O-o-o-o-dpie-eprzcie się od Orbana!

Jak Pan Bóg chce kogoś ukarać, to mu podobno rozum odbiera.

No, nie wiem, ja aż tak dobrze Pana Boga nie znam, ale mnie się wydaje, że najgorszą karą (dla mnie przynajmniej) jest czytanie bzdetów.

Na przykład o Viktorze Orbanie, którego lubię, cenię a nawet – podziwiam*, co u mnie w „trojce” bardzo rzadko chodzi.

Bzdet pierwszy z brzegu:

czerskista (konsekwentnie promuję określenie swojego autorstwa) Maziarski majaczy, że upominając się o prawa Węgrów na Zakarpaciu Orban w ten sposób dołączył do dyrygowanego z Moskwy chóru hien, liczących, że uda im się wyrwać ochłapek z rozdzieranej Ukrainy.

Nooo... ja tam bym w tym chórze hien moskiewskich nie grzebał, bo raz, że hiena już pojedynczo jest niebezpieczna, a co dopiero w stadzie, a dwa, że się dogrzebać do takich siurpryz można, że... no nieważne - ja wiem, że Państwo wiecie, do czego.
I jeszcze bełkocze, że odium spadnie też na naród węgierski. To samo spotkało Polaków, którzy w 1938 r. w sojuszu z III Rzeszą wydarli Czechosłowacji Zaolzie.

TVN24 (to przykład z brzegu drugi) się użala, że Orban korzysta ze słabości Ukrainy.

A niby z czego miałby korzystać?

To kiedy, przepraszam, miałby Orban swoje ugrać? Gdy Ukraina będzie silna?

Toż wtedy go przecież oleje wiecie Państwo czym, bo w jej z kolei interesie jest nie dać Węgrom żadnych koncesji.

Tak jak nie daje Polakom, ale o ukraińskich Polaków nikt, żaden polski rząd się nie upomina.

A Orban - dobry Węgier!

Orban nie dzieli Węgrów na lepszych (tych z obecnych Węgier) i tych gorszych – z węgierskich „kresów“:
dał im prawo do węgierskiego obywatelstwa, dzięki czemu ma dodatkowych 500 tys. wyborców, którzy zagwarantowali mu spokojne zwycięstwo w wyborach, bo Węgry to mały kraj i pół miliona głosów, to jest moc!

Wracając do rzekomego odium:

uniwersalizując przytaczany już przeze mnie, słynny greps, którego autorem jest premier UK Henry Temple, 3. wicehrabia Palmerston:
Państwa nie mają wiecznych sojuszników, ani wiecznych wrogów; wieczne są tylko ich interesy i obowiązek ich ochrony, zapytajmy „kogo trzeba”, czy i Węgier to dotyczy też? Tak czy nie?

Tak swoją drogą, ten wicehrabia to był tak naprawdę kryptoendek jakiś, bo skąd by ten cały Dmowski greps jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie wyhaczył?
Ale endecja to nie moja bajka, niech się nad tą koincydencją europoseł Czarnecki na przykład pochyli, bo do czego jak do czego, ale do pochylania się (nad tą koincydencją ) to on tytuł ma.

Wracając do wywołanej przez czerskistę Maziarskiego kwestii Zaolzia, to przecież każdy czerskista wie, że to Czechy napadły na Zaolzie (i przedolzie) w 1919 roku, ich najemnicy z Legii Cudzoziemskiej doszli aż do Skoczowa, rżnąc kogo popadło, bo....Czechy, realizując swój interes, wykorzystały słabość Polski (wojna z bolszewikami) i zagarnęły terytorium, na którym ludność czeska stanowiła mniejszość, i to niedużą.

A Polska w 1938 wykorzystała z kolei słabość Czech i choć na troszkę prześladowanym brutalnie Polakom dała odetchnąć polskością (polecam filmy na YT z wkroczenia wojsk polskich na Zaolzie).

Z tvn24 i czerskistami współbrzmi niezawodny Igor Janke, niezawodnie zauważając, że Orbán jest tego (słabości Ukrainy – przyp. mój) świadomy i chce wykorzystać obecną sytuację, dla ugrania swojego dla węgierskich mniejszości i dalszego wzmocnienia swojej pozycji w kraju.

No łobuz jeden! (Orban, nie Janke).

