Zastanawiam się, kiedy GW zacznie namawiać do kradzieży…

   GW w reakcji na zbrodnię dokonaną przez islamistów na członkach redakcji Charlie Hebdo zamieściła wybór rysunkowych gniotów publikowanych przez to pismo. W ślad za tym nastąpił wysyp okolicznościowych sloganów i charakterystycznej euro-politpoprawnej nowomowy.
  „Dlaczego dziś jesteśmy Charlie Hebdo”, „Wszyscy jesteśmy Charlie Hebdo”, „Cała Europa jest Charlie”, „Czynimy to w geście ludzkiej i zawodowej solidarności”, „W duchu otwartości, wzbogacenia intelektualnego i demokratycznej debaty”, „Wolność i niezależność to fundament naszej tożsamości” – bredzi przy tym GW, ta sama, która skądinąd co bardziej niezależnych, dociekliwych dziennikarzy określa mianem bojówkarzy i chuliganów.
   Swoją drogą radykalni islamiści dokonują swych wyczynów nie od dziś i jakoś nie słyszałem aby intelektualiści z Czerskiej zdobyli się na podobną głośną akcję w związku z ich zbrodniami. Dokonywanymi na tysiącach ludzi, choćby na chrześcijanach.
   Zainspirowany mądrością intelektualistów z Czerskiej zadałem sobie trud przejrzenia większej ilości karykatur publikowanych przez Charlie Hebdo. Nawet biorąc w nawias jakiekolwiek względy przyzwoitości i abstrahując od kwestii obrażania tych czy innych uczuć, próbowałem poszukać tam rzeczonej satyry, dowcipu (owego francuskiego, wolnomyślicielskiego, osławionego esprit), jakiegoś konceptu, przebłysku inteligencji, jakiegoś poczucia humoru. Otóż, na kilkadziesiąt przejrzanych przeze mnie rysunków jeden, może dwa zawierają w sobie jakiś zamysł i coś co można nazwać dowcipem czy satyrą na jakimś tam poziomie. Jednak generalnie jest to po prostu dno! Żenujące, prymitywne, wulgarne. Pod względem merytorycznym i estetycznym tym bardziej. Takie skrzyżowanie michnikowszczyzny z Urbanem. No ale wygląda na to, że według intelektualistów z Czerskiej takie właśnie epatowanie wulgarnością, chamstwem, przy ewidentnym ostentacyjnym manifestowaniu intelektualnego dna (no bo przecież w ramach wolności, równości i braterstwa opluwamy wszystkich, i muzułmanów, i chrześcijan i żydów) jest najlepszą reakcją na atak islamskich terrorystów. Wszystko to w imię obrony jakiejś „naszej kultury”. W imię „wolności słowa”, „demokratycznej debaty”, „wzbogacenia intelektualnego”.
   Ale przecież islamiści robią także inne odrażające rzeczy. Np. obcinają ręce. Za kradzież. Przypuśćmy, że intelektualiści z Czerskiej poczują się w obowiązku zaprotestować przeciw takiemu obcinaniu rąk. Co zrobią? Sądząc po poziomie prezentowanym przez GW, można spodziewać się, że środowisko to, kierując się swoją logiką, zacznie namawiać do kradzieży. W ramach „otwartości”, „wzbogacenia intelektualnego”, „demokratycznej debaty” i „gestu solidarności”.
   A skoro Gazetka za jedną z największych zbrodni uznaje karę śmierci, to może też w ramach solidarności ze wszystkimi przez islamistów na te karę skazanymi, zacznie propagować czyny przez owych skazanych popełnione?
   Jeżeli ktoś uważa, że to co piszę na temat poziomu GW, jest nieuprawnione, że moje analogie czy domysły są błędne, to polecam fragment felietonu niejakiej Moniki Olejnik z tejże GW:
   „Niektórzy twierdzą, że "zemsta dla chrześcijanina jest nie do przyjęcia". Cóż to za totalne bzdury. Czy w naszym katolickim kraju katolik nie morduje katolika? Czy uczniowie chodzący na religię nie stają się mordercami? Czy gorsza jest zbrodnia z okrzykiem "Allah jest wielki, pomścimy go", czy zbrodnia bez okrzyku?"
   To jest jedna cała myśl intelektualistki Olejnik, wcale nie wyrwana z kontekstu! Gimnazjaliści, którzy chcą się pokłócić z księdzem na religii, "argumentują" mniej więcej w tego rodzaju sposób.
   Swoją drogą zastanawiałem się, czy czytelnicy GW są naprawdę kompletnymi idiotami. Przejrzałem zatem komentarze pod twórczością intelektualistów z Czerskiej. I niestety moje pesymistyczne podejrzenia się sprawdziły. Czytając twórczość komentatorską na forum GW odniosłem wrażenie, że cały problem z ostatnimi zamachami islamistów sprowadza się ostatecznie do konfliktu pomiędzy tymi którzy wyznają jakąś religię, więc mordują (gdyby w nic nie wierzyli, to by pewnie nie mordowali, no ale przecież jak przypomina nam znana intelektualistka "chodzą na religię") a tymi, który reprezentują jak to określają intelektualiści z Czerskiej, „naszą kulturę” (czyli nie wierzą w nic poza „wolnością słowa”, rozumianą dość specyficznie, bo sprowadzającą się w głównej mierze do manifestowania wulgarności i swobody plucia na jakąkolwiek religię).

