa w ktorym zyjecie....
 

Obrazek użytkownika Goral Supreme

24-04-2017 [17:57] - Goral Supreme | Link:

hmmm.Przepraszam Admina.Poscil komentarz.

Obrazek użytkownika mjk1

24-04-2017 [17:56] - mjk1 | Link:

Szanowny Góralu. Napisałeś: „..."dlaczego nie budujemy domów skoro wszystko do ich budowy mamy?"...
Po co i dla kogo ?”
Dla potrzebujących. Wszyscy twierdzą, że brakuje w kraju ok 3mln. mieszkań. Jeżeli brakuje to wydaje mi się, że należy je wybudować. Jeżeli jednak twierdzisz inaczej to z innej dziedziny. Nie dokończyliśmy autostrad a drogi niższych kategorii wymagają remontu. I znowu identyczne pytanie: Wszystko do budowy tych autostrad i remontu dróg mamy: materiały sprzęt i zarówno ludzi jak i firmy chętne do ich budowy. Dlaczego nie budujemy dróg i autostrad? Co należy zrobić, aby firmy zechciały te drogi budować?
To, że nie mamy Państwa a ancymonki z PiS niczym nie różnią się o reszty okrągłostołowej sitwy wszyscy wiemy. Ja jednak o to nie pytałem. Pytałem i pytam dalej. Jak już odzyskamy to państwo co należy zrobić aby rozwiązać te problemy?
Jeżeli jednak te problemy Cię nie interesują, to napisz co należy zrobić, abyś przyjechał do kraju i w nim pracował a nie z niego spieprzał, jak sam napisałeś.
Opisywać rzeczywistość i narzekać każdy potrafi. Podać jednak receptę co konkretnie należy zrobić, nikt nie potrafi podać. Ty również.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

24-04-2017 [18:23] - Goral Supreme | Link:

..."Wszyscy twierdzą, że brakuje w kraju ok 3mln. mieszkań."...
Nie badz naiwny.Ci "wszyscy twierdzacy" to  Loby Deweloperskie,Banki ktore chca upchac toksyczne assety,sektor Budownictwa,Materialow Budowlanych etc.To zwykle nakrecanie dla siebie koniunktury.. etc..
Slyszales o "bance mieszkaniowo-budowlanej " w Hiszpani ,Portugali ? ktora to polozyla na lopatki ich ekonomie w latach 2005-2010.
Mozesz znajsc w sieci inne opinie ktore wrecz przestrzegaja przed tym..
Mieszkan nie brakuje.Nawet w miastach z boomem gospodarczym.
Na Slasku WSZYSTKIE miasta maja co miesiac przetargi na lokale komunalne.Mozna wynajac za 4 zlote m2 swietne mieszkanie w dobrej czesci miasta.Powtarzaja te przetargi bowiem nie ma chetnych na wynajem..
Ancymonki z PIS...Lepiej to niz byc Przestepca z SLD,PO,PSL etc..PIS  w porownaniu z reszta zle tak nie wyglada.Niestety jest bezzebny.Udaje ze rzadzi..Chce "reformowac" Polske zamiast wypowiedziec Totalna Wojne Ukladowi...rece opadaja

"Podać jednak receptę co konkretnie należy zrobić, nikt nie potrafi podać. Ty również."
Wypowiedziec i pojsc na Totalna Wojne z Ukladem.To nalezy zrobic! Wyjsc z Eurokolchozu.

Obrazek użytkownika mjk1

24-04-2017 [18:55] - mjk1 | Link:

A jak już wygramy tę wojnę i wyjdziemy z Eurokołchozu, to jaki plan na rozwój? Bliższą i dalszą przyszłość? Przynajmniej jeden punk tego planu. Proszę.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

24-04-2017 [20:34] - Goral Supreme | Link:

Coz za trywialne pytanie.
Zbudowlismy kraj w 25 lat  po 200 latach nieistnienia...
Odbudowlismy pod batem Sowieckim i Kapitalistycznym w 1945..
To po wygranej wojnie tylko Kosmos bedzie wyznaczal limity.:-))
Pozostanie nam zyc ,kochac ,budowac wychowywac jak chce poeta w "biednym ale czystym kraju podzwignietym z cmentarza"..

...My ludzie skromni, ludzie prości,Żadni nadludzie ni olbrzymy,
Boga o inną moc prosimy,
O inną drogę do wielkości:
 
Chmury nad nami rozpal w łunę,
Uderz nam w serca złotym dzwonem,
Otwórz nam Polskę, jak piorunem
Otwierasz niebo zachmurzone.
Daj nam uprzątnąć dom ojczysty
Tak z naszych zgliszcz i ruin świętych
Jak z grzechów naszych, win przeklętych.
Niech będzie biedny, ale czysty
Nasz dom z cmentarza podźwignięty.
Ziemi, gdy z martwych się obudzi
I brzask wolności ją ozłoci,
Daj rządy mądrych, dobrych ludzi,
Mocnych w mądrości i dobroci.
A kiedy lud na nogi stanie,
Niechaj podniesie pięść żylastą:
Daj pracującym we władanie
Plon pracy ich we wsi i miastach,
Bankierstwo rozpędź – i spraw, Panie,
By pieniądz w pieniądz nie porastał.
Pysznych pokora niech uzbroi,
Pokornym gniewnej dumy przydaj,
Poucz nas, że pod słońcem Twoim
„Nie masz Greczyna ani Żyda”.
Puszącym się, nadymającym
Strąć z głowy ich koronę głupią,
A warczącemu wielkorządcy
Na biurku postaw czaszkę trupią.
(. . . . . . . . . . .)
I dalszy ciąg:
 
Piorunem ruń, gdy w imię sławy
Pyszałek chwyci broń do ręki,
Nie dopuść, żeby miecz nieprawy
Miał za rękojeść krzyż Twej męki.
Niech się wypełni dobra wola
Szlachetnych serc, co w klęsce wzrosły,
Przywróć nam chleb z polskiego pola,
Przywróć nam trumny z polskiej sosny.
Lecz nade wszystko – słowom naszym,
Zmienionym chytrze przez krętaczy,
Jedyność przywróć i prawdziwość:
Niech prawo zawsze prawo znaczy,
A sprawiedliwość – sprawiedliwość.
 
