Profesor Nowak ma oczywiście rację...

choć jako typowy szpagat, zamiast wziąć byka za rogi, to się po inteligencku „ą” „ę” krygował, coś o wieku zaawansowanym Prezesa ściemniał, osładzając ów feler porównaniami do Piłsudskiego i Dmowskiego naraz, że niby elektorat na Jarosława Kaczyńskiego fobię ma twierdził itp. bzdety.

A podstawowy powód, dla którego się Jarosław Kaczyński na premiera nie nadaje jest prosty jak umysłowość Pana Prezydenta:

Jarosław Kaczyński nie ma zielonego pojęcia o zarządzaniu zespołami ludzkimi, co prowadzi do całego ciągu tragicznych w skutkach kompromitacji personalnych, których ledwie część wymieniłem ponad półtora roku lata temu w tekście "Kto tu wpuścił Rogalskiego?" *:

Marcinkiewicz, Radek Sikorski, Misiek Kamiński, Bielan, Kluzikowa, Jakubiakowa, Stefan Meller, Janusz Kaczmarek, Kornatowski, Jaromira Netzel, złodziej Lipiec, Poncyl, Kowal, Migalski...

A, o Hofmanie bym zapomniał!

Ten zestaw nazwisk jest wystarczający, by stwierdzić (zgodnie z prawdą), że się Jarosław Kaczyński na premiera nie nadaje, bo jego rząd składałby się z takich Marcinkiewiczów-bis, Kaczmarków-bis, Lipców-bis i... i dalej nie chce mi się wymieniać, bo mnie mdlić zaczęło.

***
Ale jest też inny aspekt listu profesora Nowaka:
|
komercyjnie niepokorne” (moje!) dziennikarstwo zastanawia się, dlaczego ten list profesor wysłał teraz, gdy PiS rusza po zwycięstwo i dla kogo wysłał (nie do kogo a dla kogo).

To prawda – gdyby prof. Nowak nie był szpagat, to by tak jak ja napisał o prezesie Kaczyńskim nie teraz, a latem ub. roku:

„niech się wycofa z polityki i głowy, ciągle jeszcze paru milionom liczących na PiS Polaków, nie zawraca.”**

i choć zostałby ruskim agentem parę miesięcy wcześniej, ale za to dziś by go od czci i wiary nie odsądzali, bo wszystko się może Publiczności znudzić, nawet odsądzanie.

Na rozliczanie nie tyle Prezesa Kaczyńskiego, co PiSu czas przyjdzie, kiedy w maju ten cacany Duda łomot od „brakującego ogniwa w teorii Darwina” (AD 1980, Laskowik) dostanie.

A tak – red. Darski ma co roztrząsać:

Józef Darski2015-02-10 [14:43]
Może chodzić o przygotowanie przejęcia PiS po sfałszowanych wyborach. obóz patriotyczny też składa się Z LUDZI A ONI Z AMBICJI. trzeba brać pod uwagę CZYNNIK LUDZKI

Przepraszam, ale to jak niby miałby wyglądać PiS przejęty, i co miałby robić, skoro ten obecny, nieprzejęty PiS, gwarantuje Układowi przegrywanie wyborów na zawołanie?!

Który w wyborach na prezydenta Warszawy wystawia kandydata-atrapę Sasina Jacka z miasta Ząbki, o którym sam Pan Darski pisał, że "PiS nie miał kandydata, odbyła się łapanka, Sasin uciekał najwolniej " ?

I kogo jeszcze by ten przejęty PiS musiałby na stanowiska najbardziej kluczowe z kluczowych postawić, żeby przebić kadrowe decyzje Prezesa Kaczyńskiego (decyzje jedynie słuszne rzecz jasna) ?

Co ten PiS przejęty miałby jeszcze sp...aprać bardziej, niż ten obecny?

Podtrzymuję to, co na jesieni, po wyborach samorządowych pisałem, PiS jest przeżarty agenturą, jak stara sosna kornikiem” i właśnie taki PiS, z Kaczyńskim na czele jest Układowi potrzebny.

Coś optymistycznego na koniec?

Proszę bardzo:

ubaw miałem setny, gdy się red. Romaszewska, jak Gomułka w marcu 68 studentów,  roli zagonienia profesora Nowaka „do nauki” podjęła.

Najwyraźniej red. Romaszewska ma w mieszkaniu saturator z wodą sodową, i to taki w wersji przemysłowej.

http://naszeblogi.pl/38129-kto-tu-wpuscil-rogalskiego
** http://naszeblogi.pl/47439-techniczny-odlot-prezesa-kaczynskiego-trwa

---------
Informacja dla Czytelników:

w związku z permanentnym trollowaniem moich tekstów, wzorem pisowskich europosłów pp. Czarneckiego i Kuźmiuka, nie odpowiadam na żadne komentarze.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika PDP

11-02-2015 [00:12] - PDP | Link:

Każdemu premierowi można zrobić taką wyliczankę.
Millerowi można wypomnieć Łapińskiego, Jakubowską (wyrok), Pęczaka (wyrok), Kaczmarka, Sobotkę, Jagiełłę.
Krzaklewskiemu Tomaszewskiego, Żaka, Kamelę-Sowińską (wyjątkowy szkodnik), Wąsacza, Goryszewskiego.
O rządzie Bieleckiego nie wspomnę, bo tam Aferał poganiał Aferałem i bodajże aż 6 parlamentarzystów KLD na 40 skończyło potem z wyrokami.

