Partyzanci z wyrąbanego lasu

.
Profesor Dakowski jeden z bardzo nielicznych sojuszników mego męża Michała Falzmanna w walce o ujawnienie afery FOZZ, a przede wszystkim o przerwanie związanego z FOZZ rabunku Polski został ostatnio odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Podczas uroczystości wygłosił krótkie przemówienie. Jest ono ważne i ważkie . Dlatego chciałabym, w miarę moich możliwości ocalić je od zapomnienia. Podobno „ papier nigdy nie umiera”. Pozostaje mi w to wierzyć. A oto przemówienie profesora Dakowskiego w całości, jego fragmenty pozwoliłam sobie już cytować.
Panie Ministrze, Polacy!
Na początku stanu wojennego, w tak zwanych „twardych warunkach” narzuconych przez Wronę wydawało się, że musimy walczyć w ramach podziemia Solidarności. Natomiast bardzo szybko część z nas, tak zwane Samotne Wilki, zorientowała się, że to oficjalne podziemie Solidarności jest bardzo zaubeczone. Postanowiliśmy działać oddzielnie. Było to o tyle niewygodne, że nie mieliśmy wsparcia. Ale za to uzyskaliśmy o wiele większe rezultaty z powodu ogromnego zmniejszenia się ilości wpadek. Nazwaliśmy się wtedy prześmiewczo partyzantami z wyrąbanego lasu.
Nawet po zauważonej przez nas zmowie z Magdalenki wydawało się, że w nowej rzeczywistości będzie mimo wszystko uczciwej, a walczyć - łatwiej. Tak się jednak ku mojemu zdziwieniu [optymistycznemu może] nie stało.
Już na początku nowej rzeczywistości wdepnąłem bez mojej chęci w tak zwaną „aferę”, a ściślej - rabunek Polski poprzez Fundusz Obsługi Zadłużenia Zagranicznego. Ujawnił go inspektor NIK Michał Falzmann. Przez lat już teraz kilkadziesiąt nie odzyskano ani tych miliardów zrabowanych przez zorganizowaną grupę przestępczą [grupa Y] ani naprawdę nie ukarano sprawców. Taki Przywieczerski zwany przez nas „Prezio do odsiadki był dwukrotnie wypuszczany z Polski [UOP, ABW] z dokumentami, żył zupełnie bezkarny w Stanach i dopiero kiedy wszelkie terminy karne się skończyły - wrócił sobie, a nawet został przywieziony do Polski.
Podobnie ponurą sprawą było ukrywanie Zbrodni Smoleńskiej i to ukrywanie tak przez lewe jak i prawe skrzydło Ptaszyska Kłamstwa Smoleńskiego. Ciągle ignoruje się fakty i dowody uzyskiwane przez konstruktorów, fizyków, lotników i innych specjalistów.
Tylko w podziemiu, czyli w internecie obecnie możemy alarmować o zakusach Przedsiębiorstwa Holokaust popieranego mocno przez administrację USA na kolejne setki miliardów złotych, które mają zamiar rabować w Polsce i Polakom. Władze Polski wykręcają się od reakcji.
Sprawą, w której również bezpośrednio uczestniczyłem, jest rozwój energii odnawialnych. W latach dziewięćdziesiątych i na początku trzeciego tysiąclecia udało nam się zbudować nową gałąź przemysłu, mianowicie budowę wysokowydajnych kotłów na drewno, trociny, gałęzie, łuski od kaszy i podobne odpadowe nośniki energii odnawialnych.
Kotły na drewno dają realnie netto zero CO2 i zero SO2 , a mają już moc 5 do 8 GW, to jest moc 4-6 wielkich energetycznych reaktorów jądrowych. Niestety decyzje władz tak rządowych jak i samorządowych inspirowane przez grupy gadające niemądre slogany na temat tak zwanego smogu, powodują obecnie całkowite zniszczenie tej wspaniałej dziedziny energii odnawialnych.
A wciska się nam energetyczne dinozaury – reaktory jądrowe, niebezpieczne, drogie i ciągle drożejące.
Powstanie groteskowego Ministerstwa Klimatu i dyrdymały opowiadane przez jego ministra, jak to on promuje chorą na Aspergera dziewczynkę jako Guru klimatystów, ośmieszają rząd. Polsce grozi to ogromnymi nieuzasadnionymi wydatkami na zbędne gałęzie energetyki.
Całe to urzędowe gadanie o szkodliwości CO2, szczególnie antropogennego, z punktu wiedzy z fizyki atmosfery jest bzdurą, dodatkowo celowo złośliwą. Klimat planety od setek milionów lat cechuje samo-regulowalność. Narzucony podatek od emisji CO2 jest rabunkiem.
Zapewniam Państwa, Panie Ministrze i Was, Polacy, że to co teraz narzucają Nieznani Ojcowie, którzy zarządzają urzędnikami w Unii Europejskiej, np. dyrektywy dotyczące tak zwanego Zielonego Ładu, jest oparte o fałszerstwa wykonywane przez IPCC, który to fałszerstwa zostały wielokrotnie wykazane i udowodnione.
Zapewniam też Pana panie Ministrze i Państwa Polaków, że za lat 30 czyli już za jedno pokolenie te banialuki, które teraz opowiadają urzędnicy z Unii Europejskiej na tematy klimatu, będą tak ponuro śmieszne jak obecnie śmieszne są tak zwane osiągnięcia akademika Łysenki, który na przykład siłą zamieniał żyto na pszenicę a kukułkę w drozda, czy osiągnięcia Olgi Lepieszyńskiej, która w moździerzu produkowała, tworzyła życie, jak wmawiała nam komunistyczna propaganda. Podobne osiągnięcia miał akademik Iwanow który krzyżował komsomołki z małpą Bonobo [odmiana szympansa], a jego syn zupełnie honorowo w Gabonie krzyżował się z samicami Bonobo. Do pomysłu potomstwa dwóch samców jeszcze wtedy nie przekonywano.
Jeśli rząd musi z nieznanych narodowi przyczyn wykonywać dyktat Brukseli, polecenia czy rozkazy, które są ewidentnie bzdurne, to powinien nam chociaż dawać znać [mrugać porozumiewawczo?], że wykonuje to pod przymusem. A same rozkazy sabotować jak najsprawniej, ich realizację opóźniać.
Sytuacja, w której tak wielu patriotów, Polaków musi w dalszym ciągu działać jak partyzanci z wyrąbanego lasu, nie jest sytuacją właściwą czy naturalną.
Z całą pewnością Prawda zwycięży – tylko, że o to musimy walczyć. Wszyscy.
Tyle profesor Dakowski, teraz kilka słów komentarza.
My partyzanci z wyrąbanego lasu jesteśmy  w trudnej sytuacji. Taką partyzantkę można porównać do jawnych działań podjętych w czasie niemieckiej okupacji bez rozpoznania folksdojczów i tak zwanej piątej kolumny. Sojusznicy w walce o Polskę nagle okazują się zajadłymi przeciwnikami, wszystkich potencjalnych przeciwników nie znamy, a jesteśmy w przeciwieństwie do nich odsłonięci. To nas, ofiary stalinizmu prawdziwi stalinowcy i ich potomkowie oskarżają o stalinowskie ciągoty.
Ta walka (nie tylko na słowa) przypomina popularną w wojsku zabawę w przerzucanie się odbezpieczonym granatem.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

