Smutna prawda

Ostatni konflikt z Izraelem nie jest pierwszym i nie ostatnim. Musimy się nauczyć pragmatycznie i spokojnie je rozwiązywać mając na uwadze wyłącznie nasz interes narodowy. Nastąpi to dopiero, wtedy kiedy z Polską Świat zacznie się liczyć ekonomicznie i politycznie. Niestety w obu tych dziedzinach nie widać światełka w tunelu. Jak widać, ekonomie oparliśmy na polityce, propagańdzie  i na cwaniactwie, nieuczciwości, jak i fiskalno-administracyjnym ucisku. Próbuje się nam wmówić, ze wzrost gospodarczy oparty na socjalach, a nie na pracy jest realny i trwały. Ja twierdze, że idziemy absolutnie w zła stronę ekonomicznie i w tej dziedzinie prawdziwego światełka w polskim tunelu ekonomi świat jeszcze długo nie dostrzeże, wbrew aktualnej propagandzie. Niestety skutki finansowe będą widoczne po kilku bądź kilkunastu latach, kiedy to odpowiedzialni za taki stan rzeczy będą już przefarbowani w innych sektach politycznych bądź na politycznych emeryturach. Obym się mylił, ale nie to miało być moim głównym tematem.

Chciałem poruszyć inny smutny temat, który mi się nasuwa i powraca do mnie jak bumerang po każdej politycznej awanturze w Polsce. Chodzi o to światełko w polskim tunelu politycznym, a raczej również o jego brak. W tym przypadku brak choćby nadzieji na jakikolwiek promyk. Ostatni spór o ustawę IPN-u ponownie przywołał do mnie zmorę obrazu polskiego społeczeństwa. Tutaj powinienem zacytować marszałka Piłsudskiego i jego wypowiedz o Polakach: "Wspaniały naród tylko ludzie 'qrwy'." Niestety, ze łzami w oczach muszę się z marszałkiem zgodzić. Każdy naród ma bardziej bądź mniej inteligentnych obywateli, również Polska. Każdy naród ma w swojej historii strony chwały i strony hańby. Także Polska. Każdy naród ma i miał w swoich szeregach patriotów i zdrajców. I tutaj nie także a przede wszystkim Polacy. Mamy wielkie chwalebne karty w naszej historii i nieporównywalnego heroizmu, ale mamy również w naszej historii karty hańby i zdrady. I niestety z upływem lat nic się nie zmienia a wręcz przeciwnie. Dla własnego prywatnego interesu, własnych ambicji i korzyści nadal w Polsce jest mnóstwo zdrajców gotowych za kilka srebrników sprzedać Polskę i Polaków. Obojętnie komu, kiedyś sprzedawali Rosji, Prusakom, Austriakom. Dzisiaj sprzedają Unii, Niemcom, Ruskim, Amerykanom czy Izraelowi. Mało kto się zastanawia, że ten wyjątkowy heroizm Polaków, jakim się wykazaliśmy się w historii, jest wprost proporcjonalny i konieczny jako odpowiedz dla rodzimych zdrajców, sprzedawczyków, zarozumialców i innych cwaniaków, dla których Polska znaczy tyle, co splunąć. To właśnie dlatego od wieków musimy walczyć i udowadniając nasz heroizm. Tak, tak mamy w naszym narodzie prawie tyle samo co bohaterów i patriotów, zdrajców i sprzedawczyków. Zdaje sobie sprawę z tego, że w każdym kraju są tacy ludzie, ale z całą pewnością nie w tym stopniu i nie tak obojętnych na losy ojczyzny i rodaków jak u nas. Najlepszym dowodem na moją tezę jest nasza historia. Jeśli nasze społeczeństwo się nie obudzi, nie przestanie się opluwać i skakać sobie do oczu, to Żydzi i nie tylko Żydzi wyłudza od nas nie te głupie 65 mld US$, ale o wiele większy majątek idący w biliony. Ruszyliśmy puszkę pandory, jaką jest dzika reprywatyzacja, a Żydzi już poczuli krew (kasę) i nagle chcą zwrotu tych kamienic, a więc nie 65 mld US$, ale żądają około 300 mld US$. Nasz kraj nadal będzie wiochą w sercu Europy, a Polscy będą nadal głupimi chłopami pańszczyźnianymi pracującymi na Niemców, Ruskich, Amerykanów no i przede wszystkim na Żydów.

