Antologia myśli lewackiej. Wybór wesołym Owsikiem natchniony

O ŻYCIU WESOŁYM, EUROINTEGRACJI, FASZYZMIE, PUTINIE, KUPOWANIU KSIĄŻEK NA KILOGRAMY I NIE TYLKO...

O ŻYCIU WESOŁYM

   My, Polacy, jesteśmy na gruncie kilkudziesięciu lat wesołego, wariackiego ustroju socjalistycznego. – niejaki wesoły Owsiak w rozmowie z niejakim Żakowskim 9 stycznia 2015.

   Życie stało się lepsze, towarzysze, życie stało się weselsze. A gdy życie jest wesołe, to i praca idzie dobrze. – niejaki Stalin, któremu zawdzięczamy - mówiąc językiem owsikowym - kilkadziesiąt lat wesołego, wariackiego ustroju socjalistycznego.

   Było bardzo przyjemnie, wesoło. – niejaki Żakowski o tzw. Kolorowej Niepodległej, czyli o zakłócaniu Marszu Niepodległości w 2011.
 

O KONIECZNOŚCI PRZYSPIESZENIA PROCESÓW INTEGRACJI EUROPEJSKIEJ

   Mieszkańcy Europy stanowią na świecie jedną, wspólną rodzinę. Dlatego wyobrażenie, że w tak ograniczonym „domu”, jakim jest Europa, możliwe jest utrzymanie różnego porządku prawnego i różnych wartości dla jednej wspólnoty mieszkańców, jest wyobrażeniem fałszywym. – niejaki Hitler, twórca - mówiąc językiem owsikowym - wesołego, wariackiego ustroju narodowosocjalistycznego.
 

O FASZYZMIE, O "ZAPROGRAMOWANEJ PRZEZ KATOLICKIE ORGANIZACJE AKCJI" BĘDĄCEJ "PRZEJAWEM FASZYZACJI ŻYCIA PUBLICZNEGO", A TAKŻE O PROBLEMACH NIEJAKIEGO ŻAKOWSKIEGO

   Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej. – niejaki Stalin.

   Tamci wariaci szaleli w jakiejś odległości. (…) Nie od dziś wiemy, że jest grupa bandytów, którzy popierają faszystowskie idee. Gorzej, że oni mają polityczną autoryzację. (...) Dla mnie jest problemem, że po tym wszystkim, co się stało w Europie w XX wieku ludzie jeszcze czczą taką postać jak Dmowski. – niejaki Żakowski o Marszu Niepodległości w 2011.

   Ribbentrop też był eleganckim człowiekiem, no ale też się zadał ze złym towarzystwem. – to też niejaki Żakowski.

   Zaprogramowana przez katolickie organizacje akcja poniżania prof. Hartmana, zmierzająca do wyrzucenia go za poglądy z Uniwersytetu Jagiellońskiego, jest przejawem  faszyzacji życia publicznego w naszym kraju. W tej sytuacji, milczenie władz państwowych, partii politycznych oraz instytucji wpływu publicznego – jakimi są kościoły, uniwersytety, stowarzyszenia pozarządowe - manifestuje ich przyzwolenie na faszyzm i antysemityzm. – niejaki Krzysztofiak (zapowiada start w wyborach prezydenckich 2015).
 

O PUTINIE I PUTINOWSKIEJ ROSJI - ZA A NAWET PRZECIW (A TAKŻE O KUPOWANIU KSIĄŻEK NA KILOGRAMY)

   A ja odpowiadam rusofobom: skąd do Polski ostatni raz przyszła wolność? Nie z Waszyngtonu czy Paryża, ale z Rosji, po pieriestrojce. Kiedy przyjeżdżam do Moskwy, najpierw idę do księgarni i kupuję 50 kilogramów książek. Tam nawet sprzedawane są książki przeciwne Putinowi! I nikt za to nie aresztuje. (…) Rosja jest europejskim państwem kochającym wolność. – niejaki Michnik.

   Być może Putin w swoim życiu zrobił wiele nienajlepszych rzeczy, ale nie jest winny katastrofy smoleńskiej! Po tej katastrofie zachowywał się bardzo godnie. – tenże sam Michnik.

   Putin przypomina mi Jarosława Kaczyńskiego: podobna bezwzględność, cyniczna zdolność do okrucieństwa, upodobanie we władzy. – to też Michnik.
 

O NIEOCZEKIWANYCH KŁOPOTACH NATURY BIOLOGICZNEJ, NA JAKIE NATRAFIŁ JEDEN Z INTELEKTUALISTÓW Z CZERSKIEJ PODCZAS WALKI O RZECZYWISTĄ RÓWNOŚĆ PŁCI

   Pierdolę, nie rodzę. - Blumsztajn niejaki.
 

O NORMALNOŚCI, KRADZIEŻY I EWENTUALNOŚCI, ŻE "GDYBY NIE JA, ZROBIŁBY TO KTOŚ INNY"

   Miałem wielkiego pietra, że ktoś w moim imieniu te pieniądze ukradnie. Ale ludzie byli spragnieni normalności. Gdyby nie ja, zrobiłby to ktoś inny. – a to znowu Owsiak.

*  *  *

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika cichy

09-01-2015 [13:16] - cichy | Link:

witam pana.
w nawiązaniu do cytatow z rednacza wybu..w pewnym sensie jest on "człowiekiem dojrzałym..w pełni swiadomym swoich pogladow..??!!.."martwi mnie jedno..gdyby można by go było zapytać..który z cytatow wymienionych przez pana moglby on uwazac za swoje credo??..1??..2??..3??...........

Obrazek użytkownika Chatar Leon

09-01-2015 [13:45] - Chatar Leon | Link:

Rednacz to doprawdy wyyyybitny intelektualista. Przecie wiele dyskursów opanował i rzeczywistość z wielu punków widzenia swym genialnym umysłem naświetlił... :)

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika gośćXXI

09-01-2015 [17:05] - gośćXXI | Link:

„Putin przypomina mi Jarosława Kaczyńskiego: podobna bezwzględność, cyniczna zdolność do okrucieństwa, upodobanie we władzy”.
I proszę, co nieodwzajemniona miłość do Vladimira uczyniła z niejakim Michnikiem...