Goebbelsowska propaganda rosyjska. Z wykorzystaniem dzieci!

   Szokujące.
   Pewnego razu nasze życie zmieniło się - to krótki filmik, stworzony przez Aleksieja Bałaszowa. Autor czerpie z najlepszych tradycji sowieckiej i goebbelsowskiej propagandy. Film, zrobiony jakoby przez dzieci dla dorosłych rozpoczynają dziecięce obrazki radosnego życia idyllicznego Donbasu. Pokój, radość i ogólne szczęście kończą się, gdy pewnego razu nadlatuje ukraiński samolot, zrzucający bomby na cywilów (o żadnych terrorystach i rosyjskiej agresji oczywiście ani słowa). Kilkakrotnie, na tle twarzy dzieci, przewija się hasło: Uratujcie ludność Donbasu przed ukraińską agresją.
   W filmiku wykorzystano zresztą kilka przemyślnych propagandowych tricków. Robota dość profesjonalna. Perfidia poraża (szczególnie w kontekście ostatniej zbrodni putinistów), choć rozbawienie wzbudzić może numer z dziecięcym wózkiem (nawiązanie do filmu "Pancernik Potiomkin"?).
   Jak przeczytać można na stronie radia Swoboda i w ukraińskich mediach (np. Espreso.tv), produkcję pokazano w rosyjskim kanale dla najmłodszych "Uśmiech dziecka".

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

19-08-2014 [07:29] - NASZ_HENRY | Link:

Łapaj złodzieja wrzeszczy uciekający Adolf Putin ;-)