I ta pozycja mu już się wzmocniła (Orbanowi, nie Jankemu), bo Gazeta Polska skonstatowała (nie wiem, czy się ciesząc jak ja, czy smucąc jak czerskiści ), że Partia Orbana zyskuje w sondażach.

Podgryza też Orbana zębami swoich publicystów, ale to bardziej na szarpanie nogawek wygląda, bo Orban to mąż stanu, Polityk przez duże „P” i wyżej, niż do nogawek mu nie doskoczą.

A do tego – Orban popularny bardzo wśród polskiego, patriotycznego elektoratu (co także znaczy pisowskiego), toteż może by wyluzować, bo ojrowybory wprawdzie nieważne, ale po co ludzi wkurzać?

Jeszcze w domu zostaną albo nawet na Zizu czy innego Korwina zagłosują „po złości” i będzie kicha?

*http://naszeblogi.pl/45584-orban-zwyciezca
http://naszeblogi.pl/45115-brawo-viktor-brawo

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika marco.kon

16-05-2014 [20:42] - marco.kon | Link:

Będzie kicha ? Oj, będzie, będzie. I to jaka. 17 % zdecydowanych na głosowanie nie ujawniło na który komitet wyborczy zagłosuje.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

16-05-2014 [21:52] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

@marco.con.

O tych 17% nie wiedziałem.

Obrazek użytkownika Sceptyk

16-05-2014 [21:27] - Sceptyk | Link:

Reklamiarz i daje się nabrać na propagandowe filmy o Zaolziu? Może jeszcze inne - jak kwiatami uciśnieni Polacy witali Sowietów 17 września?

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

16-05-2014 [21:49] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

@Sceptyk

Sowietów 17 września kwiatami witali uciśnieni Żydzi, Białorusini, Ukraińcy, na okoliczność czego zachowały sie liczne świadectwa.

Jeśli już Pan musi trollować - to proszę nie tutaj.

Obrazek użytkownika Sceptyk

16-05-2014 [22:03] - Sceptyk | Link:

Szanowny Panie
czy jeśli ktoś ma opinię inną od Pańskiej, to znaczy, że trolluje? Zaiste, ciekawe.
Ad rem: na filmach, szczególnie bez dźwięku, nie widać narodowości. A do propagandy można wykorzystać wszystko. Filmy z Zaolzia też. To akurat jako reklamiarz na pewno Pan wie.

Obrazek użytkownika siermięga

17-05-2014 [00:13] - siermięga | Link:

Kto jak kto ale na manipulacji to się znasz wyjątkowo dobrze a i pała jak dobre słowo nie skutkuje nie jest ci obce jej użycie.Do cholery i trochę masz tych nocków pod ręką.Reprezentujesz starą dobrą szkołę,wyjątkowa aktywność twoja na portalach nie pozostaje niezauważona.Samodzierżawie zagrożone to i kasy na nadgodziny nie skąpią!

Obrazek użytkownika Sceptyk

17-05-2014 [10:18] - Sceptyk | Link:

Bardzo siermiężny tekścik. Widać, że pisywałeś (a może nadal pisujesz?) ubeckie opinie. Z tego się nie wyrasta.

Obrazek użytkownika siermięga

17-05-2014 [14:47] - siermięga | Link:

Ja nawet wiem skąd pisujesz,to Wrocław,nieprawdaż vojtek,tak ,tak bito na przesłuchaniach w stanie wojennym ale nie ciebie,co,kombatancie i spadkobierco fabryki broni!

Obrazek użytkownika Sceptyk

17-05-2014 [20:43] - Sceptyk | Link:

Straszliwie cienki z ciebie śledczy. Wręcz siermiężny. Żal mi ciebie, chyba rodzice nie przytulali w dzieciństwie. To poważna trauma, ale możesz spróbować terapii.

Obrazek użytkownika emilian58

17-05-2014 [23:37] - emilian58 | Link:

Za to tobie koledzy w szkole pluli do kanapek!

Obrazek użytkownika Sceptyk

17-05-2014 [23:48] - Sceptyk | Link:

Następny gimnazjalista... i jeszcze IQ w nicku ujawnia.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

17-05-2014 [09:16] - NASZ_HENRY | Link:

Wojny na dwa fronty się nie wygrywa ;-)