25-01-2020 [08:00] - Jabe | Link:

Nie rozumiem, kogo miała Pani na myśli, pisząc, że są oskarżani o stalinowskie ciągoty.

Obrazek użytkownika izabela

25-01-2020 [08:33] - izabela | Link:

Argumentum ad Stalinum jest jak wiadomo  argumentem obrotowym. KOD i totalna opozycja bez przerwy usiłuje twierdzić, że w Polsce wracają stalinowskie czasy. Boją się, że ktoś do nich zastuka o 6 rano, czują się prześladowani, chcą emigrować.  Tymczasem obecna władza obchodzi się z opozycją jak ze śmierdzącym jajkiem. Nikt ich nie pałuje gdy organizują uliczne burdy, nikt nie zatrzymuje. Wystarczy się zastanowić jak reagują na protesty władze francuskie żeby zobaczyć różnicę. 

Obrazek użytkownika mjk1

25-01-2020 [10:14] - mjk1 | Link:

Nikt ich nie pałuje i nikt ich nie zatrzymuje, bo zajmują się sprawami zupełnie niegroźnymi dla władzy. Okrągłostołowej władzy. Niech tylko zaproponują reformę finansową, taką, jaką postuluje ruch żółtych kamizelek a policja momentalnie okaże się sprawniejsza od francuskiej. Dzisiejszy pani wpis,choć nie wprost, dokładnie to potwierdza.

