100%-owy Polak Hartman o żydowskich źródłach chamstwa

   Znany intelektualista z Polityki, niejaki Hartman dokonał imponującej pracy intelektualnej. Zrekonstruował myślenie polskiego chama, co to po wsi chodzi i do psów strzela. O ile zazwyczaj ścigającemu polskie chamstwo intelektualiście dla poczucia spełnienia swej misji wystarczyły kpiarskie wycieczki pod adresem katolicyzmu, krwawego rzymskiego Kościoła, co to wymordował miliony, tym razem w śmiałych poszukiwaniach przyczyn zła wszelkiego doszedł on do samych źródeł, do samych początków polskiego chamstwa. Można by rzec do ἀρχή czy wręcz do בראשית polskiego chamstwa.
   „Co ma we łbie typ, który chodzi po wsi i strzela do psów? Co myśli poza tym, że czerpie sadystyczną przyjemność z krzywdzenia zwierzęcia i ludzi, którzy są do tego zwierzęcia przywiązani? Poza tym, że jest obrzydliwym okrutnikiem i frustratem, prymitywnym chamem? Bo przecież on coś tam sobie myśli.
Oto prawdopodobna rekonstrukcja owego „dyskursu”: Wałęsają się, k…, te kundle, k…, do lasu włażą, k…, zwierzynę gonią, k…, wystrzelać te śmiecie, k…, jak ktoś chce psa, to niech se go na podwórzu trzyma i pilnuje, k…., ja jestem myśliwy, k…, ja tu mam nad zwierzętami władzę i robię, k…, z nimi porządek. Pan Bóg stworzył człowieka i dał mu ziemię, żeby nad nią panował. Zwierzęta są dla człowieka i muszą człowiekowi służyć. A nie wałęsać się, k… Ze mną, k…, żartów nie ma.”

   Takie to rewelacje z właściwym sobie wdziękiem wypisuje filozof i etyk z tytułem profesora, na dodatek szczycący się pochodzeniem z porządnej rabinackiej rodziny.
   Chodzi taki zindoktrynowany, sfrustrowany polski cham sadysta po wsi, klnie, grozi, do zwierząt strzela, a groźby i przekleństwa przeplata nie czym innym, tylko opowiadaniem o stworzeniu, otwierającym księgę בראשית (Bereszit) zwaną Księgą Rodzaju lub Pierwszą Księgą Mojżeszową. O czynieniu sobie ziemi poddaną, o panowaniu nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad wszelkimi zwierzętami, które się poruszają po ziemi czytamy akurat w dwudziestym ósmym wersecie rozdziału pierwszego (poniżej psc ze strony z tekstem Biblii hebrajskiej).

   Cóż zatem wyszło z dokonanej przez Hartmana rekonstrukcji zawartości łba polskiego chama? Ano, wyszło, że polski cham poza chamstwem ma we łbie Torę (תורה) czyli Pięcioksiąg Mojżesza.
   Jaka szkoda, że intelektualista z Polityki swej rekonstrukcji stanu umysłu polskiego chama nie kontynuuje... W tej samej Pierwszej Księdze Mojżeszowej parę wersetów dalej mamy przecież fragment o odpoczynku Stwórcy, będący uzasadnieniem świętowania szabatu. No i czyż dla wytrawnego intelektualisty odpowiedź nie gotowa, dlaczego tylu polskich chamów na polskich wioskach leży nawalonych akurat w sobotę?
   Wychodzi na to, że Żydzi księgi spisali, polski cham w życie wciela (no i każdy wie, że te żydowskie księgi to akurat ten krwawy Watykan wśród polskich chamów kolportuje). Żydowski spisek rękami polskich chamów realizowany. Zażydzony naród te polskie chamy. Zamiast zwojów mózgowych zwoje Tory we łbie!

