Gomółka i socjalizm XXI wieku.

Właśnie wysłuchałem przemówienia premiera w sejmie i gdybym miał włosy na głowie to chyba na roku stanęły by mi dębem. Jakże przypomina mi to pustosłowie i pieprzenie Gomółki z lat 60-dziesiatych, że w socjalizmie jest tak dobrze, ale trzeba podnieść ceny mięsa. Nie chciałem wierzyć, że upłynęło ponad pół wieku i że myślenie ekonomiczne bankiera, polityka, menagera no i premiera może nadal tak dalece odbiegać od ekonomicznej rzeczywistości. Pan premier wymienił kilka, a nawet kilkanaście nowych podatków. Wprawdzie bezpośrednio, według pana premiera, miałyby one uderzać w koncerny medialne, finansowe i wielkie holdingi co jest zwykłym kłamstwem i oszustwem. Panie premierze nikt nie ma takich możliwości, jak te wielkie molochy, na przełożenie nowych kosztów na klienta, czyli na nas, na obywatela.  Nie mówiąc już o możliwościach lobbingu (czyt. współczesnej korupcji i ekonomicznego szantażu). Koszty tych podatków wrócą do zwykłego obywatela powiększone o procenty, o podatek Belki bądź inne, akcyzy czy VAT-y. Panie premierze albo pan tego nie wie i nie nadaje się nawet na najniższe stanowisko ekonomiczne albo działa pan w imieniu byłych pracodawców! Bo to ze działa pan w imieniu posła naczelnika to jasne! 

Panie premierze, skoro pan naprawdę nie wie, co trzeba zrobić w okresie wielkiego kryzysu, to ja jako ekonomiczny laik panu powiem. Należy przez rządzących, instytucje państwowe i polityków zacisnąć pasa i podatki obniżać a nie podnosić. Może pan oszukać kilku idiotów, że po kieszeni dostaną tylko wielcy. W to uwierzą wyłącznie homosovietikusy, na których się opieracie, dla których najważniejsze zabrać (ukraść) tym co mają, co wypracowali i rozdać nierobom co już od pewnego czasu robicie. Aż dziw bierze, jak pan mógł prywatnie dojść do takiego majątku przy takiej indolencji ekonomicznej! A może tak przykładem piłkarzy, politycy zrezygnują z polowy wynagrodzenie również Ci w parlamencie europejskim, może tak ograniczyć diety, wstrzymać dofinansowanie partii politycznych. Co pan na to panie premierze? Proszę nie zapominać ze demokracja od 1989 roku trzykrotnie zwiększyła ilość urzędników i to wszystko w erze komputerów, kalkulatorów, Internetu itp. Tutaj ma pan pole do popisu!

Panie premierze, rządowi wydaje się, że zaszokował Polaków sumą 212 mld PLN przeznaczoną na tarcze antykryzysową. To ja bym chciał od pana usłyszeć skąd weźmiecie środki na załatanie dziury budżetowej którą to fachowcy szacują na 130 mld PLN. Do tego kwartał niepobierania ZUS, to wydatek około 50-60 mld PLN. Dodając do tego kolosalne koszty w służbie zdrowia, to co najmniej dodatkowe 60 mld PLN. Jeśli potrafi pan liczyć to w sumie lekko licząc rząd ma dziurę około 250 mld PLN. Proszę mi powiedzieć skąd chcecie wziąć na taką dziurę budżetową środki. Czy to 212 mld PLN ma służyć do zalatania tej dziury, czy chcecie dodrukować pieniędzy. Jedno i drugie będzie rabunkiem oszczędności Polaków. Panie premierze upłynęło już kilkanaście lat, kiedy to pani Bieńkowska stwierdziła, że 5’000 PLN nie wystarcza na waciki. Proszę mi powiedzieć, co za te 5’000 PLN może zrobić przedsiębiorca z kilkoma pracownikami. Większej paranoi i hipokryzji, żeby nie nazwać głupoty, nie słyszałem. Proponuję do 5’000 PLN ograniczyć koszty każdej kampanii wyborczej PiS-u.

Druga rzecz, pan premier w prawdzie delikatnie, ale wspomina o nowej rzeczywistości. Jak na razie panie premierze, to ta nowa rzeczywistość ma się zacząć od ograniczenia swobód obywatelskich, od otwierania korespondencji, śledzenia i podsłuchiwania obywateli. Aż strach pomyśleć czym się ta nowa rzeczywistość zakończy.  Kiedyś się mówiło, ja się nie boje, bo mam raka, od dziś będzie się mówiło: „nie boje się nowej rzeczywistości, bo mam korona wirusa”. A swoją droga ta pandemia daje wam niepowtarzalna szanse rozwiązania problemów demograficznych. To trzeba mieć szczęście, a w myśl klasyka szczęściu trzeba pomagać. Może dlatego w wielu krajach, walka z korona wirusem zdaje się być fikcyjną! Czy może to być?

