Car knutowładny? Führer Eurazji? Toć to tylko Półputin!

Car? Führer? Naprawdę tak myślicie o tym małym człowieczku? Zapewne nawet sama agentura poniekąd by tak chciała... Ale co zostanie z niego po 20, czy 30 latach w masowej wyobraźni? Półputin? Ćwierćputin? Mam nieodparte wrażenie, że przeciętny uczeń liceum mając do napisania zadanie domowe z historii na temat Rosji w początkach XXI wieku, poszpera w necie, po czym ze ściągniętych fragmentów skleci coś takiego:

Głównym, choć nieujawnianym celem i ambicją Półputina było skoncentrowanie w swoich rękach władzy dyktatorskiej, do czego dążył zarówno metodami jawnymi (działania polityczne,demagogia, wykorzystywanie ksenofobii), jak i zakulisowymi manipulacjami. Przekonując o konieczności posiadania silnej, scentralizowanej władzy w trudnych czasach, Półputin doprowadził do nadania mu wyjątkowo szerokich kompetencji na czas wojny. Nigdy już się ich nie zrzekł. Ostatecznym krokiem było mianowanie się - mimo sprzeciwów niektórych stronnictw - Imperatorem oraz przekształcenie Republiki w Imperium. Półputin wykorzystał atmosferę zagrożenia, którą sam wywołał.
Jako imperator, Półputin stworzył rozbudowany aparat przymusu państwowego i terroru, rozbudował siły wojskowe (Flota i Armia Imperialna, szturmowcy) oraz zlecał i promował wykorzystanie ich przeciw własnej ludności cywilnej. Jego ambicje przekraczały cele większości tyranów. Sposób traktowania swoich uczniów i pomocników (wykorzystywanie i zabijanie, gdy stawali się słabsi) i metody osiągania celów obrazują, w jaki sposób Zło manipuluje ludźmi.
Półputin potajemnie i przez pośredników inicjował konflikty przez kontrolowanie lub wspieranie rozmaitych organizacji przestępczych, nielegalnych działań legalnych podmiotów. Działania te miały doprowadzić do wzrostu zaufania do Półputina, dzięki rozwiązywaniu przez niego kolejnych konfliktów lub też do przedstawienia go jako jedynej osoby zdolnej zapanować nad chaosem i zapewnić bezpieczeństwo Republice.
Jedną z największych i najdłużej przygotowywanych intryg Półputina były wojny, podczas których niszczył swoich przeciwników osłabiając ich pozycje w oczach społeczeństwa, następnie eliminując wielu z nich na polu walki i w zamachach.

I tak dalej i tak dalej.... a jednym ze źródeł informacji (gdzie przeczytać będzie można m.in. o śmierci Półputina) będzie zapewne: http://pl.wikipedia.org/wiki/P...

N filmie: Jedne z ostatnich bojów w wojnach wywołanych przez Półputina

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika alchymista

06-03-2014 [17:00] - alchymista | Link:

Serce rośnie. Oby więcej takiej satyry:
http://youtu.be/v1hLtFn4CLU

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

06-03-2014 [17:42] - NASZ_HENRY | Link:

Car głupa nie walił ;-)