Wyskok tituszek Owsiaka czyli przestępstwo z Art. 227 KK

  Pragnę zwrócić uwagę na następujący fakt: Podczas zajścia związanego z wyrzuceniem dziennikarza TV Republika Michała Rachonia z konferencji Jerzego Owsiaka jeden z napastników, chcąc wymusić na dziennikarzu określone postępowanie, podał się za funkcjonariusza policji.
   W Art. 227 Kodeksu Karnego czytamy:
   Kto, podając się za funkcjonariusza publicznego albo wyzyskując błędne przeświadczenie o tym innej osoby, wykonuje czynność związaną z jego funkcją, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

*  *  *

   Na nagraniu zamieszczonym w serwisie youtube i na vod.gazetapolska.pl słyszymy wypowiedź jednego z ochroniarzy który na pytanie, czy jest z policji, odpowiada twierdząco.
(min. 0.58 - 1.01).

.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika cichy

08-01-2015 [16:54] - cichy | Link:

witam pana.
to zdarzenie ociera się o wniosek o doniesienie do prokuratury..
teraz jeszcze pozostaje pytanko jak reszta "dziennikarstwa"..(w tym znaczeniu frazeologicznym jedyne co mi przychodzi jako porównanie i brzmienie slowotworcze przychodzi mi na myśl "polactwo" - prawa autorskie zapożyczam niniejszym od red.Ziemkiewicza)
wiec jak szanowne "dziennikarstwo" zareaguje na ten event??
znajdzie się ktokolwiek odważny by zapytać "doktorową1metrszpadlemwgłąb" o tym co sadza najwyższe organa państwowe??co powie pani "tereskazwieżowca"..co powie SDP??a może wypowiedziec powinien się również pan "prezesspółdzielni" minister Grabarczyk??

Obrazek użytkownika cichy

08-01-2015 [17:37] - cichy | Link:

sam sobie dopisze komentarz..w "telexpresie" w tvp1 i w "teleexpresie extra" w tvpinfo nasze szanowne dziennikarstwo nie pokazalo niczego...ciemność widze...

Obrazek użytkownika Zunrin

08-01-2015 [17:42] - Zunrin | Link:

Jest jeszcze jedna możliwość, w sumie aż nieprawdopodobna. WOŚP ma ochronę policyjną pełniącą rolę cenzorską.