Kodowanie zgonów czyli szczaw i mirabelki.

Żryjcie szczaw i mirabelki - to proponował Polakom pewien były już  poseł, znawca much i kobiet.

I proszę oto samospełniająca sie na naszych oczach przepowiednia.

Oto co nas  pewnie czeka,  jak zostanie odwołana pandemia.

Rząd zamierza wykreować z powietrza  - obchodząc Art 220 Konstytucji  -(  NBP drukuje pieniądze-  rząd wypuszcza obligacje –  BGK je kupuje i sprzedaje NBP, który je umarza )  lub / i zapożyczyć nas u banksterskiej  oligarchii finansowej łącznie na 212 miliardów zł- to niewiele mniej niż żądania wynikajace z akt 447 ( a co tam ).

Gdyby bogactwo  narodu tworzyło się poprzez dodruk pieniądza to dlaczego nie ?

Niestety to jest droga do nikąd – czyli do inflacji,  jeszcze większego rozwarstwienia społeczeństwa , zepchnięcia wielu pokoleń Polaków w długi oraz w biedę.
A co tam ?
Po nas chocby potop.

Co tu jest więc grane i kto nas robi w ch... ?

Odpowiem – domyślam się ale nic nie wiem.

Wiem, że istnieje, istniał i będzie istniał coronavirus ale  nikt z tego powodu nie robił w gacie aż do tego roku.

Co więc się dzieje ?

Zacznijmy od tego, że kartę zgonu wypełnia lekarz zgodnie z instrukcjami WHO, która to organizacja  jest tak samo  światowa jak FED  ( drukarnia dolarów ) amerykański.

W przypadku zapalenia płuc istnieje  kod J18.1 - pneumonia, unspecified organism, czyli śmierć z powodu zapalenia płuc, ale bez tzw. wyjściowej przyczyny zgonu!

I dalej
„,  W karcie zgonu wypełnianej przez lekarza orzekającego przyczyny zgonu decydujące jest prawidłowe uzupełnienie odpowiednich pól zgodnie z definicjami:

 1 . Bezpośrednia przyczyna zgonu- jest to choroba lub stan bezpośrednio prowadzący do zgonu.
    
 2.  Wtórna przyczyna zgonu- jest to stan dający początek bezpośredniej przyczynie zgonu.
    
3. Wyjściowa przyczyna zgonu- jest to choroba lub inne okoliczności (np. wypadek, uraz zewnętrzna przyczyna zgonu), które zapoczątkowały łańcuch zdarzeń chorobowych prowadzących bezpośrednio do zgonu.

4. Inne istotne okoliczności przyczyniające się do zgonu, ale niezwiązane z chorobą ani stanem ją powodującym, również czynniki ryzyka- jest to podanie wszystkich pozostałych chorób lub stanów, które nie znalazły się we wcześniej przedstawionym ciągu zdarzeń, ale według lekarza poświadczającego zgon przyczyniły się do zgonu.

Przez 12 tygodni 2020 r.  ilość zgonów w Europie  (euroMOMO – łatwo sprawdzić )  jest na tym samym poziomie- nawet lekko niższym.

Czy gdyby nie medialne rozdmuchanie tej sprawy i włączenie w nią wszelkiej maści specjalistów ktoś zauważyłby istnienie tego wirusa ?

„ Większość zgonów z powodu zapalenia płuc wrzucało się do tej pory we wszystkich krajach pod kod J18.1 - pneumonia, unspecified organism, czyli śmierć z powodu zapalenia płuc, ale bez tzw. wyjściowej przyczyny zgonu!
Bo niby co mają wpisywać?
Zanieczyszczenie powietrza, które za te zgony odpowiada w 80%, czy może palenie papierosów?
Nie ma czegoś takiego! Jedyne pod co czasem się wpisuje to grypę. O ile wystąpiła jako poprzedzająca!
Teraz „nowo wynaleziony wirus” stał się brakującym ogniwem dla tej klasyfikacji!