*  *  *

   Wciągająca, ubogacająca intelektualnie, inspirująca ta lektura Hartmana.  Więc ja też sobie porekonstruuję dyskurs
   W ostatniej produkcji czytamy:
   "Jestem stuprocentowym Polakiem i mam pełne prawo krytykować wszystko, co mi się w moim kraju i w moim narodzie nie podoba."
   Jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć, czym takim jest dla autora polskość, to zwracam uwagę, że co nieco na temat polskiej tożsamości przeczytać możemy we wpisie autora pt. Oko nienawiści. Przeczytamy tam nie tylko (jak tytuł sugeruje) o księdzu Oko, ale też o krwawym Kościele rzymskim, co to wymordował miliony. Istna uczta intelektualna (jak o produkcjach Hartmana wyraża się niejaki Żakowski). Jest tam fragment o Polsce umęczonej przez krwawy Kościół:
   "Również przodkom dzisiejszych Polaków ta krwawa potęga odebrała całą ich kulturę i całą przeszłość. Ich kulturę, ich mity i świętości bez żadnych skrupułów zniszczono bądź przejęto. Pamięć ich własnych tradycji ośmieszono i wyrugowano. Obrońców wiary i wolności pośród tych słowiańskich ludów po prostu wybito."
   Wszystko jasne. Krwawy Watykan zniszczył polską tożsamość, polską wolność i polską wiarę, i to zanim jeszcze ta polskość powstała. No i dodajmy teraz jeszcze do tego te kolportowane żydowskie księgi. Powiedzmy wprost. Sielankowa słowiańszczyzna stała się schamiałą, watykańską i przez te żydowskie księgi zażydzoną.
   A zatem: Antysemici, antyklerykałowie, neopoganie – słowianowiercy, wszelkiej maści intelektualiści z Czerskiej: w obronie prawdziwej i stuprocentowej polskiej tożsamości łączcie się!

*  *  *

   Intelektualista Hartman tak zupełnie to oryginalny nie jest. W latach 60-tych XX w. ukazał się artykuł niejakiego Lynna White’a na temat kryzysu ekologicznego, dość bałamutnie wiążący go z motywami biblijnymi leżącymi u podstaw cywilizacji judeochrześcijańskiej. Wątek, chętnie podchwycony przez wszelkiej maści nowomodnych „zielonych”, lewaków, neopogan, stał się rodzajem prostego ideologicznego wyjaśnienia: Starożytni żydzi napisali Biblię, która w przeciwieństwie do pogańskich kultów sił natury mówi o panowaniu człowieka nad przyrodą. A zatem czytający Biblię żydzi i chrześcijanie do spółki odpowiadają za zniszczenie środowiska. I za znęcanie się nad zwierzętami. No bo zamiast czcić siły natury panują nad ziemią. Takie żydo-chrześcijańskie rządzenie światem. Proste? Proste. Biblia wywołała kryzys ekologiczny.

*  *  *

   W ostatnim wpisie Hartmana przeczytać można również:
   "Nie interesuje mnie też zbytnio chamstwo żydowskie, bo nie żyję wśród Żydów, a Izrael (do którego co dzień mnie wysyłacie) nie jest moją ojczyzną, choć klnę się na wszystkie świętości, że żydowskie chamstwo też istnieje i sam je widziałem (czy teraz uznacie mnie za antysemitę?)."
   Naprawdę się tam nie wybiera? Ufff. Chyba mieszkańcy Izraela, ci wszyscy rabini czytający i komentujący Torę, ci wszyscy chasydzi, ci ortodoksi i ultraortodoksi naprawdę odetchnęli…

*  *  *


Powyżej:
Pięcioksiąg Mojżesza w formie zwoju w synagodze (zdjęcie: Wikipedia/ Horsch, Willy - eigenes Foto (Zeughaus))
Dla chrześcijaństwa tekst natchniony, dla judaizmu najważniejszy tekst natchniony.
Dla każdego co najmniej średnio kumatego człowieka, czy to wierzącego, czy ateisty –  jeden z podstawowych tekstów leżących u podstaw kultury europejskiej a tym samym świadectwo olbrzymiego znaczenia żydowskich źródeł dla jej powstania.
Dla intelektualisty Hartmana – źródło istotnych wątków dyskursu polskiego chama.

Poniżej:
Nergal - Holocausto, czyli - mówiąc pełnym wdzięku językiem intelektualisty Hartmana - luminarz postępu, walczący niestrudzenie z polskim chamstwem oraz inspirującą dyskurs owego chamstwa literaturą.

