Michnik nie przestaje bawić. Występów POżytecznego idioty CD

   Podczas VIII Forum Europa - Ukraina 15-17.02.2015 w Łodzi Adam Michnik znów bawił publiczność.
   Poniżej krótki wybór występów POżytecznego idioty Michnika z ostatnich kilku lat. Ostatni występ, na temat rosyjskiej piątej kolumny, pochodzi z wczoraj. Uczta intelektualna na miarę intelektualistów Czerskiej. Ż
yczę miłej zabawy!

Geniusz Michnik, znany badacz katastrof lotniczych i psychoanalityk, pouczając opozycję rosyjską, dzieli się wiedzą na temat szczegółów katastrofy smoleńskiej oraz kompetentnie i ostatecznie diagnozuje przyczyny nieufności wobec w Putina.

U was też są ludzie, którzy nawet napisali do Polaków list: nie wierzcie Putinowi! Znam wszystkie szczegóły tej katastrofy. Nie ma ani jednego dowodu, że maczała w niej ręce FSB. To manipulacja strachem i kompleksem przeszłości. Kompleks ofiary właściwy jest dla krajów, w których przez wiele lat nie było wolności. – Michnik. 2011.

Michnik - historyk poucza krytycznych wobec reżimu Putina Rosjan, czym jest Rosja

Moi rosyjscy przyjaciele twierdzą: jesteś idiotą! Nie rozumiesz, że Rosja to państwo totalitarne. Ale z zawodu jestem historykiem i pamiętam, czym było państwo totalitarne w Rosji. To, co widzimy w Rosji, to jest liberalny autorytaryzm. To wielki postęp w porównaniu ze Stalinem i z Breżniewem. Rosja jest europejskim państwem kochającym wolność. – Michnik. 2011.

Michnik ostrzega Rosjan przed ... PiS-em.

(...) u nas główna partia opozycyjna „Prawo i Sprawiedliwość” jest czymś pośrednim między waszym Żirinowskim a Rogozinem. I ta partia przez dwa lata rządziła Polską! W ogóle powinniśmy już dawno w Rosji i Polsce stworzyć koalicję przeciwko kłamcom i idiotom. Przecież mamy wspólny problem: u nas i u was jest kupa polityków, których zawodem jest demonizowanie sąsiadów i przedstawianie swego narodu jako niewinnej ofiary. – Michnik. 2011.

Michnik po latach intelektualnych poszukiwań nagle odkrywa prawdziwe oblicze Putina

Putin przypomina mi Jarosława Kaczyńskiego: podobna bezwzględność, cyniczna zdolność do okrucieństwa, upodobanie we władzy. – to też Michnik. 2013.

Michnik dzieli się doświadczeniem w zakresie rozpoznawania rosyjskiej piątej kolumny

Z niepokojem obserwuję w Polsce ideologiczną piątą rosyjską kolumnę. Jeśli słyszę lidera rolniczych strajków, który mówi, żeby nie dawać pieniędzy na Ukrainę, tylko na szkody wyrządzone przez dziki, to mam wrażenie, jakby czytał z kartki. A ja jestem z pokolenia, które to natychmiast rozpoznaje. - to ten sam Michnik. 16 II 2015. * * * O rewelacjach Michnika pisałem m.in.: Jak POżyteczny idiota Michnik dyskredytował opozycję w Rosji. Tam także zbiór linków do tekstów źródłowych.

Poniżej:
1. Zbigniew Herbert o Michniku.
2. Michnik debatujący na temat faszyzmu z Polsce oraz ten sam Michnik uciekający przed faszystą.
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika gorylisko

17-02-2015 [11:21] - gorylisko | Link:

michnik nie jest pożytecznym idiotą... to jest zwykła sprzedajna q**wa polityczna, będzie służył wiernie każdemu kto da mu pieniądze i władzę
poza tym to jest niebezpieczny typek bo jest inteligentny... dobrze wie kto rozdaje karty i potrafi zawczasu ustawić się we właściwym miejscu...
próbował podłaczyć się nawet pod KK ale śp. Prymas Tysiąclecia Xs. Kardynał Stefan Wyszyński nie dał się zrobić w konia...poznał się na nim dość szybko...
osobiście jestem zdania, że po podaniu ręki temu człowiekowi trzeba zaraz przeliczyć palce...  

Obrazek użytkownika maks jamnicki

18-02-2015 [07:33] - maks jamnicki | Link:

Coś tak, także przy ocenie tego osobnika nie bawił bym się w jakieś intelektualne zawiłości. Mało który osobnik wyrządził Polsce tyle szkód. No i to buszowanie w archiwach po 89r. Tam był spisany klucz do niego i jego ferajny.

Obrazek użytkownika Janko Walski

17-02-2015 [11:26] - Janko Walski | Link:

W tym ostatnim stwierdzeniu ma rację!

PSL, OPZZ, Samoobrona, Tymiński - ten zapach rosyjskich onuc ciągle  przebija się jak gnój przez śnieg.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

17-02-2015 [12:23] - Chatar Leon | Link:

Jeżeli ma rację to, owszem, w tym sensie, że "nagle" "odkrył" to, przez lata dokładnie sam w swoich wypowiedziach prezentował.

Obrazek użytkownika Janko Walski

17-02-2015 [12:58] - Janko Walski | Link:

To tylko pokazuje, że jak to u nastojaszcziego bolszewika wszystko podporządkowane jest "mądrości etapu".

Obrazek użytkownika Chatar Leon

17-02-2015 [15:42] - Chatar Leon | Link:

Z jeden strony facet ewidentnie ocieplał wizerunek putinowskiej Rosji i w tym, co wypisywał i wygadywał, wystawił sobie świadectwo ewidentnej niepoczytalności. Owszem, miewał przebłyski myśli, jak po wizycie Lecha Kaczyńskiego w Gruzji.

Swoją drogą, biografia Michnika będzie niewątpliwie interesująca, jeżeli oczywiście ktoś kiedyś pokusi się o jej obiektywne napisanie. Interesujące, co tak na prawdę stało za jego poszczególnymi decyzjami. Dokonał szkód niewybaczalnych, oczywiście można zapewne znaleźć okoliczności łagodzące.

Obrazek użytkownika Janko Walski

17-02-2015 [16:18] - Janko Walski | Link:

Jako adwokat diabła przywołam reakcję Michnika na inwazję Gruzji. On wówczas wyłamał się ze ściany medialnej szydzącej pod batutą Komorowskiego i Bartoszewskiego ze skutecznych jak się okazało misji Prezydenta, które doprowadziły do zatrzymania inwazji. Haniebny raport ABW z tamtego okresu dowodzi że ta służba jest całkowicie podpięta pod Kreml. Odpowiedzialni za ten raport powinni zostać postawieni przed sądem w Wolnej Polsce.

Wracając do Michnika, jego obrona misji Prezydenta Lecha Kaczyńskiegovw Gruzji nie trwała wiecznie. Później pojawiały się artykuły wpasowane już w ścianę medialną. Co więcej, w kontekście zbrodni zmoleńskiej Michnik aktywnie włączył się w dezinformacje dotyczące zachowania się pilota i rzekomego spięcia z Prezydentem.  Późniejsza śmierc  pilota w Smoleńsku ułatwiła manipulacje incydentami z wizyt w Gruzji i wykorzystanie jako przesłanek do "psychologicznego" uzasadnienia przyczyn katastrofy w raporcie MAK.

Obrazek użytkownika Stan

17-02-2015 [11:32] - Stan | Link:

Intelektualny oszust z wybranych na naszą zgubę.