I ostatnie pytanie. Gdzie jest naczelnik państwa, który w imię demokracji i komunistycznej konstytucji, którą tak krytykował, gotów jest narażać życie i zdrowie milionów Polaków? Jak długo będzie rządził nami jakiś nawiedzony Richelieu decydując o losach milionach Polaków bez najmniejszej odpowiedzialności. Schowany albo za damską spódnicą, albo za jakim banksterem. Czyżby w Polsce obecnie naprawdę najważniejsze były wybory? Przecież ten facet nacjonalizuje i umacnia wszechwładze polityków. W myśl klasyka „dzieli i rządź”, to i podzielił Polaków jak nikt dotąd a teraz próbuje rządzić absolutnie. Czym to się rożni od tego, co podobno pan naczelnik tak nienawidzi, od komuchów z PRL-u. Ostatnio posła naczelnika „trzeci bliźniak” nazwał terrorystą politycznym. Zastanawiałem się które określenie jest trafniejsze i doszedłem do wniosku, że oba wspólnie najlepiej oddają charakter i przerost ambicji pana posła. Wzywam pana posła do wzięcia odpowiedzialności za swoje decyzje.

PS: Przepraszam właśnie w sejmie wystąpił poseł naczelnik. Ograniczył się tylko to stwierdzenia ze TK za PO był złożony z sędziów pro PO-owski, to teraz może być złożony z sędziów pro PiS-owskich. Przecież to oczywiste, bo tamta władza była bardzo zła, za to obecna jest bardzo dobra. Pan naczelnik stanowisko przeciwników politycznych nazwał demagogią i hipokryzja, i chyba miał racje!
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

06-04-2020 [13:32] - AŁTORYDET | Link:

Gomułka. Władysław. Reszta wypocin tyle samo warta.

Obrazek użytkownika Swisspola

06-04-2020 [14:06] - Swisspola | Link:

Za błąd serdecznie przepraszam, bo nie do końca mogę za niego winić korektę. Bardzo dziękuję za ocenienie mich wypocin, szczególnie tak merytoryczne. Serdecznie pozdrawiam.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

06-04-2020 [14:21] - RinoCeronte | Link:

Pan się nie załamuje. Jesteśmy już w tym wieku, że nie da się żyć bez wrogów. "Tylko Prawda jest interesująca"

Obrazek użytkownika Swisspola

06-04-2020 [14:47] - Swisspola | Link:

 Szanowny panie ja się nie załamuję. Do dobrego wychowania należy przeprosić, jeśli popełniło się błąd, a do jeszcze lepszego nie odzywać się jak się nie ma nic do powiedzenia. Najwyraźniej  AŁTORYDET o tym zapomniał. Pozdrawiam serdecznie.
 

Obrazek użytkownika angela

06-04-2020 [15:29] - angela | Link:

Wedlug mnie, to pan Borys Budka,  naogladał się przemówień Władysława Gomułki,  jak się zaprze na mównicy,  to jakby połową Europy władał, ten to ma do powiedzenia. 
Jakoś tak się dzieje, że ten wg Swisspola 'nieudacznik wyrwał Polskę z łap pruskich i ruskich, wyciągnął z zadłużenia,  a złodziei wziął za buzie, i tylko oblizuja się, jak nasze dzieci zjadają frykasy.
Ten najzdolniejszy,  co rozprzedał i zrujnował Polskę, a Polaków wypchał na służących Europy,  w rezultacie zwinął Polskę,  schował się w Brukseli,  i ujada zza płota, przeszkadzajac zdolnym i uczciwym ludziom rządzić. 
Zamykanie szkół,  likwidacja posterunkow policji  w rezultacie panoszenie przestepcow, na wszelka miarę,handel narkotykami  dopalaczami, hazard nieograniczony, wyprzedaż cukrowni, i porżniete i wywiezione, rolnicy pozbawieni upraw, mafie watowskie, miliardy szly za granicę i do wszelkiej maści przestępców,  podpisanie umowy na gaz najdrozszy na świecie, +darowanie 1 mild, za przesyl rosji, 7 miliard. Tacy hojni. 
Grabież  na rympal kamienic w Warszawie. Miliardy. Sprzedaz newralgicznych spolek SP,  upadek LOT, szykowany do sprzedaży,  ZABRANIE POLAKOM 153 miliardów!!!! OFE....... itd itp  pisać można do jutra.
Tacy, to zdolni.  Ujjjj
A to, ze Polska pod wzgledem wzrostu gospodarczego  plasuje się na  trzecim miejscu w Europie, i zwrócił godność Polakom,   to właśnie ZROBIŁ ten wg Swisspola "nieudacznik".
Czy trolle co wypisują tutaj bzdury, wręcz świństwa,  mają Polaków za idiotow???
Takie notki, to pogarda dla Polski i Polaków. 