Radze raczej popatrzeć w dane makroekonomiczne. Budżet państwa zmierzał do równowagi, był najwyższy poziom bezpośrednich inwestycji zagranicznych, bezrobocie zleciało poniżej 10%, Kulczyk musiał spieprzać z kraju. No i generalnie mieliśmy do czynienia co najwyżej z aferkami a nie aferami.

Ma Pan ewidentny uraz, to widać.

Obrazek użytkownika mada

11-02-2015 [10:29] - mada | Link:

Pewnie Premier Kaczyński go nie przyjął do PiS-u, więc się teraz mści. Jak Niesiołowski.

Obrazek użytkownika jurd

11-02-2015 [01:53] - jurd | Link:

Co jest z tymi Fedorowiczami? Kazdy albo plecie albo pracuje dla swoloczy. Czy to nazwisko czy juz tak maja?

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

11-02-2015 [10:34] - NASZ_HENRY | Link:

Bez takich durnych wycieczek @jurd!
Dziadek Ewarysta walczył ze swołoczą ;-)

Obrazek użytkownika jurd

12-02-2015 [06:57] - jurd | Link:

A co ma piernik do wiatraka? Ja odnioslem sie do wypocin p. Ewarysta a nie do dziadka. Na marginesie szacunek dla dziadka.

Obrazek użytkownika Dziadek bez dowodu

11-02-2015 [03:04] - Dziadek bez dowodu | Link:

a pan panie fedorowicz to bedzie głosował w maju na tego cacanego dude z PIS czy cwanego komora z WSI bo nie kumam?
na odpowiedz nie liczę zgodnie z..."w związku z permanentnym trollowaniem moich tekstów, wzorem pisowskich europosłów pp. Czarneckiego i Kuźmiuka, oraz dziadka bez dowodu ..."

Obrazek użytkownika Francik

11-02-2015 [09:18] - Francik | Link:

Pan Ewaryst nerwowy, widać boi się, że Dudzie się uda.

Obrazek użytkownika Lektor

11-02-2015 [10:59] - Lektor | Link:

No właśnie ! A pozatym jak ten osobnik wejdzie na temat PiS-u to tragedia, natomiast jego notki z innych tematów, mówiąc otwarcie, są niezłe.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

11-02-2015 [09:54] - NASZ_HENRY | Link:

To mamy ściemniaczy dwóch - Nowak i Fedorowicz ;-)

Obrazek użytkownika Lektor

11-02-2015 [10:56] - Lektor | Link:

Hasło dnia: Ewaryst na premiera - nadaje się !

Obrazek użytkownika Galiński

11-02-2015 [14:07] - Galiński | Link:

Nie podoba mi się taka powierzchowna analiza błędów kadrowych PIS, ale przypomnę /na chybcika/, że większość typów tu wymienionych to ludzie Lecha Kaczyńskiego, nie wiem też dlaczego pomiął Pan Dorna czy Ziobrę.
Szanowny Panie, życie jest bardziej skomplikowane niż się na pozór wydaje, ja na przykład wykreślam z listy przyjaciół osoby bardzo bliskie które znam od dziesiątek lat, bo okazali się TW. Tak to bywa.

Obrazek użytkownika Dorota M

11-02-2015 [14:17] - Dorota M | Link:

Najgorsza jest jednak ta agentura na forach. Widząc zbliżające się zwycięstwo PIS dostają dosłownie białej gorączki i histeria dusi ich tak mocno, że ten pisk wydobywa się z gardeł już jako charkot. Jest przecież tyle innych forów, gdzie można się produkować z poparciem czytających. Im więcej pan obraża Prezesa Kaczyńskiego i większość Polaków, którzy go popierają, tym skutek tego działania jest mniej skuteczny.

Obrazek użytkownika BazyliMD

11-02-2015 [17:12] - BazyliMD | Link:

On się zagalopował. Wymienione w jego litanii gwiazdy same ( w pewnym sensie) się lansowały i pięły w górę. Prezes im nie przeszkadzał. Na dobre wyszło, bo w końcu okazało się kto jest kto. On to widzi ze złej perspektywy, takiej, która Jemu odpowiada. Dlaczego? Bo nie lubi Kaczyńskiego. I oto znów wylazło szydło z wora.

Do Marcinkiewiczów, Sikorskich i reszty dopisujemy: Fedorowicz. I po sprawie.