Można go dodać dosłownie pod każdy zgon z powodu zapalenia płuc, oczywiście po przetestowaniu, ale to nie jest żaden problem.
Wirusy z rodziny coronaviridea można znaleźć u 80% populacji, szczególnie w tym okresie roku i od lat odpowiadały one za przeziębienia, a niektóre z nich za cykliczne (średnio co kilka lat) epidemie zakażeń dróg oddechowych!
Tylko do tej pory nikt nie robił testów bo ich nie było.
W Polsce w 2018 było 13 tysięcy takich zgonów na zapalenie płuc bez określonej przyczyny.”

Teraz tą wygodną przyczyną może być covid 19.

Ist fecit, cui prodest – ten uczynił kto zyskał.

I o to właśnie biega.

Do kogo należy WHO ?

Do kogo należą światowe media, które tą histerię wykreowały i pompują ?
( wystarczy wejśc na jakiś portal i pierwsze co widać to liczba zarażonych i liczba zgonów na czerwonym tle – jakby inne choroby nie istniały )

Dlaczego rządy ( poza wyjątkami )  dały się wmanewrować w pandemię i na wyścigi zamykają ludzi w domowych aresztach oraz ograniczaja na maksa wolności obywatelskie ?
( zakładam z uprzejmości, że przez ignorancję i  spryt doradców )

Komu zależy na tym, by kraje europejskie ( szczególnie te słabsze jak Polska ) wpadły w kryzys gospodarczy jakiego świat nie widział ?
( aktywa polskich spółek akcyjnych spadły znacznie i gdybym miał odpowiednie środki.... )

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika kaliszanin

06-04-2020 [17:20] - kaliszanin | Link:

równie ciekawe wydaje się pytanie dlaczego te kilka krajów się wyłamało z pandemii histerii? jak połączyć ze sobą choćby Szwecję z Białorusią? dlaczego angole się tak "nagle" wyłamali?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

06-04-2020 [18:34] - rolnik z mazur | Link:

Aleksander Wielki Łukaszenka - oto co mówi https://www.youtube.com/watch?....
A Szwecja to wiadomo i tak by nie przeforsowała kwarantanny. Pzdr

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

09-04-2020 [09:30] - Lech Makowiecki | Link:

Drogi Rolniku z Mazur! Gratuluję ilości wejść. I dorzucę bardzo ciekawą wg mnie wypowiedź lekarza z Włoch - z samego serca europejskiej pandemii koronawirusa -  flekowanego przez władze za wygłaszanie  zdroworozsądkowych opinii. Gorąco polecam: https://www.facebook.com/mateusz.tatkowski/posts/2681213465339564

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

09-04-2020 [08:09] - rolnik z mazur | Link:

Drogi Lechu ! Dziekuję. Sam jestem zaskoczony. Dr Montanari mówi to co wielu lekarzy także w Polsce mówi. Trzeba zachować zdrowy rozsądek i tyle. Lekarstwo bywa gorsze od choroby. Pzdr

Obrazek użytkownika tricolour

06-04-2020 [17:36] - tricolour | Link:

Za miesiąc Niemcy zdejmą ograniczenia gospodarki akceptując dopuszczalny poziom zachorowań i zgonów. My wtedy będziemy w szczycie zachorowań i czarnej du...

Gdy trzy tygodnie temu uzylem sformułowania "dopuszczalny poziom zachorowań i zgonów" to się nie podobało. A spodoba się recesja? Juz mówią o 20% spadku polskiego PKB w 2 kwartale. Bedzie 40...