Ja osobiście domagam się od rządów PiS-u.

1) Domagam sie zrobienia rzetelnego bilansu naszego członkostwa w Unii. Nie po to, żeby wyjść z Unii, ale po to, żeby takim łachudrom jak pijak Schulz zamknąć pijacką mordę, że to Niemcy utrzymują Polaków, kiedy jest dokładnie odwrotnie! Ukróci to także przedwyborcze kłamstwa, ile to nam Unia dała, daje i jeszcze da. Należy uwzględnić środki wymierne, ale także udokumentowane środki niewymierne, jak np. dopasowanie prawa polskiego do unijnego, przeolbrzymią skale marnotrawstwa i przekrętów itp.

2) Domagam sie wprowadzenia do KK artykułu zezwalającego na karanie polskich polityków czy urzędników lub obywateli za działania antypolskie na arenie międzynarodowej. O tym, czy były to działania antypolskie, czy nie powinien decydować sejm. Takie oceny nie mogą być pozostawione subiektywnej ocenie zainteresowanych, bo to tylko potęguje zjawisko!

3) Domagam sie wprowadzenia do KK artykułu zapobiegającemu ubliżaniu i obdzieraniu z godności Polski i Polaków przez pseudo Polaków jak komuchy Cimoszewicz, Kwaśniewski udających socjaldemokratów, czy ponowoczesnych eurolewaków jak Komorowski, Lis, Michnik czy ta qrwa Święcicki i inne POolszewickie śmieci. Nie do pomyślenia jest, że te sqrwysyny każą rodakom, także tym którzy przeżyli Auschwitz i inne niemieckie obozy śmierci, żyć w poczuciu winy za Holocaust. Jedyną ich winą jest chyba tylko to, że przeżyli! Najohydniejsze bydło zdradzieckie, jakie można sobie wyobrazić opluwające własny naród. Z tym, że to "własny" w wielu przypadkach stoi pod znakiem zapytania. Przecież to bękarty znanych katów polskich patriotów nierzadko żydowskiego pochodzenia! (Michnik, Kwaśniewski, Cimoszewicz) Czy naprawdę nie stać nas na lepsze autorytety i patriotów?

4) Domagam sie o wystąpienie do ONZ w celu znormowanie nazw wszystkich niemieckich obozów koncentracyjnych i pomników pamięci ludobójstwa.

5) Domagam sie o wystąpienie do ONZ o uregulowanie finansowania pomników pamięci holokaustu jak niemieckie obozy koncentracyjne, niemieckie wiezienia i inne obiekty związane z holocaustem. W innym przypadku powinniśmy zlikwidować takie pomniki pamięci holocaustu, a przynajmniej zredukować koszty ich utrzymania do naszych możliwości finansowych i jednocześnie ograniczyć pielgrzymki grup narodowych niepartycypujących w utrzymaniu tych pomników. Zresztą jak widać po grupach żydowskich, przybywaj tutaj tylko w celu wyrażania swojej nienawiść nie do sprawców holocaustu i oprawców własnych przodków Niemców, ale właśnie do nas Polaków współofiar! Jeśli nie znajda się współfinansujący niemieckich więzień i obozów to zlikwidować je postawić ku pamięci pomnik i tyle. Naprawdę nie rozumie, dlaczego my Polacy, niezamożny naród mamy utrzymywać świadectwa holocaustu, które powinny być dziedzictwem światowym i w interesie całego świata powinno być zachowanie holocaustu i jego dowodów w ludzkiej świadomości! Żeby tego było mało, to jeszcze chcą nas okraść na grube miliardy i w tym celu przerzucają na nasz naród współwinę za te straszne zbrodnie.