Niech więcej Twego brzmi imienia
W uczynkach ludzi niż w ich pieśni,
Głupcom odejmij dar marzenia,
A sny szlachetnych ucieleśnij.
Spraw, byśmy błogosławić mogli
Pożar, co zniszczył nasz dobytek,
Jeśli oczyszczającym ogniem
Będzie dla naszych dusz nadgnitych.
Każda niech Polska będzie wielka:
Synom jej ducha czy jej ciała
Daj wielkość serc, gdy będzie wielka,
I wielkość serc, gdy będzie małą.
Wtłoczonym między dzicz niemiecką
I nowy naród stu narodów -
Na wschód granicę daj sąsiedzką,
A wieczną przepaść od zachodu.
Wojna ktora sie zaczela w 1939 nigdy sie nie skonczyla..trwa do dzis..w innej formie ale trwa..

 

Obrazek użytkownika Goral Supreme

24-04-2017 [18:42] - Goral Supreme | Link:

mjk1.Nawet nie wiesz ile czasu,pracy,pieniedzy wlasnej energi wlozylem i zainwestowalem w PC a pozniej jego kontynuacje PIS..
Ile moi przyjaciele...
Wszystko na nic.Po tylu latach .nie mamy juz zludzen.PIS (jego przedstawiciele w terenie) nie sa wstanie zmienic Polski.Poza paru szlachetnymi znanymi nazwiskami reszta to zwykli koniunkturalisci i pasozyty.
PIS potrzebuje tlenu.Stare zaplecze (jak np tacy  ja) juz sie wykrusza,,nowe ma inne pryncypia etyczno-spoleczne..To tylko kwestia czasu kiedy bedzie po PIS-e
Najwiekszym bledem PIS jest brak porozumienia z RN i ONR..

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

24-04-2017 [17:16] - rolnik z mazur | Link:

" Wartość Polski można tylko mierzyć aktywnością zawodową jej mieszkańców i tym co kryje ziemia. " - Tak napisałem i odpowiedź sama się narzuca. Polska ma ukryte aktywa w postaci pracowitych i jeszcze w miarę dobrze wykształconych ludzi oraz bogactwa naturalne. Inwestycje w wiedzę, podglądanie, kopiowanie....Wszystko leży więc w rękach " Zarządu ", jak wykorzysta te szanse. Jeżeli w zarządzie będą siedzieli mierni ale wierni, co to prezesowi będą kadzić i mówić jak jest świetnie to -  firma padnie. Mam zresztą doświadczenie z podobną sytuacja w skali mikro. Jeśli zarząd zadba o zdolnych i da im szanse to zostaną, jeśli nie to zmienią firmę. To są trywialne odpowiedzi.Ludzie potrafią liczyć. Jeśli widzą, że jakiś bęcwał poprzez układy zarabia kasę  a oni pomimo większych zdolności czy pracowitości są gnębieni to oleją i wyjadą. Obawiam się jednak, że układy są tak zagęszczone, że tylko jakiś konkretny reset może to zmienić. Metody demokratyczne zawodzą - tu jestem pesymistą. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

24-04-2017 [17:54] - Goral Supreme | Link:

Do tego jest jeszcze potrzebne "spoleczne zaufanie" PIS go traci z szybkoscia swiatla.Wszyscy inni to Organizacje Przestepcze.
Kto bedzie inwestowal  swoja przyszlosc w totalnie skorumpowanym kraju?
A z dzialan PIS-u wynika ,ze nie maja uchoty walczyc z " Ukladem" tylko chca go Reformowac.
Przypomina mi to "budowanie Socjalizmu z ludzka twarza droga Reform"...
Ci sami ludzie i te same metody..
..."Obawiam się jednak, że układy są tak zagęszczone"...
Gorzej niz pan przypuszcza Totalna degrengolada.Wrocilem na wlasne "podworko" bowiem wydawalo mi sie ,ze latwiej bedzie budowac wsrod "swoich" ktorych sie zna i na "wlasnych smieciach"..Takie myslenie jest "pulapka dla naiwnych"NIC w Polsce nie jest na wlasciwym miejscu ,poczynajac od Ludzi.(jezeli jeszcze zachowali jakies ludzkie cechy en mass)
Moge bez przesady stwierdzic,ze latwiej by mi bylo otworzyc maly Bussines w Japoni (taka jest specyfika tego co robie) niz w Polsce.
W Japoni obowiazuje jakies reguly W Polsce Lokalne Kliki wyznaczaja Reguly Gry ,ktore zmieniaja w trakcie Gry i jest sie ZAWSZE o krok z tylu.Nawet lapowki nie rozwiazuja problemow tylko je lagodza..
Sprzedawane Iluzje przez PIS powoduja korozje zaufania do niego After all ludzie maja wiedza i umiejetnosc oceniania rzeczywistosci.