   I mały wybór hebdziarskiej "twórczości":

   1. Takie małe pytanie: Czy - nawet jeżeli, załóżmy, akurat nie za bardzo lubisz żydów - uznasz poniższy rysunek za przejaw dzieła „wzbogacającego intelektualnie”?

2. Mówiąc językiem GW, kolejna prezentacja „fundamentalnych wartości europejskich wyznawanych przez nasze demokratyczne społeczeństwa”.

3. Przy arcydziele poniższym kolejna próbka "naszej kultury", czyli kultury na poziomie michnikowszczyzny.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika cichy

11-01-2015 [22:27] - cichy | Link:

witam pana...
jeśli zechce pan cokolwiek pod moim komentarzem wpisac;prosze wpierw zalinkowac sobie ten kwiatek..
http://gloria.tv/media/4XpqnV8...
jakos tak i w naszych "mass-mediach" nie było nic o tych "noworocznych zyczeniach"..
jeśli zas chodzi o francje..ten kraj już jest kalifatem..ich nic nie uratuje..ze względu na ich mentalność; wyuczoną;zakodowaną w 1788 roku rozpoczynającym Masońską Rewolucje;tolerancje i poprawność polityczna..ze względu na ilość emigrantow..zepsucie i zgniliznę i konformizm za wszelka cene obrazajacy tez perwersyjny emocjonalny szantaż w/w cech..reprezentowany na każdym kroku przez tzw "europejskich liderów"
jeśli zas chodzi panu o srodowisko gazwybu..to gdy jednego dnia wyjdzie na ulice Europy 2-3.ooo.ooo "mudżahedinów allacha" z nozami halal lub tasakami do kebaba by zmieniac ulice europejskich miast.. we wstępniaku rednacza będzie wielki lament o tym jak to europa traci swoja "tożsamość"...

Obrazek użytkownika 3rdOf9

11-01-2015 [23:44] - 3rdOf9 | Link:

Bardzo ciekawy ten tekst pod linkiem. Ale nie nastraja mnie do solidarności z Charlie...

Pytanie: czy te "życzenia" są autentyczne? Bo brzmią bardzo nierozsądne... Wyglądałoby na to, że Abu Bakr, choć głowy chce ścinać, najpierw sam głowę stracił a przecież Państwo Islamskie podobno dysponuje kadrą wykształconych prawników i doradców...

Jeśli bowiem te życzenia autentyczne są, to stanowią nie tylko bardzo nieudolną próbę dodatkowego wewnętrznego skłócenia społeczeństw zachodnich, ale również dowód na to, że przywódca Państwa Islamskiego swoich "braci" muzułmanów traktuje nie lepiej od nas - "niewiernych". On swoich braci widzi jedynie w mordercach.

Przypisuje sobie przy tym nieco zbyt duże "zasługi" na polu rozwijania Cywilizacji Śmierci => to nie jego słudzy, lecz raczej jego mocodawcy zaszczepili na Zachodzie nihilizm i obezwładnili ten Zachód "tolerancją". A zaczęli to robić zanim on się w ogóle urodził.

Ale wiele to nie zmienia: Państwo Islamskie zostanie obezwładnione nie ze względu na to, czego nam życzy jego samozwańczy kalif, ale ze względu na to, że byłoby nieustannym źródłem niepokojów i destabilizacji a te niepokoje i destabilizacja przeszkadzałyby wielkiemu biznesowi.