Obrazek użytkownika Swisspola

06-04-2020 [20:00] - Swisspola | Link:

Szanowna pani gwoli wyjaśnienia. O totalnej opozycji i poprzednich rządach nie dyskutuję, bo musiałbym naprawdę używać niecenzuralnych słów. Wole pozostawić te wypowiedzi dla prokuratora, ale chyba się tego nie doczekam tak jak zamożnej i bogatej Polski. Właśnie z tych przyczyn w 2015 roku głosowałem na PiS, pomimo że obwiniałem pośrednio PiS jako bardzo kiepską opozycję która swoja biernością dopuściła do tak fatalnych rządów PO i PSL. Głosowałem za PiS-em, ale ostrzegałem, że będę patrzył na ręce rządom PiS i będę krzyczał, jeśli moim zdaniem znów będą robili źle. I to właśnie czynie.

1. Szanowna pani, jeśli ktoś walczy z kryzysem podnosząc podatki to trudno nazwać go geniuszem ekonomii.
2. Nie rozumiem tego wyrwania Polski z łap pruskich i ruskich. Co najwyżej wsadził naszą Polskę w łapy Jankesów i Izraelitów. Obie opcje po tych samych pieniądzach, musza służyć jakimś panom. I tak uczy nas nasza historia.
3. Jeśli chodzi o zadłużenie to chyba pani jest źle poinformowana, bo ono niestety cały czas rośnie i już przekroczyło 1 bln PLN co daje na każdego Polaka włącznie z niemowlakiem około 25’000 PLN. I wzrosło ono od 2016 roku o 200 mld PLN (40 mld PLN rocznie) pomimo propagandy zrównoważonego budżetu i sukcesów VAT-owskich. 
4. Czy naprawdę w tym kraju brak jest bezinteresownych prawdziwych patriotów poza tymi dwoma karłami (Kaczyński i Tusk) z przerostami ambicji?
5. Wszystko co pani pisze o opozycji i poprzednich rządach jest słuszne, nawet bardzo słuszne, dlatego pytam panią, gdzie są działania obecnego rządu pociągające winnych do odpowiedzialności. Np. premiera Pawlaka za podpisanie najgorszej z możliwych umowy z Gazpromem? Takich powodów byłoby tysiące!
6. Jeśli chodzi o to trzecie miejsce w Europie ekonomii polskiej, to za PRL też Polska była podobno 7-mą potęgą gospodarczą ŚWIATA! To zależy które media to podają! No wtedy były jedynie słuszne media i dzisiaj też się do tego dąży.
7. Proszę się zapytać rządu, ile maja zadłużenia VAT wobec przedsiębiorców, którego nie zwracają. Jeśli ktoś się upomina o zwrot VAT-u do dostaje takie kontrole, że już chyba do końca życia więcej się nie upomni. Zresztą niedawno sami się przyznali, że w RAMACH POMOCY PRZEDSIEBIORCOM będą musieli PRZYSPIESZYC zwroty VAT.

Widzi pani, ma pani szczęście darzyć zaufaniem przynajmniej jedna z opcji politycznych. I albo jest pani bardzo młoda, albo ma swoje lata, że zapomniała pani kto posadził Wałęsę na tronie prezydenckim twierdząc później iż wszyscy wiedzieli, że był Bolkiem. Zapomniała pani kto brał udział w obradach w Magdalence i przy okrągłym stole, twierdząc później, że to były akty zdrady. I jak pan prezes doszedł do majątku, za który chciał postawić dwie wieże. Pan prezes nawet nie próbował się z tego wytłumaczyć i właśnie dlatego nie wierze żadnej z opcji politycznej i bardzo uważnie patrzę im na ręce.
Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika angela

06-04-2020 [22:44] - angela | Link:

Pan Swisspola,  nie będę punktowawac i ripostowac pana wypowiedzi,  napiszę tylko tyle.
Dlaczego, jest  taka WOJNA!!!! z reformą sądownictwa,  i  wszystko  jasne.  Sądy  uniewinniają bandytów,  i tych w białych kołnierzykach. Co do Magdalenki i Wałęsy,  nikt do końca nie wiedział WTEDY, kto jest kim.
Ale zeby Morawieckiego tak opluć,  to skandal, i bardzo niesprawiedliwe.
Co do "majatku" Kaczyńskiego, gdyby coś było nie tak,  to psiarnia, zwana opozycją,   już dawno by go rozszarpała. 
Pozdrawiam
 

Obrazek użytkownika sake3

06-04-2020 [15:33] - sake3 | Link:

A w jaki sposób glosując korespondencyjnie naraża sie zycie i bezpieczeństwo Polaków? 

Obrazek użytkownika Jabe

06-04-2020 [16:40] - Jabe | Link:

Pan premier jest pracownikiem najemnym.

Obrazek użytkownika paparazzi

07-04-2020 [00:14] - paparazzi | Link:

Swisspola, ty lepiej idz do znachora.

Obrazek użytkownika Studentka

07-04-2020 [14:54] - Studentka | Link:

Stary człowiek, nienawidzący wszystkiego i wszystkich dookoła,  powtarzający do znudzenia "fake news" dla poparcia swoich wymyślonych wywodów jest po prostu śmieszny. Kogo chce pan przekonać do tych bzdur. Swisspola, jest pan żałosny.