Obrazek użytkownika mjk1

24-04-2017 [18:16] - mjk1 | Link:

Szanowny Mazurze. Nie neguję tego co napisałeś i w pełni z tym się zgadzam. Jednak w dalszym ciągu nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Napisałeś, że wszystko w rękach Zarządu. Pełna zgoda. Co więc ten właściwy już Zarząd ma zrobić, aby Ci pracowici i wykształceni ludzie budowali te domy i autostrady a Polska rozwijała się nie w tempie 2-3%, ale 15 % . Co Ty konkretnie zrobiłbyś, jakie kroki podjąłbyś, czy jakie konkretnie rozwiązanie skopiowałbyś, będąc członkiem, albo prezesem tego Zarządu.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

25-04-2017 [07:18] - rolnik z mazur | Link:

A co zrobiła Japonia albo Korea Płd, które praktycznie w ciągu ćwierćwiecza przeszły ze średniowiecza do nowoczesności ? Japonia potrafiła wygrać wojnę z Rosją i poważnie zagrozić USA. Co zrobiły Chiny, które w ciągu ćwierćwiecza ( ostatniego ) zostały największą potęgą gospodarczą świata ? To Azja - trochę inna mentalność. Ok- ale to bez wielkiego znaczenia.  A co zrobili Niemcy w połowie XVIII w ? Kształcenie elit z prawdziwego znaczenia zainteresowanych losem swojego państwa ( bez obrazy ale każda partia w Polsce jest zainteresowana losem swojego naczalstwa co najwyżej ) , wolność prowadzenia działalności gospodarczej na równych prawach, proste spójne prawo, jak najmniej państwa. Polacy stracili elity - to prawda- ale przez ostatnie ćwierć wieku powinny powstać nowe. Nie powstały więc  ten czas został bezpowrotnie zmarnowany i będzie dalej marnowany. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika mjk1

25-04-2017 [12:13] - mjk1 | Link:

Szanowny Mazurze. Ponieważ ilość nieścisłości przekroczyła wszelkie dopuszczalne normy, muszę się odezwać. Dla jasności, nie mam wcale o to pretensji do Ciebie.  Tak piszą historię i kształtują naszą świadomość starsi i mądrzejsi a my łykamy to bez zastanowienia i jest jak jest. Ale po kolei i w możliwie największym skrócie. Bezapelacyjnie Japonia wygrała wojnę w z Rosją w 1905 r. Wygrać jednak wtedy z Rosją, żadną wielką sztuką nie było a seria porażek skończyła się upadkiem Rosji. Inaczej wyglądała potyczka w 1939 r. Potyczka a nie wojna. Japonia nigdy po 1905 roku nie napadła na ZSRR. Jeżeli nie wiesz dlaczego mogę rozwinąć. Jeżeli chodzi o USA, to sam przyznajesz, że Japończycy ciut im skórę przetrzepali ze szczególnym naciskiem na ciut. Teraz jednak najważniejsze. Dlaczego tak mały kraj jak Japonia, bez jakichkolwiek surowców, potrafił tak długo prowadzić równorzędną walkę z Jankesami. Nie tylko z nimi jak wiesz. Daję głowę a nie dolary, że nie wiesz nic o rozwoju Japonii w okresie międzywojennym, wciągnięci Japonii do wojny przez Stany Zjednoczone. Po prosto eksperyment ten musiał się nie udać, więc należało go zniszczyć. Na czym polegał ten eksperyment , nie wiesz. O innych udanym eksperymentach później. Po wojnie Japonia była już lojalnym i grzecznym poddanym starszych i mądrzejszych. A sukces? Sukces powojenny osiągnęła tylko dzięki niewolniczej pracy, żelaznej dyscyplinie, taniej sile roboczej i wyścigowi szczurów. Podobnie Korea i inne azjatyckie tygrysy. Wątku Chin nie chcę rozwijać, bo ich rozwój gospodarczy dumą nie napawa i żadnym wzorem dla nikogo nie jest. To jednak Azja i inna mentalność.
 

Obrazek użytkownika mjk1

25-04-2017 [12:14] - mjk1 | Link:

A co zrobiły Niemcy w drugiej połowie XIX wieku. G… zrobiły. Osiągnęły sukcesy, głównie militarne tylko dzięki żelaznej dyscyplinie i gnębieniu, wręcz dojeniu własnego społeczeństwa. O Bismarcku szanowny Mazur słyszał? Ten, uważany za polakożercę żelazny kanclerz, gnębił równo i dokładnie całe społeczeństwo a tych którzy się buntowali, m. in. Polaków bardziej. Dla nikogo taryfy ulgowej nie było. Dużo ciekawsza jest historia a szczególnie rozwój gospodarczy tych samych Niemiec po 1933 r. o którym niestety znowu nic nie wiesz. Oprócz jednak Japonii i Niemiec, mnie osobiście interesuje Polska, bo to moja ojczyzna. Góral myli się niestety pisząc, że zbudowaliśmy kraj po 200 latach nieistnienia. Zbudowaliśmy „bidę z nędzą” i raczej nie my a niewielka klika sanacyjnych ancymonków.. O sukcesie tej „potęgi”, do której po wojnie, nikt specjalnie nie tęsknił, przekonaliśmy sie we wrześniu 1939 r. Pozwolisz, że w tym momencie podam jedną bardzo ważną informację, związaną z poruszanym tu tematem . W momencie wybuchu II-giej Wojny Swiatowej, Polska miała czterokrotnie większe rezerwy złota, jak dwa razy bogatsza III Rzesza a jaki był rezultat tej wojny wszyscy wiemy. Góral choć myli się co do przedwojennej Polski, całkiem prawidłowo i słusznie napisał o sukcesie odbudowy po 1945 r. Szkoda, że podświadomie. Napisał o sukcesie, nie żadnych komunistów, ale wszystkich Polaków, bo to Polacy a nie komuniści odbudowali kraj. Ówcześni komuniści, co trzeba im przyznać, stworzyli warunki do rozwoju. Ameryki, żadnej jednak nie odkryli, zrobili dokładnie to samo co Niemcy w 1933 r. w swoim kraju. Jak już społeczeństwo odbudowało kraj, to Ci sami komuniści okradli społeczeństwo z dwóch trzecich wypracowanego w tym czasie majątku, złapali wszystkich za mordy i w 1950 r. było już pozamiatane.  Potem było tylko gorzej.
I teraz pointa. Ponieważ nie wiecie na czym polegał rozwój Japonii i Niemiec przed wojną, jak również Polski w latach 1945-50 nie potraficie podać recepty, co należy zrobić teraz, aby się rozwijać w tempie 15% rok do roku. Należy zrobić dokładnie to samo. Co? Nie wiecie! Z całym szacunkiem, ale błądzicie jak ślepiec we mgle i powtarzacie bzdety o wszystkim tylko nie o istocie sprawy. Pozdrawiam Michał Kaczmarczyk.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

