Kilka banalnych pytań w sprawie incydentu z Protasiewiczem

To, że ludzie związani z PO nie wiedzieć dlaczego jakoś pić nie umieją i po wypiciu nawet niewielkiej ilości trunku bełkoczą różne dziwne rzeczy, w ogóle mnie nie dziwi. Z uwagi na pełnione funkcje miałem okazję kilku lokalnych działaczy tejże partii poznać a i w towarzystwie onych wysokoprocentowe alkohole spożywać, co kończyło się zazwyczaj moją samotnością na placu boju (choć pamiętam, że raz to jeden aż tak się nawalił, że proponował mi nawet wstąpienie do PO).
Tym niemniej (choć ubaw mnie bierze gdy widzę, jak incydent z Protasiewiczem przedstawiają środki masowego rażenia na poziomie tusk-vision-network czy też gazety popularnie zwanej szmatą, boć w tym wypadku krętactwo żeby niby to wyszło obiektywnie, a zarazem i politpoprawnie i wilk syty i Platforma cała, jest doprawdy fascynujące) dziwię się temu, co powtarzają media nasze. Łącznie z Szanownymi naszymi blogerami.
Nie będę nawet rozwijał domysłu, jaka byłaby reakcja mediów izraelskich na podobne potraktowanie przez niemieckie służby polityka izraelskiego, choćby nawalonego. Pytam, niech mi ktoś wyjaśni:
* Czy „raus” rzucane do pasażerów jest na niemieckich lotniskach standardem?
* Czy standardem jest tam także skucie kajdankami osoby, która nie stawia oporu?
* Podobnież, czy zatrzymywanie osoby posiadającej immunitet to jakaś europejska lub niemiecka norma? Wsio mnie ryba, czy chodziłoby o polityka naszego, czy też z Partii Obiboków, z Polskiej Sitwy Ludowej lub choćby z Ruchu Paligłupa.
* Czy wypowiedź niemieckich policjantów do europosła „Biliśmy Łucenkę. Ciebie nie musimy” jest znowuż czymś zwyczajnym, czym nie warto sobie głowy zaprzątać, czy też może ma być przejawem niemieckiego poczucia humoru?
* No i wreszcie: A niby dlaczego pewne zachowania Niemców wobec untermenschów z Europy Środkowej czy Wschodniej, nie mogą mieszkańcom tejże przywodzić na myśl skojarzeń z najgorszymi wyczynami ich nazi-ojców?
***
PS. Skoro Protasiewicza zaczęła pogrążać, i to dość perfidnie, nawet gazeta zwana szmatą, sprawa zaczyna trochę śmierdzieć…

***
A na deser filmik z juutuba:
Jeżeli Niemcy kojarzyć się mają jedynie z niemieckim porządkiem, cywilizacją, wyższą kulturą i Europą, to cóż bardziej europejskiego, kulturalnego i porządnego niż parada pod unijną flagą przy podniosłej muzyce Beethovena?

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Szamanka

28-02-2014 [09:08] - Szamanka | Link:

Niemcy mają różne dziwne zachowania! Tu - zgoda.
Ale pełniący służbę na lotnisku ma poważne obowiązki zachowania spokoju i porządku, szczególnie właśnie na lotnisku!
I pijany Polak, Anglik, czy jakikolwiek inny wypełniony alkoholem, ten spokój zakłóca, to co? Bo ma paszport dyplomatyczny, wolno mu? Dziwne ma Pan poglądy.
Dziś paszport dyplomatyczny mają także ustawieni, a to nie oznacza ogłady.
Cokolwiek dziś jeszcze powiedziałby Protasiewicz, wszystko brzmi niewiarygodnie.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

28-02-2014 [11:47] - Chatar Leon | Link:

Jeżeli sądzi Pani, że bezkrytycznie popieram prymitywów z PO, proszę przeczytać mój tekst jeszcze raz.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Szamanka

28-02-2014 [17:29] - Szamanka | Link:

Nawet, gdyby był kimś więcej, niż tylko Protasiewiczem, należy mu się społeczna krytyka, jak psu kość.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

28-02-2014 [10:31] - Zygmunt Korus | Link:

Pan postawił?

