Mniejsze zło?

Kompletnie dla mnie niezrozumiały atak na pracowników innych narodowości zatrudniających się w naszym kraju przypuściła w swoim spocie wyborczym Konfederacja KORWIN Braun Liroy Narodowcy.
W totalnie zakłamanym obrazku jej autorzy dowodzą, że wbrew składanym przez prezesa PiS kilka lat temu obietnicom, że rząd tej partii nie dopuści do przyjmowania uchodźców w naszym kraju, mamy obecnie istny ich zalew. Przy czym zilustrowano ten rzekomy „fakt” scenami z setkami cudzoziemców z Trzeciego Świata próbujących nielegalnie przekraczać granice – najprawdopodobniej południowej bądź zachodniej Europy.
Konfederaci wysuwając twierdzenie, że polski rząd otwiera szeroko granice dla tzw. uchodźców, miał zapewne na myśli Ukraińców czy Białorusinów, którzy jednak nie są przecież żadnymi „uchodźcami” – przyjeżdżają tu bowiem do pracy. Co więcej, jak zwraca uwagę większość organizacji pracodawców, nasi przedsiębiorcy zatrudniający tych obcokrajowców, robią to świadomie, bowiem w przytłaczającej większości przypadków wykonują oni prace, których nie chcą się podejmować nasi rodacy. Dla Ukraińców czy Białorusinów nasze płace są wystarczające, toteż chętnie przyjeżdżają do Polski, żeby podreperować własne budżety, zwłaszcza, że poziom zarobków w ich krajach jest kilkakrotnie niższy niż u nas.
To rzecz jasna przypomina nie tak odległe przecież czasy, gdy każda – choćby krótka – okazja do wyjazdu na saksy na Zachód stanowiła dla naszych rodaków okazję do większego czy mniejszego zaspokajania potrzeb życiowych: własnych czy rodzinnych.
W spocie Konfederacji nie ma kompletnie znaczenia fakt, że bez jednego czy dwóch milionów Ukraińców czy przedstawicieli innych nacji, przyjeżdżających do nas do pracy, setki tysięcy naszych przedsiębiorców musiałoby pozmykać swoje biznesy.
Żeby była jasność. Także wolałbym, żeby polscy przedsiębiorcy zatrudniali Polaków, a nie cudzoziemców. Skoro jednak nie powróciło wciąż ok. 2 mln naszych rodaków, od wyjazdu do Wielkiej Brytanii i innych krajów zachodnioeuropejskich, po otwarciu granic w związku z przyjęciem Polski do Unii Europejskiej, ktoś musiał powstałą w ten sposób lukę zapełnić.
W dodatku, w przeciwieństwie do „uchodźców” zalewających wciąż kraje zachodnioeuropejskie, przytłaczająca większość obcokrajowców, która przybyła w ostatnich latach do Polski, zrobiła to po to, by u nas pracować. Płacą przy tym tu na miejscu podatki, dokonują zakupów, przyczyniają się w ten sposób do nakręcania popytu wewnętrznego – czołowego napędu naszego PKB.
Nie widzę w tym - w przeciwieństwie do Konfederacji - niczego złego. Ta sytuacja nie jest więc moim zdaniem ani większym, ani mniejszym złem.
Na potwierdzenie przytoczę komentarz Krzysztofa Inglota, szefa spółki doradczej Personnel Service, eksperta rynku pracy, na temat najnowszych danych ZUS, z których wynika, że już niemal 610 tys. cudzoziemców płaci składki w Polsce na ubezpieczenia społeczne. Okazuje się, że jest to ponad pięciokrotnie więcej, niż na początku 2014 r., zaś grupą, której liczebność zmieniła się najbardziej są Ukraińcy – w ciągu pięciu lat ich liczba wzrosła niemal trzynastokrotnie.
- Polski rynek pracy cały czas bije rekordy. Liczba wakatów jest obecnie najwyższa od kilku lat, a bezrobocie najniższe od niemal 20 lat. Uzupełnieniu braków na rynku nie pomaga nawet wzrost płac, który wyniósł średnio około 700 zł w ciągu ostatnich czterech lat. Na podstawie najnowszych danych ZUS widzimy wyraźnie, że coraz więcej pracowników z zagranicy pracuje u nas legalnie - twierdzi Inglot.
Dodajmy, że według tych samych danych na koniec marca br. spośród niemal 610 tys. cudzoziemców ubezpieczonych w ZUS najwięcej: 454,5 tys. to Ukraińcy, ponad 36 tys. – Białorusini, 8,9 tys. – Mołdawianie, 8,2 tys. – Gruzini, 7,8 tys. – Rosjanie, a 6,3 tys. – Hindusi. Województwami z największą liczbą takich cudzoziemców są: mazowieckie (127 tys.), wielkopolskie oraz małopolskie (po 45 tys.) i śląskie (42 tys.). Jedynym województwem o zbliżonej liczbie Ukraińców i Białorusinów ubezpieczonych w ZUS jest podlaskie (3,4 tys. Ukraińców, 3,2 tys. Białorusinów).
Na koniec zła wiadomość dla Konfederacji: - Szacujemy, że na koniec 2019 r. odnotujemy 25-30% wzrost liczby Ukraińców zarejestrowanych w ZUS w porównaniu do końcówki 2018 – twierdzi Inglot.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