6) Domagam się dokładnego wyjaśnienia przez IPN roli Żydów w eksterminacji Polaków w 1939 roku, ich roli w mordach katyńskich i syberyjskiej gehenny Polaków, jak i roli Żydów w mordowaniu Polaków i polskich patriotów w kaźniach UB. Należy to dokładnie zbadać a wyniki badan upublicznić, aby świat wiedział, że nic się nie dzieje bez przyczyny. Związek przyczynowo-skutkowy musi być i jest zachowany i w tym przypadku, tyle tylko, że przemilczany! Tutaj nie może być tabu. Dzisiejsze nasze problemy to wynik prawie 8-dziesiecioletniego milczenia i chowania głowy w piasek, nawet, wtedy kiedy od lat się nas opluwa i coraz bardziej bezczelnie obciąża się nas coraz większa wina za holocaust. Należy z jednakowym potępieniem mówić o polskich szmalcownikach, pogromie w Jedwabnym jak o zbrodniarzach komunistycznych najpierw w 1939 roku na wschodzie polujących na Polaków i mordujących Polaków, denuncjowanie Polaków na NKWD i rabunek ich majątków. Domagam się również wyjaśnienia roli Żydów w mordach katyńskich, jak i ich roli w eksterminacji Polaków na Syberii! IPN musi również dokładnie zbadać role komunistów żydowskich katujących Polaków w kaźniach UB i NKWD. Dopiero wtedy, gdy to zostanie wyjaśnione i upublicznione, dopiero wtedy będziemy mogli mówić o szczerych i konstruktywnych stosunkach polsko-izraelskich. Inaczej będzie to zawsze zakłamaniem. W ogóle dziwie się, że nikt oficjalnie nie bada roli i znaczenia Żydów w drugim co do wielkości, a jeśli idzie o ogólną liczbę ofiar, to nawet pierwszym systemie totalitarnym w historii. Historia to nie kilka faktów wyjętych z kontekstu ciągu zdarzeń w niejasnych celach dla brudnych interesów. W takim przypadku Żydzi sami negują prawdę o holocauście, a używane przez nich fakty tracą wymowę. Domagam się od rządzących, aby nigdy żadnego narodu nie poniżali i nie obrażali, ale także, żeby nie pozwalali nas obrażać i poniżać.

7) Stanowczo domagam się ujawniania wszystkich szczegółów rozmów naszego rządu w sprawach niedotyczących bezpieczeństwa narodowego. Niech hasło "NIC O NAS BEZ NAS" stanie się realne, a nie tylko wygodnym dla rządzących sloganem do wycierania sobie politycznej buzi. Żeby już nigdy nie powtórzyły sie spotkanie, jakie ostatnio miało miejsce. Mam tu na myśli spotkanie premiera Morawieckiego z izraelskimi dziennikarzami, na które to dziennikarze i komentatorzy polscy nie mieli wstępu. Pan Morawiecki sam postawił Polaków w roli szabas goi i cos niższego od izraelitów. A swoja droga to bardzo ciekawe, co chciał premier Morawiecki przed Polakami ukryć?

8) Domagam się stanowczo o zakaz dofinansowywania zagranicznych inwestycji w Polsce jak np. fabryka silników mercedesa, która ma otrzymać 70 mln zł od państwa. Dość nas okradli. Francuski prezydent Macron jest oburzony, że stawki np. dla kierowców polskich, są o wiele niższe od stawek francuskich, co skutkuje nieuczciwą konkurencją. Szkoda, że Macron nie reklamował, kiedy Francuzi kupowali TP lub inne firmy za 10-15% wartości. Tak było z bardzo wieloma reprywatyzacjami III RP. Panie Macron to nie była nieuczciwa konkurencja, to był rabunek! Takie dotacje należą się polskim przedsiębiorcą w celu wyrównania szans. Dotowanie tak bogatych firm, jak mercedes jest okradaniem własnego narodu, panie prezesie! Jestem przekonany, że za te 70 mln polskie firmy startup-owe zatrudniłyby o wiele więcej pracowników niż obiecane przez mercedesa 600 miejsc pracy. Swoja droga zastanawia mnie, jak w prawie unijnym zakazana jest pomoc finansowa np. dla polskich stoczni, a nie jest przestępstwem dofinansowanie bogatego mercedesa? Panowie z rządu obudźcie się, nie da się okradać społeczeństwa na wasze ambitne plany socjalne i jednocześnie dofinansowywać takie kolosy jak mercedes.

9) Domagam się absolutnego zakazu rozpowszechniania filmów i wydawnictw szkalujących Polskę i Polaków jak np. film "Nasze ojcowie nasze matki" czy paszkwile żydowskiego polakożercy i pseudohisteryka Grossa. Pora skończyć ze współfinansowaniem opluwania Polski i Polaków! Domagam się również o niefinansowanie takich antypolskich paszkwili jak "Pokłosie" czy "Ida". Jeśli diaspora żydowska chce takich produkcji, to niech sobie je sama finansuje i nakręcić u siebie w Hollywood, a nie opluwać nas, za nasze pieniądze przez"NASZYCH" obywateli! A swoją drogą trudno byloby znaleść drugi tak dumny naród, nienawidzący samych siebie!

