Kieżuna załatwili z pobudek patriotycznych.

Nawet nie opatruję tego tytułu pytajnikiem, bo rzecz jest oczywista:

inne pobudki w przypadku dziennikarzy komercyjnie niepokornych *(konsekwentnie promuję określenie swojego autorstwa) w grę nie wchodzą, co jest oczywistym tak samo jak to, że „Do Rzeczy” jest tytułem od kapitału postkomunistycznego niezależnym.

Dziwię się tylko, że nienawistnikom opluwającym (także i na tym portalu) demaskatorów agenta Kieżuna umknął najbardziej istotny szczegół:

dlaczego demaskacja agenta Kieżuna nastąpiła teraz?

Nieoceniony red. Ziemkiewicz, który swoją niepokorność zmonetyzował wręcz wzorcowo,** tłumaczy nam to precyzyjnie, acz moim (i całkowicie niesłusznym zdaniem) niepełnie:

„- praca trwała bardzo długo***
- archiwa są dostępne dziennikarzom, a w IPN można sprawdzić, że z aktami zapoznawali się dziennikarze z mediów prorządowych
- a także liderzy środowiska którzy go chcieli wykreować na anty Bartoszewskiego.” itd. itp

A ja mam dużo prostsze wyjaśnienie dlaczego to tego Kieżuna kamanda z „Do Rzeczy” teraz akurat na tapetę wzięła:

wzięła go przypadkiem.

Przecież poniedziałek jest tak samo dobry jak wtorek albo i środa, o piątku (czy czwartku) nie wspominając.

Z tym poniedziałkiem to może przesadziłem, bo są tacy, co (jak na starym, PRL-owskim filmie) „nie lubią poniedziałku”, ale to muszą jacyś dysydenci albo inne antysystemowe pomiotło być.

Bo zapewne było tak, że niepokorny komercyjnie redaktor naczelny Lisicki spojrzał w sufit i powiedział sobie: o dziś jest dobry dzień na odstrzelenie Kieżuna!

I odstrzelił.

Proste?
Proste!
A nawet tak proste, że aż proste podejrzanie.

Jeśli jednak ktoś jest chory z nienawiści i w przypadki nie wierzy, mam i dla niego stosowne, bo nienawistne (i całkowicie nieprawdziwe) wytłumaczenie, dlaczego agenta Kieżuna trzeba było załatwić i to akurat teraz:

żeby już nie pyszczył.

Bo to akurat teraz na agendzie (nie agencie – agendzie) mamy polskie łupki i trzeba je komuś opchnąć, póki się ciemny lud nie zorientuje, to i musowo takich Kieżunów uspokoić.

Opowiada bowiem agent Kieżun dyrdymały, że Polska krajem kolonialnym jest, że jesteśmy pod okupacją ekonomiczną, na dobroczyńcę naszego George'a Sorosa pluje, Geremka, Kuronia i Michnika postponuje i generalnie – bruździ.

O – tu na przykład bruździ:****

A z agentem Kieżunem sprawa trudna jest:

skoro na wózku jeździ, to trudno przecież byłoby Publiczność przekonać, że się na żyrandolu powiesił, a tym bardziej, że z okna wyskoczył; no co – nie mam racji?

To trzeba było z nim inaczej.

Aż się dziwię, że stary zawału albo wylewu przynajmniej po tej publikacji nie dostał, ale za to po pistolet, jak twierdzi – sięgał.

Ale to już nieistotne:

z pistoletem czy bez pistoletu:

trafiony-zatopiony!

Ufff....

–-------------------------------------

*http://naszeblogi.pl/35084-nowy-tygodnik-lisieckiego-autorow-niepokornych-komercyjnie
**http://blog.wirtualnemedia.pl/ewaryst-fedorowicz/post/monetyzacja-czyli-ziemkiewicz-na-allegro
*** http://telewizjarepublika.pl/ziemkiewicz-nt-publikacji-quotdo-rzeczyquot-o-prof-kiezunie-nie-bylo-niewinnych-kontaktow-z-bezpieka,11787.html
**** http://www.youtube.com/watch?v=YWQwKq6tNE0#t=41

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Homofob i Rasista

23-09-2014 [18:37] - Homofob i Rasista | Link:

No to jak? Byl prof Kiezun kapusiem czy nie byl? A jesli byl to czemu sie sam nie oczyscil i nie przyznal? A jesli nie byl i jest to pomowienie, to jest to zbrodnia przeciw zacnemu i staremu juz czlowiekowi.
Niestety interesuje mnie tylko PRAWDA, nawet najgorsza...

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

23-09-2014 [22:15] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Od tego, czy - cytuję - "Byl prof Kiezun kapusiem czy nie byl? " itd są na tym portalu fachowcy, którzy się w innych postach tej sprawie poświęconych (i pod nimi) wypowiadają, jak rozumiem,  kompetentnie. Wypowiada się też gdzie indziej w tej kwestii...współautor książki Cenckiewicza o Bolku, Gontarczyk (chyba się współautorzy lubić przestali).

Mój tekst jest o tym:
a/ jakie były pobudki autorów tej demaskacji - i odpowiadam, że patriotyczne

b/ dlaczego kwity znane od dawna wyciągnięte zostały akurat teraz - i odpowiadam, że przypadkowo lub (wersja dla nienawistników) - że dla uciszenia Kieżuna metodą nieinwazyjną.

I tylko tyle.

pozdrawiam, 

EF

Obrazek użytkownika angela

23-09-2014 [18:54] - angela | Link:

Oj tak,przykre ale prawdziwe. Mam nadzieje,ze profesor Kiezun szybko otrzasnie sie z tego, bo hart ducha,wiek i
doswiadczenie obcowania z padalcami, Mu w tym pomoze.

Obrazek użytkownika gal

23-09-2014 [23:15] - gal | Link:

Zrobili mu dobry uczynek -gdy po dwustu latach życia, czego mu życzę, przyjdzie mu się żegnać, to będzie mu na poewno łatwiej.

Obrazek użytkownika gość z drogi

24-09-2014 [19:16] - gość z drogi | Link:

"patriotycznie",czy nie...smutek pozostaje niezmiennie ten sam...