25-04-2017 [13:30] - rolnik z mazur | Link:

Wziąć Polaków za mordę i wprowadzić kapitalizm. To metody Bismarcka - wyjątkowo słuszne w przypadku karnych narodów. Co do mojej wiedzy jest ona mniej niż skromna ale staram się ją uzupełniać. Polacy to mieszanka kulturowa ze sporymi wpływami azjatyckiego turanizmu, pozostałości szlacheckiego warcholstwa i zdaje się, że bez kogoś typu Piłsudski czy  choćby Orban metodami stricte demokratycznymi nic się nie zdziała. Dlaczego chińscy, koreańscy  studenci - a jest ich nieproporcjonalnie dużo na amerykańskich i zachodnioeuropejskich uniwersytetach wracają po studiach, a Polacy nie ? Bo wiedzą, że ich wiedza zostanie doceniona. Polacy nie zostaną docenieni, ba nawet dyplomów nie chcą/ nie chciały/   polskie uczelnie nostryfikować.  Z całym szacunkiem pozdrawiam ro z m. 

Obrazek użytkownika twardek

22-04-2017 [19:52] - twardek | Link:

Piszę to nie bez pewnego skrępowania -  obecnie kto ma rękę, ten pisze !   Rolnik też, tyle że "mazurzy". Swoją drogą postawa totalnego (obecnie modne, a dlaczego niby nie ?) recenzenta ma w sobie sporo uroku.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

22-04-2017 [20:13] - rolnik z mazur | Link:

Obecnie więcej ludzi pisz- e, niż czyta ze zrozumieniem. Jest pięknie twardek  a będzie jeszcze piękniej w naszym umiłowany kraju rządzonym przez naszych umiłowanych przywódców. Tylko dlaczego tylu sp.... z tego raju ? I nie znam nikogo kto chciałby wrócić. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika twardek

22-04-2017 [21:04] - twardek | Link:

Szanowny Autorze,  trzeba prawdziwego aktu złej woli by nie wiedzieć, że obecny obóz rządzący dokonał zupełnie fundamentalnej zmiany w celach zarządzania społeczeństwem i państwem. Są też i realne osiągnięcia na tej drodze. A że popełnia się błędy !? Ocknijcie się ludzie - nie mamy na koncie ciągłej niepodległości, co pozwoliłaby w dowolnym momencie skonfigurować rząd z wykwalifikowanych rezerw kadrowych w kilku różnych garniturach tak, jak stać na to np. Brytyjczyków.
Klasą Morawieckiego zdajecie sie być zaniepokojeni ...?

Obrazek użytkownika gość z drogi

23-04-2017 [04:31] - gość z drogi | Link:

Spółka SA 
uwaga ,był kiedyś taki paragraf w Kodeksie Handlowym,który mówił,że kto działa na niekorzyść Spółki,to ,...zostanie ukarany zgodnie z ...,paragrafu już nie ma,bo trzeba było Kolegów ratować,ale  Temat został... Tusk działał na szkodę Spółki zwanej POLSKA,więc za w czasu zwiał do brukselki a teraz kolejny RAZ jakaś zaraza coś knuje przeciwko nam 
Akcjonariusze Spółki SA POLSKA już na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu dali czerwoną kartkę akcjonariuszowi zwanemu PO ,ale ,czy to oni za tym dziwnym "projektem" stoją tego nie wiemy
podpisujmy petycję na ręce Pani Premier i Pana Prezydenta o http://www.petitiongo.org/pl/p...
póki nie jest za póżno..
Dobrego Dnia,Polsko :)

Obrazek użytkownika gość z drogi

23-04-2017 [04:33] - gość z drogi | Link:

Spółka SA 
uwaga ,był kiedyś taki paragraf w Kodeksie Handlowym,który mówił,że kto działa na niekorzyść Spółki,to ,...zostanie ukarany zgodnie z ...,paragrafu już nie ma,bo trzeba było Kolegów ratować,ale  Temat został... Tusk działał na szkodę Spółki zwanej POLSKA,więc za w czasu zwiał do brukselki a teraz kolejny RAZ jakaś zaraza coś knuje przeciwko nam 
Akcjonariusze Spółki SA POLSKA już na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu dali czerwoną kartkę akcjonariuszowi zwanemu PO ,ale ,czy to oni za tym dziwnym "projektem" stoją tego nie wiemy
podpisujmy petycję na ręce Pani Premier i Pana Prezydenta o http://www.petitiongo.org/pl/p...
póki nie jest za póżno..
Dobrego Dnia,Polsko :)
akcjonariusz mniejszościowy serii A

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

24-04-2017 [07:28] - rolnik z mazur | Link:

Podpisuje obiema rękami. Brawo ! Jaki piękny poranek. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

24-04-2017 [07:24] - rolnik z mazur | Link:

Pożyjemy zobaczymy. Co do kadr - to dalej zasada mierny ale wierny. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika twardek

23-04-2017 [12:36] - twardek | Link:

@ gość z drogi  [04:33]
Petycje popisałem. Mam nadzieję, że nie jest z tych co to ułatwiają ewidencję "nie naszych". Zresztą, mam to gdzieś.
Czuję, ze Rolnik z Mazur jest w stresie, iż oto jego nota jest w ten sposób wykorzystywana ...?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

24-04-2017 [07:33] - rolnik z mazur | Link:

Wręcz odwrotnie. Orban pokazał, że można zamknąć nawet uniwersytet  Sorosa, którego " prof. " był min. Vincent - sztukmistrz z Londynu. Byłem akurat w Niemczech i słyszałem ten kwik protestu lewaków. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika gość z drogi