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

06-04-2020 [18:40] - rolnik z mazur | Link:

Tez tak sadzę, że Niemcy do końca kwietnia ogłosza zwyciestwo nad wirusem. Mam wrażenie, że oni i teraz jakoś niespecjalnie poważnie traktują ta sytuację ale chyba nie chcą sie wyłamać za szybko z szeregu. To, że nadejdzie duża recesja to pewne ale rządzący będą mieli dobre alibi. Pzdr

Obrazek użytkownika RinoCeronte

06-04-2020 [19:14] - RinoCeronte | Link:

Popatrzmy na dzielnego Borisa Johnsona: https://www.bbc.co.uk/programm...

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

06-04-2020 [19:33] - rolnik z mazur | Link:

Wygląda na zdezorientowanego i przestraszonego. Nie dziwię mu się, bo ma żonę w ciąży i nie jest pewien czy to jego. Ale z wirusem wygrał. Pzdr

Obrazek użytkownika Marek1taki

06-04-2020 [17:38] - Marek1taki | Link:

Polityka testowania, koncentracja zakażonych z dolegliwościami, koncentracja ciężko chorych, panika wśród chorych i w służbie zdrowia, umiejętne kwalifikowanie zgonów u zakażonych, przemilczanie innych zgonów stanowiących większość, koncentracja zmarłych zakażonych koronawirusem z powodów epidemiologicznych, koncentracja transportu zwłok (podobno widać ciężarówki z trumnami na ulicach Wloch) to tajemnica manipulacji ludzkimi chorobami i śmiercią.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

06-04-2020 [18:31] - rolnik z mazur | Link:

Liczby nie kłamią ale ludzie juz są tak otumanieni tym przekazem z telewizorni, że nie chca wierzyć - szkoda gadać. Manipulacja pełna parą. Pzdr

Obrazek użytkownika Marek1taki

06-04-2020 [18:49] - Marek1taki | Link:

Częścią pandemii jest ekspertoza, a jedną z ofiar jest prawda.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

06-04-2020 [18:05] - RinoCeronte | Link:

Panie Kochany, jedź Pan do Włoch na narty (sporo śniegu leży jeszcze w okolicach Bergamo). Pana teoria obroni się sama...

 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

06-04-2020 [18:28] - rolnik z mazur | Link:

Srednia wieku zgonów we Włoszech oscyluje  przy ca 79 lat. Gdyby Pan zapoznał się ze statystykami zgonów z zeszłych lat to proszę napisać. Jestem  w Willingen ale śniegu nie ma i jestem w cz... d...  Pzdr

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

06-04-2020 [18:45] - Imć Waszeć | Link:

Nie Rolniku, złe wnioski. To zmasowanie różnych chorób śmiertelnych oscyluje wokół 79 lat. Jasne, że teraz zalicza się wszystko do kategorii "śmierć z powodu wirusa", ale nie zmienia to faktu, że wirus zabija chorych, a nie po prostu starych. Wirus zabije chorego w każdym wieku. Dzieje się tak dlatego, że jest to specyficzny wirus. Jeśli epidemia potrwa, to wirus będzie zabijał etapami. Najpierw osłabi organizm, za następnym nawrotem przeorze płuca, serce lub nerki, a że do trzech razy sztuka, to trzeci nawrót może być już śmiertelny. Wszystko zależy od tego, co nawywija w organizmie ten wirus u "bezobjawowych" i w "lekkich przypadkach". Tego chcemy się dowiedzieć. Gadowski oczywiście też ma swoją teorię na ten temat, ale należy oddać mu to, że zbiera informacje ziarnko do ziarnka:

https://www.youtube.com/watch?...
https://www.youtube.com/watch?...
https://www.youtube.com/watch?...