10) Domagam się wprowadzenia odpowiedzialności wszystkich urzędników, polityków piastujących jakiekolwiek stanowiska, dziennikarzy i mediów. Nie można pozostawić jawnych przekrętów z tego powodu, że nie wykryto winnych. A czy dana dziedzina, wydział nie miały szefa pobierającego nierzadko kolosalną pensję? Czy nie powinien on odpowiadać za swoich podwładnych? Dzisiaj nie są w stanie ukarać Bufetowej, wiedząc nawet to, że była beneficjentem przekrętów! To jest paranoja i jakaś republika bananowa, w której można zarządzać obywatelami zza krat. Tak było w Olsztynie i tak było dolnym Śląsku. Domagam się pociągania do odpowiedzialności media czy redaktorów przyłapanych na kłamstwie, czy manipulacjach. Nie może uchodzić bezkarnie, kiedy ta qrwa Lis opisywane kilka tysięcy przypadków szmalcownictwa zaokrągla do kilkuset tysięcy, "a może i więcej". Wyciąganie konsekwencji to podstawa dobrze funkcjonującego państwa, ale i obywatelski obowiązek w demokracji. Tylko że u nas panuje homosowietikus, a nie rozsądny obywatel, demokrata.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika paparazzi

08-02-2018 [20:53] - paparazzi | Link:

Domagam się tego tez. Zgoda z ostatnim zda iem tez. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

08-02-2018 [21:34] - rolnik z mazur | Link:

Z tym Piłsudskim to bym nie przesadzal z niego też byl kawał q.... I jak mówią q...   q... łba nie urwie.Co do ekonomii zgoda.  Polacy nie mają się czego wstydzić w przeciwieństwie do angoli czy Niemców. Reszta to lista pobożnych życzeń pieknych i zacnych ale malo realnych. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Swisspola

08-02-2018 [22:27] - Swisspola | Link:

Jednak musi pan przyznać, ze w stosunku do wzajemnych stosunków, lojalności narodowej i wzajemnego szanowania się, nie mówiąc o dyscyplinie narodowej, mielibyśmy się czego od Niemców nauczyć. Dlatego mimo przegrania wojny wyprzedzają nas ekonomicznie i nie tylko o jakieś lata świetle. Ja rozumiem, że do 1989 roku oni mieli plan Marshalla a my sześcioletni plan Stalina, ale sytuacja po 1989 roku wcale się nie polepszyła, a wręcz pogorszyła i dystans między naszymi narodami jeszcze pogłębił. Nadal jesteśmy po protektoratem Niemieckim, zmieniły się wyłącznie metody! Jeśli chodzi o Piłsudskiego, to chyba nie jest przesadą zacytowanie jego niezwykle moim zdaniem trafnej wypowiedzi. Sam nie jestem jego fanem i uważam, że marszałek wykończył gen. Rozwadowskiego, przejmując splendor po jego słynnym rozkazie 10000. Przecież Marszałek już złożył dymisja, która ze względów morale wojska nie została ogłoszona. Jednak to wcale nie dyskwalifikuje jego trafnych ocen.

Jeśli natomiast idzie o listę pobożnych życzeń, to uważam, że tylko spełnienie tych życzeń pozwoli Polakom uznać własny rząd za rząd polski, a nie żydowski, ruski, niemiecki czy jakąś inną marionetkę!

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

08-02-2018 [22:36] - Imć Waszeć | Link:

Casus tuskowców i bielecko-lewandowszczyków pokazuje wyraźnie kto nam tę sytuację stopniowo pogarszał i sznurki biegną na zachód.

Obrazek użytkownika Swisspola

08-02-2018 [22:50] - Swisspola | Link:

To się absolutnie zgadza. Niestety ta świadomość wcale nie poprawia naszej sytuacji, ba nawet nie daje nadziei na poprawę. Zresztą w tej chwili żaden rozsądny Polak, któremu zależy na dobru Polski i Polaków nie zainteresuje się PO, Tuskiem i reszta tej bandy poza prokuratorem. Ja obawiam się tych, którzy rządzą, a moim zdaniem rządzą złe, ba nawet bardzo źle. Owszem uderzają w narodowo-patriotyczna i bardzo czuła dla Polaków nutę, ale z tego nic nie wynika. Przyglądając się dokładnie łatwo dostrzec w tych działaniach wyłącznie pozory i przygotowania do wygrania następnych wyborów. Za wszelką cenę, nawet kosztem Polski i Polaków!