24-04-2017 [10:44] - gość z drogi | Link:

Twardek :) Dobrego Dnia :) ,dzięki i ja mam taką nadzieję ,serdeczne pozdrowienia z drogi do Naszej Polski :)

Obrazek użytkownika Goral Supreme

23-04-2017 [15:24] - Goral Supreme | Link:

Post i koncowa konkluzja trafia w samo sedno nadchodzacych Polskich problemow z bankructwem w tle.
Jezeli sie komus wydaje,ze zapasc i obecny stan  Polskiego Panstwa ,Gospodarki ,Ekonomi,Spoleczenstwa to rezultat zlych decyzji i braku kompetencji poprzednich ekip rzadzacych to ja rozesmieje mu sie w twarz.
Polska byla w "trzecim" kregu akcesyjnym do EU..
Oficjalne rokowania rozpoczęto 22 grudnia 1990 r. zakończone podpisaniem 16 grudnia 1991 Układu europejskiego ustanawiającego stowarzyszenie między Rzeczpospolitą Polską a Wspólnotami Europejskimi i ich państwami członkowskimi.
Oficjalnie Polska jest członkiem Unii Europejskiej od 1 maja 2004..Czyli po 13 latach..
Takie kraje jak Austria,Szwecja Finlandia zglosily chec wstapienia do EU w polowie 1993.Przyjete zostaly 5 m-cy pozniej.1 Stycznia 1994..
Dlaczego o tym pisze..Te 13 lat "negocjowania akcesji" bylo potrzebne do stworzenia miedzynarodowego planu pod tytulem "jak podporzadkowac sobie i zawlaszczyc Polske)..No i udalo sie .Prosze zwrocic uwage,ze od 1994 rzadza Polska agentury na zoldzie krajow EU,Izraela,US,Rosji..
Polska byla i jest jak sie wyrazil Robert Rubin w 1994 roku ( najtansza i najbardziej atrakcyjna i dostepna nieruchomoscia w Europie)
Scenariusz ktory pan opisuje jest realny bowiem juz istnieje.Na dodatek w EU.Jest nim Grecja..
Tak ,miedzynarodowe Banki,Korporacje sa wstanie polozyc Polske na kolana.Udawalo sie im to przez ostatnie 8 lat "rzadow" Tuska.
Wystarczylo kupic kluczowych ludzi w Aministracji Panstwowej,Rzadzie i Wymiarze Sprawiedliwosci i za ich pomoca rzadzili Polska.
Robili to w umiejetny sposob..Spauperyzowali Polakow ale nie "przykrecali sruby: do stanu krytycznego obawiajac sie "kryterium ulicznego"
Polska posiada dlugi nie do splacenia.Na bok nalezy odlozyc mrzonki typu"Niezaleznosc" "Wlasna Podmiotowosc itp...
PIS ma tego swiadomosc.Pole manewru ekonomiczno-politycznego niewielkie i uzaleznione od dobrej woli rzeczywistych wlascicieli Polski,
PIS powinna uzywac "Greckiej taktyki"..Wziasc na przeczekanie i stopniowo uzbrajac i uswiadamiac spoleczenstwo..I tak skonczy sie to "rozpierducha" jak zawsze.
Ale lepiej miec bron w reku niz dac sie zarznac jak bezbronne barany...Przynajmniej jest jakas szansa na przezycie.

 

Obrazek użytkownika Jabe

23-04-2017 [17:38] - Jabe | Link:

Grecka taktyka polegała na szastaniu pieniędzmi, a gdy już nikt nie chciał pożyczać, na zupełnie jawnym przyjęciu postawy proszalnej. Węgrzy spłacają, a my mamy sobie pętlę długów na szyi zaciskać. Ładna mi taktyka.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

23-04-2017 [18:53] - Goral Supreme | Link:

Nalezalo by sobie zyczyc aby kolejne agentury "szastaly pieniedzmi" w strone obywateli przez ostatnie 25 lat jak w Grecji..
Niestety przez ostatnie 25 lat Agentury szastaly zasobami i dobrem narodowym na rzecz miedzynarodowych mocodawcow...a my mamy splacac nie wlasne dlugi..
Grecy pokazali srodkowy palec miedzynarodowym wlascicielom i maja wszystko gdzies wiedzac,ze sa tylko lokatorami w kraju ktory byl kiedys ich wlasnoscia..
Jezdze do Grecji corocznie i wielokrotnie w roku..Poziom i jakosc zycia nieporownywalnie wyzszy niz w Polsce.
Pamietam rade do prowadzenia businessu jaka otrzymalem w 1983 roku po przyjezdzie do US..: wyrwij jak najwiecej czyichs pieniedzy i pozwol martwic sie ich wlascicielom jak je odzyskac"..Nie wzialem tej rady na powaznie.
Dzisiaj po tylu latach z calym przekonaniem moge powiedziec ,ze caly ten "kapitalizm" i modele ekonomiczne polegaja na tym "kto kogo wydudka"..
Jak na razie  Grecy  en mass "dudkaja" swoich wierzycieli przez ostatnie 25 lat .i kto im co zrobi ?
Najwyzszy czas aby rzadzaca partia zaczela stosowac ta taktyke w szerszym zakresie niz tylko 500 plus...Tak czy tak jestesmy bankrutami..
 

Obrazek użytkownika Jabe

23-04-2017 [19:41] - Jabe | Link:

No patrz Pan, a ja myślałem, że u nich cienko. Jak Pan sądzi, co zrobią właściciele pożyczonych nam pieniędzy, gdy zaczną się martwić?