Lata całe pracowałem jako pilot wycieczek i takiej ilości upokarzających prowokacji, jakie przeszedłem na granicach (i bez granic, potem), zwłaszcza ze strony Austriaków (ale i Niemców także; oraz czasem Włochów - co już daje do myślenia, bo "hatl!", czy "alt!" jakoś tak faszystowsko bliskoznaczne jest i o bucie narodowej w głębi ducha drzemiącej jednak świadczy) niełatwo mi zapomnieć. Trochę o tym wspominałem na tym forum:
http://naszeblogi.pl/2079-mikr...
albo
http://naszeblogi.pl/42022-ku-...

Warto też przypomnieć bojówkę pijanych Niemców, która to niedawno przecieź zrobiła rozpierduchę w naszym schronisku w Karkonoszach... I co? Bezkarnie przecież. Albo skazanie kibiców "Ruchu" za incydent z Meksykanami na plaży w Sopocie... - prowokatorów broniono, a na Polakach psy wieszano!

Dla mistrzów prowokacji ze szlabanem w Gliwicach (w 1939 r.) oraz kreatorów neo-frazy "polskie obozy koncentracyjne w Oświęcimiu i Brzezince" zgniecenie kapelusza Rokicie lub rzucenie do dyplomaty "niewinnego" RAUS! to jak splunąć lub psa w d... kopnąć.

Protasiewicz to - jak sama nazwa wsakzuje - proteza prostactwa nagminnego w bandzie POsrańców.  Nie jest to więc moja bajka.
Ale pytania o godność Polaków korzystających z postfaszystowskich terenów tranzytowych są warte stawiania. Niemcy (ale i inni ludobójcy też, zwlaszcza produkujący mydło z człowieka) na własne żądanie wypisali się z Ligi Narodów, więc winni co najmniej milczeć, a nie stroszyć pióra i zbyt głośno piać!

Rządzące nami gady z warszawskiego terrarium o swojskobrzmiących imionach jak Donek, Błonek czy Radek doprowadziły do sytuacji, że bezgłos i samokneblowanie we własnych sprawach wydaje nam się najbardziej pożądane.  Uszy po sobie, bo gdy cię obsobaczą za miedzą, to i "swoi" dołożą. 
Kapitulanctwo polityczne przekłada się w efekcie na poczucie (jego brak) opieki państwa nad obywatelem.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

28-02-2014 [11:50] - Chatar Leon | Link:

Dziekuję za komentarz,
Nic dodać, nic ująć.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika smieciu

28-02-2014 [10:59] - smieciu | Link:

A Protasiewicz tylko zebrał efekty prac swoich kumpli z partii. Jego błąd polegał na tym że po pijaku zapomniał o swojej roli. Ciągle musi się płaszczyć to przed Tuskiem to przed szefami UE co odreagowuje na szaraczkach w Polsce. Po prostu zapomniał że szaraczki w Niemczech znaczą więcej niż polskie kacyki.

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-02-2014 [11:08] - jazgdyni | Link:

http://naszeblogi.pl/44676-pyc...

Znajdzie pan odpowiedzi w komentarzach na kilka pańskich banalnych pytań.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

28-02-2014 [11:44] - Chatar Leon | Link:

Piszemy krótko mówiąc, o dwóch różnych sprawach (wcale nie będę się spierał na temat poziomu prymitywów z PełO).
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika alchymista

28-02-2014 [12:08] - alchymista | Link:

że sprawa wybitnie śmierdzi.

1. Protasiewicz jest jedynym rozpoznawalnym medialnie politykiem PO, który pojawił się na majdanie. Pojawił się, narobił z siebie głupka i pojechał. Ale pojawił się.

2. może więc ktoś dosypał coś Protasiewiczowi do tych butelek wina? W końcu pijanych ukraińską wolnością platformersów trzeba postawić do pionu. Żeby sobie nie myśleli, że mogą sobie jeździć na majdan.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

28-02-2014 [12:57] - Chatar Leon | Link:

Jeśli wsłuchać się w treść i ton reżimowych mediów, mam takie wrażenie, że jest tam coś więcej niż tylko prosta czy prostacka dbałość o wizerunek PełO.

Obrazek użytkownika mada

28-02-2014 [17:43] - mada | Link:

Macierewicz!

