Sonda aż!

Pamiętam rok 2015 przed wyborami. Zadawałem wtedy pytania, za które zwolennicy PiS-u chcieli mnie zlinczować. Ja również bylem zwolennikiem PiS-u, jako jedynej realnej alternatywy dla bandziorów z poprzedniej opcji rządzącej. Jednak moje poparcie uzależniałem od odpowiedzi na moje pytania. Już nie chce przypominać, że żądałem wytłumaczenia roli braci Kaczyńskich w latach 1998-2000, jak i ich roli w skłócaniu Polaków przez ostatnie 30 lat, a że Polacy byli i są skłócania, nie ulega najmniejszej wątpliwości. Już sam ten fakt stawiał PiS-i i ich propagandowy patriotyzm pod znakiem zapytania. Jednak ja zadawałem jeszcze inne pytania.

1) Afera reprywatyzacyjna. Czy PiS nie wiedział wcześniej o dzikiej reprywatyzacji, o gehennie wielu lokatorów ukradzionych kamienic, czy o mordzie na pani Brzeskiej, skoro już w 2006 roku prezydent Kaczyński wstrzymał kilka zwrotów kamienic zwracając uwagę na duże nieprawidłowości w tej reprywatyzacji. Przecież cały świat mówił o wyłudzaniu nie tylko krakowskich kamienic i to kilkanaście lat temu! Chciałbym również usłyszeć od tychże lokatorów, jak i od pana Śpiewaka z Miasto Jest Nasze, czy za rządów PO PSL nie zwracali się do PiS-u jako największej opozycji o pomoc? Odpowiedz jest wręcz konieczna, żeby zrozumieć role PiS-u w tej hućpie. Właściwie jest niemożliwe, aby PiS o tych przekrętach nie wiedział i kompletnie nic nie zrobił, nawet nie nagłośnił tej sprawy, co jest wręcz obowiązkiem opozycji, patrzenie rządzącym na ręce. Konkluzja: Po cholerę przeszkadzać opozycji skoro sami się kompromitują, a nam rosną słupki! Kiedy zajdzie taka potrzeba to zgrylujemy PO. A lokatorzy niech cierpią, im bardziej będą wkurzeni, tym bardziej będą nas popierali! Prawdziwie patriotyczna postawa, prawda!

2) Afera Hazardowa. Odgórnie ukręcono sprawie łeb, a co na to PiS? Oczywiście, że nic. Dzisiaj wiedza, że straty skarbu państwa to 21 mld PLN, choć prokuratura mówi o kilkunastu miliardach, a co wtedy nie wiedzieli. Wtedy te 21 mld PLN było niej warte. Nie warto było krzyczeć? A co PiS robił te 2.5 roku, skoro pan Jaki twierdzi, że prokuratura już od początku ma żelazne dowody winy wiceministra Kapicy. Dziwne, że dopiero teraz wyciąga się haka z rękawa, kiedy słupki w sondażach spadają na łeb, na szyje! Czyżby wcześniej PiS kłamał i wbrew temu, co mówi, nie miał ochoty rozliczać wszystkich afer, kiedy im się to nie opłaca? Oczywiście, że za rządów PO PSL nie wiele można było osiągnąć, pomimo że było to obowiązkiem opozycji, to co by PiS z tego miał. Jakże to się dzisiaj przydało, kiedy słupki lecą na łeb na szyje. Proszę, wyciąga się piątego asa z rękawa i nawet trudno jest bronic złodziei z PO, a ja nie mam takiego zamiaru. Chce tylko pokazać, jak PiS reagował na rabowanie Polski i Polaków kiedyś, a jak reaguje dzisiaj, kiedy jest im to na rękę. Kiedyś zachomikował sobie haki, pomimo wielkich strat dla Polski, a dzisiaj, kiedy interes partyjny tego wymaga, wyciąga się te haki z rękawa! Prawdziwie patriotyczna postawa, prawda!

3) Afera Wyborcza. Jesienią 2014, kiedy sfałszowanie wyborów samorządowych było jasne jak na dłoni, kiedy pacyfikowano siedzibę PKW i przemocą wyrzucano oburzonych ludzi z lokali PKW, PiS siedzi cichutko jak mysz pod miotła. A przecież bycie tam i protestowanie przeciwko jawnemu oszustwu wyborczemu było ich obowiązkiem, jako opozycji, a oni tylko zacierają ręce. Mało, że sfałszowali wybory, to jeszcze teraz używają siły wobec obywateli, czyli niech kosztuje Polskę co che, a to wszystko działa na naszą korzyść. Prawdziwie patriotyczna postawa, prawda!

4) Afera podsłuchowa. I znów, kiedy ludzie stawali w obronie redaktora naczelnego WPROST, PiS cichutko uszy po sobie i cisza. A kto w takich przypadkach ma chronić obywateli i praworządności przed użyciem siły przez rządzących. Chyba po to mamy opozycje, ale ta oczywiście niech kosztuje, co chce, ważne jest, że to wszystko działa na korzyść własnej partii. Mało tego, kiedy Palikot wystąpił w sejmie, po aferze podsłuchowej o wotum nieufności wobec rządu Tuska PiS ze swoim prezesem wychodzą z sali sejmowej! Prawdziwie patriotyczna postawa, prawda!

