Ile dzieci jeszcze nie utonęło? Z rosyjskich podręczników

   Bezmózga kobieta rodzi syna z mózgiem, Szatan mierzy gęstość wódki, a podczas awarii rur mieszkańcy domu zalewani wodą mogą się utopić w lodowatej wodzie lub ugotować we wrzątku... Wyobraźni pedagogom w Rosji nie brakuje.
   Poniżej wybór zadań i innych treści z rosyjskich podręczników. Większość pochodzi z książek przeznaczonych dla dzieci (natomiast dwa przykłady z podręczników językowych dla dorosłych). Aczkolwiek różnych nonsensów w podręcznikach nie brak też w politpoprawnej Europie i u nas, poniższe kwiatki są chyba specyficzne i niepowtarzalne. Rzecz zatem interesująca także dla badaczy "rosyjskiej duszy". Materiał wydaje się być sam w sobie na tyle przepyszny, że jakiekolwiek dłuższe komentarze są chyba zbyteczne.

*  *  *

    14 dzieci uczyło się pływać. Troje jeszcze nie umie pływać, a dwoje już utonęło. Ilu dzieci nauczyło się pływać i jeszcze nie utonęło?

*  *  *

    Bezmózga kobieta, której ojciec i matka też nie posiadali mózgów, wyszła za mąż za bezmózgiego mężczyznę. Urodził się im chłopiec, posiadający mózg. Podaj nie mniej niż dwa warianty dziedziczenia danej cechy. (6 punktów)

*  *  *

    W szpitalu psychiatrycznym znajduje się główny lekarz i wielu psychicznie chorych. W ciągu tygodnia każdy chory jeden raz na dzień kogoś ugryzł (siebie mógł ugryźć również). Na końcu tygodnia okazało się, że każdy z chorych posiada dwa ugryzienia, a główny lekarz sto ugryzień. Ilu chorych psychicznie znajduje się w szpitalu?

*  *  *

    Wesoła zagadka nr 3. W domu pękły dwie rury, z zimną i gorącą wodą. Do mieszkania wlewa się 70 litrów lodowatej wody na minutę i 12 litrów gorącej wody na sekundę. Czy mieszkańcy utoną w lodowatej wodzie czy też się ugotują?

*  *  *

    Szatan, przelatując nad knajpą, zmierzył gęstość sprzedawanej wódki i odkrył, że zamiast gęstości odpowiadającej 40 procentom alkoholu, zmierzona przez niego gęstość odpowiada 20 procentom. Z jaką prędkością leciał Szatan (i tak dalej...).

*  *  *

    W apteczce było 27 różnych lekarstw. Dwóch malutkich chłopców otwarło apteczkę i zaczęło próbować lekarstwa. Pierwszy spróbował 5 i upadł jak niemy. Drugi spróbował 3 lekarstwa i z głośnym krzykiem uciekł. Ile lekarstw pozostało niespróbowanych?

*  *  *

    Z podręcznika do nauki rosyjskiego dla cudzoziemców:
- Czym tak pobiłaś swojego męża?!
- Najpierw rękami i nogami, a potem krzesłem!
- I tak trzeba. Zuch z ciebie! Sam sobie jest winien!

*  *  *

   Słowniczek w podręczniku językowym.
   Rozdział "Transport"
:
- Jestem Rosjaninem, nie bijcie!

*  *  *

   No a to już chyba widomy znak genderowego postępu także w Rosji
   Bajka "Jak car został dziewczynką"

Źródła i więcej tego rodzaju perełek:
Amic.ru
Adme.ru
Wkontakte
Kp.ru
Tut.by
Bugaga.ru

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

23-01-2015 [09:35] - Marek1taki | Link:

Witam,
Gdyby Polska nie była okupowana to moglibyśmy wyzwolić Rosjan spod okupacji, a tak to nas jeszcze napuszczają.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Jabe

24-01-2015 [06:02] - Jabe | Link:

Urocze i kształcące. Tematy zadań pobudzają mózgowie (u posiadaczy). Zadanie o bezmózgowcach jest pokrzepiające. Ogólny obraz psuje tylko pochwała transwestycyzmu.

No to skoĺko sumasszjedszich w boĺnicje?

Obrazek użytkownika rr59

24-01-2015 [18:28] - rr59 | Link:

7x=2x+100
x=20