W Polsce wojna medialna a sąsiedzi się cieszą

Polska Kolonia, z której mieliśmy wyprowadzić wszystko łącznie z ludźmi, obszar rozparcelować i sprzedać pomiędzy historycznie tradycyjnych zaborców, teraz w części pod flagami UE, jakimś nieprzewidzianym biegiem zdarzeń wymknęła się nam z rąk. Ktoś nie dopilnował Bliźniaków i mamy opóźnienia oraz nowe scenariusze.

1. Scenariusz nudnie przewidywalny. 2. Albo inteligentnie napisany i właśnie realizowany. Proszę sobie wybrać wersję (1) czy (2). Ciekawsza oczywiście jest inżynieria socjologiczna a więc spiskowe podejście do oceny sytuacji w Polsce czyli...
 
Oczami sąsiadów. (2)
 

Polska Kolonia, z której mieliśmy wyprowadzić wszystko łącznie z ludźmi, obszar rozparcelować i sprzedać pomiędzy historycznie tradycyjnych zaborców, teraz w części pod flagami UE, jakimś nieprzewidzianym biegiem zdarzeń wymknęła się nam z rąk. Ktoś nie dopilnował Bliźniaków i mamy opóźnienia oraz nowe scenariusze.
 
Co wobec tego?Podsycamy starą techniką z czasów Unii Lubelskiej spór wewnętrzny. W tym dziele Polacy dobrze się spisują. Autodestrukcyjna nienawiść do przedstawicieli swojego plemienia, wyhodowana i dokarmiana w Polsce sprawdza się od stuleci. To plastelina z której można ulepić każdą figurę, każdego zbrukać i doprowadzić do upadku. To właśnie się dzieje. Polacy wyniszczają się medialnie, nic ponad to ich nie interesuje i adsorbuje, tak jak obrzucanie się kalumniami. Kiedy rzucą się na siebie fizycznie, udzielimy im Unijno-Rosyjskiej pomocy. Dla ochrony kontynentu. Teraz wystarczy tylko dorzucać drew pod kociołkiem.
 
 
Swoimi oczami. (1)
 
Każdy kto bije się z swoim bratem osłabia państwo i powinien zostać odsunięty od władzy. Ale co dalej? Nic. To nudne. Módl się i pracuj? Straszna nuda. Bijatyka to jest przecież nasz żywioł. Jak nad tym instynktem zapanować? Asceza, medytacja, wstrzemięźliwość, opanowanie? Straszna nuda.
 
Model zachowań społecznych, już od jakiegoś czasu czerpiemy z mediów. Naśladujemy i powielamy. Świadomie ale coraz częściej nieświadomie. Przyjmujemy za oczywiste, bo skoro tak robią wybrańcy to my tym bardziej. Więc od mediów powinna rozpocząć się ta nudna rewolucja zmiany obyczajów. Ale jak, skoro media dzięki tym awanturniczym wiadomościom rozkwitają i umacniają swoją pozycję. Nie zrezygnują z tego, póki kociołek się nie zagotuje i nie wybuchnie. A więc wojna, do wyniszczającego końca.
 
A na to właśnie oczekuje nasze sąsiedztwo. (2)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika maks jamnicki

03-02-2019 [19:46] - maks jamnicki | Link:

 "Polacy wyniszczają się medialnie, nic ponad to ich nie interesuje i adsorbuje, tak jak obrzucanie się kalumniami.... Bijatyka to jest przecież nasz żywioł" itd. No ładnie.  Równie dobrze można by napisać, że Polacy zawsze mieli skłonność do bójek i awantur dlatego bili się z Niemcami w 39r. Dziwna narracja. Kto kogo przez cały czas atakuje, jakie siły zewnętrzne atakują Polskę i ten rząd  przy użyciu swoich  wewnętrznych sojuszników i agentur ?. Polacy normalnie wybrali sobie rząd aby rządził i by było im lepiej a  niepogodzone z wynikiem wyborów i jego skutkami siły wewnętrzne i zewnętrzne, reprezentujące narody  historycznych  zaborców wszczynają dzikie awantury pod wszelakim pretekstem. By przeszkadzać wybranemu rządowi z intencją obalenia go. Ktoś tu jest stałym napastnikiem i prowodyrem a ktoś się broni? Tu żadnej symetrii nie ma, to jak pisanie o napadniętym, że "brał udział w napadzie". A napadnięta kobieta, "jakby się nie awanturowała i nie broniła", to by  jej nie zgwałcili. No ale miała skłonność do awantur to i się stało. Tu nie ma żadnej symetrii.