17-05-2019 [23:00] - Jabe | Link:

Że imigrantów przybyło, widać jak na dłoni, przynajmniej w Krakowie. I to takich, których można poznać po karnacji czy noszonych przez kobiety chustach.

Nie widziałem tego spotu, ale sądzę, że nie był atakiem na na pracowników innych narodowości, tylko na partię rządzącą, która m.in. na niechęci do „uchodźczej” imigracji wygrała wybory.

Obrazek użytkownika Gniewko

18-05-2019 [15:18] - Gniewko | Link:

W Łodzi jest ich ponad 10% PiS zdradził swoich wyborców !

Obrazek użytkownika Zunrin

17-05-2019 [23:31] - Zunrin | Link:

Hmm bez tych emigrantów ekonomicznych ci "przedsiębiorcy" musieliby płacić Polakom coś więcej niż płacę minimalną. I nie chodzi o rodaków imigrantów czy trwale bezrobotnych. Mam paru znajomych co pracują na Zachodzie bądź w Skandynawii, bo po prostu tam im się więcej płaci. Robią po 8h dziennie, nadgodziny są rzadkością (a jak już to bardzo dobrze płatną), są doceniani, chwalą sobie organizację pracy, co jakiś czas są w domu. I na rękę dostają 3-4x razy tyle co w kraju.

Obrazek użytkownika Jabe

18-05-2019 [12:48] - Jabe | Link:

Może Panu trudno to zaakceptować, ale to właśnie na przedsiębiorcach opiera się gospodarka. Tak, wiem, to element klasowo obcy, tradycyjnie szykanowany. Mówię tu przede wszystkim o przedsiębiorcach drobnych. Duzi są duzi bo nauczyli się radzić sobie z przepisami i urzędami (czy może raczej mają układy).

Co do płacy, może warto coś zrobić z podatkami. Praca, nawet ta niskopłatna, jest w tym kraju wysoko opodatkowana. Dobro luksusowe. Ciemny lud się cieszy, że dostaje od władzy plusy, nie zauważając, że więcej za pracę płaci.

Mnie osobiście Ukraińcy czy Rosjanie nie przeszkadzają. Zajmują miejsca pracy, ale muszą coś jeść i gdzieś mieszkać, więc przez nich pracy jest więcej. Mam nadzieję, że wielu z nich zostanie przedsiębiorcami, przyczyniając się w ten sposób do budowy naszej siły gospodarczej.

Konfederacja próbuje coś ugrać na antyimigranckich nastrojach, tak jak PiS niegdyś. Rządzący o tym chcą zapomnieć, a „totalne zakłamanie” Konfederacji polega chyba właśnie na tym, że odświeża pamięć.

Obrazek użytkownika Zunrin

18-05-2019 [11:13] - Zunrin | Link:

Ale co ma piernik do wiatraka? Ja tu o płacących mało przedsiębiorcach, a w zamian dostaję opowieść, że gospodarka na tępionych przedsiębiorcach stoi... I może opodatkowanie pracy mamy wysokie, ale jednocześnie jest jednym z niższych w Europie.

