List do rabinów. Zróbcie, żeby wieprzowina była koszerna!

Szanowni Naczelni Rabini wszystkich krajów,

   Piszemy do Was w sprawie judaizmu na świecie. Jesteśmy dziennikarzami postępowego aryjskiego skin-zina. Jeden z nas jest redaktorem naczelnym, drugi publicystą.
   Właściwie to nie jesteśmy Żydami, ale czujemy się Żydami, choć nie mamy żadnych żydowskich krewnych, a jeden z nas to w ogóle jest antysemitą. Ale nie umielibyśmy powiedzieć o sobie, że nie jesteśmy Żydami. Choć właściwie to Żydami nie jesteśmy.
   Piszemy, bo niepokoją nas niektóre postawy i wypowiedzi rabinów, krzywdzące dla ludzi, wpływające negatywnie na życie społeczne na świecie. Kiedy wypowiadamy się o judaizmie, często słyszymy pytanie: „Dlaczego nieżydzi zabierają głos w sprawach, które ich nie dotyczą?”. Odpowiadamy: to co głoszą i robią Żydzi, wpływa na oblicze całej ludzkości. Przejmujemy się tym, co głoszą i robią Żydzi, bo przejmujemy się ludzkością.
   Bezpośrednią przyczyną naszego listu jest troska o los Żydów świeckich, tolerancyjnych i postępowychbędących zwolennikami konsumpcji wieprzowiny. Ludzi tych cechuje skromność, prostota, miłosierdzie, poszukiwanie prawdy, odwaga i radykalizm, z jakimi stawiają oni czoła problemom, które Żydzi religijni podejmują raczej niechętnie. Żydzi konsumujący wieprzowinę nie szukają rozgłosu. Są odporni na straszną chorobę, nieobcą również rabinom: konformizm i lizusostwo.
   Parę lat temu przeczytaliśmy newsa o prześladowaniach, na jakie ze strony opresywnego zabobonnego społeczeństwa, napotkał autor książki kucharskiej z przepisami potraw z wieprzowiny.
   W Polska The Times przeczytać można:
   „Izraelski emerytowany kardiolog chce opublikować pierwszą w kraju książkę kucharską z przepisami na wieprzowinę. Koszty będzie musiał pokryć sam, gdyż żadne izraelskie wydawnictwo nie chce tego zrobić. Żydzi i muzułmanie nie jedzą bowiem mięsa świni. Wieprzowina to w Izraelu temat tabu.”
   Wielokrotnie staraliśmy się o wywiad z Wami, Naczelnymi Rabinami dla naszego aryjskiego skin-zina. Dwukrotnie otrzymaliśmy odmowę, raz pozostaliśmy bez odpowiedzi. Postanowiliśmy więc napisać list. Bardzo wiele osób ma świecie pisze do Was, Naczelni rabini listy w tej samej sprawie, bez odpowiedzi. Nie wiemy, czy te prośby docierają do Was.
   Trudno nam rozstrzygać o tym, kto w tym sporze ma rację z punktu widzenia prawa żydowskiego, choć mamy wrażenie, że zamiast mówić o niekoszerności wieprzowiny, wszyscy Żydzi, zamiast prześladować konsumentów wieprzowiny, powinni być im wdzięczni za przełamywanie tabu oraz niezgodę na język dyskryminacji i pogardy.
   Nie chcemy, o Szanowni Naczelni Rabini, zmieniać Tory ani nauczania rabinów, ale dzięki Żydom konsumującym wieprzowinę mamy wolę szukać wspólnej drogi z judaizmem. Żydzi  religijni bardzo nam utrudniają tę sprawę. Jak wiecie, dla nas jest to sprawa życia lub śmierci.
   Szanowni Naczelni Rabini. Macie bardzo wielu sprzymierzeńców wśród nieżydów i ateistów. Mniej wśród rabinów i żydów religijnych.
   Jesteśmy pewni, że przeczytacie ten list, bo słyszymy, że interesujecie się światem.
   Jesteśmy ciekawi, jak chcecie wcielać w życie swoją humanistyczną wizję boskiego świata, jak chcecie wprowadzać ją w swych synagogach. Bardzo chcemy Was o to zapytać.