Oczywiście nie zostanie ono pokonane przez Francję, ale przez USA... Przy mniejszym niż do tej pory oporze Europy a za to ku korzyści wszystkich, którzy pragną pozostać przy życiu (muzułmanów także).

Obrazek użytkownika cichy

12-01-2015 [08:56] - cichy | Link:

witam pana.
mnie również nie..nie jestem charlie..
pan prezydent murzyn nic nie zrobi..nie po to go przecież przygotowywano od jak to Sienkiewicz mowi "od pacholęciem będąc"...
wsrod muzulmanow panuje wieksza wzajemna pogarda niż u nas chrześcijan..bo z samego zalozenia...jest napisane co trzeba zrobić z niewiernymi...chrzescijanstwo jest nastawione na gorliwe nawracanie..
wracając do pana murzyna..jeśli ktoś go 30 lat wcześniej nie przepasał cielęcym fartuszkiem niewiele to zmieni..on jest najwieksza katastrofa "nowego porządku swiata"..od wprowadzenia przez niego ustawy "nie pytaj;nie mow" już dzisiaj w armii strach isc samemu pod prysznic...bo można zostać pukniętym..wzajemna nienawiść wewnątrz społeczeństwa amerykańskiego siega zenitu-vide-ostatnie zamieszki po akcjach policji..znowu polece ciekawa zajawke na jutubie..proszę wklepać cos takiego jak "opustoszale dzielnice miast usa"...
ojczyzna europejskiej politpoprawnosci i demokracji az po smierc tez jest całkowicie bezbronna...europa zaczyna drżec w konwulsjach...teraz wszyscy sa zdani na siebie..z reszta zawsze tak było..

Obrazek użytkownika 3rdOf9

12-01-2015 [21:54] - 3rdOf9 | Link:

"Pan Prezydent Murzyn" nie rządzi Stanami sam. Zresztą na wielu konferencjach prasowych pojawia się za nim nieodmiennie Dwóch Białych, których wygląd, miny oraz nawet pozycja, jaką zajmują Za Plecami Prezydenta nie pozostawia co do tego wątpliwości  (nawiasem mówiąc dość śmiesznie z nim kontrastują).

Podsłuchanie wymiany zdań z Miedwiediewem też nie stało się przypadkiem. Ponadto USA już coś robią, bo przecież cały czas trwają naloty na Państwo Islamskie... Tyle, że taka ograniczona akcja wiele raczej nie zmienia.

Jeśli chodzi o Francję natomiast, to ja bym nie lekceważył jej potencjału... Pojawiały się w ogóle spekulacje, że sam zamach w Paryżu był robotą francuskich służb, by nastawić odpowiednio społeczeństwo przed planowanym zwiększeniem zaangażowania w Libii.

Chociaż jest to mało prawdopodobne, że służby ten zamach wykonały, to jednak zbieżność czasowa występuje... Zamach wykonali autentyczni muzułmanie, ale służby mogły nieco podgrzać atmosferę oraz w odpowiednim momencie "zawieść". Bardzo ciekawym faktem - w kontekście tej teorii -  jest to, że popełnił samobójstwo policjant badający sprawę ataku na redakcję...

Obrazek użytkownika angela

11-01-2015 [23:21] - angela | Link:

Oni, /gw/ zaklinaja rzeczywistość, robią w gacie, zeby i im coś takiego się nie przytrafiło. Nikt lepiej niz sami oni wiedzą jakim sa szkodnikiem, kłamcą i szmatlawcem.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

12-01-2015 [09:56] - Chatar Leon | Link:

Dopowiadając. A częściowo w nawiązaniu do komentarzy:
Podstawowy problem polega na tym, że jedyną odpowiedzią tego typu środowisk co GW na zagrożenia dla kultury europejskiej jest... dalsze niszczenie podstaw tejże kultury.

I taka ciekawostka, która uszła chyba uwagi: We wczorajszej szmacie kolejny mądrala mądrząc się na temat obecności delegacji rosyjskiej w Paryżu wspomniał nawet o ofiarach Putina. Znamienne,  że na pierwszym wymienił nie tych czy innych zamordowanych, ale... Pussy Riot. I to jest właśnie ich podejście do rzeczywistości.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

12-01-2015 [09:58] - NASZ_HENRY | Link:

Je ne suis pas Charlie ;-)