Obrazek użytkownika Jabe

18-05-2019 [12:39] - Jabe | Link:

Symetrycznie, zamiast pisać o mało płacących przedsiębiorcach, można pisać o produkujących drogo przedsiębiorcach. Czy wystarczy przestać u nich kupować, by obniżyli ceny? Np. przerzucając się na chińszczyznę (co zresztą w dużej mierze nastąpiło). Nie wymusiło to w stopniu dostatecznym spadku cen, bo przedsiębiorcy mają koszty narzucone przez państwo. Z tego samego powodu sam brak rąk do pracy nie podniesie pensji w sposób zadowalający, jeśli są czynniki, które tę zmianę powstrzymują. Może się mylę, ale sądzę, że prawo pracy i inne przepisy oraz właśnie podatki są takim hamulcem.

Byłem przekonany, że w Europie ludzie mało zarabiający przeważnie nie płacą podatku dochodowego. Obiecywano nam podniesienie kwoty wolnej zaraz po wyborach.

Obrazek użytkownika Zunrin

18-05-2019 [14:57] - Zunrin | Link:

Chińszczyzna jednostkowo może i jest tańsza. Ale jednak często w finalnym rozliczeniu wychodzi drożej. A przedsiębiorcy często mają spore pole manewru w płaszczyźnie finansowej bądź organizacyjnej. A jak nie, to niech upadną.

Obrazek użytkownika Jabe

18-05-2019 [20:41] - Jabe | Link:

Niech upadną, byle były wysokie pensje.

Obrazek użytkownika Zunrin

19-05-2019 [11:35] - Zunrin | Link:

Po co zaraz wysokie? Po prostu odpowiednie. To nie jest normalne, że w większości przypadków zarobki pracowników to pensja minimalna lub trochę ponad nią. I to nie tylko przy pracach wymagających braku bądź minimalnych umiejętności. Kiedyś krążył taki dowcip - czym różni się robotnik wykwalifikowany od niewykwalifikowanego? Stówą na wypłacie. I to jest najlepsze podsumowanie naszego rynku pracy. Że pracodawcy wymagają sporych umiejętności i kwalifikacji, a nie chcą za to płacić. Baa, wręcz domagają się, żeby to państwo dostarczyło im odpowiednich pracowników (którym będzie można płacić minimalną). I potem zdziwienie, że ludzie wolą rozłąkę i pracę na Zachodzie czy w Skandynawii.

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-05-2019 [23:42] - Marek1taki | Link:

Zmuszony jestem przyznać Panu rację i potwierdzić, że jest to  dla Pana kompletnie niezrozumiałe. Co uczciwie Pan zapowiada już w pierwszym zdaniu.
Problem nie jest w tym, że szacunki Inglota (ostatnie zdanie) są złe dla Konfederacji. Są nawet dobre, żeby budować na tym tegoroczne kampanie polityczne.
Chodzi o przyczyny i skutki.
Przyczyny leżą w ingerencji w gospodarkę przez prawa unijne i opodatkowanie pracy. Plan Balcerowicza + okres dostosowywania się do wejścia do rajskiej unii, wejście, a potem zaostrzenie sytuacji nie mogły skutkować inaczej. Do tego za obecnego rządu dotowanie inwestycji zagranicznych by wygenerować za nasze pieniądze miejsca pracy dla obcokrajowców. Dobrze, że to ludzie z dawnych terenów Korony i Wielkiego Księstwa Litewskiego. Źle, że w warunkach socjalu demoralizującego i zaburzającego relacje w gospodarce, z konsekwencjami w postaci obniżenia konkurencyjności. To skutkuje marnymi szansami na powrót Polaków. Nie mają po co wracać, chyba, że na etat stworzony w budżecie państwa.
Proszę napisać coś o Inglocie i podobnych firmach. Z podaniem kontaktów biznesowych, składem właścicielskim, łańcuchem powiązań prowadzącym od źródeł kapitałowych, przez regulacje prawne, decyzje administracyjne do inwestycji wymagających akurat Dolnego Śląska i ukraińskich pracowników. No i co tam z miejscami pracy w banku, który udało się przekupić, żeby założył oddział w Warszawie. To ważne, bo ma wpływ na koszty pracy eliminujące z rynku polskich pracodawców i polskich pracowników.
Podejdź Pan do płota.

