Klikając po GW-nie czyli cytaty spod Kublik i Czuchnowskiego

    "Ruskie zabili Kaczora". Znamy scenariusz filmu "Smoleńsk" Antoniego Krauzego - rechoczą znani i lubiani intelektualiści z Czerskiej, niejaka Kublik i niejaki Czuchnowski, laureat Hieny Roku (przyznanie nagrody zostało podobno zawieszone, ale chyba jak widać pracuje intensywnie). Materiał GW jest nudny, przypomina nieco raporty tworzone przez Służbę Bezpieczeństwa lub Główny Urząd Kontroli Publikacji i Widowisk, aczkolwiek można odnieść wrażenie, że autorzy usiłują przy tym silić się na dowcip.    Bardziej interesująca aniżeli lektura Kublik i Czuchnowskiego jest lektura komentarzy spod tekstu Kublik i Czuchnowskiego. Chociaż tematyka i poetyka wpisów jest standardowa dla gatunku literackiego jakim jest komentarz na forum GW, część z nich to zapewne autentyczne spontaniczne komentarze, obrazujące efekt ubogacenia intelektualnego czytelników GW lekturą tychże Kublik i Czuchnowskiego. Próbka poniżej (pisownia oryginalna):

cezaryk
W trzeciej minucie rozgotowana parówa zderza się z krakowską podsuszaną.

pietrek1960
A jak w filmie z erotyką (w każdej krajowej produkcji są "momenty")czy już ustalono kto wydmucha Dorotkę?. Proponuję stosunek z ks.Oko , przeplatany pogadanką o seksualizacji dzieci ,ks.Oko zawsze jak o tym m0ówi to się ślini, co by dobrze wyglądało na dużym ekranie.

incipit
A o rozkazie lądowania wydanego »zimnemu już lechowi« telefonicznie przez szefa – drapanego właśnie przez kota, albo odwrotnie, drapiącego właśnie kota, że o innych możliwościach jarkaczusia w tym czasie nie wspomnę   

entymolog
Towarzysz Wolski wypocil kolejna satyre?

pietrek1960 
Chętnie dostarczę rekwizyty do filmu, mam trochę puszek i kilogram przeterminowanych parówek.

leon511
mam propozycję drobnej modyfikacji scenariusza- czy Dorota nie mogłaby budzić się od razu przy boku Ojca Tadeusza ? Oczywiście byliby oboje w pełni ubrani- żadnej niemoralności, Ojciec w szatach z odpowiednimi symbolami. Chodzi o to, że to dodałoby bardzo dramaturgii i wartkości akcji temu filmowi

pietrek1960
Czy arcykatabas Hoser poświęcił już występujących aktorów i sprzęt ? 

demetria
FIlm ten należy, rzecz jasna, poprzedzić czołówką omawiającą szeroko sprawę Katynia, tabele produkcji helu, twardości brzozy oraz szczegóły budowy bomby termoforycznej (czy jaka tam obecnie jest w modzie u "ekspertów").

andopal
No taaak... Będzie całkiem fajna komedia s.f., byle tylko dobrze to nakręcili, ładnie sfilmowali i sprawnie zmontowali. Artyści zacni. Sama czołówka. Nie moge się doczekać fragmentów archiwalnych o LK, a szczególnie tego filmiku, gdy wieniec od prezydenta RP sam idzie do jakiegoś pomnika, a pod nim dwie krótkie nóżki... No i podczas projekcji tego filmu będzie można skandowac "Tylko świnie siedzą w kinie" (jak za okupacji, na podobnych filmach propagandowych nazistów - w końcu to ta sama faszystowska opcja polityczna). I może będziemy wrzucać cuchnące bombecki, jeśi juz znsie jakieś kino, chcące to wyświetlać? A w ogóle to co na taki film prokuratura? Powinna chyba działać z urzędu, prawda?

