Głupem jest czy głupa rżnie? Kompletny idiota czy agent?

   "Po pierwsze: Federacja Rosyjska jest prawnym następcą Związku Sowieckiego. Z ich punktu widzenia mają do czynienia z nieustanną agresją: NATO połknęło NRD, połknęło kraje RWPG, potem kraje bałtyckie, teraz stara się podporządkować sobie Ukrainę i, być może, zainstalować tam swoje rakiety. Oni bronią się przed silnym, agresywnym mocarstwem. Po drugie: Rosjanie pamiętaja, że gdy w 1983 roku na Grenadzie zainstalował się marxistowski, anty-amerykański rząd – Ronald Reagan posłał tam wojsko i wyrzucił demokratycznie wybrany reżym. Okrzyków oburzonych demokratów nie było. 
   Po trzecie: Rosjanie są dobrymi szachistami. Wiedzą, że NATO nie chce Ukrainy. Tym samym NATO wysłało najmocniejszy z możliwych sygnał do JE Włodzimierza Putina, że może On zrobić z Ukrainą, co chce. 
   Podsumowując: EU nie ma żadnych wojsk. Możemy tylko podrażnić niedźwiedzia. Niedźwiedź spoczywa na granicy z Ukrainą – nie z Polską ani z Francją. My możemy drażnić go bezpiecznie.    
   Jednak pomyślcie, proszę, o Ukraińcach.
   Zagłosujemy przeciwko."

   Taki oto wywód przedstawił niejaki Korwin-Mikke argumentując przeciw ratyfikacji umowy stowarzyszeniowej UE i Ukrainy.
   Słucham, słucham i tak sobie myślę... Ażeby tego rodzaju idiotyzmy wygadywać, trzeba być albo kompletnym idiotą albo rosyjskim agentem.
   Rozumiem, że można wszakże być zarazem i rosyjskim agentem i idiotą tzw. pożytecznym (ale wówczas nie idiotą kompletnym, bo pewnie nie byłoby się wówczas pożytecznym agentem).
   W każdym razie na kompletnego idiotę taki Korwin-Mikke mi nie wygląda...
.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Janko Walski

16-09-2014 [19:52] - Janko Walski | Link:

Głupa rżnie ten kompletny idiota, agent jeden.

Obrazek użytkownika rzhqjj

16-09-2014 [20:11] - rzhqjj | Link:

Ten czlowiek jest chory umyslowo.
Wszystkie jego poczynania wskazuja na glebokie zachwianie rownowagi psychicznej.
Mysle, ze umieszczenie go w Tworkach byloby najlepszym rozwiazaniem.
Tam znalazlby sobie wiernych zwolennikow, a nikomu przez to nie moglby juz zaszkodzic.

Obrazek użytkownika Art

16-09-2014 [20:32] - Art | Link:

Jedyne co mnie zastanawia i niepokoi to przyjaźń p.Michalkiewicza z tym politycznym szkodnikiem i agentem jakim jest niewątpliwie jest JKM.Do agentury przyznał się sam,ale to w żaden sposób nie usprawiedliwia ani wybiela tego co czynił.Działa "pod młodych" niczym Pali kot,gdyż tych najłatwiej zwabić i omamić.Dotychczasowe i jedyne jego osiągnięcia to rozbijanie i skłócanie prawicy.

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-09-2014 [20:55] - Marek1taki | Link:

@autor
Nazwanie kogoś idiotą to jeszcze nie argument. Argumentacja JKM mnie nie przekonuje ale nie widzę kontrargumentów z Pańskiej strony.
Moja argumentacja jest taka, że zdobyciu przez Niemcy wpływów na Ukrainie poprzez włączenie jej do Unii Europejskiej nie możemy przeciwdziałać, a z racji położenia i tak skorzystamy na współpracy gospodarczej i tranzycie.
Rosja nie może jednocześnie konfliktować się z USA i UE jednocześnie. Nie ma powodów aby nie działać w ramach UE, w której jesteśmy podporządkowani Niemcom skoro same Niemcy z Rosją współpracują i za działania UE odpowiadają.
Nie mamy powodów aby współpracować z USA w ramach NATO i działać zbrojnie przeciw Rosji, skoro ani NATO ani USA nie udzieliły Ukrainie pomocy wojskowej a wręcz przeciwnie: wprowadziły embargo na dostawy broni na Ukrainę a sankcje okazały się głównie propagandowe. Przebieg wypadków wskazuje co gorsza, że władze Ukrainy nie zdecydowały się na wprowadzenie stanu wojny i mobilizację z powodu podległości wpływom USA.
Nie mamy powodów aby w jakikolwiek sposób pomagać Rosji, która de facto i de iure jest spadkobierczynią Rosji sowieckiej i takie jest w tym kraju poczucie zarówno wśród władz jak i prawdopodobnie w społeczeństwie.
Gest polityczny JKM miałby sens gdyby był skierowany jasno w stronę Rosji i określał oczekiwania.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

