Jak w PRL! Tow. Sekretarz obwieścił Krakowowi wolę partii

    Niedawno obchodziliśmy rocznicę. Przed dwoma laty została formalnie zawarta koalicja pomiędzy klubem radnych PO w Radzie Miasta Krakowa a prezydentem Jackiem Majchrowskim. Porozumienie zawarte zostało 6 listopada, nomen omen w rocznicę wybuchu Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Październikowej (wg kalendarza gregoriańskiego wybuchła ona w nocy 6/7 listopada, wg juliańskiego 24/25 października).

    A teraz postkomunistyczno-platformianego cyrku ciąg dalszy.
   Do Krakowa przyjechał sam Minister Sportu i pełniący obowiązki Sekretarza Generalnego PO Andrzej Biernat.
   Towarzysz Sekretarz obwieścił krakowianom wolę partii, która w drugiej turze wyborów Prezydenta Miasta Krakowa popiera Towarzysza Majchrowskiego.
   Nieoficjalnie wiadomo, że w wyniku zawartych porozumień Przewodnia Siła Narodu otrzymać ma stanowisko wiceprezydenta miasta (Bogusław Kośmider, dotychczasowy Przewodniczący Rady Miasta - powyżej obok Majchrowskiego, czyli po prawej).

   Wygląda na to, że - w PRL, jak to w PRL - towarzysze z warszawki mają na towarzysza z krakówka haka. Jak ktoś nie wie o co chodzi, to zwracam uwagę na to, o czym media donosiły ponad pół roku temu: resort sportu (tak, tak, ten resort, na czele którego stoi pan Biernat) domaga się od Krakowa pieniędzy - chce zwrotu prawie 4 milionów złotych wypłaconych w pierwszej racie dotacji na organizację igrzysk 2022 (m.in. tutaj). Czy teraz będzie po sprawie?

   W Krakowskiej Gazecie Internetowej przeczytać można m.in.:
   Platforma zrobiła to w stylu wczesnego Gierka, bowiem o decyzji popierającej poinformował Majchrowskiego mieszkaniec Łodzi Andrzej Biernat, który czasowo pełni funkcję sekretarza generalnego PO i jest zarazem Ministrem Sportu. Opinia krakowskich struktur PO w tej sprawie była dla Biernata zupełnie nieistotna. A, tak już na marginesie, ciekawy jestem, czy w czasie spotkania Majchrowski – Biernat, a ściślej prezydent Krakowa z Ministrem Sportu, była mowa o tych kilku milionach, które ministerstwo wyasygnowało na organizację ZIO w Krakowie, a tak pięknie zmarnowanych przez prezydenckie otoczenie. (Edward Brożek, PO wyborcze bagno).

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

22-11-2014 [21:09] - ExWroclawianin | Link:

No, najwyzszy czas POgonic tych bolszewikow i oddac wladze NORMALNYM UCZCIWYM ludziom w Krakowie. Nie rozumiem dlaczego ludzie z zewnatrz jak czlonek egzekutywy PO miesza sie w wewnetrzne sprawy Krakowa!

To skandal!

A jesli chodzi o uczciwosc wyborow to chyba NAJWYZSZY CZAS zaprosic na nastepne wybory MIEDZYNARODOWYCH OBSERWATOROW !!!!
(oczywiscie z pominieciem obserwatorow z Federacji Putinowskiej) moze to choc w czesci poprawi transparentnosc wyborow....