Ciastucho w gustownej koszulce i znarowiony prawicowiec

Motto: Wart Pac pałaca, a pałac Paca
(zaczerpnięte ze zbioru mądrości ludowych)

Jak nie trudno zauważyć pan Rafał Trzaskowski próbuje wszystkimi możliwymi sposobami wykreować swoją wyższość nad Patrykiem Jakim dając wszem i wobec do zrozumienia, iż jest warszawiakiem, zaś kandydat PiS to opolski kmiotek.

A kto tu naprawdę jest kmiotkiem niech Państwa przekona ta oto powieść.

Przed wyborami 2015, na krakowskim Rynku, w miejscach, gdzie w godzinach plotkarskiego szczytu zbiera się na tarle starannie wyselekcjonowane grono największych gwiazdorów salonu wpływu podwawelskiego Krakówka, a mówiąc dokładniej egzotyczna menażeria młodopolsko jagiellońsko małopolskich pań profesorowych, ministrowych, mecenasowych, ordynatorowych, a także aspirujących do kariery „żon Hollywood” kurzomózgich flam lokalnych biznesmenów, - pan Rafał Trzaskowski, jako ówczesna jedynka Platformy Obywatelskiej zapamiętale pozował do sesji zdjęciowych z grubymi rybami sfer wyższych Królewskiego Miasta, ubrany w koszulkę polo z nadrukami (Sic!) „Harvard” i „Yale” – vide fotka ilustrująca notkę.

Przyznacie Państwo, że gościówa z tego Trzaskowskiego.

Ale to jeszcze nie koniec, gdyż w największej tajemnicy Państwu zdradzę, że w trakcie jednej z takich fotograficznych sesji podsłuchałem niechcący, jak jedna z bardziej znaczących matron pod Wawelem pamiętająca jeszcze czasy z Bożej łaski cesarza Austrii, apostolskiego króla Węgier, Czech, Dalmacji, Chorwacji, Slawonii, Galicji, Lodomerii i Jerozolimy,  - wpatrzona maślanymi oczami w udrapowanego na Cristiano Ronaldo i  otrzaskanego w świecie pana Rafała jęknęła z tęsknotą w głosie: „Patrzcie tylko dziewczyny! Cóż za przepyszne ciastucho do schrupania! Mnaim! Mniam! Palce lizać!

Więc gołym okiem widać, że pan Patryk Jaki nie będzie miał łatwo w walce o prezydenturę „miasta słoików”, gdzie salon stawia jeszcze większe wymogi niż w Krakówku.

Aczkolwiek miałem okazję się przekonać, że pan Patryk Jaki to również nie w ciemię bity aspirant do prezydenckiego fotela po Hance, która dała ciała, bo na własne oczy widziałem wczoraj w telewizji, jak nie bacząc na ekskomunikę Ojca dyrektora i interdykt Prezesa Jarosława bez zmrużenia oka i na jednym oddechu obwieścił publicznie, że popiera „in vitro” oraz sejmowy protest matek dzieci niepełnosprawnych, gdyż dla niego ponad wszystko liczy się wolność obywateli, - co nota bene uznaję za pierwszą mądrą wypowiedź reprezentanta nowej władzy dobrej zmiany od czasu wygranych wyborów w roku 2015.

Więc sami Państwo widzicie, że zanosi się na mega pojedynek dwóch championów, albo lepiej, jak mawiała moja stryjenka z Drohobycza: „w ząbek czesanych fasoniarzy”, zaś w stołecznej kampanii samorządowej wydarzą się cuda i dziwy, jakich jeszcze świat nie widział.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Donat Pytajło

28-04-2018 [23:01] - Donat Pytajło | Link:

Pan Panie Krzysztofie nader często opisujesz miejsca plotek... i swoja na nich obecność podkreślasz także ...
więc zastanawia czy bywasz tam jako kelner czy jako Dyzma ?

Obrazek użytkownika Valdi

29-04-2018 [18:46] - Valdi | Link:

Jaki ubogi repertuar! A kronikarz to pies ???

