Czy władze krakowskiego PiS pójdą po rozum do głowy?

   Dwa proste zestawienia liczb i pytanie.

   Pierwsze zestawienie:
   Pół roku temu przeprowadzony na zlecenie Urzędu Miasta Krakowa sondaż ("obiektywny sondaż", jak powiedział niejaki pan Majchrowski; ja to nazywam "sondaż platformersko-majchrowski") pokazywał 66 %poparcia krakowian dla igrzysk zimowych 2022.
   Przedwczorajsze referendum pokazało natomiast, że 70 % krakowian jest przeciwnych tej imprezie.
   Dziwne? Tylko proszę mi nie opowiadać, że to nagłe odwrócenie preferencji to wynik ostatniej kilkumiesięcznej radosnej twórczości Komitetu Kraków 2022. Bo ani posłanka Marczułajtis, ani wiceprezydent Sroka, ani Majchrowski na prawdę nie zrobili ostatnio niczego, co nie mieściłoby się w (opisywanych przeze mnie już nie raz) standardach majchrowszczyźnianych czy platformerskich.

   Ja jednak zwracam uwagę na zestawienie drugie: 
   Pomimo tego, że sztandarowa kampania platformersko-majchrowskiej kliki, prowadzona w Krakowie  z uporem maniaka od wielu miesięcyzakończyła się totalną klapą, w eurowyborach poparcie dla Platformy wyniosło w Krakowie aż 37,44 %, dla PiS jedynie 25,68 % (dodać można, że na opcje postkomunistyczno majchrowszczyźniane oddano ok. 12% głosów).
   Moje pytanie (w związku z powyższym, drugim zestawieniem) brzmi następująco:
  
Czy lokalne władze Prawa i Sprawiedliwości (partii, która w ostatnich latach wielokroć prezentowała się krakowianom jako zadziwiająco bierna, nie mająca własnego zdania w sprawach miasta, w lokalnym samorządzie podnosząca bezkrytycznie łapki za każdą niedorzecznością, a niekiedy wręcz poprzez działania niektórych osób jako wprost sprzyjająca lokalnym patologicznym układom) wyciągną stąd jakieś wnioski?
  
Wybory samorządowe za pół roku. W roku przyszłym wybory parlamentarne.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika jazgdyni

27-05-2014 [10:14] - jazgdyni | Link:

Witam

Mamy podobny kłopot w Trójmieście.

Co jest z tymi lokalnymi strukturami ?!

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Deidara

27-05-2014 [10:32] - Deidara | Link:

Odpowiedź jest prosta - PiS jest partią scentralizowaną. Do bólu. Lokalni politycy to przedłużenie władz centralnych, z samodzielnością praktycznie zerową. Boją się podejmować jakichkolwiek samodzielnych inicjatyw, co by nagle ze stolicy nie przyjechał ktoś z teczką i nie wyjął z niej numeru "Gazety Wyborczej", po czym powiedział "Zobaczcie, tu Wyborcza popiera jakąś inicjatywę w waszym regionie, a wy się za nią ujęliście. Jak tak można?". I nic nie da tłumaczenie, że to inicjatywa dobra dla regionu, głowy polecą.
O modelu niemieckim czy amerykańskim, gdzie to centralni politycy robią swoje, a lokalni swoje, łącząc jedynie swoje siły w wyborach, w Polsce nie ma na razie mowy - chyba tylko PSL jest temu dość bliskie, jak mi się wydaje. I to mu procentuje w każdych wyborach.

Obrazek użytkownika gal

27-05-2014 [12:05] - gal | Link:

Blondynka?

Obrazek użytkownika Deidara

27-05-2014 [12:29] - Deidara | Link:

Brunet wieczorową porą?

Obrazek użytkownika gal

27-05-2014 [13:25] - gal | Link:

Tak tylko sobie pomyślałem, że to dla blondynek dobre miejsce do szczebiotania.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

27-05-2014 [14:04] - Chatar Leon | Link:

Jeżeli nie masz nic konkretnego do powiedzenia, to daruj sobie tego rodzaju produkcję.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

27-05-2014 [10:35] - Chatar Leon | Link:

Hmmm,
Tak, pisał Pan, kilka osób pisało, nawet utkwiło mi w pamięci.
Rozejście się lokalnych władz partii ze zwykłymi ludźmi oraz magiczna wiara w sondaże to chyba dylemat PiS. Czy do naprawienia?
TP
PS: Nie wiem, czy można się tym pocieszać, ale ktoś też kiedyś chyba kiedyś napisał, że podobno czytają, co my tu wypisujemy.

Obrazek użytkownika Jacusiek

27-05-2014 [11:09] - Jacusiek | Link:

Za lokalne struktury w Swietokrzyskim albo Kieleckim(?) odpowiadal jeden bardzo prominentny polityk z nadania....tak odpowiadal dobrze, ze lokalni dzialacze zaczeli pisac do JK aby go zabral, bo zrobil desant swoich.

Obrazek użytkownika alchymista

27-05-2014 [10:41] - alchymista | Link:

Eeeech... od lat to samo. Z małym zastrzeżeniem. Główny krytyk struktur Kaczyńskiego - Julia Pitera - działa w układzie zdecydowanie bardziej patologicznym, niż jakikolwiek pisowski układ samorządowy... ;-)

Mi się wydaje, że kryterium doboru kadr do PiS powinno byc banalnie proste. Twarz opuchła od wódki - won do Platformy! Niestety do tej pory znacząca część działaczy PiS to ludzie opuchli.

Obrazek użytkownika gal

27-05-2014 [12:03] - gal | Link:

Proszę o nazwiska tych opuchłych od wódy.

Obrazek użytkownika alchymista

27-05-2014 [14:59] - alchymista | Link:

Większa część na szczęście zdezerterowała. Misio Kamiński, Bielan, Urbański... Mówię o tych z pierwszej linii. Po 2010 Prezes na szczęście zmienił skład list partyjnych i weszło do Sejmu sporo starych działaczy opozycji - twarze na pewno bardziej sympatyczne.
U mnie w powiecie do europarlamentu startował z listy PiS-u jakiś młody facecik - wyraźny kandydat do opuchlizny. Już po pierwszym spojrzeniu na plakat postanowiłem na niego więcej nie patrzeć. ;-)

Obrazek użytkownika gal

27-05-2014 [15:19] - gal | Link:

Kręcisz kolego, jakbyś się z Onetu urwał.

Obrazek użytkownika gal

27-05-2014 [11:48] - gal | Link:

Albo konkretne przykłady, tego sprzyjania patologiom, albo na drzewo!