Sprawa druga, to narastające problemy z wolnością. Tu trzeba się przyglądać uważnie, a nie falsyfikować wirusa, która to falsyfikacja tylko pomaga robić dym tym łajdakom z Brooklynu i innego Cing Cing.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

06-04-2020 [18:59] - rolnik z mazur | Link:

Ja jednak twierdzę, że ogólna liczba zgonów nie bedzie sie drastycznie różnić od tej z poprzednich lat. Nie twierdzę, że  covid 19 nie  jest  zjadliwy. Twierdzę, że wirusy były i będą. Nie rozumiem tylko tej paniki i histerii jakby w poprzednich latach ludzie nie umierali z powodu wirusów np. grypy. Kładzie się na jedną szalę swobody i dobrobyt społeczeństw a na drugą liczbę zgonów ludzi, którzy i tak prawdopodobnie, by umarli. z powodu innych współistniejacych chorób. W Pl kazdego roku umiera ponad 400 000 ludzi !  Gadowski mówi, bo mu za to płacą. Pzdr

Obrazek użytkownika RinoCeronte

06-04-2020 [19:21] - RinoCeronte | Link:

Nasz znajomy z Nowej Huty też tego nie rozumiał. Był silny wysportowany i walczył przez miesiąc:
https://dziennikpolski24.pl/ko...

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

06-04-2020 [19:36] - rolnik z mazur | Link:

No nie wiem. 64 lata - to już nie młodzik ale każdy chce żyć więc  najszczersze wyrazy współczucia. Pzdr

Obrazek użytkownika terenia

06-04-2020 [19:21] - terenia | Link:

Krótki ,lecz merytoryczny wykład dr Shivy https://www.youtube.com/watch?...

Ten sam dr rozmawiał z dziennikarzem Radia Wnet,lecz Youtube usunął filmikhttps://wrealu24.pl/to-nie-kor... 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

06-04-2020 [19:38] - rolnik z mazur | Link:

@ terenia

jak to na każdej wojnie - pierwsza ofiarą jest prawda. Widać to niewygodna prawda. Nie usuną wszystkiego chyba, że zablokuja internet. Co wcale mnie nie zdziwi. Pzdr

Obrazek użytkownika Marek1taki

06-04-2020 [19:28] - Marek1taki | Link:

Wśród osób z objawami grypopodobnymi zdiagnozowano - oszczędnie licząc bo w Szkocji - 7-15% koronawirusów. To samo mówił u nas Prof.Gut.
Osobna kwestia to zagadnienie "laboratoryjnej mutacji" Covid-19.
Za marzec dane z Włoch już można byłoby zebrać i zestawić z marcami wcześniejszych lat. W Polsce też można porównać ale wyjdzie, że mniej zgonów było w marcu br. i cała histeria pryśnie w las.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

06-04-2020 [19:58] - rolnik z mazur | Link:

I to samo mówił dr Wolfgang Wodard w Niemczech ( pokazywał wykresy wystepowania coronawirusów ) ale go zakrzyczeli i zbanowali. To, że ten wirus szybko mutuje to pewnie się zgadza i dlatego poszukiwanie szczepionki skutecznej jest raczej nie mozliwe.
Niech podadza dane śmiertelności i faktycznie może sie okazać, że to pic na wodę. Pzdr

Obrazek użytkownika Marek1taki

06-04-2020 [20:18] - Marek1taki | Link:

Zapomniałem podać link z wypowiedzią Dr Wodarga
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika anakonda

06-04-2020 [20:00] - anakonda | Link:

Witaj Rolniku !

Podam dwa przyklady z naszego niemieckiego podworka.
Pierwsz dotyczy ilosci zakazen szpitalnych i ilosci zgonow zwiazanych z tymi zakazeniami.
Drugi to oficjalne dane na dzien dzisiejszy ilosci zakazonych i ilosci zgonow. ( Covid-19 )

ad-1

" Gefährliche Erreger: 400.000 bis 600.000 Patienten infizieren sich in Deutschland jedes Jahr neu mit Krankenhauskeimen – und 10.000 bis 20.000 versterben daran, wie eine aktuelle Schätzung zeigt. Insgesamt ist die Krankheitslast der fünf häufigsten im Krankenhaus erworbenen Infektionen bei uns sogar größer als im EU-Durchschnitt."