Obrazek użytkownika kat

08-02-2018 [22:22] - kat | Link:

Jestem na TAK.....to zróbmy to do jasnej cholery i nie czekajmy aż nam dadzą tylko WEŻMY to.....pozdrówka

Obrazek użytkownika Swisspola

08-02-2018 [22:39] - Swisspola | Link:

To nie jest takie proste. Nawet rewolucja nie byłaby w stanie tego w tak krótkim czasie zmienić. Chyb tylko jakaś bomba atomowa.
Dlatego uważam, że jedyny sposób, jaki istnieje, aby nasz kraj był w końcu normalny i naprawdę nasz jest uświadamianie wszystkich nieuświadomionych. Partie i cwaniacy mają wszystko w lapach. Mają kasę, mają media, mają struktury i mają władze i nie oddadzą tego dobrowolnie. Ustąpią jedynie, wtedy kiedy się przekonają, że ich atuty nie mają znaczenia, tak jak PZPR przekonała się, że ich władza to kolos na glinianych nogach bez najmniejszego poparcia. Dlatego należy pisać prawdę, rządzącym patrzyć na ręce i chwalić za rzeczy dobre dla Polski, ale stanowczo krytykować za rzeczy złe dla naszego kraju. Nie dać się omamić tek kur(ew)skiej propagandzie, bo idiotom z opozycji chyba już nikt nie da się omamić.

Obrazek użytkownika kat

08-02-2018 [22:42] - kat | Link:

to zróbmy tą bombę atomową Polski.....i jedżmy z nimi do podszewki....pozdrówka....CHCIEĆ TO MÓC

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

08-02-2018 [23:26] - Imć Waszeć | Link:

To akurat żaden problem :)
Problem jest w dostępie do materiałów. Pamiętam taki film, gdzie opisywana badania nad bronią jądrową w USA. Fizyk siedział ze śrubokrętem nad przepołowioną wydrążoną ołowianą kulą i łyżeczką dokładał uranu do środka. Zamykał kulę i patrzył czy się jonizuje powietrze. Jak następowała reakcja łańcuchowa, czyli widoczna jonizacja, to szybko śrubokrętem rozdzielał półkule. Oczywiście nikt z nich długo nie pożył, ale zbadali jak rozmieścić w jakich ilościach i jak później skutecznie połączyć materiał rozszczepialny w masę krytyczną. Czyli bomba A jest to taka właśnie kula, która w wyniku uderzenia lub na życzenie łączy i domyka materiał. Dziś jest dużo łatwiej, bo można do tego wykorzystać komputery zamiast smażyć jaja.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

08-02-2018 [23:37] - rolnik z mazur | Link:

Bez totalnego resetu nic tu się nie zmieni. Mamy kolonialny system i kolonialną mentalność. Reszta to bicie piany. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

09-02-2018 [01:18] - Kazimierz Kozio... | Link:

nie ma totalnych resetow w polityce. utopisci juz tego probowali i wyszlo na jeszcze gorzej. poza tym reset wygladajacy na totalny szybko okazuje sie sloganem dla mas a w rzeczywistosci ani totalny ani reset.
pozostaje pogodzic sie z ewolucja systemu albo liczyc na rewolucje i interwencje Opatrznosci 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

09-02-2018 [11:27] - rolnik z mazur | Link:

Nadzieja w młodych ale ci których znam albo myślą  o wyjeździe albo  już wyjechali. To nadal nie jest kraj dla młodych ludzi - tych bystrzejszych i bardziej odważnych  zmusza sie do wyjazdu. Resztę zrobi fatalna demografia. Pozostaje sie modlić i wierzyć w "  interwencje Opatrznosci  ". Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Swisspola

09-02-2018 [15:33] - Swisspola | Link:

Niestety obawiam się, że masz racje. Tyle tylko, że dzisiaj nie ma szans na totalny reset i drugą solidarność. Po pierwsze prawdziwi ludzie solidarności czują się oszukani i nie dadzą się drugi raz nabrać na BOLKA, BRONKA czy inna zdradziecką łajzę. A po drugie, nawet te czerwone łachudry komuchy nie potrafili tak poróżnić społeczeństwa, jak nasze polityczne, zdradzieckie ELYTY po 1989 roku. WSZYSCY, także, a może przede wszystkim, pseudopatrioci!!!
 

