Rosja konkuruje z zachodnimi towarami czyli "Купи говно"

   Na rosyjskojęzycznych serwisach społecznościowych przypomniano ostatnio treściwą, melodyjną, łatwo wpadającą w ucho piosenkę Siemiona Sliepakowa, która powstała jeszcze ze dwa lata temu, a w ostatnich dniach nabrała nowych walorów. Piosenka nosi tytuł "Купи говно" (Kup gówno). Warto zaznaczyć, że ten dość specyficzny rodzaj poczucia humoru nie jest bynajmniej przejawem jakiejś twórczości wybitnie opozycyjnej, ale po prostu odzwierciedla odczucia sporej części, by nie rzec, większości, rosyjskiego społeczeństwa.
   Treść utworu przedstawia się mniej więcej tak:

Sklepy pełne towarów z importu, wysokiej jakości, z którymi trudno konkurować. Zachód na nas zarabia.
A na rosyjski towar niski popyt. We wszystkim odstajemy, oprócz papierosów.
Buty dla mutantów, meble dla goryli, samochody stworzone przez diabła chyba... Drogi dla kulawych, moda dla ślepych, golarki dla nieustraszonych, filmy dla idiotów.

Ref:
W tym trudnym dla kraju położeniu musimy się zjednoczyć. Wesprzeć krajowego producenta! Niezwłocznie. Choćby to co wyprodukował było obrzydliwe, musimy mu to wybaczyć.
Jeśli los kraju nie jest ci obojętny: Kup gówno i wesprzyj Rosję! Kup gówno, jesteś przecież patriotą! Kup gówno, zachowaj się pięknie! Kup gówno, pchnij kraj do przodu!

Podaruj dziewczynie na urodziny nie kolczyki od Tiffany'ego, ale gówno. (...)

Kup mamie i tacie dziesięciotonową lodówkę, napełnij rodzimymi produktami spożywczymi (i zadzwoń na pogotowie). (...)

Poświęć swój komfort  i zdrowie krewnych, by rosyjska gospodarka utrzymała się przy życiu. (...)

Kup gówno i wspieraj Rosję. Pal gówno i jeździj na gównie. Noś gówno.
Podaruj gówno żonie i dzieciom. (...)

Wesprzyj rodzimego producenta, rodziciela gówna.
itd...

Całość piosenki (po rosyjsku i angielsku) tutaj.

Z youtube:
Jeden z filmików do piosenki Купи говно
Siergiej Samarcew.Live-video.
.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika andzia

19-08-2014 [16:42] - andzia | Link:

W niedzielnych,podkarpackich Aktualnościach była rozmowa ze starszym już sadownikiem spod Tarnobrzega.Na pytanie co zrobi z jabłkami skoro jest embargo,odpowiedział "poradzimy sobie,ruskie raz biorą raz nie biorą,nic nowego.A teraz niech jedzą g...o i popijają wodą".
Ot,wiedział człowiek co mówi :)

Obrazek użytkownika Chatar Leon

19-08-2014 [21:04] - Chatar Leon | Link:

Przed tygodniem na placu hurtowym kupowałem owoce. Góral z jabłkami od razu stwierdził, że Ruskie kupią te same polskie owoce, choćby od Chińczyków z japońską etykietką. I jest to fakt, bo Rosja sprowadza teraz z Białorusi ośmiorniczki (pewnie żyją w jeziorze Świteź).:)

Obrazek użytkownika Witold Kaczmarek

20-08-2014 [12:20] - Witold Kaczmarek | Link:

Haha, trafił w punkt ;-)