" Niebezpieczne zarazki: co roku 400.000 do 600.000 pacjentów w Niemczech zostaje nowo zarażonych zarazkami szpitalnymi - a 10.000 do 20.000 z nich umiera, według aktualnych szacunków. Ogólnie rzecz biorąc, liczba zachorowań na pięć najczęstszych zakażeń szpitalnych w Niemczech jest nawet wyższa od średniej UE. "

https://www.scinexx.de/news/me...

ad 2

" Bis Montagnachmittag erhöhte sich die Gesamtzahl aller bisher in Deutschland festgestellten Coronavirus-Infektionen auf Basis der von ntv.de ausgewerteten Daten aus den 16 Bundesländern auf aktuell 97.734 Fälle. Das sind 1784 neu erkannte Ansteckungen mehr als am Vorabend - und rund 12.300 Fälle mehr als am Freitagabend.
Bundesweit stieg die Zahl der Todesfälle im Zusammenhang mit der von dem Erreger ausgelösten Atemwegserkrankung Covid-19 auf insgesamt 1519. "

" Do poniedziałkowego popołudnia łączna liczba wszystkich wykrytych dotychczas w Niemczech zakażeń koronaawirusowych wzrosła do 97 734 przypadków na podstawie danych z 16 krajów związkowych ocenianych przez ntv.de. To 1784 więcej nowo wykrytych infekcji niż poprzedniego wieczoru - i około 12 300 więcej przypadków niż w piątek wieczorem.
W całym kraju liczba zgonów w związku z chorobą układu oddechowego Covid-19 spowodowaną przez wirusa wzrosła do łącznej liczby 1519 ".

https://www.n-tv.de/infografik...

Takie sa fakty na dzien dzisiejszy w Niemczech, wnioski niech kazdy sam wyciagnie.

p.s.
Jedno jest juz dzisiaj pewne, straty niemieckiej gospodarki ida w setki miliardow Euro
takze dziesiatki tysiecy egzystencji zostalo zniszczonych.
( chodzi tu o male jedno lub kilku osobowe firmy )

 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

06-04-2020 [20:30] - rolnik z mazur | Link:

Witaj Anakondo!
Znam te dane jesli chodzi o wirusa.
Jak się ma polska pomoc do tej w Niemczech?
Niemcy sobie poradzą. Zanim gruby schudnie to chudy umrze. Podali , ze male firmy moga dostac do 500 000 e pozyczki gwarantowanej przez panstwo poza bankowa kontrola. A u nas?
Kto ma głowę niech mysli
Pzdr

Obrazek użytkownika anakonda

06-04-2020 [21:43] - anakonda | Link:

" Podali , ze male firmy moga dostac do 500 000 e pozyczki gwarantowanej przez panstwo poza bankowa kontrola"

-----------------------------------------------------------------------------
Pomiedzy tym co sie propagandowo w mainstreamie rozpowszechnia,
a realiami biurokratycznymi na jakie sie jest wystawiony przy staraniach
o taki kredyt, jest bardzo " kamienista " droga. ( to tzw. Kleingedrucktes )
Poza tym dokladnie przeswietlaja firme i jej wlasciciela jesli idzie o pozniejsza
wyplacalnosc. Duza role gra tu tez to jaki majatek wlasny posiada firma,
W najgorszej sytuacji sa kawiarnie, restauracje, hotele, nawet zaklady fryzjerskie,
szczegolnie ci sa w zlej sytuacji, ktorzy dla prowadzenia dzialalnosci
wynajmuja lokale, bo obrotow i zysku nie ma, a czynsz i tak musi zaplacic,
jesli nie odrazu to w przyszlosci.