Z paschalnymi życzeniami
skinhead Adolf i skinhead Nieżyt

*  *  *

   Nonsens? No to proszę sobie przeczytać gniota, którego wysmażyło dwóch „przejmujących się ludzkością” intelektualistów z Czerskiej i zatytułowało jako list otwarty do papieża.
Zacytuję fragmenty:
„Jesteśmy dziennikarzami "Gazety Wyborczej" - niezależnego dziennika, który powstał w 1989 roku, razem z demokratyczną Polską. Jeden z nas jest redaktorem naczelnym, drugi publicystą. Czujemy się chrześcijanami, choć jeden jest nieochrzczony, drugi niepraktykujący.
(…)
Przejmujemy się stanem Kościoła, bo przejmujemy się ludzkością, w tym Polską.
(...)

Bezpośrednią przyczyną naszego listu jest troska o los księdza Wojciecha Lemańskiego - wspaniałego kapłana, o którym myślimy jako o uczniu, a nawet rycerzu Papieża Franciszka. Uczniem czyni go skromność, prostota, miłosierdzie, poszukiwanie prawdy. Rycerzem jest przez odwagę i radykalizm, z jakimi stawia czoło problemom, które Kościół w Polsce podejmuje raczej niechętnie.
(...)

Nie chcemy, Ojcze Święty, zmieniać nauczania Kościoła. (...) Masz w Polsce bardzo wielu sprzymierzeńców swojej rewolucji wśród wiernych poszukujących i obojętnych na wiarę. Mniej wśród duchownych i w Episkopacie."


(psc)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika cyborg59

05-04-2015 [14:04] - cyborg59 (niezweryfikowany) | Link:

Genialne w swej prostocie i logice!

Obrazek użytkownika mada

06-04-2015 [11:05] - mada | Link:

Widzę wyjście dla tego nieochrzczonego. Niedawno Palikot się od-ochrzcił, tak, że jeden chrzest jest wolny. Może go bez zbytniego zachodu przyjąć.

Obrazek użytkownika szara_komórka

05-04-2015 [14:48] - szara_komórka | Link:

Na Pana miejscu -"pracowałem z niepełnosprawnymi intelektualnie"- najpierw trzeba by nad nimi popracować, bo niechybnie mają z głową coś nie nie w porządku. Myślę, że Mojżesz by im laską(pałą) wytłumaczył gdzie ich miejsce.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

05-04-2015 [18:09] - Chatar Leon | Link:

Niesmaczne...
Człowieku, dwa razy pomyśl, zanim coś napiszesz.

Obrazek użytkownika szara_komórka

06-04-2015 [10:59] - szara_komórka | Link:

Mojżesz zawsze przedstawiany jest z tablicami i laską. A to ich również patriarcha. Co w tym niesmacznego?

Obrazek użytkownika Chatar Leon

06-04-2015 [12:08] - Chatar Leon | Link:

Proszę się odczepić od osób niepełnosprawnych - moich dawnych podopiecznych. Co to ma wspólnego ze sprawą?

Obrazek użytkownika cassiodorus

06-04-2015 [13:08] - cassiodorus | Link:

Komórka mówi raczej o niepełnosprawnych z czerskiej, ma również rację, że Mojżesz jest naszym wspólnym patriarchą, znaczy i żydów i chrześcijan

Obrazek użytkownika dr vet

05-04-2015 [17:13] - dr vet | Link:

Genialny tekst,ha.Wesołych Świąt.

Obrazek użytkownika Zofia

05-04-2015 [19:53] - Zofia | Link:

Bardzo dobry tekst. Zawsze należy walczyć tą samą bronią co przeciwnik.

Obrazek użytkownika manko1492

05-04-2015 [22:46] - manko1492 | Link:

Nazwanie tekstu tzw. dziennikarzy z gw gniotem to według szechteropodobnych jawny antysemityzm. A rabini niestety polskiego goja to mogą co najwyżej opluć albo nająć jako homo ludens polonus. Ale walczyć trzeba. Bo oni tylko walczących, trochę szanują. Wesołego Alleluja.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

06-04-2015 [02:30] - maks jamnicki | Link:

Ten tekst podpowiada, że cała sprawa, i incjatywa "nieochrzczonego" i "nie praktykującego" świetnie nadaje się na długi skecz dla kabaretu.

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

06-04-2015 [17:49] - CzarnaLimuzyna | Link:

Autor odpłacił lewakom pięknym za nadobne w formie bardzo dobrego listu do Rabinów. Jest tylko jedna różnica. List nie wyjdzie poza sferę wirtualną, a ich list  dotarł do papieża i wydrukowały go lewackie gadzinówki.
Nie mam teraz czasu, aby spłodzić list do papieża, ale może wypadałoby napisać do Stolicy Apostolskiej o tej hucpie. Wówczas chętnie się podpiszę.