Trump nie zgodził się pomóc Merkel obalić Kaczyńskiego ?

Zgrzyt na szczycie G7. Trump i Merkel odwołują konferencje prasowe”..Dziennikarzy relacjonujących obrady poinformowano, że Donald Trump i Angela Merkel nie spotkają się z nimi na tradycyjnych konferencjach prasowych po zakończeniu szczytu. Kanclerz Niemiec podjęła decyzję w ostatniej  „...””Konferencji Donalda Trumpa w ogóle nie ma w sobotnim programie szczytu G7 w Taorminie na Sycylii. Po kończącym szczyt obiedzie prezydent USA od razu uda się do baz lotniczej Sigonella, z której wyruszy w drogę powrotną do USA.Z dziennikarzami nie spotka się też Angela Merkel. Przed południem poinformowano, że kanclerz Niemiec zrezygnowała z tradycyjnej podsumowującej konferencji prasowej. Wyjątek zrobi dla niemieckich dziennikarzy, z którymi ma tylko krótko porozmawiać.”...(źródło )

----------
Mój komentarz
Między bajki można wsadzić opowieści o różnicach w polityce klimatycznej , czy popieraniu Rosji przez Trumpa .Tam chodziło o o wiele grubsze sprawy

Co mogło być powodem takiej ostrej reakcji Merkel. USA oszwabiły Niemcy. Zgodziły się na opuszczenie przez Wielką Brytanie Unii co jest o na rękę Niemcom, bo zwiększa ich role hegemona w Unii , ale oszukały Niemcy bo USA weszły z armią do Polski i na Bałkany,Oddziały amerykańskie wyjdą z Polski na przysłowiowy „ święty Nigdy” Oznacza to wypychanie wpływów Niemiec z Polski ,Węgier i Bałkanów . Przykładem denazyfikacja , przepraszam degermanizacja gospodarki polskiej , mediów , banków przeprowadzana przez Kaczyńskiego. I zmian ta może być nieodwracalna . Wpływy Niemiec są relatywnie szybko wypierane z Polski . Utrzymanie prze kilka kadencji władzy przez Kaczyńskiego , czyli silna Polska jest śmiertelnym zagrożeniem dla upadających Niemiec . Polska może pod patronatem USA wyprzeć wpływy niemieckie z Ukrainy i wraz z USA zacząć kształtować politykę wewnętrzną Ukrainy. Zacznie się od odsunięcia od władzy wszystkich zwolenników banderyzmu USA mogą teraz pokusić się o zbudowanie pod swoim patronatem buforu pomiędzy Rosją i Niemcami w postaci Trójmorza . Do tego USA mogą nie zgodzić się pełną prusyfikację Europy Zachodniej , bo do tego zmierza koncepcja Europy dwóch prędkości .Bez zgody USA Niemcy nie są w stanie przeprowadzić tej operacji , są w tej chwili za słabe. Polityka USA w Europie sprowadza się do „divida et impera” Mamy więc w Europie trzy obszary . Rosję , Trójmorze i coraz słabsze Niemcy nie mogące zaprowadzić porządku w upadającej Europie Zachodniej .

Trump pokazał że nie musi liczyć się ani Niemcami , ani z sojuszem rosyjsko niemieckim. Nie bez powodu Duda był w tak wyśmienitym nastroju. Oczywiście nie ma co wierzyć Ameryce , bo dla niej Polska jest tylko instrumentem polityki,ale dopóki są zbieżne interesy to Polska może na tym zyskać/

film War Games - Gry Wojenne NATO - Rosja, Polska - USA - Max Kolonko Mówi Jak Jest
film The Map That Shows Why Russia Fears War With USA - Mike Maloney
Marek Mojsiewicz