Obrazek użytkownika Goral Supreme

23-04-2017 [20:48] - Goral Supreme | Link:

Pojedz i zobacz jak tam jest "cienko" Zaraz zmieni sie twoja percepcja czym jest "cienkosc"..Zyczyl bym sobie w Polsce "cienkosci" a'la greece..
Wiadomo co ...Na poczatek obetna doplyw kapitalu..Tego "poza zlotowkowego"..
Zasadnicza roznica miedzy Grecja a Polska jest drukowanie wlasnych pieniedzy..Oni to wiedza i zdaja sobie sprawe jak "przycisna" zbyt mocno to "peknie" i g...o sie rozleje  i g...o dostana z powrotem i na dodatek bedzie smierdzialo co moze zwrocic uwage innych bedacych  w podobej sytuacjii i zachecic do podobnego zachowania..
Na szczescie nie wisimy tych pieniedzy Chinom ,ktorzy sa jedynym wierzycielem potrafiacym wyegzekwowac wlasne naleznosci od innych...Na dodatek sasiedzi blizsi i dalecy sa nam co nieco rowniez winni..6 mln zabitych,zniszczony kraj.Ci dalsi Teheran i Jalte..Wiec argumentacja ze swiata "etyki finansowej" odpada..Szantaze tez..
Rozgladnij sie wkolo..co widzisz ? Morze Slowianskosci z tymi samymi problemami...Wiec pojda na wojne albo postawia nastepna "kurtyne" Wybrali.Juz przymierzaja sie do jej stawiania..
Jak myslisz czym jest ta zapowiedziana "europa" wielu predkosci ?
Oni juz wiedza co w "trawie piszczy" Wiedza ,ze kraje Kolonialne obudzily sie i zadaja tych samych praw..To bylo nieuniknione i wpisane w reguly tej gry.(bussines risk) Zarobili swoje i mieli zamiar zarabiac dalej ale kurtyna opadla..
Teraz juz tylko pozostal do realizowania "end of the road" script..Potrwa to troche w czasie..ale jest nieuniknione..Wszystko jest dla nich "just a Bussines like anything else"
Graja ta gre z ta czescia Europy ostatnie 400 lat..

Obrazek użytkownika Jabe

24-04-2017 [09:12] - Jabe | Link:

Zyczyl bym sobie w Polsce "cienkosci" a'la greece.. – To faktycznie róbmy to, co oni.
Zasadnicza roznica miedzy Grecja a Polska jest drukowanie wlasnych pieniedzy. – Długi mamy głównie w pieniądzach, których nie drukujemy.
Wiedza ,ze kraje Kolonialne obudzily sie i zadaja tych samych praw. – Czyli żądają prawa do niespłacania długów? Nie rozumiem.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

24-04-2017 [14:11] - Goral Supreme | Link:

A czy to wazne w jakich walutach sa nasze dlugi jak  ich sie nie splaca ?
Mozliwosc drukowania wlasnych pieniedzy ,przyznasz daje jednak jakies pole manewru,szczegolnie na wlasnym rynku wewnetrznym (vide Argentyna)
To jest roznica in plus w stosunku do Grecji..ktora "straszy" wierzycieli Z,ze powroci do Drachmy...a wtedy :-))
Grecy umiejetnie graja w ta Gre ...
Stwierdzenie zwiazane z "Budzacymi sie Koloniami " dotyczylo krajow Europy Wschodniej,ktore budza sie z "akcesyjnego amoku" i nie maja juz ochoty byc "dudkane" przez "twarde jadro " hehehe EU...

Obrazek użytkownika Jabe

24-04-2017 [19:48] - Jabe | Link:

Miałem na myśli spłacanie nic nie wartym pieniądzem. Bankructwo przydarzyło się wielu krajom. Im silniejszy, tym łatwiej mu je przetrwać. Przecież wystarczy obłożyć taki kraj cłami. W naszym przypadku wystarczyłoby wycofanie poparcia przez USA. No ale oczywiście własna waluta w czasie zawieruchy daje pole manewru.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

24-04-2017 [20:17] - Goral Supreme | Link:

Kto mowi o splacaniu ?
Czy Grecja splaca ?
Negocjuje:-))
Ostatnio dali sobie podwyzki 13 i 14...:-))
MFW powarczal Germancy rowniez..i w zabkach przyniesli wierzycielom pieniazki (Greek debts Funds) :-))
Wiec Grecy uznali : http://www.cnbc.com/2016/10/21...
hehehe.
Pokaz mi bankruta ktory splacil wlasne dlugi ?
Najlepszym przykladem jest Argentyna...
No i zawszwe pozostaje Nacjonalizacja..ale to temat na nastepny raz.

Obrazek użytkownika Jabe

24-04-2017 [20:43] - Jabe | Link:

Przecież chodzi o to, żeby spłacał, nie żeby spłacił. Wracając do Grecji, ich ratuje właśnie to, że są w strefie euro, bo eurokraci boją się precedensu. Cały kraj jest na zasiłku. Swoją drogą dwa lata temu z okładem toczyłem tu dyskusje z twierdzącymi, że biednej greckiej dzidzi krzywda się wielka od banksterów stała, bo nie wiedziała, że będzie musiała oddać. Cwaniara.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

24-04-2017 [21:08] - Goral Supreme | Link:

A tam boja sie" precedensu" :=))
Wiedzialy galy co braly.Doskonale wiedzieli ,ze Malakow nie stac na te kredyty..Ale drukarka we Franfurcie musiala stworzyc jakis rynek dla swoich produktow:-))
Grecja w tamtym czasie wygladala na najslabsza i latwa do skopania po d...r oraz posiadala wlasciwe "srodowisko polityczne" :-))
Wysylali wiec tam swierzo pachnace pieniazki ,ktore i tak nie mialy i nie maja  pokrycia w rzeczywistosci..:-)) W kazdej chwili mozna zwinac Euro a nawet cala EU  i do kogo wierzyciele beda sie zwracac o zwrot zaiwestowanych pieniedzy ? Beda pisac Na Berdyczow zapewne :-))
Niezly przewal :-))
 

Obrazek użytkownika Goral Supreme

24-04-2017 [21:10] - Goral Supreme | Link:

dokladnie ...przeciez chodzi o to aby gonic zajaczka ale go nie zlapac :-))

Obrazek użytkownika Goral Supreme

24-04-2017 [21:18] - Goral Supreme | Link:

Nie tylko Grecja jest na zasilku.
Cala Francja,Hiszpania,Wlochy...Jak to dupnie a dupnie to 2 wojna bedzie przyjemnym wspomnieniem..

