Kolejny sukces Putina czyli kolejna umowa rosyjsko-rosyjska

   18 marca* br. Władimir Putin, prezydent Rosji i były oficer radzieckiego KGB /obecne FSB/ podpisał umowę o współpracy i integracji z Leonidem Tibiłowem** (również były funkcjonariusz radzieckiego KGB) sprawującym w imieniu Rosji formalną władzę w regionie Cchinwali/Osetia Południowa (kontrolowane przez rosyjską armię terytorium o wielkości jednej czwartej województwa mazowieckiego położone na terenie Gruzji***).
   Rosyjskie media odtrąbiły kolejny rosyjski sukces...


 

*  *  *

* Podpisanie umowy ma miejsce w pierwszą rocznicę podpisania przez Władimira Putina innej umowy zawartej z działającym w imieniu tegoż Władimira Putina przywódcami rosyjskich dywersantów na okupowanym przez Rosję Półwyspie Krymskim na Ukrainie (tego samego dnia, 18 marca 2015 rosyjscy dywersanci operujący na Krymie dokonali zbrojnego napadu na ukraińską jednostkę wojskową w Symferopolu dokonując morderstwa ukraińskiego sierżanta oraz biorąc do niewoli grupę ukraińskich żołnierzy).

** 18 czerwca 2014  Leonid Tibiłow, reprezentujący Rosję w okupowanym przez Rosję regionie Cchinwali, oficjalnie uznał reprezentującą Rosję organizację ŁNR (rosyjska organizacja dywersyjno-terrorystyczna kierowana przez FSB, działająca w obwodzie ługańskim na Ukrainie).
27 czerwca 2014  Leonid Tibiłow, reprezentujący Rosję w okupowanym przez Rosję regionie Cchinwali, oficjalnie uznał reprezentującą Rosję organizację DNR (rosyjska organizacja dywersyjno-terrorystyczna kierowana przez FSB, działającą w obwodzie donieckim na Ukrainie).

*** Na innym okupowanym przez Rosję terytorium Gruzji, w Abchaskiej Republice Autonomicznej, władzę w imieniu Rosji sprawuje Raul Chadżimba (także były funkcjonariusz radzieckiego KGB), który umowę o sojuszu i strategicznym partnerstwie z Władimirem Putinem podpisał 24 listopada 2014.