Drodzy Czytelnicy,
 Nadszedł moment w którym po 1,5 roku skończyłem książkę. Jej pierwszą cześć . Zostanie ona wydana w ciągu 3 tygodni, ale już można składać zamówienia preorder, aby dostać ją w pierwszej kolejności. Opublikowałem 3 pierwsze rozdziały w formie nie redagowanej, żeby każdy miał możliwość zobaczenia zarysu całej powieści. Rozdziały te  przebudowałem  pogłębiając ich warstwę psychologiczną. Powieść należy do gatunku science fiction, a dokładnie political fiction, czy tez fantastyki socjologicznej.
Opowiada historie romansu osadzoną w społeczeństwie przyszłości.Jeśli mógłbym ja do czegokolwiek przypisać jako do gatunku literackiego to byłyby  to powieści Zajdla - "Cała prawda o planecie Ksi" i "Paradyzja". .
Postanowiłem wydać książkę w wersji elektronicznej, ponieważ daje mi to między innymi  możliwość stworzenie mecenatu nad powieścią. Proponuję Państwu kwoty w wysokości 300 złotych w wypadku osób fizycznych i 500 złotych w wypadku firm i organizacji. W zamian nazwiska i nazwy firm mecenasów zostaną umieszczone na pierwszej stronie. Po wpłaceniu pieniędzy proszę o wysłanie na adres emailowy paskuipera@onet.pl   imienia i nazwiska lub nazwy firmy jakie mają być umieszczone w wśród mecenasów w książce . Oczywiście wszyscy ,którzy obejmą patronat nad powieścią otrzymają książkę bezpłatnie.
Cena za pierwsza część powieści  będzie wynosiła 35 złotych. Dla tych, którzy zdecydują się na jej zakup teraz , przed premierą cena wynosi 29 złotych. W tym wypadku też proszę wysłanie na adres emailowy paskuipera@onet.pl nazwy skrzynki na którą ma zostać wysłana powieść. Osoby te otrzymają książkę w pierwszej kolejności. 
Wpłaty proszę kierować na konto Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 87 7999 9995 0651 6233 3004 0001 
Mam nadzieję ,że lektura sprawi Państwu przyjemność, a jednocześnie skłoni do przemyśleń 
Przy okazji dziękuje tym , którzy już kupili moja powieść    
Pozdrawiam serdecznie  
Marek Mojsiewicz

osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie Facebooka ( link tutaj  Zapraszam do przeczytania pierwszego rozdziału nowej powieści „ Pas Kuipera” 
Rozdział drugi Rozdział trzeci 
Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
rozdziały 1
„ Dobre złego początki „ Na końcu którego będzie o boginiKali„ Nienależynerwosolu pić na oko „ rzeźbie NiosącegoŚwiatło Impreza Starskiego „ Tych filmów już się oglądać nie da „ 7. „ Mutant „ „ Anne Vanderbilt „ „ Fenotyp rozszerzony.lamborghini„ 10. „ Spisek w służbach specjalnych „11. Marzenia ministra ołapówkach „ 12. „ Niemierz i kontakt z cybernetyką „  13„ Piękna kobieta zawsze należy do silniejszego „ 14 ” Z ogoloną głowa, przykuty do Jej rydwanu „
Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska(link is external)(link is external)(link is external)(link is external)(link is external)(link is external)(link is external)(link is external)(link is external)(link is external)(link is external)(link is external) 
Ci z Państwa , którzy chcieliby wesprzeć finansowo moją działalność blogerską mogą to zrobić wpłacając dowolną kwotę w formie darowizny na moje konto bankowe
Nazwa banku Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 39 7999 9995 0651 6233 3003 000
1

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika gorylisko

27-05-2017 [21:43] - gorylisko | Link:

panie kolego. przybij pan dwudziestkę z gorylem...baaaardzoooo dzień dobry news... czyli USA przeorientowuja politykę wobec Europy Centralnej, wczoraj Rumunia poparła Polskę ;-) przypadek ? nie sądzę, następuje konsolidacja grupy wyszehradzkiej pod patronatem USA z Polska jako liderem, do tego dochodzi Ukraina, pytanie czy USA będa wspierać Ukrainę bezpośrednio czy za pomocą Grupy ? Przyznam się, że wolałbym amerykański nadzór nad Ukrainą to wtedy banderowskie ruchawki będą musiały się trochę zmitygować, zwłaszcza o powrocie Lublina, Przemyśla, Rzeszowa do ukransikiej macierzy baaardzo doooobra wiadomość... dożo lepsza od dra trupojada który wie co by pomyślała śp. Maria Kaczyńska