(zdjęcie: Wikipedia/ Andreas - Flickr: Behemoth - GRF 2012)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jasiu PUKWATEREK

05-03-2015 [15:30] - Jasiu PUKWATEREK | Link:

@ Wszyscy jesteśmy psami Hartmana --- weżmy liczny udział w uroczystościach pogrzebowych psa Hartmana zamordowanego skrycie przez polskich antysemitów i faszystów.

Obrazek użytkownika Baco-Goral

05-03-2015 [22:49] - Baco-Goral | Link:

"Pięcioksiąg Mojżesza w formie zwoju w synagodze...Dla chrześcijaństwa tekst natchniony"
Pan oczywiscie nie zna Chrzescijanstwa w jego Katolickiej odmianie.
Dla nas Katolikow Jezus Chrystus,Syn Bozy czyli Mesjasz oraz szczegolnie Nowy Testament jest Zrodlem i Inspiracja Naszej Wiary w Boga Wszechmogacego i Zbawienia naszych Dusz.
Sugerowany tutaj przez pana Pięcioksiąg Mojżesza jako fundament naszej Chrzescijanskiej Wiary i stawianie przez ten piecioksiag znaku rownania Miedzy Judaizmem a Chrzescijanstwem jest dla Nas Chrzescian nie do przyjecia i jest niezgodne z nauka naszego Kosciola Swietego i jego Doktryna.
Ta ostatnia uwaga i przypomnienie skierowane jest do Braci i Siostr w Wierze i Nauce Jezusa Chrystusa Brata i Boga.
Dla mnie i moich przyjaciol Hartman jest nienawidzacym Chrzescjan Zydem narodowosci polskiej.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

05-03-2015 [23:29] - Chatar Leon | Link:

Ech....
Ręce opadają.
- Pierwsze 5 ksiąg Biblii (nazwy przyjęte w chrześcijaństwie: Rodzaju, Wyjścia, Kapłańska, Liczb, Powtórzonego Prawa) zwanych Pięcioksięgiem Mojżesza (takie autorstwo przypisywali owym księgom kiedyś żydzi i chrześcijanie, choć dziś wiadomo, że nie Mojżesz je pisał) to część kanonu zarówno żydowskiego jak i wszystkich wyznań chrześcijańskich. W jednym i drugim przypadku są one umieszczone na początku Biblii.
- Zachęcam Pana do poczytania sobie na temat Marcjona (II w.) i marcjonizmu (wg Kościola katolickiego jedna z osobliwszych herezji). Marcjon odrzucił z kanonu chrześcijańskiego Stary Testament. Pomysł chyba Panu bliski?
- Napisałem wyraźnie, że Pięcioksiąg to dla chrześcijan tekst natchniony, dla żydów najważniejszy tekst natchniony. (To chyba oczywiste że dla chrześcijan ważniejsze są Ewangelie.)

Obrazek użytkownika Baco-Goral

06-03-2015 [00:16] - Baco-Goral | Link:

Panie Poller.
Czy jest pan Zydem ?
Nie rozumiem dlaczego pan w swojej opini o Hartmanie i jego nienawisci do Polakow wplata watek Wiary i Religi w tradycji Chrzescijanskiej i Katolickiej ?
Jezeli jest pan Chrzescijaninem ,Katolikiem to nie widze problemu.Posiada pan mandat.
W kazdym innym przypadku prosze w imieniu wlasnym i moich przyjaciol prezentowac wlasne opinie z pozycji w ktorych posiada pan mandat na ich prezentowanie.
Co najnniej nietaktem i brakiem wrazliwosci dla nas Katolikow jest Zyd (nawet Polskiej narodowsci) ,wypowiadajacy sie na temat Polityki,zycia spolecznego w Polsce,upadku dobrych obyczajow z pozycji Chrzescijanskiego Katolicyzmu.
Prosze nam Katolikom pozwolic wypowiadac sie we wlasnym imieniu.
W watku czym jest a czym nie jest dla Katolickiego Chrzescijnstwa "Piecioksiag Mojzesza" prosze mnie lub moch Katolickich braci zapytac a nie narzucac nam wlasnych opini na ten temat.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

06-03-2015 [01:09] - Chatar Leon | Link:

Z Katechizmu Kościoła Katolickiego:

KKK 121 Stary Testament jest nieodłączną częścią Pisma świętego. Jego księgi są natchnione przez Boga i zachowują trwałą wartość (Por. Sobór Watykański II, konst. Dei verbum, 14). ponieważ Stare Przymierze nigdy nie zostało odwołane.
KKK 122 Istotnie, ekonomia Starego Testamentu była przede wszystkim ukierunkowana na przygotowanie przyjścia Chrystusa, Odkupiciela świata. Chociaż księgi Starego Testamentu zawierają także "sprawy niedoskonałe i przemijające", świadczą o Boskiej pedagogii zbawczej miłości Boga. Znajdują się w nich "wzniosłe nauki o Bogu oraz zbawienna mądrość co do życia człowieka i przedziwny skarbiec modlitwy, w którym wreszcie utajona jest tajemnica naszego zbawienia" (Sobór Watykański II, konst. Dei verbum, 15).
KKK 123 Chrześcijanie czczą Stary Testament jako prawdziwe słowo Boże. Kościół zawsze z mocą przeciwstawiał się idei odrzucenia Starego Testamentu pod pretekstem, że Nowy Testament doprowadził do jego przedawnienia (marcjonizm).

Obrazek użytkownika Baco-Goral

06-03-2015 [12:02] - Baco-Goral | Link:

SZANOWNY PANIE.
Bardzo nas(Katolikow) cieszy fakt,ze dla ludzi bedacych poza naszym Swietym Kosciolem Katolickim,Katechizm Kosciola Katolickiego jest zrodlem wiedzy o naszej Wierze.
Niemniej musze zauwazyc ,ze panska tutaj refleksja dotyczy Hartmana i jego nienawisci do Polakow.
Tytul panskiej refleksji..:"100%-owy Polak Hartman ....." moze byc i jest dla wielu prowokacyjny i ironia czy sarkazm ,ktore to podejrzewam za tym sie kryja jest dla wielu niewidoczna i nieczytelna.
W przyszlosci prosze wiec i to wziasc pod uwage.Bowiem stan stosunkow miedzy Katolickimi Polakami a Zydami z POlskimi paszportami nie byl i nie jest eufemicznie ujmujac,najlepszy i wskazana jest daleko posunieta wrazliwosc.
Dla dobra wzajemnych stosunkow,sugeruje rowniez unikanie na lamach NB i gdzie indziej katechezy i Kaznodziejstwa.My Katolicy mamy wlasnych katechetow (Ksiezy) i to ich obowiazkiem oraz odpowiedzialnoscia jest stan naszej Katolikow wiedzy w temacie Bog Ojciec w Swietej Trojcy.
Panskie tutaj proby zastapienia ich w tych obowiazkach sa dla nas Katolikow co najmniej niezrozumiale.
Osobista uwaga.Jak wczesniej panu napisalem prosze nie podpierac sie i podpinac pod swoje opinie "interes czy dobro" Katolickich obywateli Polski,bowiem nie posiada pan naszych plenipotencji i mandatu.Nie posiada pan rowniez wiedzy jak my owe powyzsze widzimy i interpretujemy.
W temacie Hartmana wyrazilem swoja opinie.Dziekuje za mozliwosc wysluchania panskiej w tym temacie.
Pzdr.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

06-03-2015 [14:13] - Chatar Leon | Link:

Ubawiłem się przy Pana komentarzach... Są po prostu cudowne.
No ale skoro wreszcie wpadł Pan na to, że w moim wpisie zawarta jest ironia - gratulacje!

Zastanawiam się, którzy z Was są bardziej interesującą osobliwością?
- niby-żydzi, którzy z nienawiści do chrześcijaństwa potrafią dojść do wskazania przyczyn wszelkiego zła w największych świętościach judaizmu, a więc w pierwszych wersetach Pięcioksięgu?
- niby-katolicy, których antypatia do żydów prowadzi wprost ku poglądom na temat Biblii, które z punktu widzenia katolicyzmu są po prostu herezją?

Obrazek użytkownika gośćXXI

06-03-2015 [14:40] - gośćXXI | Link:

Jeśli tak właśnie jak Baca-Góral rozumuje przeciętny "Polak, katolik,patriota", to co się dziwić, że mamy tyle lemingów... Może nie każdy leming to półgłówek, ale być może to człowiek, który woli dyktat obecnej "waadzy" od dyktatu takich "katolików"?

