Posły z rosyjskiej Dumy zakazały... używania flagi Rosji

    Rosyjska Duma przyjęła ustawę zakazującą publicznego demonstrowania „symboliki lub atrybutów organizacji, które współpracowały z faszystowskimi ruchami lub organizacjami”. Sankcją za jej złamanie ma być grzywna lub 15 dni aresztu. De facto władze Rosji zakazały w ten sposób eksponowania obecnej flagi rosyjskiej.
   Używana współcześnie trójkolorowa flaga Rosji była oficjalną flagą kolaboracyjnej Rosyjskiej Armii Wyzwoleńczej, czyli tzw. własowców, którzy w czasie II wojny światowej walczyli po stronie Niemiec i zasłynęli z licznych zbrodni na ludności cywilnej. Na ten temat piszą portale udf.by i kresy24.pl.


Sowiecki obrazek ukazujący rzucanie flagi własowców obok innych flag hitlerowskich w czasie parady zwycięstwa w Moskwie.
źródło:
Kresy24.pl


Żołnierze ROA na pokolorowanym zdjęciu. Źródło: Kresy24.pl

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika alchymista

24-10-2014 [18:55] - alchymista | Link:

Nie pojmujesz dialektyki. Lenin to "Chrystus" nieobjawiony. Żołnierze ROA to bohaterowie Związku Sowieckiego. Mówisz piwo, myślisz Żywiec. Bez wodki nie rozbieriosz.