Odniosłem zwycięstwo nad PSL i PO (przy okazji)

Chcąc do kogoś dotrzeć, należy posługiwać się prawdą. Co oczywiste, jako Polak i wróg wrogów Polski, trochę przejaskrawiłem opis, ale w ramach faktów.

Po eurowyborach zdałem sobie sprawę, że PiS pod wodzą Morawieckiego najzwyczajniej przegra. Bardzo ceniłem Panią Premier Szydło, a Morawiecki, prawdopodobnie do szpiku kości uczciwy, który wyszedł z banksterstwa, ale banksterstwo z niego nie. Bardzo dobrze było to widać przy podnoszeniu pensji minimalnej, zaledwie kilka PLN nad ustawowy obowiązek. Stało się więc jasne, że zjednoczona targowica/opozycja łatwo wygra. Był tylko jeden haczyk, że w takiej sytuacji PSL zniknie i podzieli los Stronnictwa Demokratycznego (por. https://naszeblogi.pl/53893-tak-schetino-zatopil-psl). Cokolwiek by nie powiedzieć o PSL, niektóre osoby są tam myślące i choć perspektywa wspólnej listy była kusząca, ale upadek partii był nieakceptowalny. Również mój opis o utracie tradycyjnego elektoratu okazał się zgodny z prawdą,

Co innego PO, chociaż nie sądzę, że tam są półgłówki. Sądzę raczej, że nienawiść, uzależnienie od hejtu odebrało im możliwość widzenia czegokolwiek i trzeźwego myślenia. To oni, w amoku, wskrzesili politycznego trupa, jakim był SLD, a wyjęcie im z koalicji PSL, czyniło koalicję z SLD bezprzedmiotową. Schetino zapomniał, że odwołują się z nimi do tego samego elektoratu.

Później, jak pamiętamy, Pan Prezes Kaczyński rozszerzył programy socjalne, a Pan Morawiecki nie mógł się temu przeciwstawić. Czy bez tej mojej akcji PiS osiągnąłby taki wynik, jaki osiągnął? Nie będę tego rozstrzygał i każdy z Szanownych Czytelników dokona tego osobiście. Jakby nie liczył, pomiędzy większością, a mniejszością, różnica wynosi 6-7 posłów, doliczając, lub nie, przedstawiciela mniejszości niemieckiej.

Piotr Solis

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

15-10-2019 [23:14] - xena2012 | Link:

Niestety zaczyna sie przecenianie Lewicy i PSL,zachwyt nad Konfederacją z Palikotem -bis w muszce i walenie w PiS.Zapomniano o obrotowości PSL-u a nawet o nim jako partii przestepczej(słowa Kukiza),wyrozumiale potraktowano dzielnego antysystemowca Kukiza w jego przymilaniu się do PSL i publicznych całuskach.Tylko PiS okazał się być zły,niewydolny i na dodatek ze zidiociałym elektoratem.Przypuszczam,że opozycja rozochocona taką sytuacją już pracuje nad jednoczeniem się przed wyborami prezydenckimi.Znów zacznie przechodzenie z jednej partii do drugiej,patetyczne oswiadczenia ,rozpadanie,pączkowanie a nawet jak podejrzewam opozycja nie chce przetrzymać tych czterech lat rzadów PiS-u.Będzie jeszcze trudniej niż w minionych czterech latach.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

16-10-2019 [05:53] - piastolsztyn | Link:

Moje takie marzenie, skoro jestem z dala od polityki, nigdzie nie aspiruję, to sprawy pozostawić politykom PiS. Tak dobrze nie ma i muszę coś dawać od siebie, nie tylko przy urnie. 

Nie jestem jakims zwolennikiem Morawieckiego, ale lepszy On, niż szkodnik. Znam ten typ ludzi i wiem, ze trzeba dzialac samodzielnie. Wiec czuwam. 

Nastepne w kolejnosci wybory prezydenckie i chyba wiem, jak zneutralizowac te łączenie się wrogów Polaków i Polski. 