Obrazek użytkownika Tomaszek

18-05-2019 [01:37] - Tomaszek | Link:

@ Autor 
Jeszcze jeden kombinator hurraoptymista co uwierzył w statystyki i zaczyna pisać "mądralińskie " elaboraty podpierając się propagandą i jakimiś "ekspertami ". A czy spólka doradcza z nazwy nie zajmuje się przypadkiem sprowadzaniem cudzoziemców do pracy . To nie ekspert tylko sprzedawca co swój towar chwali . Nikt ni Białorusinom ni Ukraińcom pracy nie żałuje . Ale pisanie o tym że zostaliśmy narodem jaśniepanów co im się nie chce pracować w podłych zawodach śmierdzi mi obłudą i manipulacją . Szczerze to zwykłe bydło . A używanie beneficjentów systemu jako ekspertów to po prostu szwindel . Te wakaty to są ale tylko po to zeby zatrudnić kogo się chce , czyli tańszego , którego można poniewierać , mniej płacić , na umowie jakiejś ,smieciowej  ,cudzoziemca desperata . To bardzo latwo sprawdzić , wystarczy poodpowiadać na oferty .Tu ma być taniej bo się nam rodacy porobią panami we własnym kraju i złamią umowy podstołowe stowarzyszeniowe z UE . Zechcą zarabiać , to byłby podstołowy skandal . Wystarczy porównać wskażniki zatrudnienia populacji a nie wskażnik zarejestrowanego zatrudnienia . Bo rejestruje się zdecydowana mniejszość ludzi bez pracy . Takie życie , żadnych benefitów z bycia bezrobotnym . A kobieta po pięćdziesiątce to  dla wielu naszych  pracodawców żaden kandydat  . A lukę na rynku pracy należy zapełnić tymi co zostali dać im pracę w sposób uczciwy i nie wybrzydzać na pięćdziesięcioletnich staruchów . I wracając do Inglota . Czy wyobraża sobie Pan dealera np Opla , który twierdzi że używany Audik jest lepszy m bo ja nie . Choć większość Polaków twierdzi że tak jest . I proszę pamiętać że ZUS czy podatek zapłacony przez Polaka jest taki sam jak przez każdego innego , Na przyszłość niech Pan trochę lepiej kombinuje , bo i nici za grube i szew i gacie do dupy się przyszyły .

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-05-2019 [09:12] - Marek1taki | Link:

Jest kolejna odsłona afery imigracyjnej (nie migracyjnej).
https://wolnosc24.pl/2019/05/1...
Problemem nie jest bowiem przyjmowanie obcokrajowców do pracy tylko kreowanie imigracji.
To jest narzędzie wynarodowienia i podboju. Naturalna imigracja z Ukrainy by się asymilowała językowo i kulturowo. Tworzenie enklaw narodowościowych i religijnych dezintegruje państwo. Zdrowe państwo stosowałoby interwencjonizm nie przeciw indywidualnej migracji, ale wobec jej zorganizowanych forma jak agentury pod przykrywką agencji pośrednictwa pracy, które zresztą cieszą naszych rodzimych bezpieczniaków mających problemy z zatrudnieniem w przedsiębiorstwach, na których się uwłaszczyli. A nie widzą, że są na drodze do zostania pariasami, że są ogniwem pośrednim ewolucyjnego podboju.
Mamy problem z imigracją inspirowaną ekonomicznie i politycznie w formie zarobkowej w przeciwieństwie do muzułmańskiej imigracji jawnie terrorystycznej, wyeksportowanej pod pozorami uchodźstwa do Europy Zachodniej. Faza terroryzmu i roszczeń politycznych przejawi się po skumulowaniu sił i wyniknie z wirusa banderyzmu. Z Fortu Trump będą na to patrzeć spokojnie. Ewentualnie wyzwolą Wrocław jak Krzyżacy Gdańsk.
To powtórka z historii. Już sprowadzaliśmy imigrantów na prawie niemieckim, czyli przywileju, którego pozbawieni byli Polacy. Wójtów Albrechtów mamy do dzisiaj. Getta żydowskie też są planowane do reaktywacji.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

18-05-2019 [09:31] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

A co to jest ta Konfederacja?
Kilku pajaców z Korwinem na czele,którzy bredzą i myślą, zę ten ciemny lud kupi ich bełkot?
Nawet ta zbieranina naczelnych nazywana "społeczeństwem obywatelskim" w PRLbis....juz tego nie kupi.
Ile mają w "sonażach"? 2%...3%   plankton i ruch opłacany z [no własnie przez kogo] dla zamieszania w szambie!

