Kowalski pod kontrolą

Muszę przyznać, że zbytnio zdziwiony nie jestem, ale jest mi absolutnie nie do śmiechu. Oto państwo polskie, które nie tylko nie potrafi postawić w stan oskarżenia HGW, ale nawet nie jest w stanie zdjąć jej ze stołka, współwinnej, zdaniem 99% społeczeństwa, miliardowych strat w dzikiej reprywatyzacji warszawskich kamienic i będącej beneficjentem tej kradzieży, to państwo będzie teraz biegało za malutkim handlarzem samochodów kręcącym liczniki. I wcale nie popieram tutaj nieuczciwości małych handlarzy samochodami, ale jestem pełen obaw społecznych skutków takich posunięć rządu. Przecież to strzelanie do wróbla, już nie z armaty, ale rakietami ziemia-powietrze! Czy naprawdę chodzi rządzącym tutaj o uczciwość małych oszustów, kiedy po ulicach chodzą złodzieje okradający na miliardy państwo i społeczeństwo polskie i śmiejący się całemu społeczeństwu w nos, czy raczej o haki na zwykłego Kowalskiego. Panie Kaczyński, tego rodzaju nieuczciwości należy eliminować wychowaniem młodzieży i społeczeństwa, a nie jego karaniem, bo będziemy mieli wyłącznie społeczeństwo przestępców. Bo któż z nas nie złamał prawa czy przepisów, w ich gąszczu i będących niejednokrotnie sprzecznymi? O stanie polskiego wymiaru (nie) sprawiedliwości raczej przemilczę, co również nie ułatwia jego przestrzegania! Z drugiej strony, jak podaje oficjalna propaganda, wiemy, jak to powiodła się reforma szkolnictwa, wiec nie ma obawy, że mały Jasio już niedługo w szkole nauczy się na tyle uczciwości, aby duży Jan nie wpadł nawet na pomysł podkręcania liczników! Inaczej panie Kaczyński, zafunduje pan społeczeństwu, zamiast programu Mieszkanie PLUS, program Cela PLUS. Mam nadzieje, że to tylko wpadka któregoś polityka wiadomego ministerstwa, który nie do końca wszystko przemyślał. Wprawdzie wpadka to nie pierwsza tegoż ministerstwa, ale mam nadzieje, że jedna z ostatnich. Nie wiem, czy nie lepszym dla Polski byłaby bezczynność ww. ministerstwa, niż tego rodzaju szkodliwe działania pozorne! Moim zdaniem wizerunku tego ministerstwa nie poprawia nawet komisja reprywatyzacyjna, która wchodzi w kompetencje i buty prokuratury. Pisze to z cala świadomością, pomimo ogólnospołecznego poparcia tej komisji, moim zdaniem wynikającego nie z samego działania tej komisji, ale z ogromu krzywd i strat, jakie wyrządziła złodziejska reprywatyzacja, nie cofając się nawet przed morderstwem! Tylko gdzie tu szukać sprawiedliwości skoro o tym, co jest, a co nie jest sprawiedliwe, decydują partyjni bonzowie bądź ich przydupasy w togach!

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-11-2017 [23:36] - Imć Waszeć | Link:

To prawda. Jest nawet dostrzegalna pewnego rodzaju regularność, że gdy dochodzi do władzy partia uważająca się w jakimś stopniu za prawicową, to natychmiast zaczyna od regulacji bzdur typu "niemanie świateł" i ustala grubość kanapki. Ludzie to widzą i mówią pod nosem o socjalizmach i mają rację. To właśnie jest dziedzictwo, które nasze pokolenie nosi we krwi i łatwo go się nie pozbędzie. To nie są tylko, jak chcą koledzy z forum, wypaczenia, lecz rażąca regularność, która gwarantuje odtworzenie z czasem całego PRL-u, a może nawet i ZSRR.