Obrazek użytkownika Pani Anna

16-10-2019 [10:43] - Pani Anna | Link:

Pani Xeno, a czy ktoś mówił, obiecywał, że będzie łatwo? Kiedy to PIS miał łatwo, wtedy, kiedy był nim zaledwie Prezes i może jego kierowca?
Wszystko, co prawdziwe i wartościowe musi rodzić się w bólu i mękach, takie jest życie i taki jest ten świat. "Łatwo"  to mieli manipulatorzy i złodzieje, ale też do czasu.
Te trudności na które Pani wskazuje, po tym, co już było, co przeżyliśmy w ostatniej kadencji to powoduje tylko zieew...

Obrazek użytkownika xena2012

16-10-2019 [11:36] - xena2012 | Link:

No ale trzeba juz zacząc spogladać na nowe trudności które się zaczęły zanim ostatnia kartka wpadła do urny.Nie wiem jak z ziewaniem,ale nowe wydarzenia szykują przedsmak tego co nas czeka i to w niedalekiej przyszłości.Widać wyraźnie jak nasilił się front osmieszania elektoratu Pis-u nawet teraz po wyborach,a więc jaki jest cel tej akcji?Przypuszczam,że opozycja chce doprowadzić do tego aby elektorat PiS-u do wyborów prezydenckich ,,dojrzał'' ideologicznie do samozawstydzania,bił się w piersi za ,,niesłuszne'' glosowanie.Czytała Pani wypowiedzi działaczy opozycji wśród których już modą stało się prymitywne osmieszanie nas jako Polaków,jako narodu,jako społeczeństwa? Lista tych wesołków się wydłuża,bo każde z nich chce zaistnieć-a to Korwin,a to Janda równująca nas do prostytutek,a to Żebrowski wypinający na nas swój zwiotczały tyłek.Może będziemy wykluczeni z następnych wyborów jak tego chce senator PO Vadim Tyszkiewicz,albo będziemy glosować jawnie,może nawet podpisywac sie na kartce wyborczej bo tak uważa ten senatorek.Z kolei brudas Mieszkowski co to nawet nie wie do czego służy szampon i grzebień żąda zastosowania odpowiedzialności dla glosujących na PiS.To co,będą nas zamykać w więzieniach,bić ,wyrzucać z pracy?Wałęsa osobiście będzie wyrzucać oknami?Każdy dzień po wyborach przynosi zadziwiające wiadomości-wczoraj przed Sejmem zaatakowano byłą posłankę Pawłowicz którą do taksówki musiała odprowadzac policja.Wśród atakujących był H.Wujec,ten który na przejściu dla pieszych potrącił przechodnia,uczynił z niego kalekę a sąd go uniewinnił pomimo ewidentenej winy.Czy tu na NB trolle nie obsiadają nas jak pchły psi ogon?Zdąża chyba uporac się z nami do czasu wyborów prezydenckich?

Obrazek użytkownika Pani Anna

16-10-2019 [16:25] - Pani Anna | Link:

Pani Xeno, naprawdę czuje się Pani ośmieszona? Przecież te buraki nie mają takiej mocy, czego dowodem jest powiększenie elektoratu PIS o ponad 2 miliony. To już nie działa, no, kto chce niech tam sobie śledzi co nowego obwieściła światu Janda, ale kogo na litośc boską to obchodzi? A o Panią Pawłowicz, oprócz tego, że naturalnie po prostu żal, że musi się z tą hołotą użerać, to proszę się szczególnie nie martwić, to jest bardzo silna osoba, prawdziwa wojowniczka. A w naszym ciemnogrodzie atakowanie kobiet jeszcze nikomu nie wyszło na zdrowie, to jest sport zarezerwowany tylko dla najgorszego sortu, którego ilość i tak póki co się nie zmieni. A problemy są po to, żeby je na bierząco rozwiązywać, o czym i Prezes, i wiekszość nas PISiorów doskonale wie, bo ZAWSZE było nam pod górkę i pod wiatr. A ze mną, żaden troll się nie uporał, ani nie upora, chociaż czasami nawet czytam co tam sobie wypisują, ot tak, "dla beki".
Ale tak swoją drogą, to ludzie na wojnach ginęli, obozy i zesłania przeżywali i nie tracili ducha ani wiary, a tu co, Żebrowski swoimi 4literami może zachwiać czyjąś wiarą w słuszność swoich wyborów?