17-09-2014 [18:07] - Chatar Leon | Link:

Na Litość Boską,
Czy to, co JKM opowiada, można nazwać argumentacją?
Spojrzenie na rzeczywistość oczyma przeciwnika czy wroga jest skądinąd zabiegiem cennym i pouczającym, ale proszę zauważyć, co w tym momencie JKM zaczyna nam nachalnie wtłaczać do głowy:
- Wejście Polski o Paktu Północnoatlantyckiego to pożarcie cześci rosyjskiej strefy wpływów przez NATO.
- Powinniśmy zdobyć się na empatię wobec biednej zagrożonej Rosji, bo Zachód skrzywdził imperium sowieckie.

Takie przecie mądrości ten facet nam serwuje, by przyjrzeć się choćby fragmentom jego wypowiedzi. No, bez jaj!!!

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-09-2014 [20:51] - Marek1taki | Link:

:-))
Z tą krzywdą to ostro poszedł ale empatia? Mam wiele empatii do Rosjan. Nie wiem jednak czy oni chcą mojego współczucia.
Ocena wejścia do NATO trafna: jesteśmy na takich warunkach jak w Układzie Warszawskim. Zamiast obserwatorów do Korei i Wietnamu, i wojsk do Czechosłowacji wysyłamy kontyngent do Iraku i Afganistanu. Też z "bratnią pomocą".

Obrazek użytkownika takijeden

17-09-2014 [22:06] - takijeden | Link:

Moze i racja ...

tylko dla Twoich dzieci jest to wybor miedzy IPhonem i walonkami

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-09-2014 [15:57] - Marek1taki | Link:

Teza fałszywa. Nie mamy wyboru. Wybierają za nas. W Teheranie i Jałcie przydzielono walonki. W Lizbonie obuwie zgodne z dyrektywą EU. Iphony kupujemy mimo tego.
Z faktu, że Rosja jest wrogiem, nie wynika, że Niemcy i USA nie są nowymi okupantami. Zwłaszcza ostatnio na przykładzie Ukrainy widać jak fałszywa jest ich przyjaźń i trwałe sojusze.

Obrazek użytkownika takijeden

18-09-2014 [16:24] - takijeden | Link:

"Z faktu, że Rosja jest wrogiem, nie wynika, że Niemcy i USA nie są nowymi okupantami."

Amerykanie okupowali Japonie ...
Niemcy, i jakos to tym panstwom i narodom nie zaszkodzilo .

Najblizszym nam przykladem byly funkcjonujace w dwoch systemach Niemcy.
Kto "konia " podrasowal a kto okradl i zajechal ... bylo widac jak na dloni.

Na dzis koronnym przykladem sa Korea Pn. i Pd
tam tez dokladnie widac kto ma iphona a kto walonki.

Pewnie sobie Amerykanie teraz w brode pluja .. okupowali Niemcy , Japonie , Koree i sie wycofali..
a mogli jeszcze tyle nakrasc.

Chyba lepiej zyc w symbiozie ...nawet jesli nie sa to warunki rownouprawnione
niz byc w lapskach pasozyta

" Zwłaszcza ostatnio na przykładzie Ukrainy widać jak fałszywa jest ich przyjaźń i trwałe sojusze."

??? jakos umknelo mojej uwadze ze USA i Ukraine laczyla jakas przyjazn ?