Obrazek użytkownika Jabe

25-01-2020 [13:58] - Jabe | Link:

Odniosłem wrażenie, że profesor Dakowski krytykuje także tę władzę (która jest najzupełniej okrągłostołowa). W tym kontekście nie wiadomo, kim mieliby być ci „my”.

Obrazek użytkownika izabela

26-01-2020 [08:28] - izabela | Link:

Problem kim są My a kim Oni jest u podstaw tego wystąpienia profesora i jego działalności. Za komuny było prościej - były jasne wyróżniki tego podziału. Potem okazało się, że przynależność do PZPR to drobiazg wobec innych form działania przeciw Polsce. Teraz rozpoznajemy Onych po owocach. Niestety czasem za późno.

Obrazek użytkownika Jabe

26-01-2020 [09:21] - Jabe | Link:

Mam nadzieję, że się Pani nie zagapi.

Obrazek użytkownika Tomaszek

25-01-2020 [19:18] - Tomaszek | Link:

@Jabe 
Uderzw stół , czapka gore .

Obrazek użytkownika Marek1taki

25-01-2020 [09:55] - Marek1taki | Link:

"Kotły na drewno dają realnie netto zero CO2 i zero SO2 " I wtedy nie ma z czym walczyć ani czego opodatkować.
Jak rozumiem Prezydent RP miał inne obowiązki i wręczenie odznaczenia dokonał ktoś w randze ministra.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

25-01-2020 [23:02] - wielkopolskizdzichu | Link:

Nie kocioł, tylko palenisko/komora spalania i nie każdy opał. Aby spełnić sensowne  warunki, trzeba zapewnić podawanie opału od dołu paleniska, przy obszarze  spalania na górze paleniska i parokrotnym przepuszczeniu spalin wraz z powietrzem przez komorę spalania przy bardzo dużej temperaturze,
Bardzo skrótowo opisując.

W przeciętnej komorze spalania gdzie żar występuje na dole komory, to co zalega na górze ulega bardzo powolnej pirolizie czyli zwykły węgiel zamienia się powolnie w koks, a drewno powolnie w węgiel drzewny , w tym czasie bardzo dużo substancji szkodliwych, ucieka do atmosfery przed punktem zapłonu, tego co faktycznie ogrzewa  kominek lub piec CO w przeciętnej kotłowni.

Stojące niekiedy  przez ponad roku szczapy drewna pod ścianami wiejskich domostw, lub ustawione w odpowiednio uformowane stągwie na wolnym powietrzu wysuszały się, a   substancje lotne wiązały się z tlenem w efekcie czego późniejsze spalanie było ekologiczne i bardzo wydajne energetycznie i to bez potrzeby parokrotnego przepuszczenia spalin przez komory o bardzo wysokiej temperaturze.

Nasi pradziadowie byli lewakami i wyznawali ekologizm nawet o tym nie wiedząc.

 

Obrazek użytkownika Marek1taki

26-01-2020 [09:48] - Marek1taki | Link:

Właśnie nie skoro palili w tradycyjnych piecach drewnem obecnie zakazanym przez lewaków od ekologizmu. I potrafili to robić ekologicznie - jak sam Pan pisze.
Bardzo istotna jest Pańska uwaga w kontekście wprowadzania przez ekologistów dotowanej wymiany pieców na te z zimną komorą spalania. Zwróciło mi na to uwagę kilka osób nie wyjaśniając tak dokładnie jak Pan, że zbyt niska temperatura spalania jest przyczyną większych zanieczyszczeń gazowych z niedostatecznego spalania. Wskazali też na fakt, że niska temperatura dymu powoduje, że nie unosi się i rozprasza tylko opada. I kolejna sprawia, że wiatraki sterujące przepływem powietrza dodatkowo sprzyjają zapyleniu. To powiedzieli mi nie eksperci, tylko technik elektryk, nauczycielka itp. zwykli ludzie mający własne zdanie.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

27-01-2020 [09:07] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Właśnie nie skoro palili w tradycyjnych piecach"

Właśnie tak. Dla Lepszego Sortu i popierającego go elektoratu, chodzenie do sklepu z własną siatką to objaw lewactwa. 
Wycinanie lasów i postawienie na tym miejscu hodowli norek to w rozumieniu Polskich Patriotów, postęp i realizacja boskiego nakazu czynienia sobie ziemi podległą.
Prawdziwy Polak przejął stalinowskie poczucie nowoczesności i kojarzy dobrobyt z dymiącym kominem.