Obrazek użytkownika Gniewko

18-05-2019 [15:20] - Gniewko | Link:

Sam jesteś pajacem.

Obrazek użytkownika paparazzi

19-05-2019 [02:54] - paparazzi | Link:

A co to jest ta Konfederacja? Jak to co?  POPIERDOLKA za panem Rewińskim.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

18-05-2019 [10:38] - Zygmunt Korus | Link:

Najważniejsze jest pytanie, ilu obcych dostaje polskie obywatelstwo. To nam proszę podać. Statystycznie i w rozłożeniu na lata. Wtedy możemy pogadać o zagrożeniach. Które są. Np. ze strony podjudzaczy z Izraela oraz banderowskich nacjonalistów z naszych Kresów.
 

Obrazek użytkownika angela

18-05-2019 [12:37] - angela | Link:

Widać, że tzw. konfederatom bardzo przeszkadza, że dochód na mieszkańca w Polsce, jest wyższy niż w Niemczech i Szwecji, że ludzie pracują i płacą podatki, że mieszkają wynajmują mieszkania, kupują żywność, napędzają gospodarkę.
Trzeba zamieszać, i zadziałać na zazdrość, podburzac ludzi. 
A pan Liroy, gdzie płaci podatki, tak z ciekawości tylko. 

Obrazek użytkownika Jabe

18-05-2019 [12:42] - Jabe | Link:

dochód na mieszkańca w Polsce, jest wyższy niż w Niemczech i Szwecji – O, to wspaniała wiadomość! Od kiedy?

Obrazek użytkownika Roz Sądek

18-05-2019 [13:03] - Roz Sądek | Link:

...... dochód na mieszkańca w Polsce, jest wyższy niż w Niemczech i Szwecji, 
==========================
Czy to się już drukuje na wyborczych plakatach? To położy na łopatki nie tylko Konfederację, ale całą Unię!

Obrazek użytkownika Gniewko

18-05-2019 [15:21] - Gniewko | Link:

Czy uważasz że Polacy to idioci i nie widzą co się dzieje ! 

Obrazek użytkownika maxilampus

18-05-2019 [14:39] - maxilampus | Link:

Autor nie zadal najwazniejszego pytania : "JACY" migranci czy emigranci ?
 Zjawisko "migracji,imigracji"nie jedno ma imie..
Z jednej strony rzad chwali sie w EU i przed polakami, otwartoscia na "uchodzcow" z bylych Sowieckich republik ( wlaczajac w to Rosjan... a z drugiej strony) ukrywa coraz wieksza i stale rosnaca liczbe Turkow z Niemiec,roznej masci  "syryjczykow" z bliskiego Wschodu..Afrykanczykow,Hindusow,i calej rzeszy ciemnej karnacji kobiet w "chustach" na glowach..
Przyznam ,ze bylem sceptykiem w stosunku do duzej liczby Ukraincow ,Bialorusinow i "polakow" z Karta Polaka. pr.zyjezdzajacych do Polski.Obserwuje od paru lat ich zachowanie i realne zycie na codzien ,blogi..prowadze rozmowy..Zaczynam sklaniac sie i uwazac ,ze to jest pozytywne zjawisko..Jeden z przykladow ,ocencie sami :https://www.youtube.com/watch?...
Dla pokazania roznicy obejrzyj to :https://www.youtube.com/watch?...
Aby uzupelnic pelny obraz i dowiedziec jak sie  konczy ten inny rodzaj "migracji" ogladnij to :https://www.youtube.com/watch?...
Musialem sie pogodzic z bolem po utracie wielu milionow naszych dzieci ,ktorych ZMUSZONO do wyjazdu z Polski ze wzgledow ekonomicznych,politycznych
W obliczu "dziury populacyjnej" istnieje potrzeba aby ja jakos zalatac.To sa empiryczne fakty
Monitorujac blogi .mlodych Ukraincow.Bialorusinow,Rosjan jestem pod wrazaniem ich pozytywnego stosunku wobec Polski i Polakow.i to najbardziej sie rzuca w oczy..
Przez wszystkie wieki sila Polski na wschodzie byla Polska Kultura jako wzorzec kulturowy  i jej atrakcyjnosc..Najwyrazniej przetrwala..
Zdumiony jestem rozmowami Ukraincow o stworzeniu uni Panstwowej z Polska..Sa to czeste tematy i powaznie podchodza do tej propozycji..
Banderyzm ma bardzo plytkie korzenie i tylko na zachodniej Ukrainie ( Zakarpacie)..Jest atakowany rowniez przez Wegrow i Rumunow..
Duzym odkryciem dla mnie byl fakt ,ze mlodzi z bylych Republik Sowieckich nie tylko przyjezdzaja po pieniadze..Glownie po ta innosc kulturowa..Bowiem obecnie jak w przeszlosci Kutura Turanska nie zaspakaja ich potrzeb..Identyfikuja sie z nami i czy chcemy czy nie sa i beda czescia naszej Polskosci..Jak za czasow Rzeczypospolitej Narodow.i ten proces odradza sie sam z siebie...Kwestia jest czy mamy sie z tego powodu cieszyc czy nie..
Czym innym jest Migracja niosaca za soba Islamizacje Polski,Odrebnosc kulturowa,,Odrebnosc etniczna. Odrebnosc rasowa..Odrebnosc religijna.Odrebnosc zadad moralnych i etnicznych.
W mojej opini i z moich spostrzezen wynika ,ze PIS stracil kontrole nad tym rodzajem migracji..Jak i utracil kontrole nad sezonowa Emigracja obywateli Polski "eskimoskiego" pochodzenia ,ktorzy tworza swiadomo zaplanowana , wlasna ,odrebna i bezpanstwowa Enklawe w Polsce..To jest rowniez  grozne..
Polska potrzebuje strategi zwiazanych z Migrantami..

