Czy w Krakowie autentyczna samorządność i dialog są możliwe?

   Obecne władze Miasta Krakowa, z prezydentem Majchrowskim oraz kierowaną przez Bogusława Kośmidra Radą Miasta, słyną z niekompetencji i arogancji - taką opinię formułują przedstawiciele społecznych, oddolnych inicjatyw w mieście, niezależnie zresztą od wyznawanej tej czy innej opcji politycznej. Bulwersujące dla mieszkańców jest pozorowanie dialogu społecznego, unikanie bezpośredniej konfrontacji z argumentami zgłaszanymi przez krakowian a także wprowadzanie opinii publicznej w błąd, szczególnie w przypadku informacji dotyczącej inwestycji pochłaniających znaczne koszty, a co do których zasadności społeczność lokalna ma zasadnicze wątpliwości.
   Przywróćmy rzeczywisty dialog społeczny w Krakowie - pod tym hasłem w najbliższą środę w krakowskim Klubie Pod Jaszczurami odbędzie się spotkanie organizacji społecznych, uczestników inicjatyw obywatelskich i przedstawicieli środowisk lokalnych z dr Markiem Lasotą, kandydatem na Prezydenta Miasta.
   Organizatorem spotkania, odbywającego się w ramach akcji "Pokaż się kandydacie, "jest stowarzyszenie MANKO - Organizacja Pożytku Publicznego, wydawca prasy obywatelskiej (m.in. Obywatelskiego Krakowa, Głosu Seniora i Magazynu Studenckiego Manko), której misją jest m.in. promowanie demokracji lokalnej i wolności słowa. Mam zaszczyt poprowadzić środowe spotkanie z Markiem Lasotą.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

03-11-2014 [12:33] - NASZ_HENRY | Link:

Jak SMOK
https://www.facebook.com/video...
dopuści ;-)

Obrazek użytkownika Chatar Leon

03-11-2014 [21:20] - Chatar Leon | Link:

Dziękuję,
Dobre, już upubliczniam :)