Rosyjskie „Rajdy Zwycięstwa” nielegalne przekraczają granice

   Organizatorzy propagandowych rosyjskich imprez, dla których pretekstem są kolejne rocznice „Wielkiego Zwycięstwa”, wręcz ostentacyjnie chwalą się wjazdami – nielegalnymi – na kontrolowane przez rosyjską armię terytoria innych państw. Nie tylko Ukrainy, ale także Gruzji i Mołdawii.
   Poniżej: dwa propagandowe filmy umieszczone na youtube (pierwszy nakręcony został przez uczestników imprezy, drugi jest materiałem z rosyjskiej telewizji nadającej na kontrolowanej przez Rosjan części terytorium Mołdawii).

   1) Sprzed miesiąca: Rajd samochodowy pod nazwą „Nasze Wielkie Zwycięstwo”, który przez formalnie zamkniętą granicę gruzińsko-rosyjską wjechał nielegalnie na teren Gruzji, propaguje „jedność narodów Związku Sowieckiego”. Kontrolowany przez rosyjską armię okręg Cchinwali. Uczestnicy rajdu podczas imprezy wyrażali także poparcie dla dywersyjnych działań rosyjskich na Ukrainie, organizacji DNR i ŁNR oraz okupacji Półwyspu Krymskiego (film).
   2) Sprzed roku: Poprzednia edycja rajdu, tym razem, również nielegalnie, na terenie Mołdawii. Region naddniestrzański, Miasto Tyraspol (Na mocy podpisanego traktatu rosyjskie wojska miały wycofać się stąd przed 2003).
  Swoją drogą ciekawe, czy znajdą się w Polsce kolejni idioci, którzy ogłoszą, że przecież to tylko zwykli kierowcy na wyjeździe upamiętniającym ofiary wojny?

.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika maks jamnicki

21-04-2015 [20:46] - maks jamnicki | Link:

Dobrze, że ktoś sie tym zajmuje, informacją o tym. Wydrukuję sobie i zrobię malutkie prywatne archiwum, by później nie musieć błądzić po internecie. Jak na dłoni widać, że to zorganizowana akcja, przemyślana i szerokim frontem. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Krystyna R-M

22-04-2015 [02:38] - Krystyna R-M | Link:

Nooo, jest okazja posłuchać KATIUSZKĘ... Ciekawe, czy p. Węgrzyn i PATRIOTYCZNI motocykliści polscy, co to wyznają węgrzynową zasadę "motocykliści wszystkich krajów łączcie się", wezmą przykład z gruzinów i urządzą potomkom czerwonoarmiejców/morderców takie samo przyjęcie w Polsce?