Obrazek użytkownika Marek1taki

19-09-2014 [10:19] - Marek1taki | Link:

Znowu cenzura wcina odpowiedzi w trakcie dyskusji - to przemawia za słusznością moich słów skoro nie można ich inaczej odeprzeć, i o trendach propagandowych.
Powtórzę:
Przyznaje Pan, że Amerykanie i Niemcy okupowali podbite kraje. Stawia Pan tezę, że okupacja nie szkodzi.
Ja twierdzę, że - owszem - lepszy okupant mniej szkodliwy, ale od kiedy okupowani mają wybór?
Okupanci USA i Rosja handlują strefami wpływu i angażowanie się pod wpływem propagandy, po którejkolwiek stronie wiąże się z realizowaniem cudzych a nie Polskich interesów.
Gratuluję złapania za słowo. Mojej uwadze też umknęła przyjaźń USA z Ukrainą, natomiast USA zdobyło wpływy na Ukrainie dzięki Majdanowi i użyła je do rozbiorów tego kraju do spółki z Rosją i Niemcami.
Sympatia do USA polega na nostalgii za wolnością, która skończyła się - zresztą jak na całym świecie - po I wojnie, która obaliła porządek oparty o wartości cywilizacji łacińskiej.

Obrazek użytkownika willys

18-09-2014 [01:43] - willys | Link:

Tak toczna tow.Marek1taki!!!

Obrazek użytkownika gorylisko

17-09-2014 [13:03] - gorylisko | Link:

qrka wodna, to nie jest idiota, kretyn, dureń etc. to jest po prostu najemnik putina ktory dobrze wykonuje swoją robotę... czy naprawdę tak trudno zrozumieć, ze wyzwiska to objaw mentalnego ograniczenia w danej kwestii ? no i jeszcze to wiecej jak zbrodnia...to błąd...kiedy ktos uważa przeciwnika o głupote to prosi się o kuku... mądrale od siedmiu boleści... dlaczego Polska niema takich lobbystów w tym całym cyrku którzy tak bedą bronic interesu Polski ?
nie lekceważ przeciwnika !!! do cholery !! jeden z drugim...

Obrazek użytkownika Chatar Leon

17-09-2014 [18:12] - Chatar Leon | Link:

Nie stawiam diagnozy że idiota, tylko pytam czy idiota kompletny czy agent.
Jeżeli przyjąć, że idiota to wyzwisko i użycie owego wyzwiska to objaw mentalnego ograniczenia, to ja wcale nie zamierzam się kłócić.
Nie posiadam w tej kwestii jakiejś wiedzy absolutnej i pewnej, zatem trudno, muszę się zgodzić, że jestem mentalnie ograniczony.
Bardzo chętnie posłucham kogoś, kto jest w tej kwestii mentalnie nieograniczony.

Obrazek użytkownika gorylisko

18-09-2014 [00:45] - gorylisko | Link:

akurat to nie było do Pana tylko do tubylców niniejszego blogu...
przytoczył pan cytat jkm-a juz samo to wystąpienie świadczy iż ten gosciu absolutnie durniem nie jest... zresztą cała historia na linii Polska -rosja pokazuje, ze do tumanienia Polski wybierano dobrych albo bardzo dobrych agentów...nie pogardzajac zresztą metodologią tradycyjnego knuta wobec opornych...

Obrazek użytkownika Marek1taki

19-09-2014 [07:52] - Marek1taki | Link:

Widzę argumenty, że jednak Amerykanie okupowali. I tezę, że powinniśmy się cieszyć z zalet amerykańskiej okupacji w krajach, z którymi prowadziły wojnę. Różnica jest niewielka. Polska nie prowadzi wojny z USA. Jedynie w dowcipie jest zamiar wypowiedzenia i poddania się. Dowcip opiera się na wierze, że kraj Roosevelta zrobi coś dla Polski, i że reprezentuje bliską nam kulturę. Wiemy dzisiaj, że USA chętnie handlują z Rosją swoimi strefami wpływu. Wiemy też, że USA nie reprezentują już wartości, które uczyniły z nich wielki wolny kraj, wartości bliskich wielu Polakom bo wywodzącym się z kręgów cywilizacji łacińskiej. Od I wojny świat od tych wartości odchodzi. Póki nie będziemy wiedzieli czego chcemy, na czym się opieramy, to ludzie rzekomo nas reprezentujący będą wysługiwali się nami w interesie fałszywych przyjaciół. Błąd polega na tym, że o ile Rosję ocenia się trafnie jako wroga, to USA czy Niemcy nie. Pokrewną kwestią jest kto rządzi naszymi wrogami.