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Czesław2

17-11-2017 [08:08] - Czesław2 | Link:

Nie wiem, kto Panu reguluje krzywiznę kanapki, wiem, że liczyć na uczciwość załatwiając cokolwiek z wieloma ludźmi to wbijanie sobie noża w plecy.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-11-2017 [17:47] - Imć Waszeć | Link:

Scena z przedszkola. Dziecko ma pokolorować sporą powierzchnię tzw. kolorowanki (więcej niż metr na metr). Pomiędzy czarnymi liniami musi obszary wypełnić odpowiednimi kolorami. Rodzice w tym celu dali mu kredki świecowe, które przełamane służą właśnie do skutecznego pokrycia kolorem dużych powierzchni (sami wynieśli tę wiedzę ze szkoły). Pani przedszkolanka na najbliższej wywiadówce opier... rodziców, bo przecież kazała malować TYLKO flamastrami. Flamaster, gruby sztyft, służy głównie stolarzom do zaznaczania odległości na belkach pokrycia dachowego, spawaczom okrętowym, można nim pisać też po betonie. Skład jest słodką lub raczej chemiczną tajemnicą producenta. Obrazek pomalowany czymś takim śmierdzi jak zakłady chemiczne w Policach, aż się w głowie kręci od odoru jakiegoś fenolu.

Pominę podstawówkę, bo nawet nie ma co mówić. Scena druga to ogólniak o profilu informatycznym. Rok przed maturą delikwent ma do rozwiązania bardzo trudne zadanie, na tyle skomplikowane, że poprawia się już pół klasy po ostatniej klasówce: "y=(m+1)x+2, dla jakich m funkcja jest rosnąca". Dlaczego taka prościzna robi w klasie spustoszenie? Tłumaczenie pani matematyk, która prowadzi klasę jest rozbrajające "informatyk nie musi znać dobrze MATEMATYKI".

Słyszy to Pan? Matematyki! Pani nauczycielka dodaje jeszcze, że aby dostać się na studia (matematyczne też), to delikwenci będą musieli zaliczyć TYLKO trzy testy "kompetencyjne" i maturę. Automatycznie zostanie przyjęty. Na pytanie, co by było, gdyby przed igrekiem napisać np. 3, mówi, że "program rozszerzony z matematyki nie jest obowiązkowy". Ja nie wiem kurka nawet co to w tym kontekście znaczy "kompetencja". Ja to pamiętam z czwartej lub piątej klasy podstawówki. To są właśnie te "kanapki", które nam lewactwo zafundowało. Tak kształci się polskiego robola na niemieckie pola szpinaku i do karmienia świń, a luki w fachowcach w kraju zasypuje się chwilowo Ukraińcami. Ale tylko do czasu, kiedy  już nikt nie będzie miał sił i umiejętności, żeby odbić się od tego dna.

To jest plan Unii Europejskiej dla Polski pokazany na palcach i rozpisany na "dobrze wykształconych nauczycieli". Ludzie, którzy musieli stawać na rzęsach, żeby pokończyć szkoły w tej ciemnej komunie, a im się nie udało, musieli wysłuchiwać pierdół od profesorów o konieczności powtarzania studiów, gdy wyjadą na 3 lata za granicę (studenci wyp.. przez ubecję na zachód w latach 80'), gdy teraz ta sama profesorska kadra drukuje papiórki masom idiotów i to bez szemrania, mogą się czuć zrobieni w trąbę przez marksistów i wpuszczeni w kanał. Taka jest polska rzeczywistość i na razie nie da się tego zaszpachlować propagandą sukcesu, którą polubił PIS. Trzeba zakasać rękawy i zap...alać od podstaw. (słownictwo mocne, ale na postkomunistyczne chamstwo wrośnięte w Polskę innego nie ma).

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-11-2017 [09:55] - Marek1taki | Link:

HGW to nie ścigają z przyczyn politycznych, bo robi tak dobrą antyreklamę swojemu układowi, że wszyscy na kolanach pójdą do urn. To się nie sprawdziło przy ujawnieniu kroków Kaczmarka w Mariocie, ale mimo profesjonalnej prezentacji dowodów nie było odpowiedniego natężenia i długotrwałości propagandy. Teraz o Hance jest na okrągło.

Sprawy liczników to mają rozwiązane już po świecie. Pani Strężyńska stręczy nam cyfryzację, ale skopiować system np. szwedzki jej nie przyjdzie do głowy. Za mało cyfrowy, że auto dostaje jedną tablicę na całe życie  - wtedy zbyt łatwo sprawdzić historię pojazdu. Ale czego oczekiwać od kobiety, ona nawet nie umie opodatkować ciężarówek bez żelaznych bram.