Obrazek użytkownika spike

28-04-2018 [23:56] - spike | Link:

"...egzotyczna menażeria młodopolsko jagiellońsko małopolskich pań profesorowych, ministrowych, mecenasowych, ordynatorowych, a także aspirujących do kariery „żon Hollywood” kurzomózgich flam lokalnych biznesmenów.."

a Pan nie jesteś egzotyczny? nie pochodzi z Krakowa, a jak ta przysłowiowa żaba, udaje konia i podstawia nogę do podkucia, udając Krakusa :))

"....jak jedna z bardziej znaczących matron pod Wawelem pamiętająca jeszcze czasy z Bożej łaski cesarza Austrii, apostolskiego króla Węgier, Czech, Dalmacji, Chorwacji, Slawonii, Galicji, Lodomerii i Jerozolimy,..."

Panie Krzyśku, jak można tak pisać o kobiecie, samemu będąc już spleśniałym :)))))))))

Jeszcze nie tak dawno, zachwycał się "Czaskoskim" jak go teraz nazywają, że Prezes powinien go zwerbować do PiSu, tak oto wygląda Pańska "miłość do bliźniego", jest nie tylko wątpliwa, ale i fałszywa.

PS
a z tym in vitro, zapewne dr Jaki, podobnie jak Pan, nie macie zielonego pojęcia co popieracie, w Pana przypadku to normalne, więcej nie rozumie, niż wie. Pan się określa jako katolik? chyba ten reformowany dla własnych potrzeb.

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

29-04-2018 [00:23] - Vadim Niżyński | Link:

Faktycznie:ów opolski kmiotek nie w ciemię bity: nie tylko,że zniósł ekskomunikę o.dyrektora i zachwala in vitro, to jeszcze w swoim rodzinnym Opolu  okazał się tęgim i skutecznym politykiem, jak na kandydata na stołecznego prezydenta przystało. Oto, co zapamiętali niektórzy opolanie:
http://naszeblogi.pl/50305-cia...

Obrazek użytkownika jazgdyni

29-04-2018 [05:17] - jazgdyni | Link:

Witam Panie Krzysztofie!

Mniam!!!
Bardzo smakowity kąsek. Krótki, treściwy i słuszny wobec pseudo-elit krakówka.
A Czaskowski? Klasyczny buc Panie Krzysztofie. Parweniusz i pozer. Bardzo dyzmowaty. Nigdy bym mu nie zaufał.
Ładne mi ciacho... Ale te wasze damulki, to przecież żywe kopie grafini von Thun. Prosty naród mówi: - wyżej sr..ą, niż du.y mają.

Serdeczności

Obrazek użytkownika gorylisko

29-04-2018 [12:19] - gorylisko | Link:

zdaje się, że z kolei pan czegoś nie rozumie...drrrr wyraża szczery żal, że to nie on jest to czaskowskie ciastucho...i że nie jest pisowskim czy innym autorytetm moralnym co pozwoli mu żyć wygodnie i rwać towar pierwszej swieżości... ;-) Patry Jaki dał pokaz jak należy grać stąd ten popłoch wśród tych pożal się Boże elyt... ten pokaz sprawności politycznej jest głównym atutem a nie wymysły drrrra w kwestii in vitro... przypominam uprzejmie, że podczas kampanii prezydenckiej dudusia drrrrr ujawnił zdjęcie dziewczynki in vitro...i dawał podobne rady... no cóż rózni są katole... Judasz też chodził z Jezusem... Jezus go tolerował własnie dlatego, że judaszy zawsze będzie pełno...i będa "troszczyć" się o biednych...

Obrazek użytkownika Trotelreiner

29-04-2018 [20:42] - Trotelreiner | Link:

Cytat pewnego motta...pewnego portalu..."Nasze Blogi | Strefa Wolnego Słowa" .
Sp.Jan Kaczmarek...śpiewał ..."wolna rączka,ale w trybach"....no cóż...dr House zawsze powtarzał: EVERYBODY  LIES .
https://youtu.be/lwbPVEdLoFw

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

30-04-2018 [00:11] - Vadim Niżyński | Link:

I znowu przypomina się jak to Stanisław Lem powiedział: "Zanim miałem internet nie wiedziałem, że na świecie jest aż tylu idiotów".  To a propos niektórych tzw. komentarzy, zresztą nie tylko tutaj.

Obrazek użytkownika jazgdyni

30-04-2018 [07:16] - jazgdyni | Link:

Jak to ślicznie i łatwo wykluczyć się z grupy podpinając się pod Lema. Miszczostwo psychiatryczne.

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

30-04-2018 [11:07] - Vadim Niżyński | Link:

@jazgdyni
I Pan również dałeś świadectwo tym kulturalnie merytorycznym  "komentarzem".