Obrazek użytkownika xena2012

27-05-2017 [21:57] - xena2012 | Link:

no nie wiem,bo fundusze na Ukrainę USA obcięły na 70%.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

28-05-2017 [00:45] - Goral Supreme | Link:

Ukraina to polityczne vacum.Nie mozna tego trupa  zostawic do zagospodarowania go przez Sovietow.Nie ma sensu rowniez popmpowac pieniedzy w ta czarna dziure przed ktora nie ma przyszlosci.Rozpad Ukrainy juz sie dokonuje na naszych oczach i zadne pieniadze go nie powsrzymaja..Amerykanie przejmuja inicjatywe.Potrzebuja sojusznikow w tym regionie...Jak myslisz kogo maja na mysli ? Slowacje?  Wegry ? Moldawie ?
To nasza jedyna szansa..inna sie nie powtorzy...Kto wie moze Lwow znowu bedzie Polsi :-))

Obrazek użytkownika Domasuł

28-05-2017 [02:04] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

O litości, jakiego rodzaju portalem sa NB, humorystycznym?

Obrazek użytkownika paparazzi

27-05-2017 [22:22] - paparazzi | Link:

Dobrze ze są takie możliwości, trzeba na tym pracować, być aktywny dyplomatycznie. Grupa wyszehradzka z kuratela US to jest to, coca cola. Trupojad gwarantował ze nie przeczytał pana wpisu, nie wierze :-). Dr Trupojad, bezcenne żeby Krzysiowi pompka nie wysiadła. Z Passentem pili brudzia?

Obrazek użytkownika Goral Supreme

28-05-2017 [01:13] - Goral Supreme | Link:

Jak Trump przyjedzie do Polski w Lipcu na Intermarium Summit (a wszystko wskazuje ,ze to nastapi) to nie moze byc jasniejszego politycznego sygnalu co do intecji i strategicznego kierunku Kapitalu Amerykanskiego w Europie...Nie przypadkowo bazy Amerykanskie wraz z Logistyka  sa przenoszone do Polski i Rumuni.
Dotychczasowa polityczna Os Europy Zachod-Wschod zostanie zamieniona na Polnoc-poludnie z wszystkimi wynikajacymi  geopolitycznymi konsekwencjami.
USA slusznie uwaza ,ze bedac u granic Rosji moze latwiej z nia sie  dogadac niz jak do tego czasu za posrednictwem Niemiec..Germania juz czuje pismo nosem.To poczatek konca IV REICHU.Amerykanie robiacy bezposrednio interesy z Rosjanami z terytorium Polski i ECE to polityczna i Ekonomiczna  izolacja Germani dla ktorej Rosja byla jedyna maska tlenowa.
Prztyczek w nos EU w postaci znuszenia Germani i Itali do podpisania  Deklaracji na szczycie G7 dotyczacej Praw indywidualnych Panstw do decydowania o wlasnej polityce Migracyjnej az nadto widoczny : ...""While upholding the human rights of all migrants and refugees, we reaffirm the sovereign rights of states to control their own borders and set clear limits on net migration levels, as key elements of their national security and economic well-being," .Wlasciwie to byl jedyny dokument  i concensus podczas tego spotkania majacy daleko idace w przyszlosc konsekwencje miedzynarodowe ,spoleczne i poltyczne.
Zyjemy w ciekawych czasach .Friedman gora! Kesyianism dead and cold as a cucumber in my salat !!
Podsumowywujac ,wyglada na to ,ze proponowany i forsowany Globalizm zydowski przegrywa z modelem ekonomicznym  opartym  na  gospodarce panstw  Narodowych i stosunkami oraz regulacjami  BILATERALNYMI pomiedzy tymi panstwami .To nastepny "gwozdz do trumny" Eu, konia trojanskiego Globalistow...
ps.Wydaje mi sie ,ze Brytyjczycy maja w tym rowniez udzial.