Mer llink
Szykuje sie kolejna - po "Hiszpance" - wspaniała komedia sezonu!!!
Bedziemy zrywac boki...
Marcin Wolski to niezły satyryk. Juz on powtykał tam różne witze i "momenty".. Zobaczycie, jak bedzie wesoło na salach kinowych...

Mam Mam
Zaklinam się na brzozę smoleńską: Ten film efektami rodem z S-F, przebije nową część Gwiezdnych Wojen !

cybkar
A gdyby scenariusz poprowadzić w takim kierunku: Dwaj bracia bliźniacy już w szkole odkryli, że zamieniając się rolami sporo zyskują. Niestety to co było w młodości świetną zabawą z upływem lat staje się kompulsywnym przymusem. Pierwsze poważne problemy pojawiają się, gdy jeden z nich się żeni - ale to zostawmy, bo idziemy w kino erotyczne, a ma być polityczne. To wyobrażmy sobie jakieś kraj, w którym obejmują dwa najważniejsze stanowiska np. prezydenta i premiera. ( kompletna fantazja, ale życie potrafi zaskakiwać ) Tu już możemy podnosić poprzeczkę napięcia. Bohaterowie naszego filmu - nawet na tak eksponowanych stanowiskach - cały czas zamieniają się rolami, inaczej już nie potrafią żyć. Dochodzi do zamachu ... i tu, filmowi zamachowcy, ale również my, widzowie pozostaniemy z pytaniem na które nikt nie będzie znał odpowiedzi: Kto zginął w zamachu? (no chyba, że dokręcimy część drugą)

railly
Jaki prezydent, taki zamach - cytując klasyka.
 Ten film będzie hitem, w końcu polska komedia wspólczesna będzie zabawna.

pietrek1960
Czy kaczor po zabiciu będzie pieczony ? czy przerobiony na pasztet?, proponuję do roli kucharza obsadzić Michaela Morana z 'Doradcy smaku".

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika polskizdzichu

03-02-2015 [18:00] - polskizdzichu | Link:

"ubogacenia" to wkład w język polski Ojca Rydzyka i za nim Biskupów tz polskich. W związku z tym zastosowanie tego zwrotu w stosunku do GW i jej czytelników nie jest uprawnione.

Obrazek użytkownika Lektor

03-02-2015 [18:48] - Lektor | Link:

To jest wstrząsające i wręcz niewiarygodne ! Ludzie, to nie są polacy ! Tak jak Tusk jest półniemcem, tak ta komentująca chołota to potomkowie czerwonoarmistów. Ci człekokształtni są psychicznie chorzy w wyniku wstecznej ewolucji albo mutacji nieodwracalnych. Takich ludzi należy usunąć z Polski !

Obrazek użytkownika polskizdzichu

03-02-2015 [19:37] - polskizdzichu | Link:

Ludzie, to nie są "polacy" ! Tak jak Tusk jest półniemcem, tak ta komentująca "chołota"
Język polski trudna język.

Obrazek użytkownika Zofia

03-02-2015 [19:05] - Zofia | Link:

Proszę jeszcze poklikać, dla całkowitego obrazu polskich degeneratów,"wyprodukowanych" przez miłującą Polaków - koalicję PO i PSL na takich forach jak WP, Onet i oczywiście TVN24.Smutne i przerażające jest to, że nie ma kto walczyć z tą patologią, bo nie po to się ją rozpowszechnia, żeby ją zwalczać. To jest ich naczelne hasło.

Obrazek użytkownika Stan

04-02-2015 [11:08] - Stan | Link:

Toż to bolszewia,wyhodowana przez "gówno wyborcze" na naszej biedzie.

Obrazek użytkownika Janko Walski

04-02-2015 [12:45] - Janko Walski | Link:

Dwie rzeczy. Wydzielinami tymi mało oryginalnymi samo GW.no ich napełniło po brzegi niczym tuczoną gęś i  teraz sączy się z nich na sam widok cuchnowskiego.  Co ciekawe, oni mają bardzo wysokie mniemanie o sobie, co widać i czuć w każdym z komentarzy. Sądzą, że są inteligentni i dowcipni.