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

09-02-2018 [00:58] - Kazimierz Kozio... | Link:

ad:"kiedy Francuzi kupowali TP lub inne firmy za 10-15% wartości. Tak było z bardzo wieloma reprywatyzacjami III RP. Panie Macron to nie była nieuczciwa konkurencja, to był rabunek!"

z tym ze zlodzieje byli rodzimi a "investorzy zachodni" byli paserami. zreszta paserwstwo umyslne jest niemal synonimem zlodziejstwa, tu zas szabrownictwa z bantustanu

Obrazek użytkownika Swisspola

09-02-2018 [17:07] - Swisspola | Link:

Pańska wypowiedź wcale mnie nie pocieszyła, wręcz przeciwnie. Natomiast jeśli pan uważnie przeczyta moją notkę, to się pan przekona, że faktycznie rodzimi zdrajcy, cwaniacy i złodzieje są jej głównym tematem i głównym problemem Polski i Polaków. 

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

09-02-2018 [01:30] - Kazimierz Kozio... | Link:

wystawic artefakty auschwitz na licytacje z prawem pierwokupu dla niemcow. niech zabieraja swoje zabawki i urzadzaja pikniki dla izraelskich maturzystow na swoim terenie. na terenie poobozowym postawic monumentalny krzyz. to bylby reset i przywrocenie suwerennosci tej czesci terytorium RP bedacego prawem kaduka pod jurysdykcja knesetu&BND Company Ltd.

Obrazek użytkownika szary4all

09-02-2018 [08:25] - szary4all | Link:

Podobnie jak z ostatnią "nowelizacją" mam wrażenie że wszyscy jedynie słyszeli ustawie Kodeks Karny (Dz.U. 1997 Nr 88 poz. 553), a tam w rozdziale XVII są "Przestępstwa przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej"
Polecam przeczytać. Najlepiej ze zrozumieniem. Szczególnie Art. 127, 128, 129 i 133.
Wystarczy stosować.

Obrazek użytkownika Czesław2

09-02-2018 [09:44] - Czesław2 | Link:

Szczycimy się tym, że mamy 700 tys zawodowych kierowców jeżdżących na obczyźnie. To jakaś katastrofa mentalna, wziąwszy pod uwagę, że do kręcenia kółkiem znajomość np prawa Ohma jest nieprzydatna.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

09-02-2018 [11:33] - rolnik z mazur | Link:

I kilkadziesiąt tysięcy opiekunek dla starych Niemców. Z całym szacunkiem dla nich, gdyż to cięzki kawałek chleba a niejednokrotnie jest to dla nich jedyna szansa godziwego zarobku. Takie mamy dokonania po prawie trzydziestu latach od tzw " transformacji ". Takich szczytowych osiągnięć jest dużo więcej. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika xena2012

09-02-2018 [12:28] - xena2012 | Link:

Do punktu 9-ego dodałabym podpunkt sugerujacy realizację filmów o historii Polski i dokonaniach Polaków na przestrzeni wieków.Przy tak rozbudowanej kinematografii polskiej takie filmy  patriotyczne,polskie jak  dotąd stanowią ułamek rodzimej produkcji .Wielkie pieniądze zasilają wyłacznie antypolskie paszkwile.

Obrazek użytkownika Swisspola

09-02-2018 [13:48] - Swisspola | Link:

Absolutnie się zgadzam, tylko żeby poziom artystyczny był o kilka klas wyższy niż "Korona królów".
Inaczej będzie to profanacja tematu jak ten wyżej wymieniony gniot.

Obrazek użytkownika zbychbor

09-02-2018 [15:56] - zbychbor | Link:

Tyle dziwnych błędów, prawie jak wytwór ruskiego trolla. Zapaliła się czerwona kontrolka.
Jednak po żądaniami też się podpisuję.

Obrazek użytkownika Swisspola

09-02-2018 [17:01] - Swisspola | Link:

Zapewniam pana, że trolem nie jestem i zależy mi wyłącznie na dobru Polski u Polaków, a nie jakiejś bandzie politycznej. Natomiast bardzo dziękuje za uwagi i byłbym naprawdę wdzięczny za wykazanie tych błędów, abym mógł wyciągnąć wnioski i na przyszłość unikać podobnych błędów przynajmniej tych które są dla pana rażące. Proszę o ich wskazanie. Z góry bardzo dziękuję.