Obrazek użytkownika Ptr

28-05-2017 [00:49] - Ptr | Link:

"Oczywiście nie ma co wierzyć Ameryce , bo dla niej Polska jest tylko instrumentem polityki,ale dopóki są zbieżne interesy to Polska może na tym zyskać/ "  
- Jakkolwiek by nie było , dobra czy zła koniunktura, polscy politycy powinni zachować własne wartości i nie zapominać jakie są ich źródła władzy. Z pewnością bycie tylko instrumentem czyjejś polityki nie jest szczytem marzeń Polaka. Ale w tej logice i  Ameryka może być traktowana jako cenny instrument polityki innych państw. Chyba nie chodzi nam tylko o to, kto jak się zakiwa , a kto kogo wykiwa. Ale jak się wydaje niektórym państwom chodzi tylko i wyłącznie o to. 
Pomimo naszej słabości w wielu aspektach doszukiwałbym się jakichś trwalszych podstaw wspólpracy, ich merytorycznego uzasadnienia. W każdym razie sytuacja jest korzystna, ale przede wszystkim zrozumiała.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

28-05-2017 [01:07] - Goral Supreme | Link:

Przenikliwy i bardzo cenny komentarz !

Obrazek użytkownika Goral Supreme

28-05-2017 [01:01] - Goral Supreme | Link:

Podczas ogladania transmisji z NATO  Summit przykul  moja uwage znak (diamond" hand sign") ktory Merkel wielokrotnie uzywala podczas rozmowy z Trumpem..Zobaczcie sami : http://www.express.co.uk/news/...
Czy to tylko przypadek ?

Obrazek użytkownika Domasuł

28-05-2017 [01:57] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Panie dzieju, wypada mi ponownie pogratulować skończenia książki z gatunku political fiction... I na tym zakończmy, bo o ile wiem, to nie jest portal stricte fantastyczny.

Obrazek użytkownika Jan1797

28-05-2017 [20:24] - Jan1797 | Link:

"I na tym zakończmy, bo o ile wiem, to nie jest portal stricte fantastyczny."

Szanowny Panie,

Kończy się dekada liberała pod patronatem„kazaczoka”. „Nasi” l. negowali NATO, nasze sojusze, grupę
wyszehradzką, nie mając zielonego pojęcia o  stanie zagrożenia. Cały ten liberalny bełkot wylewający się
w latach rządów euro populistów, brak jakichkolwiek norm moralnych spowodowały, że planowana
„inkluzja polityczna”, została rozszyfrowana i w Polsce skutkować będzie rewitalizacją społeczną.
Co daj Boże moim ziomalom nadal, amen.
Waniliowemu dedykuję; https://reporters.pl/7654/das-...
Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika michnikuremek

28-05-2017 [08:27] - michnikuremek | Link:

16 grudnia 2016 roku miał miejsce tzw. "ciamajdan".... Nie udało się - Tusk na darmo czekał we Wrocławiu na wieści, że zamach stanu się powiódł i ma objąć władzę w Polsce....
Jak to się stało, że niemieckie plany "zaprowadzenia demokracji" w Polsce spaliły na panewce?
Dzień wcześniej, 15 grudnia do Warszawy przyleciał osobisty wysłannik prezydenta-elekta USA Rudolf Giuliani. Spotkał się tylko z Jarosławem Kaczyńskim.... To właśnie wtedy Kaczyński został przez Amerykanów poinformowany o tym, co nastąpi na drugi dzień. Amerykanie szykujący się do lądowania w Polsce od dawna prowadzili u nas działania wywiadowcze, więc musieli wiedzieć o tym co Niemcy szykują na 16 grudnia i poinformowali o tym Kaczyńskiego. No i "ciamajdan" nie wyszedł......
Miejmy nadzieję, że otwierające się przed Polską okno dziejowe nie zostanie zatrzaśnięte przez nieudolność naszych elit.....
No i że stronnictwo prusko - rosyjskie zostanie raz na zawsze zneutralizowane, a jego liderzy znajdą się w więzieniach.....