Obrazek użytkownika Marek1taki

27-01-2020 [19:18] - Marek1taki | Link:

Coś się zmieniło. Liczba ludzi w Polsce się nie zmieniła. Może relatywnie więcej pali się w piecach, ale smrodu dawniej nie było a palono w tradycyjnych piecach. Teraz smród i pył są. Akurat od czasu ekologicznych pieców. Nagle zaczęto sprzedawać zły węgiel? Mnie przekonali moi rozmówcy. Może urzędowo zabronić używania rzekomo ekologicznych piecyków skoro już coś ma być zabraniane.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

27-01-2020 [21:43] - wielkopolskizdzichu | Link:

"ale smrodu dawniej nie było a palono w tradycyjnych piecach."
Nie pisało się o tym, nie funkcjonował ten temat w mediach.
Byłoby to podważaniem podstaw rozwoju socjalistycznego państwa. 
Do powtórki tego czyli limitowania  dostępności wiedzy zmierza tzw Dobra Zmiana i jej klakierzy.

Wszak podobnie było z tragediami, władze starały się  trzymać łapę na informacji. Jeśli ta dostała się do ogółu trzeba było z niej zrobić temat, dzięki któremu władza objawiała się społeczeństwu jako troszczący się rodzic.
 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-01-2020 [10:15] - NASZ_HENRY | Link:

Jak się bogacić;
447 nie płacić ☺

Obrazek użytkownika Jan1797

26-01-2020 [22:15] - Jan1797 | Link:

Co się tyczy wstępu z powodów zasadniczych, nie mogę przytaknąć, a to w wyniku siejącego
się uogólnienia mającego na celu zagwarantowanie pozycji większości towarzystwa stojącego
tam, gdzie zawsze, czyli KPN-o podobni plus towarzystwo giętych mebli uzurpujące sobie głos
decydujący. Zgadzam się, że opisywany Profesor Dakowski jest wyjątkiem pozytywnym.
Setki ludzi mających Polskę w sercu, byli i są świadomi otaczającej nas rzeczywistości.
W wątku ważkich pomysłów dotyczących niwelacji szkodliwości CO2 dyktat
skończy się równie szybko, jak powstał.
 <A same rozkazy sabotować jak najsprawniej, ich realizację opóźniać.
Sytuacja, w której tak wielu patriotów, Polaków musi w dalszym ciągu działać jak
partyzanci z wyrąbanego lasu, nie jest sytuacją właściwą czy naturalną.
Z całą pewnością Prawda zwycięży – tylko że o to musimy walczyć. Wszyscy>
Ważne i słuszne.
Porozumiewawczych sygnałów było aż nadto i wystarczy spojrzeć wokoło.
<Jak oceniają autorzy badania, sytuacja materialna Polaków poprawia się systematycznie>
Źródło ; https://www.money.pl/gospodark...

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

25-01-2020 [15:04] - wielkopolskizdzichu | Link:

Dyktat z Brukseli? Greta? Stalinowcy? To przeszkadza w unowocześnianiu polskiej energetyki?
Teksty jakie wypisuje ostatnimi laty Pani Izabela mieszczą się w nazwanym przez nią samą zjawisku, o nazwie kocyk Madzi.
Pani Izabela sprytnie kieruje zainteresowanie przyczynami rozwiązań związanych z energetyką tam gdzie one nie tkwią, ale jak najdalej od własnej kasty, jak najdalej od Lepszego Sortu.

Jak najdalej od układów pomiędzy centralami związkowymi, a zarządami spółek z kompleksu wydobywczo-energetycznego.
Jak najdalej od relacji łączących rząd wywodzący się z jej kasty, z USA czyli dostawcą jednego z najdroższych paliw kopalnych.

 

Obrazek użytkownika Tomaszek

25-01-2020 [19:24] - Tomaszek | Link:

Ty Zdzichu jesteś jak sciana , na której mentor pisze . Reszta jest milczeniem .