 

Obrazek użytkownika Gniewko

18-05-2019 [15:24] - Gniewko | Link:

Słuchając tu komentarzy zwolenników PiS wygląda na to że PiS popierają tylko pozbawieni rozumu.

Obrazek użytkownika angela

18-05-2019 [16:06] - angela | Link:

Gniewko, z tobą coś się dzieje, ale nie wiem co. 

Obrazek użytkownika maxilampus

18-05-2019 [18:30] - maxilampus | Link:

Nic sie z "gniewko" nie dzieje..Juz dawno to sie stalo z toba..Moze ty taka bylas od zawsze ?

Obrazek użytkownika gorylisko

18-05-2019 [18:58] - gorylisko | Link:

jakiś obluzowany styk ;-) jak to swego czasu pisano michniku który zaczął mienić kiszczaka ludziami honoru...

Obrazek użytkownika maxilampus

18-05-2019 [19:55] - maxilampus | Link:

Mariusz..nie staraj sie byc zlosliwy bo to moze wyjsc ci uszami.i zaszkodzic..Masz swoj blog i napisz cos sensownego bo niepiszesz pare lat i blokujesz miejsce ciekawym ludziom..
Latwo jest kibicowac z Angli bedac na ich garnuszku..Zgryzliwosc i glupie uwagi z dystansu nie sa nam Polakom potrzebne..Bez odbioru..

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

18-05-2019 [22:07] - Imć Waszeć | Link:

Ja może przypomnę jeszcze raz, że są ludzie, których nie absorbuje interes jakiejś partii, ale pomyślność Polski. Ponadto ów nielubiany wredny "System" w Polsce nie jest żłozony z jakichś stałych podmiotów, lecz politycy i partie mieszają się stale, nawet zamieniają się rolami, a potem system je formatuje dla swoich potrzeb i do wymogów, kształtu, rozmiarów przestrzeni politycznej, którą sam definiuje. Słowem, każda partia może być w systemie i żadna partia spoza niego nie przebije przypadkiem szklanego sufitu.

Obrazek użytkownika maxilampus

18-05-2019 [22:44] - maxilampus | Link:

Doskonale podsumowanie kolego. Polska jest ponad partyjna i nie mozna jej losow z nimi  utazsamiac ..Nalezy do wszystkich Wolnych i Rozumnych Polakow..
Platni zdrajcy niektorzy nawet uznani za Swietych  byli i sa czescia naszej histori.Dzien dzisiejszy to nie Historia ..a rzeczywistosc..Naszym,Wolnych Polakow zadaniem jest chronieniem Jej od tych zdrajcow czy glupcow spod roznej masci kolorow i sztandarow partyjnych..Wszedzie sa zdrajcy i slabi ludzie..Niemoznosc dostrzegania inieracjonalna  niechec w akceptacji tego faktu jest samobojczym aktem Pzdr.

