"Intelektualiści" z Czerskiej gonią w piętkę

   Czy w naszym katolickim kraju katolik nie morduje katolika? Czy uczniowie chodzący na religię nie stają się mordercami? Czy gorsza jest zbrodnia z okrzykiem "Allah jest wielki, pomścimy go", czy zbrodnia bez okrzyku? - to jedne z  intelektualnych perełek wyprodukowane przez GW na okoliczność ostatnich zbrodni popełnionych przez terrorystów w Paryżu.

  Dlaczego dziś jesteśmy Charlie Hebdo, „Wszyscy jesteśmy Charlie Hebdo - czytamy w GW obok prymitywnych przedrukowywanych gniotów. Tak, jakby najlepszą odpowiedzią na atak islamistów było... dalsze niszczenie podstaw kultury europejskiej (boć przecie tym głównie Charlie Hebdo się zajmowała).

   Cała Europa jest Charlie, Czynimy to w geście ludzkiej i zawodowej solidarności, W duchu otwartości, wzbogacenia intelektualnego i demokratycznej debaty, Wolność i niezależność to fundament naszej tożsamości – bredzi GW, ta sama, która skądinąd co bardziej niezależnych, dociekliwych dziennikarzy określa mianem bojówkarzy i chuliganów.

   Z nienawiścią trzeba walczyć, ale nie za pomocą prawa.Trzeba rozszerzyć, a nie ograniczyć wolność wypowiedzi - to też jeden z ostatnich tytułów w tejże samej GW, której rednacz zasłynął z terroryzowania procesami sądowymi przeciwników politycznych z powodu nie czego innego, ale właśnie ich wypowiedzi.

 

*  *  *

   Postmodernizm
   Piosenka autorstwa Jacka Kaczmarskiego, barda, którego poglądy skądinąd, wodziły go, jak wiadomo, różnymi dziwnymi drogami. W każdym razie między innymi taki utwór napisał również. Utrafienie przez autora w ton owego, znajomego nam pseudointelektualnego bełkotu jest, co tu dużo mówić, po prostu świetne. Przede wszystkim to charakterystyczne ostentacyjne bredzenie o wolności przy równoczesnym pogrążaniu się nie tylko w nihilizm, ale w swoisty umysłowy totalitaryzm, mnożący kolejne absurdalne restrykcje i w konsekwencji którego, jak powiada poeta, właściwie to nie wolno rzeczy (co najmniej) wielu.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika alchymista

13-01-2015 [17:53] - alchymista | Link:

Dzięki za Kaczmarskiego, ale moim zdaniem lepiej rzecz omawia prof. Zybertowicz w świetnym wykładzie o naukowej neutralności. Powalił mnie na kolana, bo smrodek tej neutralności czułem wielokrotnie na Uniwersytecie Warszawskim, o którego dobre imię dbać zawsze wypada ;-)

Serdecznie polecam:http://youtu.be/HZh5mxk6gn8?list=PL1EA4734A1616B2F8

Obrazek użytkownika Basia

13-01-2015 [20:02] - Basia | Link:

Dziękuję za link. Baaaaaaardzo warto wysłuchać. CIEKAWE!!!

Obrazek użytkownika Chatar Leon

13-01-2015 [21:56] - Chatar Leon | Link:

Czołem Waszeci,
Zerknąłem wcześniej, sprawy mi nieobce i znane. Jeszcze sobie przejrzę dokładniej.

Obrazek użytkownika Es

13-01-2015 [20:53] - Es | Link:

Przepraszam Chatar,że wrzucę trochę inny wątek,ale również związany z wątpliwą kondycją mentalną i zwyczajną hipokryzją lewactwa.Otóż od pewnego czasu otwierając Niezależną lub NB dostaję po oczach reklamą gry Wartune- Mmorpg.Nie wiem czy pojawia się to również w krajowym wydaniu,czy tylko zagranicznych.Nie znam również zawartości tej gry,bo moje umiejętności i zainteresowanie taką rozrywką zakończyło się parę ładnych lat temu na przestawianiu spadających klocków,ale ta reklama wywołuje jednoznaczne skojarzenia z pedofilią,o której ostatnio w natłoku wydarzeń zupełnie ucichło.(Być może szkalowanie księży chwilowo się znudziło).Jej "twórcy" postacią zdaje się wiodącą uczynili postać kobiety/dziewczyny o twarzy 12-13-latki,i biuście co najmniej Pam. Anderson w szczytowej formie.Wydaje mi się,że każdy normalny facet nie ma problemu z odróżnieniem dziecka od kobiety i tworzeniem odpowiedniego wizerunku ich postaci.Tutaj natomiast "twórcom" najwyrażniej coś się "pomerdało". Dlatego uznaję,że jest to ukryte pod niby niewinną osłoną formy rozrywki szerzenie zwyczajnej pedofilii,co już takie niewinne nie jest.Chcę wrzucić moje uwagi może w kilka miejsc,aby zapoznać się z opiniami czytelników zanim skieruję je do adminów Niezależnej i NB.Czy oni mają jakiś wpływ na zawartość okien reklamowych.A może to tylko moja nadwrażliwość i sprawy zupełnie nie ma?
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Chatar Leon

13-01-2015 [22:11] - Chatar Leon | Link:

Ja sobie wszystkie reklamy internetowe wyłączyłem. Więc ani małolaty z monstrualnymi piersiami, ani żadne inne stwory w żadnych oknach reklamowych mnie nie atakują :)
Czy gra z infantylnymi wizerunkami ni to kobiet, ni to dziewczynek to akurat w intencji autorów świadome szerzenie pedofilii, nie wiem (rzecz pewnie jest przeznaczona dla osób, które raczej dorosłe nie są). Rzecz na pograniczu dobrego smaku na pewno.