Policja goniła Putina. Pomysłowy performans w centrum Moskwy

    Wczoraj, w dzień urodzin Putina aktywista Denis (konto na Facebooku) zorganizował oryginalną akcję. W masce prezydenta Rosji, więziennym pasiaku i z tabliczką "Zbrodniarz wojenny" przespacerował się po Placu Maneżowym i jednej z głównych ulic, wzbudzając spore zainteresowanie przechodniów, chętnie pozujących wraz z nim do zdjęć. Kompletnie zdezorientowana policja po dłuższym czasie zatrzymała go, po czym niedługo później zwolniła, nie sporządzając nawet protokołu.

(źr. Espreso.tv i Свободные новости)
.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Homofob i Rasista

08-10-2014 [20:07] - Homofob i Rasista | Link:

Moze jednak i policja rosyjska odpuszcza nieco...? Nie chce byc nadgorliwa i bronic cara z poswieceniem.

Obrazek użytkownika alchymista

19-10-2014 [19:53] - alchymista | Link:

Miejmy nadzieję, ze to jedna z jaskółek "Moskiewskiej Wiosny" w 2015 roku. W 2012 zatrzymali się w pół drogi, przestraszyli chaosu. Teraz ich wielki baćko doprowadził sam do chaosu. Od pewnego momentu propaganda przestanie być skuteczna.

Martwi mnie tylko ten Nawalny, który mówi, że Krymu nie odda Ukrainie. Oni wszyscy są imperialistami nieuleczalnymi i zawsze im mało.