Te i wiele więcej faktów bardzo poważnie stawia patriotyczną propagandę PiS-u pod ogromnym znakiem zapytania. Wszystko, co robią, wskazuje na pragmatyczny egoizm partyjny, a sądząc po nagrodach, nepotyzmie, propagandzie itp. chyba nie tylko partyjny. Do tego dołączyć poziom naszych dziennikarzy będziemy mieli komplet. Jeden z dziennikarzy stwierdził, że od ministrów należy wymagać, tylko wtedy, kiedy będą godnie zarabiać. Ja tylko przypomnę temu panu, że od 30 lat polityczni pasożycie twierdzą, że partie należy finansować z budżetu, żeby ukrócić korupcje. Kasę biorą, a raczej kradną i korupcja kwitnie. Panie redaktorze proszę to przemyśleć, kiedy obywatele stwierdza, że będą płacili podatki tylko wtedy kiedy godnie będą zarabiać! Inna znów gwiazda medialnego szamba twierdzi, o co cały krzyk z tymi nagrodami skoro to 1.5 mln nagród nijak się ma do strat skarbu państwa 21 mld PLN w aferze hazardowej. Odpowiem panu tak, pan sam kwalifikował oba fakty w kategoriach przestępstwa i słusznie, bo inaczej porównanie nie miałoby sensu. A jeśli chodzi o porównywalny poziom wielkości, to 1.5 mln dla nieźle zarabiających ministrów, nijak się ma to kradzieży przez niepełnosprawnego batona za 60 gr, za co został skazany na 3 miesiące wiezienia. Nie mówiąc już o samym fakcie niepełnosprawności umysłowej, ale naszych ministrów! Jeśli chcecie mieć moralne prawo osądzać innych, to sami przestańcie w końcu kłamać, mataczyć, manipulować. Uchylcie immunitet Kogutowi i innym cwaniakom z własnych szeregów. Zróbcie w końcu cos, co przystoi na prawdziwych patriotów, by Polska znów nie wpadła w łapy oszustów, kłamców, złodziei i bandytów z PO i PSL. Jak na razie idziecie tą samą drogą, a fakt oddania Polski w łapy poprzedniej opcji jest bardziej realny, niż myślicie.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Goral Supreme

30-03-2018 [03:23] - Goral Supreme | Link:

Pierwszy przyklad z brzegu :..."Były opozycjonista Zygmunt Miernik już od tygodnia znajduje się w więzieniu w Wojkowicach i od pierwszego dnia prowadzi głodówkę – poinformowała również była opozycjonistka Jadwiga Chmielowska. Jaki był powód do aresztowania? Przez tydzień nie przedstawiono mu informacji z jakiego powodu siedzi"...
Kaczynski i PIS udaja , ze rzadza i stwarzaja pozory prawosci  a Milicja,Prokutatury ,"Sady" kontynuja  to co robili od 1945..Bezprawie i samowola ,bandyckich  instytucji wymienionych  powyzej w Panstwie Mafijnym jakim jest Polska ,to Oni sa realna wladza od 1945 po dzien dzisiejszy.....Nic sie nie zmienilo..
Co tu jeszcze komentowac...
 

Obrazek użytkownika Swisspola

30-03-2018 [10:36] - Swisspola | Link:

Tutaj chyba najlepiej zacytować słynnego Kisiela:

"To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać."

A najgorsze jest to, że przeciwko protestują jedynie poprzedni złodzieje i bandyci z PO PSL SLD czy inny bękart polityczny jak Nowoczesna bądź emancypantki walczące jedynie o własne macice! Dla wielu niemoralnym jest stawanie w jednym rzędzie z tymi politycznymi bandytami i idiotami! Jednak, czy to legitymuje obecne katastrofalne rządy PiS-u. Ludzie nie rozumieją, że politycy walczą o władzę i kasę, a my grzebiemy naszą Polskę właśnie w tym zadzie, w którym się urządzamy! Co za różnica dla Polaka, czy okradnie go Tusk ze swoją bandą, czy Kwaśniewski ze swoimi komuchami, czy na skutek idiotycznych rządów PiS-u zrobią to Żydzi. Jak się nie odwrócisz to dupa z tylu i jak się w niej nie urządzać? A przy okazji każdy kopie nas po zadzie jak chce, ale skoro sami się tak nadstawiamy!

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

30-03-2018 [16:38] - rolnik z mazur | Link:

Dobry tekst i jasno sformułowane pytania. Oczywiście odpowiedzi na te słuszne pytania nikt koledze nie da. PiS zachowuje się na razie  racjonalnie - zgodnie ze wszelkimi nakazami polityki. Ta  partia jest skuteczna gdy jest w stanie  wygrać wybory. Żeby wygrać wybory musi orientowac sie na przeciętnego wyborcę. Przeciętny polski wyborca nie ma pojęcia o niczym -  jest więc  podatny na propagandę i tyle w temacie. Wystarczy machnąć marchewką typu 500 +. PiS posiada spory żelazny elektorat, który nie wiem co by się złego działo to i tak zagłosuje na PiS. To ostatnie plus programy socjalne dadzą PiS- owi wygrana w przyszłych wyborach. I bedzie to prawdopodobnie ostatnia wygrana gdyż PiS po pierwsze - , nie ma pojęcia o gospodarce, secundo ma silne wewnetrzne frakcje ( Gowin, Żiobro ) , które rozsadzą PiS od środka i last but not least PJK nie jest wieczny. PiS jako partia wodzowska bez silnego wodza nie ma szans przetrwać. Morawiecki takim wodzem nie jest. Pozdrawiam ro z m.