Mail z Iranu

   Kolega, który włóczył się nieco po Bliskim Wschodzie, niedawno miał okazję przebywać przez pewien czas w Iranie. Poniżej fragmenty otrzymanego od niego maila:

"Ostatnie popoludnie przed wylotem postanowilem spedzic w malo popularnym, ba, wrecz zupelnie nieznanym miejscu tj cmentarzu Dulab we wschodnim Teheranie. Spoczywaja tu zolnierze armii generala Wladyslawa Andersa, wycienczeni ciezkimi warunkami drogi ze Zwiazku Sowieckiego. Wielu z nich na zawsze zostalo w iranskiej ziemi. Kraj ten bardzo chetnie przyjal polskich uchodzcow i udzielil im schronienia. W tym takze setkom polskich dzieci, uciekajacych przed stalinowskimi siepaczami. (...)
Gdy wykonuje znak krzyza, by chwila modlitwy uczcic zmarlych, moi iranscy znajomi-muzulmanie przeciez-czynia to samo....po raz pierwszy w zyciu.....Niesamowite.....

Chwile pozniej odmawiaja swoja, muzulmanska modlitwe za zmarlych.  Twierdza, ze to piekny gest z mojej strony, ze pamietam o przodkach, ktorzy tu spoczeli."

 

*  *  *    PS:
   Dodaję na wszelki wypadek: Niniejszy wpis z powyższym cytatem pochodzącym z maila kolegi (niewątpliwie dotyczący pewnych wartości i świadomie zwracający na pewne sprawy uwagę) nie ma bynajmniej w moim zamierzeniu niczego ani nikogo ocieplać (oziębiać), niczego zniekształcać czy rozmywać (ani też wyostrzać), do czegokolwiek nawoływać (czy też czegokolwiek odwoływać), jak również odwracać uwagi od czegokolwiek (jak zbrodnie, prześladowania) ani też na cokolwiek nawracać.
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

18-01-2015 [11:50] - NASZ_HENRY | Link:

Nie wszyscy muzełmanie są terrorystami ;-)

Obrazek użytkownika jasimalgosia

18-01-2015 [15:07] - jasimalgosia | Link:

najwiekszymi terrorystami wcale nie sa muzulmanie. A to, ze media w kolko mantre klepia - taka ich rola. To tak jak z naszymi marszami narodowymi. W zachodniej prasie, jezeli w ogole znajdzie sie wzmianka, to: opetani nacjonalni katolicy wyszli na ulice. I ludzie lykaja. Zielona wyspe maja, a im w glowie tylko biczowanie i krzyzowanie - mysla. Tak to juz jest, jak sie nie zna caloksztaltu sytuacji.

Obrazek użytkownika alchymista

18-01-2015 [13:05] - alchymista | Link:

W Charkowie trwa marsz poświęconym pamięci ofiar terroryzmu. Translacja: http://www.hromadske.tv/#