Obrazek użytkownika krystal

18-05-2019 [18:17] - krystal | Link:

Tutaj ma Pan piękna ilustrację: https://www.youtube.com/watch?...
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika maxilampus

18-05-2019 [18:36] - maxilampus | Link:

Odporni na logike i rzeczywistosc..Wyznawcy i fanatycy nowej religi,,Przykre to bowiem wielu z nich to szczerzy Polacy..

Obrazek użytkownika gorylisko

18-05-2019 [19:01] - gorylisko | Link:

z historiii powtórka by się przydała w targowicy własciwie byli sami szczerzy polacy i walczyli o swobody obywatelskie...serio, bez ściemy... w końcu konstytucja 2 Maja była przewrotem i nie do końca czystym zagraniem...

Obrazek użytkownika Jabe

18-05-2019 [21:00] - Jabe | Link:

Toć nie ma szczerszych Polaków nad Obóz Patriotyczny!

Obrazek użytkownika haczyk

21-05-2019 [10:48] - haczyk | Link:

Pisowi dużo, to dało, że nie był przychylny imigrantom. Polacy, którzy szli do urn i dalej ich popierają, bardzo doceniają fakt, że w Polsce nie było przyzwolenia na ściąganie obcych.

Obrazek użytkownika Irek

21-05-2019 [11:32] - Irek | Link:

Zalew "uchodźców" czyli Ukraińców w naszym kraju jest przerażający. gdzie nie pójdę czy to: urząd, sklep, restauracja, czy bank, itd. wszędzie "Ukraińce", którzy na dodatek kaleczenie posługują się j. polskim. Przyznam, że w ostatnich latach czuję się obco we własnym kraju. Najgorsze jest to, że oni czuja się jak "pany", są opryskliwi. A kiedy zwrócisz uwagę, lub zaczniesz dopytywać o konkretne rzeczy odpowiadają: "ja nie rozumiaju". To jest błędne koło. Polski przedsiębiorca woli zatrudnić Ukraińca ponieważ wie, że niewiele wymaga i niska pensja też go zadowoli. Szanujmy siebie i swoją pracę. Ceny w sklepach rosną, a wynagrodzenie stoi w miejscu. Nie dziwię się, że wielu Polaków uważa, że nie ma się do nich szacunku finansowego więc woli się wykształcić i wyjechać.

Obrazek użytkownika Leonardo

21-05-2019 [12:45] - Leonardo | Link:

W spocie Konfederacji nie ma kompletnie znaczenia fakt, że bez jednego czy dwóch milionów Ukraińców czy przedstawicieli innych nacji, przyjeżdżających do nas do pracy, setki tysięcy naszych przedsiębiorców musiałoby pozmykać swoje biznesy.Takie są fakty .

Obrazek użytkownika Jan Sobolewski

21-05-2019 [16:25] - Jan Sobolewski | Link:

Muszę z autorem zgodzić się w 100%, też wolę żeby pracowali u nas Polacy ale jak nie chcą, to przecież ktoś inny musi wykonywać te obowiązki, bo inaczej trzeba będzie zamknąć wiele firm, a to już będzie dotkliwe dla wszystkich. Konfederacja pokazała w spocie nieprawdę, ale to nie dziwi. Większość partii pokazuje w swych reklamówkach to co chce a nie to co na prawdę ma.miejsce. Na szczęście wybory już za kilka dni i nie będziemy musieli już tego oglądać.

Obrazek użytkownika sidi1975

21-05-2019 [20:30] - sidi1975 | Link:

Nie widzę problemu, chcesz pracować u nas proszę bardzo mieszkaj, zarabiaj i płać u nas podatki. Ale nie ma miejscu u nas dla leserów, którzy przyjeżdżają do Europy tylko po to, by rozrabiać na coś takiego na pewno nie ma przyzwolenia. Polska nie potrzebuje "inżynierów z trzeciego świata" o których filmiki z ich udziałem co to oni potrafią krążą po całym Internecie.