Z historii przyszłości. Świat za 30 lat.

Wpadł mi w ręce numer GPC z 12 marca 2044 roku, gdzie czytam m.in.:

Ostatnie konsultacje przed integracją
Złożeniem wieńców pod pomnikiem pułkownika Kuklińskiego w Krakowie rozpoczęły się obrady rządowych delegacji Polski, Ukrainy, Litwy i Białorusi. Po serii konsultacji dotyczących spraw gospodarczych oraz prowadzenia polityki zagranicznej, jest to ostatnie spotkanie przed uroczystym szczytem zaplanowanym na 3 maja, na którym spodziewane jest wydanie ostatecznej deklaracji o powołaniu konfederacji czterech państw naszego regionu. Uczestnicy podejmą m.in. ostateczne uzgodnienia co do nazwy oraz symboli powoływanego związku państwowego. Nieoficjalnie wiadomo, że spory w tej mierze zostały zażegnane. Nazwa „Rzeczpospolita” początkowa wzbudzała zastrzeżenia niektórych ukraińskich sił politycznych. Niewielkie różnice zdań istniały także między rządem litewskim a władzami w Mińsku, które spierały się o pewne heraldyczne szczegóły godła Pogoni w tarczy herbowej przyszłego związku państw.
   
Kuba wyda ściganych
Kuba wyda Polsce Donalda T., Radosława R. oraz grupę kilkunastu innych obywateli polskich ściganych przez wymiar sprawiedliwości. Sędziwi, zapomniani dziś reprezentanci niegdysiejszej skompromitowanej ekipy politycznej, uciekli do Hawany jeszcze w czasach, gdy rządy sprawowała tam partia komunistyczna.
- Republika Kuby od czasu obalenia partii komunistycznej oraz proklamowania rządów republikańskich przyjęła zasadę nieudzielania schronienia jakimkolwiek osobom ściganym za jawne działania antydemokratyczne, wspieranie reżimów łamiących prawa człowieka lub przestępstwa gospodarcze. Dlatego pozytywnie rozpatrzyliśmy prośbę strony polskiej o ekstradycję. - wyjaśnia w rozmowie z nami kubański ambasador w Warszawie.

Upiory przeszłości straszą...
Po interwencji ambasady Czeczenii policja petersburska zapowiedziała częstsze patrole w rejonie miejsca pochówku Władimira Putina, jakie w ostatnich latach stało się miejscem ekscesów urządzanych przez grupy ekstremistyczne odwołujące się do tradycji imperialnych i nacjonalistycznych. Przypomnijmy, że po wydarzeniach "Russkowo Majdana" niegdysiejszy przywódca reżimu rządzacego na Kremlu popełnił samobójstwo w jednej z toalet w czarnomorskim kurorcie Soczi, unikając tym samym postawienia przez wymiarem sprawiedliwości.

Holandia podpisała Konwencję Budapesztańską
Holandia jest ostatnim z krajów europejskich, jaki podpisał wczoraj Konwencję Budapesztańską. Dokument, którego powstanie jest wspólną inicjatywą kilku krajów Europy Środokowowschodniej, przewiduje wspólne zwalczanie przestępstw i wykroczeń o podłożu skrajnie lewicowym, a więc związanych z nazizmem, komunizmem oraz patologicznymi zjawiskami powstałymi na bazie homoideologii oraz modnego w początkach naszego wieku tzw. gender.

Jutro spodziewany wyrok praskiego trybunału
Jutro przez trybunałem w Pradze wydanie zostanie wyrok w procesie, jaki Środkowoeuropejska Unia Lokalnych Browarów wytoczyła przed dwoma laty przeciw największym koncernom w branży piwowarskiej. Komentatorzy spodziewają się zasądzenia wysokich kar pieniężnych albo nawet zakazu działania wielkich firm na terenie Europy, gdyż biegli trybunału jednoznacznie wykazali, iż produkt masowo wyrabiany przez koncerny nie spełnia definicji piwa. Jest to najpoważniejsza sprawa rozpatrywana w ostatnich kilku latach przez Europejski Trybunał Sprawiedliwości i Praw Człowieka w Pradze. Instytucja ta przejęła kompetencje skompromitowanych trybunałów w Strasburgu i Luksemburgu, rozwiązanych po upadku Unii Europejskiej.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika marco.kon

13-03-2014 [13:14] - marco.kon | Link:

Szkoda że tak późno.