Rosja ogłasza przerzucenie znacznych sił na Ukrainę

   We wpisie z 27 sierpnia ub.r. (Szczyt w Mińsku. Jak Putin przeczołgał unijną dyplomację) wyraziłem przypuszczenie (nie będące chyba niczym odkrywczym), że od jakiegoś czasu o rzeczywistych celach Rosji informuje w imieniu Putina nie kto inny, ale właśnie niejaki Aleksander Zacharczenko (tytułowany "premierem Donieckiej Republiki"). Śledząc kolejne jego wypowiedzi można zauważyć, że właściwie mówi i pisze on wprost, przekazując właściwie czystą prawdę, w przystępnej formie, bez żadnego ściemniania. Jedyną wyraźniejszą, bardziej przemyślaną PR-owską sztuczką jest tutaj umiejętne stopniowanie napięcia (co świadczy, i zapewne ma pokazywać, że sam Zacharczenko nie jest autorem ani treści ani też formy tychże komunikatów a jedynie ich przekaźnikiem). Ostatnio Rosja ustami Zacharczenki przyznała się właściwie wprost do zbrodni na cywilach w Mariupolu (mój wpis na ten temat tutaj).

   Dzisiaj Rosja poprzez pana Zacharczenkę wydała komunikat nieco bardziej zawoalowany. Na newsru.com chociażby przeczytać możemy m.in.: W ciągu dziesięciu dni zamierzamy przeprowadzić mobilizację, aby ostatecznie postawić pod bronią 100 tys. ludzi. (...) W pierwszym etapie będzie ogłoszony nabór ochotników. Jeśli ich siły wystarczą, całkowitej mobilizacji być może nie będziemy ogłaszać.

    Czytaj: Rosja przerzuci w najbliższym czasie znaczne siły wojskowe na teren Ukrainy. Na tym etapie będą to znów "zielone ludki" bez stosownych oznaczeń.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika cichy

02-02-2015 [17:28] - cichy | Link:

witam pana.
zbiega się to z oświadczeniem pana prezydenta murzyna ze te działania nie wyjda prezydentowi pulkownikowi na zdrowie..ale co ciekawsze jest co powiedziała pani "frauł" jak mowia główni bohaterowie "włatców móch"..pani "frauł" kanclerowa oswiadczyla ze wysle wsparcie na wschodnie rubieże NATO..w ilości 1 plutonu...(słownie dwudziestu pieciu)..wiec jeśli 25 żołnierzy bundeswery jest gwarantem pokoju na "wschodnich rubieżach NATO"..to w jakim swietle stawia to pana "króla czekolady" Poroszenko...który na dzień dzisiejszy nie odpowiedział zapowiedzią "powszechnej mobilizacji"...prywatny majątek pana od czekolady to około 5.000.000.000.oo (słownie pięć miliardow dolarów)..niech pan zamknie oczy i pomyśli przez chwile..co by było gdyby pan "król czekolady"prezydent poroszenko wyposażyl ze swoich pieniędzy choć li tylko 2-3 pułki piechoty??10.000-15.000 ludzi dobrze ubranych;odżywionychzaopatrzonych logistycznie;medycznie..wystarczylo by..ale pan "prezydent poroszenko" tego nie zrobi..zamiast tego jeździ po europejskich stolicach i jojcy jak to strasznie go chcą napaść..a może wzorem choćby i naszych wielkich liderow z przeszlosci..Chodkiewicza;Zamojskiego;Czarnieckiego;Żółkiewskiego..etc..etc.innych hetmanow koronnych i wysokich dygnitarzy dawnej najjaśniejszej Rzeczplitej..sam sfinansowalby obrone własnego kraju i współobywateli??
p.s.
przepraszam za sarkazm..ale swiat glupieje do reszty..a w (niegdysiejsze...z przed 2-3 lat zapewnienia pana profesora generała Kozieja)prezydenta Europy co mowil o "naszym człowieku w Moskwie"..jego twiterrowej ekscelencji..;tudzież również gajowy..wszyscy gadali że ze ze strony Rosji nic nam nie grozi..nie mam ochoty wierzyc..czy ktorykolwiek z dziennikarzy probowalby go rozliczyć za to co jojcył do kamer i gazet..??

Obrazek użytkownika Chatar Leon

03-02-2015 [06:06] - Chatar Leon | Link:

Witam,
To, że władze ukraińskie zachowują się dziwacznie, to oczywista sprawa. Krym właściwie sobie odpuszczono, a zamiast organizować obronę przed rosyjskimi wojskami nowe władze zajmowały się kompletnymi idiotyzmami, (niekiedy mającymi znamiona działań samobójczych jak ustawa o języku).