 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

06-04-2020 [22:13] - rolnik z mazur | Link:

To akurat mam na codzień. Jestem w Willingen i przykro patrzeć na te knajpy, hotele i pensjonaty zupełnie puste - pomomo super pogody. Wiem, że akurat gospodarka w Niemczech zbytnio nie ucierpi. Przekonasz sie, że nawet zyska kosztem np Pl .  Pzdr

Obrazek użytkownika Swisspola

07-04-2020 [10:58] - Swisspola | Link:

Witaj rolniku z kochanych Mazur.
Niestety Ameryki nie odkryłeś jak kiedyś pan Belka. Podobno profesor ekonomii, potrzebował 9 miesięcy w Iraku, żeby odkryć, że polskie firmy nie maja szans konkurować w przetargach z firmami amerykańskimi. A przecież to wiedziała pierwsza lepsza babka klozetowa na stadionie 10-cio lecia nie podnosząc 4-rech liter ze swojego stołka. Podobnie wynik ma konkurencja firm polskich z niemieckimi. Pamiętam jak w latach 90-siatych Niemcy zażądali od Polski wprowadzenia wiz dla obywateli Rosji, uzasadniając to tym, że przez Polskę płynie do Niemiec z Rosji potężna fala przestępczości. Polacy wizy wprowadzili, czym wykończyli w Polsce masę drobnej wytwórczości, a w podziękowaniu Niemcy podwoili subwencje na eksport mięsa do Rosji. Oczywiście w odwecie za wizy, Rosja wprowadziła embargo na polskie mięso i w konsekwencji Niemcy potroiły eksport mięsa do Rosji. Podstawowe pytanie czy Niemcy są aż tak przebiegli, czy Polacy aż tak głupi? Bo przecież wystarczy wyłącznie zwykła ostrożność, żeby nie dać się niemieckiej czy rosyjskiej przebiegłości.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

07-04-2020 [11:39] - rolnik z mazur | Link:

Witaj Swisspola,
Nie odkryłem to prawda. Natomiast sądzę, że Polacy myślący po polsku są  w czeciej RP w mniejszości. W czeciej RP jest najwazniejszy interes partyjny. Jak słucham " polityków "( staram sie nie słuchać dla zdrowia psychicznego ) to mi sie nóż w kieszeni otwiera. Załatwili nas Polaków na dobre i powoli stajemy sie pośmiewiskiem  i tania siłą roboczą w Europie. Niemcy są po prostu pragmatyczni a my ....możemy tylko groźnie kiwac palcem w bucie i kląć na czym świat stoi. Pzdr

Obrazek użytkownika Roz Sądek

06-04-2020 [21:47] - Roz Sądek | Link:

I podobno mają czipować.
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

06-04-2020 [22:14] - rolnik z mazur | Link:

Już stoję w kolejce. Dostaniesz szczepionke i to starczy. Pzdr

Obrazek użytkownika Roz Sądek

07-04-2020 [10:04] - Roz Sądek | Link:

Źle mnie zrozumiałeś, mają czipować piszących (takie jak ten artykuł) nonsensowne i cyniczne bajdy.
 

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

07-04-2020 [00:26] - Kazimierz Kozio... | Link:

Dyskusja o tym czy SARS Cov2 zabija i w jakich meczarniach umieraja nieszczesnicy, to niepotrzebny szum kiedy meritum dyskusji dotyczy nadzwyczajnych i dziwnych okolicznosci towarzyszacych tej pandemii. Jezeli pechowiec ma niewystarczajaca odpornosc to zarowno SARS Cov2, jak tez inna infekcja moga byc fatalne w skutkach. Czy SARS Cov2 powodujacy chorobe COVID-19 rzeczywiscie drastycznie wyrozniaja sie na tle innych "zaraz"? Nie. Parametry tej zarazy sa przecietne za wyjatkiem jednego - stopnia naglasniania w mediach, Juz obecnie liczba doniesien medialnych dotyczacych SARS Cov2 jest niemal 100 razy wieksza niz dotyczacych drugiej i trzeciej w kolejnosci:"zarazy" HIV od roku 1981 i SARS z roku 2002/3.
No i jeszcze ta magiczna roznica w statystykach umieralnosci z powodu zapalenia pluc - ilosc zgonow z powodu zapalenia pluc zmniejszyla sie radyklanie. Czy rowniez zmalala ilsoc zgonow z pwoodu chorob naczyniowo-kardilogicznych, nowtworow zlosliwych. cukrzycy, demencji, itd.?