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

25-04-2017 [07:36] - rolnik z mazur | Link:

Ze ściśle ekonomicznego punktu widzenia to Niemcy zajechały Europę poprzez zaniżanie  kosztów jednostkowych pracy ( unit working costs/ Lohnstueckosten ) - przez to mają tak ogromne nadwyżki w eksporcie ( ktoś musi na tym tracić  - tracą Grecy, Włosi i my też ) i nie trzymanie się ustalonego na bodaj 2 % progu rocznej inflacji. Promują swoją produkcję kosztem innych. W systemie euro, gdy państwo nie może prowadzić własnej polityki monetarnej jest to na dłuższą metę niemożliwe do wykonania - dlatego zadłużenie, prekariat itd. Nas ratuje to, że mamy złotówkę - póki co. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

25-04-2017 [14:47] - Goral Supreme | Link:

Pelna zgoda ! !
6 marca tego roku w Versailess ,zostala podjeta decyzja o przyszloscu strefy Euro i EU.
..""It's not about deciding between the four of us what Europe should be. That's not our conception, but we are four important countries and it is up to us say what we want to do with the others" Hollande said"..
Marka i Frank francuski nigdy naprawde nie zniknely.Wystarczy pojsc do Francuskiego,Niemieckiego sklepu i zerknac na paragon ,na ktorym pod cena w euro podawana jest rowniez cena w Markach czy frankach po kursie wymiany.
Dzisiejsza cena marki to :1.87 euro https://www.google.com/?gws_rd...
Franka francuskiego 0.15 euro   http://www.xe.com/currencyconv...
Jak sie do tego doda fakt ,ze Germania po cichu drukuje nowe marki niemieckie w Angli :http://www.scmp.com/business/g...
Dodac do tego niedwuznaczne wypowiedzi Markel : http://www.express.co.uk/news/...
oraz opinie Centr finasowych o Euro : "The ECB has already reached its point of no return. Euro interest rates are sub-zero, the bank’s asset sheet is bloated with distressed debt and the ECB’s QE super-stimulus is earmarked for shutdown later this year. There is nothing left in policy reserve once the “house of cards” comes crashing down."..
To obraz tego co przed nami jest chyba oczywisty....
Grecja to blotka.
Francja i Wlochy to zupelnie zbankrutowane kraje..

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

25-04-2017 [19:05] - rolnik z mazur | Link:

To prawda !!! - ale nikt nie chce jej przyjąć do wiadomości. Cieszę się, że ktoś to rozumie. Politycy te fakty  odrzucają  jak gorący kartofel jak najdalej od siebie.  Obawiam się, że Macron tak zajedzie Francję z udziałem  Merkel, że faktycznie w 2022 według Huellebequa dojdzie FN do władzy ale pod wodzą Mohammeda. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

24-04-2017 [07:36] - rolnik z mazur | Link:

Pewnie to samo co zaproponowali Grekom - sprzedaż wysp i Akropolu. My nie mamy Akropolu ani wysp ciepłych więc może Wawel albo Kasprowy ? Oczywiście  jeśli ju nie sprzedany. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Marek1taki

23-04-2017 [18:46] - Marek1taki | Link:

Jeżeli spółka ma 1bilion majątku a 3 biliony długów to wartość roszczeń wynosi 30groszy od złotego. O ile nie spłaci się jednych wierzycieli kosztem drugich, bo wtedy ci uprzywilejowani ściągną 3zł od złotówki długu, a reszta zostanie bez grosza. W tym kontekście nacjonalizacja ma głębszy sens.
Jeżeli "Pole manewru ekonomiczno-politycznego niewielkie i uzależnione od dobrej woli rzeczywistych właścicieli Polski" a PiS zakrywa to propagandą sukcesu i rzekomej suwerenności to wciska nam ciemnotę. W tym zyskanym czasie doi nas dotychczasową metodą, tak aby zyski spływały do uprzywilejowanych wierzycieli kosztem zobowiązań wobec społeczeństwa.
Kto broni rządowi powiedzieć, jak jest i, że zaciąganie pasa jest łagodzone socjalem aby zyskać czas na odbudowanie suwerenności? Trzeba by najpierw było mieć jakąś koncepcję, a tego w gospodarce nie widać. I wymagało by to prowadzenie jawnego bilansu kosztów polityki, a nie ukrywanie go przed społeczeństwem.
Banksterów zwodzą czy nas? Jak im się zdaje?
Wychodzi, że rząd Polski jest syndykiem masy upadłościowej, który działa w imieniu jednych wierzycieli przeciw drugim, z których ściąga te 2 biliony złotych.
Rząd cieszy się, że ratuje sytuację, że zyskuje na czasie, a w rzeczywistości "rzeczywiści właściciele Polski" zainteresowani są utrzymywaniem tej zaplanowanej i kontrolowanej ekonomicznej, demograficznej, politycznej i cywilizacyjnej równi pochyłej. My cieszmy się razem z PiSem, że to oni kontrolują nasz upadek, bo inni byliby gorsi.