Obrazek użytkownika Baco-Goral

06-03-2015 [16:27] - Baco-Goral | Link:

Znany Kolego.
Fundamentem tego Kraju i Narodu od ponad 1000 lat jest Chrzescijanstwo w jego Katolickiej Tradycji.
To fakt ,ktory pan nie zmieni czy sie to panu nie podoba czy nie.Nie zmieni pan tej rzeczywistosci poprzez inwektywy i obrazanie nas Katolikow.

Obrazek użytkownika gośćXXI

06-03-2015 [17:18] - gośćXXI | Link:

Jestem katolikiem i proszę o nie wypowiadanie się w moim imieniu. Zwłaszcza gdy nie rozumie Pan tekstu, na który odpowiada.

Obrazek użytkownika Baco-Goral

06-03-2015 [18:05] - Baco-Goral | Link:

Co ja rozumiem a czego nie i te wczesniejsze ,to nie tobie jest osadzac.Ta zasada naszej Wiary powinna byc ci znana, szczegolnie gdy uwazasz sie za Katolika.
Zupelnym dla mnie nieporozumieniem jest fakt ,ze akceptujesz Katecheze pana Pollera,ktory nie jest wiernym naszego Kosciola Swietego ..Tak rozumiesz Katolicka Doktryne i Katechizm ?
Co wspolnego maja jego opinie na temat Hartmana z nasza Wiara Katolicka ?

Obrazek użytkownika cassiodorus

06-03-2015 [22:53] - cassiodorus | Link:

Chyba jednak ''Polak, katolik i patriota'' rozumie znacznie lepiej swoją religię niż Baca, co bez problemu zauważysz czytając tekst i komentarze Chatara..W drugim zdaniu z powyższej notki waszmości jest niestety wiele racji

ST jest Świętą Księgą i dla chrześcijan i dla żydów, trudno żeby taką nie była, skoro już pierwsze zdanie biblijne ''Bereszit bara Elohim et haszemaim wet harec'' jest tak samo święte dla żydów, jak i chrześcijan..A słowo Elohim jak wiemy oznacza liczbę mnogą
Sam naród żydowski nie przestał nawet być narodem wybranym, bo przecież to żydzi zrywali niejednokrotnie Przymierze, ale nie Bóg..
''Pytam więc: Czyż Bóg odrzucił lud swój? Żadną miarą! I ja przecież jestem Izraelitą, potomkiem Abrahama, z pokolenia Beniamina. Nie odrzucił Bóg swego ludu, który wybrał przed wiekami.''[Rz 11, 1-2]

Obrazek użytkownika gośćXXI

06-03-2015 [14:56] - gośćXXI | Link:

A swoją drogą tylko patrzeć jak "my katolicy,patrioci" (czyli kto? ONI?)zaczną domagać się od Andrzeja Dudy (po to, aby przegrał (zakładamy, ze wybory nie będą sfałszowane)) potępienia żydowskich innowierców, potępienia aborcji i zdjęć, na których kandydat egzorcyzmuje Alicję Tysiąc, fotek na tle plakatu (kto je rozwiesza? Teraz?)"Konkubinat to grzech", opowiedzenia się za powrotem Lwowa do Polski itp, itd.

Obrazek użytkownika Baco-Goral

06-03-2015 [16:30] - Baco-Goral | Link:

Niewiele panu potrzeba aby sie "ubawic" Wystarczy polemika z " Katolikiem o zapedach Dyktatorskich) jak to znay mnie i panu, panski kolega ponizej ocenil.
Historia wzajemnych relacji (szczegolnie po 1945) wyraznie wskazuje jaki poziom rozrywki My Katolicy wam dostarczamy i jakie sa tego obecnie efekty.
Gratuluje poczucia Humoru!Tylko gdzie tu miejsce na "dialog" czy "ekumenizm"... Czy aby napewno Kabaret Humoru ,ktory tutaj pan stwarza sluzy Polskiej Sprawie ?
"Katolicka antypatia do niby-Zydow ,zrodlem Herezji'..Tutaj zes pan wykazal talent do Sci-Fi godny Lema..W Psychologi nazywa sie to "Projection"...A mialo byc o Hartmanie..
Pzdr.