WHO oglosila pandemie wirusa grypy H1N1 w czerwcu 2009, odwolala w sierpniu 2010. Ocenia sie ze wirus H1N1 byl przyczya smierci ok. 400 tys. osob, W Polsce na grypę H1N1 zmarły 182 osoby. 10 lat temu nikt nie wpadl na pomysl resetowania systemow bankowych. A resety globalne poki co odbywaja sie tylko w USA. Widocznie prez, Obama mial wtedy innych doradcow a jego mentorzy inne plany. 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

07-04-2020 [08:18] - rolnik z mazur | Link:

System bankowy na całym świecie opiera się na dolarze drukowanym lub elektronicznym przez prywatny FED - proszę spróbowac kupić ropę za np. euro. Za Obamy Chiny nie były jeszcze takie silne gospodarczo jak dziś. Teraz mówia USA - sprawdzam - dlatego taka panika i histeria. Mamy do czynienia z  wojną prowadzoną innymi metodami - skutki jej bedą równie okropne.   Pzdr

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

08-04-2020 [23:42] - wielkopolskizdzichu | Link:

Trzeba dodać do rozważań o konsekwencjach obecności  królującego nam virusa w kontekście marzeń o powrocie, w Europie, do tzw państw narodowych pilnie strzegących swych granic.
Ma to sens, praktycznie wszyscy mieniący się prawicowcami i konserwą obyczajowa są za tym.
Pytanie kto ma ochotę stać w kolejce za kontrolą paszportową i co ona ma niby dać?
Jeśli założyć że potencjalny emigrant niekoniecznie terrorysta ale przenoszący jakąś  dżumę z XXI wieku powinien być wykryty na granicy, to trzeba wprowadzić lepszy system identyfikacji i rozpoznawania zagrożenia niż paszport i badanie temperatury. 
Skoro na lotniskach jest sprzęt rozpoznający cząsteczki substancji używanych do produkcji materiałów wybuchowych to nie sadzę by stanowiło jakiś problem wyprodukowanie aparatury rozpoznającej w paręnaście sekund w wydychanym powietrzu, jakieś zarazki, o stanie wątroby, śledziony, serca nawet nie wspominając
Wszyscy się ucieszą, bo ograniczy to napływ wrażych migrantów z Magrebu i Pakistanu.
Tylko że  Prawdziwych Polaków też w ten sposób będą sprawdzać, a w ślad za  pełną wiedzą o stanie zdrowia, wiedzą uzyskaną na granicach idzie zatrudnienie, składki, zdolność kredytowa etc.
Krótko pisząc czy Prawdziwi Polacy zgodzą się na traktowanie siebie samych jak zaczipowane bydełko, bo zaczipować śniadego jegomościa to i owszem. 
Zawsze, oczywiście, można założyć że Prawdziwy Polak na narty to tylko do Zakopca, a jak plaża to Sopot.

Obrazek użytkownika Jabe

09-04-2020 [08:43] - Jabe | Link:

Myślę, że informację o tęsknocie za kontrolą paszportową zaczerpnął Pan ze swoich wyobrażeń.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

09-04-2020 [23:27] - wielkopolskizdzichu | Link:

Tęsknota za Europą z granicami oznacza kontrolę przepływu, a obecna technika czyni potrzebę okazywania paszportu zbędną. Sądzę, że dzieli nas od tego dekada może dwie. Przyczyniają się do tego zarówno  efekty różnych pandemii jak i tęsknoty za regulacjami, które mają uczynić życie prostaczków łatwiejszym.