Obrazek użytkownika zbychbor

09-02-2018 [17:33] - zbychbor | Link:

Cieszę się,

błędy:
 w polskim tunelu ekonomi (ekonomii)
1.  brak choćby nadzieji (nadziei)
2.  Naprawdę nie rozumie (rozumiem), dlaczego
3.  należą się polskim przedsiębiorcą (przedsiębiorcom) w celu
4.  trudno byloby znaleść (znależć) drugi

błąd nr 1 - pisownia chyba jak sprzed 2 wojny
błąd nr 2 - znałem osobę z Lublina, która o sobie mówiła w 3-ciej osobie, chyba - że, miało być "nie rozumię", a to już tak samo jak nr 3
błąd nr 3 - często popełniają ludzie, dla których język polski nie jest ojczystym. Nie widzą, kiedy używać 'ę', 'ą'
pozdrawiam

Obrazek użytkownika Swisspola

09-02-2018 [18:42] - Swisspola | Link:

Naprawdę mnie pan uspokoił. Obawiałem się błędów merytorycznych, a pana raziły, zresztą słusznie błędy gramatyczne i ortograficzne. Szanowny panie ma pan absolutna racje i będę naprawdę bardziej uważał, jednak gros podobnych błędów obciąża automatycznego korektora, ponieważ nie posiadam polskiej klawiatury. Oczywiście nie wszystkie takie błędy czy nieścisłości udaje mi się wyłapać, za co z góry przepraszam. Mam nadzieje, że pomimo to, zrozumiał pan mój wpis, bo przecież to dla mnie jest najważniejsze. Za błędy, choć w części usprawiedliwione, to jednak bardzo przepraszam i jak zawsze czerwienie się. Oczywiście obiecuje bardziej uważnie kontrolować moje wpisy, lecz chyba absolutne wykluczenie podobnych błędów nie będzie niemożliwe. Pozdrawiam serdecznie.

PS: Zapewniam pana, że język polski jest moim ojczystym językiem i pomimo że już 40 lat na emigracji to nie tylko moje dzieci miały obowiązek mówienia po polsku, ale również moje wnuki znają polski, mój język ojczysty. Jednocześnie zapewniam pana, że jest to dla polskiej diaspory nie tak oczywiste jakby się z wielu komentarzy wydawało!

Obrazek użytkownika zbychbor

09-02-2018 [19:14] - zbychbor | Link:

Dziękuję,
z tekstem się zgadzam, trochę mnie denerwuje ta krytyka rządu i podejrzewałem na początku, że długa lista lista miała przykryć tę krytykę. Jak u komunistów - podać kłamstwo i wymieszać z prawdą, by je uwiarygodnić. Dodatkowo te podejrzane błędy - jakby pisane w Petersburgu. Na szczęście to błędne przypuszczenie.
Co do Żydów, to też nie rozumiem przemilczania ich roli w holokauście w Bolszewii (i nie tylko). Pewnie z 50 mln ludzi, w tym parę milionów Polaków. I to zamęczonych tak, by cierpienie było maksymalne. Myślę, że Rosjanie w końcu ujawnią, kto był katem w Katyniu - na razie mają szemrane interesy z Izraelem. Mają haki na tych, którzy wyjechali w latach 60-tych. Ale w końcu bańka pęknie.
Temat mnie bardzo interesuje, ponad 20 lat czytam rozmaite opracowania związane z Bolszewią. Praktycznie za każdą zbrodnią stoi Żyd.

PS. Tłumaczenie z brakiem polskiej klawiatury jest niepoważne. Pan jako programista powinien być zaznajomiony z informatyką. Wystarczy doinstalować klawiaturę programisty i naprzód. Mieszkam w Polsce, nie znam nikogo, kto ma polską klawiaturę. Wszyscy mają klawiatury angielskie QWERTY, w systemie włączony układ klawiatury programisty (Windows). Polskie czcionki uzyskuje się z klawiszem ALT + <ZNAK>
Ewentualnie na jakimś starym komputerze zainstalować darmowy Linuks, który obsługuje polskie znaki (ja korzystam z Ubuntu). Darmowy OpenOffice, który ma słownik ortograficzny.
pozdrawiam