Obrazek użytkownika gość z drogi

24-04-2017 [11:28] - gość z drogi | Link:

24-04-2017 [11:06] - gość z drogi | Link: Dobrego Dnia Polsko,Autorze i
Dobrego Dnia Polsko,Autorze i dyskutujący o Polsce :)
chętnie napisałabym wzorem Autora"jaki piękny ranek"ale u nas ten ranek mocno zimny :)
a wracając do dyskusji o kondycji naszej Spółki/w/g mnie SA :)/to temat rzeka ...głęboka,szalona chwilami a chwilami ,... niezwykle piękna :)
i wciąż nawiedzana róznymi "przeszkodami"
a TO 8 letnie rządy "ciepłęj wody w kranie",
a to kolejne akcje WSI sPOkojnej ,WSI wesołej mające na celu obalenie demokratycznie wybranego rządu  i   co dalej za tym idzie 
tzw wrogie przejęcie spółki,pytanie czy w swoim interesie,czy ?
Pomagając Naszej Spółce,pomagamy sobie,nie WSI,nie "somsiadom" czy razwiedczykom,ale włąśnie sobie,a targowiczanom powiedzmy wyrażnie nie i niech przestaną marzyć o POwrocie krula z nie naszego nadania 
serd pozdr dla Autora i PISzących
TU :)

Obrazek użytkownika Goral Supreme

24-04-2017 [13:55] - Goral Supreme | Link:

.."Przyjeżdżajcie i realizujcie  swoje indywidualne strategie tu nad Wisłą a nie Renem czy Sekwaną."...
O swieta naiwnosci !...moja :-))
Zrobilem to w 2010 ..W ubieglym spieprzalem z Polski ubozszy o zasadnicza czesc moich aktywow nie ogladajac sie za siebie :-))
Lokalne kliki pod wodza Starosty Zywieckiego z PIS uleczyly mnie z mojej naiwnosc...
Probowalem cos uratowac..Bylem nawet u v-ce Wojewody Slaskiego,CBA,Odwiedzilem rowniez "Prokurature" Zywiecka i Wojewodzka..
Wszedzie powiazana ze soba klika..
Uratowal mnie moj adwokat wykladajac "kawa na lawe",ze jak nie mam "ukladu i dobrego wejscia do powyzszych to:" trace tylko czas,pieniadze i bije glowa w mur,ktorego i tak nie przebije"

Szkoda czasu,zycia ,energi na to co bylo kiedys (POLSKA) a obecnie jest slynnym " "CH...D....i kamieni kupa"...
Pare milionow mlodych Polakow odkrylo ta Iluzje i trzasnelo drzwiami na pozegnanie.
ps. Tak jak autor tego postu,rowniez uwarzam,ze PIS "udaje tylko,ze rzadzi"
Polska to masa upadlosciowa a PIS jest tylko jej syndykiem..

Obrazek użytkownika gość z drogi

24-04-2017 [16:43] - gość z drogi | Link:

w odpowiedzi na hasło "przyjeżdzajcie "
 opowiem historię z własnego życia.Dawno,dawno temu, w innym świecie,innym wieku na progu naszego małżeństwa ,mąż dostał propozycję nie do odrzucenia,wyjazd do Australii z obiecaną tam pracą ,jako świetny fachowiec,tu nie mógł jej znależć,bo za żadne skarby nie zapisalibyśmy się do żadnej "rzondowej,czerwonej organizacji",gdy mi powiedział o czekającym nas wyjeżdzie,odpowiedziałam,ze ,ze nigdy w życiu nie ruszę się z tego miejsca na Ziemi,zwanego Polską
,nigdy i nigdzie
mimo,ze pracowalismy za nędzne grosze i mieszkaliśmy kątem u teściów,  nie popłynęliśmy do raju za oceanem.Minęło wiele,wiele lat,przyszła Solidarność i kolejny RAZ szykował się wyjazd w "jedną stronę"ale udało się i zostalismy.,mimo,ze mogliśmy skorzystać z tego wyjazdu..:(
i znowu minęło wiele lat a my mamy swoje mieszkanie,wiele podróży za granicznych/ale już w czasach,gdy paszport leżał w domu,wcześniej nie dostalibyśmy  go i pozostaje pytanie,czy żałowaliśmy kiedykolwiek swojej decyzji,nie Nigdy
mimo,ze ciągle było nam pod prąd :)
Tu są groby naszych Rodziców,TU ukochane lasy  i Miejsca  i te cudowne słowa na pewnym cennym dla nas przedmiocie,... 
Bóg Honor Ojczyzna
serd pozdr z drogi do Naszej Polski,Polski marzeń i oczekiwań :)

Obrazek użytkownika Goral Supreme

24-04-2017 [17:31] - Goral Supreme | Link:

Szczerze i z serca gratuluje wlasciwej decyzji.
Ja takiego wyboru nie mialem. Prosto z internowania dostalem "dokument podrozy" w jedna strone  i kopa na pozegnanie.
Stracilem rowniez Rodzine.
Przez 30 lat nosilem Polske w sercu i Nadzieje ,ze do niej wroce,,I wrocilem aby skontestowac ,ze jej juz nie ma.,przy okazji zostalem okradziony z owocow ciezkiej wieloletniej pracy.Na szczescie pozostala w moim Sercu.
 

Obrazek użytkownika gość z drogi

25-04-2017 [01:41] - gość z drogi | Link:

szanowny @Góral Supreme
serdecznie przepraszam w imieniu nas wszystkich z tamtych lat i serdecznie współczuję,jesteś smutnym przykładem ceny Tej Naszej Walki ale i niestety przykładem zdania,że rewolucja zjada własne dzieci,tak było z Tobą i częściowo z nami,tu w Kraju
jeszcze RAZ serdeczne pozdrowienia z drogi do Naszej Polski ,bo to co teraz mamy ,to tylko kolejne przystanki do Stacji  Wolna Polska,wolna od sprzedawczyków,kłamców i pasożytów,czy taka stacja istnieje,mam Nadzieję,ze TAK i Tobie  i sobie tego życzę,,życzę byśmy do Niej dotarli  :)
mimo,że zbójców PO drodze pełno/jak zawsze/

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

24-04-2017 [17:22] - rolnik z mazur | Link:

No cóż. Mam podobne doświadczenia, jeśli to w czymś pomoże. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika gość z drogi

25-04-2017 [02:48] - gość z drogi | Link:

Dobrej Nocy Przyjaciele z tamtych lat :)
Dobrej i spokojnych snów :)