Obrazek użytkownika Jabe

03-02-2019 [21:16] - Jabe | Link:

Skoro Pan tak to widzi, czemu zamiast wymagać od rządu, narzeka na wrogość wroga. Jeśli to jedyna polska siła, wypadałoby oczekiwać, że zajmie się czymś innym niż moszczeniem się na lukratywnych stanowiskach, rozbudową aparatu, rozdawaniem pieniędzy podatników, toporną propagandą, dyrygowaniem życiem obywateli, instalowaniem wojsk państwa oficjalnie wrogiego i regulowaniem działalności kół gospodyń wiejskich. Gdy PiS przegra, zapewne będzie Pan pomstował, że to dlatego, że opozycja nie pomagała.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

03-02-2019 [23:41] - Zygmunt Korus | Link:

Zgoda. Tylko skoro to jest wojna medialna, to znaczy, że przekaziorami rządzą antypolacy. Dlaczego więc mogą tacy jurgieltnicy-redaktorzy nami zarządzać, sterować kłamstwem, półprawdą oraz dezinformacją, szczuć na siebie, podjudzać i skutecznie dzielić? To jest zasadnicze pytanie o ewidentne zaniechania w repolonizacji mediów, faktyczne chęci PiS-u, czyli o skuteczność wybrańców jako obecnych sterników państwem? Zwykły odbiorca "wiadomości", naparzających go z wysoko zawieszonych megafonów, sam owych generatorów-kołchoźników nie zlikwiduje! Jest bezsilny i bezradny. Przez to lud łatwy do zmanipulowania.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-02-2019 [00:28] - Imć Waszeć | Link:

Ależ po co te naiwne pytania? :)
Kto jest właścicielem TVN-u, kto wspomógł Agorę, kogo prezes zrobił szefem TVP, kto bździ Wyborczą, kto rządowi zabrania ruszania mediów, kto wrzeszczy przy ruszaniu niektórych sektorów państwa i muzeów...? Chyba odpowiedź leży na talerzu. Teraz tylko należy odpowiedzieć na podstawowe pytanie: kto "obalył" komunę i konkretnie po co? Bo to, że ten ktoś z miejsca zrobił tu kondominium, wydoił pieniądze z polskich zakładów, przedsiębiorców i rolników za pomocą "planu Balcerowicza", zlikwidował lub rozsprzedał na części cały przemysł, a także ustalił harmonogram zmiany partii przy żłobie, to dla mnie nie ulega już wątpliwości. Jaki był master-plan? Przejęcie całej Polski za długi i zniewolenie Polaków na wieczność? Proszę zobaczyć, że każdy wskazuje palcem winnych, a to Niemców, a to ruskich, a to kosmitów, tylko nikt nie pyta dlaczego ubecki Układ miał jeden constans - istotne stołki w państwie tylko dla absolwentów stypendiów Fullbrighta i szkoły liderów. Czy to ruski plan?

PS: Pasażerowie Nostromo ;)
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Jabe

04-02-2019 [11:48] - Jabe | Link:

Tylko skoro to jest wojna medialna, to znaczy, że przekaziorami rządzą antypolacy. – Wojna jest po to, żeby ciemny lud nie myślał o tym, co istotne.

Obrazek użytkownika Ptr

03-02-2019 [21:22] - Ptr | Link:

A skąd wiadomo co robi sąsiedztwo ? Sąsiedztwo bliskie , dalsze i najdalsze samo lepiej wie co w Polsce się wydarzy. Tylko wykonanie tych scenariuszy może być nieco inne. 
Są przyczyny tej walki, która jest istotna, bo w dużej mierze jest walką o wartości,nawet jeżeli reprezentowanie tych wartości wprost i otwarcie przez jedną stroną nie jest realizowane w 100%. Cynicy niech proponują neutralność. Neutralność była w Polsce na poczatku XVIII w. Tylko obce wojska hasały jak chciały i robiły co chciały. 
Polityczna neutralność to raczej nieumiejetność sformułowania jakich wartości chce się bronić. Pozostają jakieś elementy działalności:  Nie walczymy , ale mało was to (podatników) kosztuje, bo nie bierzemy dotacji.