Dżihadyści na Niezależnej?

   Otwieram Niezależną.pl i ... oczom nie wierzę!
"Na warszawskim Ursynowie, przy Puławskiej, na granicy z gminą Lesznowola powstanie cerkiew. Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny właśnie dostał pozwolenie na jej budowę. Świątynia ma w mniejszej skali przypominać słynną muzułmańską Hagia Sophia w Stambule - informuje portal haloursynow.pl."
(wyczerwienienie moje)
   Możliwości są trzy:
   a) dżihadyści opanowali redakcję Niezależnej,
   b) prawosławni faktycznie chcą postawić kopię budowli dokładnie w kształcie nadanym jej po opanowaniu Konstantynopola przez Turków, czyli razem z czterema minaretami.
   c) jest to po prostu niedopatrzenie.
   Mam nadzieję, że to trzecie. Radzę sobie zatem doczytać na temat najwspanialszego kościoła wzniesionego w I tysiącleciu (który przez kilka wieków zamieniony był na meczet a obecnie pełni funkcję muzeum). Sprawdzałem na wszelki wypadek na portalu haloursynow.pl i takich rewelacji tam nie ma.

PS. Jak ktoś z redakcji niniejszy wpis przeczyta i błąd naprawi, nie będę protestował, gdy mój wpis zostanie usunięty.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Józef Darski

25-01-2015 [10:30] - Józef Darski | Link:To wspaniale wykształcona młodzież. O Hagia Sofia w życiu nie słyszała, podobnie jak o Bizancjum. Wczoraj widziałem fragment pseudohistorycznego filmu amerykańskiego, w którym Rzym w 460 roku był pogański. Cywilizacja się skończyła, barbarzyńcy już nadeszli.