Obrazek użytkownika wandaherbert

28-02-2014 [12:13] - wandaherbert | Link:

przypuszczam ,że ta propozycja nawalonego aktywisty PO została przyjeta przez Pana.Dlaczego nie wierzy Pan świadkowi -Polakowi tylko Protasiewiczowi, oskarzony ma prawo bronic sie- klamiąc.Zreszta niedlugo znajda się nagrania i swiadkowie i czy wtedy zada Pan kilka banalnych pytań Protasiewiczowi?

Obrazek użytkownika Chatar Leon

28-02-2014 [12:43] - Chatar Leon | Link:

1. "przypuszczam ,że ta propozycja nawalonego aktywisty PO została przyjeta prze Pana"
Na Litość Boską, nie schodźmy na ten poziom rozmowy...  Insynuowanie komukolwiek chęci członkostwa w PO uważam za obraźliwe.
2. Proszę spojrzeć, które medium nagle "znalazło świadka" i jaka jest wiarygodność owego medium. Mam wrażenie że chodzi tu także o ich wewnętrzne rozgrywki.
3. Tak, nagrania powinny zostać ujawnione. Proszę zauważyć, że choćby nie wiem z jak odrażającym indywiduum mielibyśmy do czynienia i jakie bzdety owo indywiduum bełkotać mogło, jak na razie nikt nie przedstawił przekonującego uzasadnienia skucia kajdankami i zatrzymania przez niemieckie służby  osoby bądź co bądź będącej obywatelem RP i posiadającej immunitet.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika wandaherbert

28-02-2014 [13:21] - wandaherbert | Link:

komukolwiek,chęci czlonkostwa w PO uważam za obrażliwe".Okey ,a insynuowanie przez Pana ,że wiarygodność medium i znalezionego przez Nie swiadka jest wątpliwa,to nie jest obrazliwe?

Obrazek użytkownika Chatar Leon

28-02-2014 [14:13] - Chatar Leon | Link:

1. O wiarygodności świadka nie powiedziałem absolutnie nic.
Zapytam tylko: czy rozmawiał z tym świadkiem ktokolwiek wiarygodny?

2. Odnośnie medium zwanego popularnie szmatą niczego nie insynuuję, ale stwierdzam po prostu fakt: jest to medium niewiarygodne.

3. Wiem (i chyba nie jest to jakieś wielkie odkrycie ani trudna do zdobycia wiedza), w jaki sposób owo medium manipuluje wypowiedziami.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

28-02-2014 [12:43] - NASZ_HENRY | Link:

PO_pił nie PO_łykał ale PO_czuł ;-)

Obrazek użytkownika takijeden

28-02-2014 [13:03] - takijeden | Link:

.. samolot byl LOTu wiec "nasz" Nikodem Dyzma nie byl jedynym Polakiem przewijajacym sie przez odprawe..
- Dlaczego padlo akurat na protasiewicza?

Najwidoczniej polskie "elity" Nikodemow Dyzmow wychowane na kultowych filmach Barei
nie maja innych wzorcow i poprostu inaczej nie potrafia.
Na tej samej zasadzie pewien Noblista i byly prezydent ( tez z Dyzmow) znienawidzil angielskich celnikow
bo mu z pod plaszcza nieoclone Whisky powyciagali .

"Jeżeli Niemcy kojarzyć się mają jedynie z niemieckim porządkiem, cywilizacją, wyższą kulturą i Europą,"

Nad tym zeby sie swiatu z czyms kojarzyc ... trzeba mocno i systematycznie pracowac..
Film , sztuka ... teatr .. wszystko wysylane w swiat jest ambasadorem narodu i notorycznie powielane
zakotwicza sie w pamieci.. Rozumieja to Amerykanie , rozumieja Niemcy i dla tego kazdy przykladowo
Portugalczyk obudzony w nocy i zapytany z czym kojarzy Niemca - odpowie zgodnie z wrytym w podswiadomosc
kanonem - ze z Ordnungiem i pracowitoscia. Zreszta takie samo poczucie o sobie bedzie mial kazdy niemiecki
menel.
A teraz prosze sobie poogladac pare polskich "kultowych filmow Barei"
Polacy uwielbiaja te filmy o pijaczkach , bolkach w bereciku z antenka, cwaniakach , zlodziejaszkach,
wesolych oszustach, zapijaczonych mordach , smiesznych mafiozach.. te wszystkie Misie , Alternatywy4
Ta cala duma polskiego kina duma calej epoki to zwykly szrot wykrzywiajacy swiadomosc kolejnych pokolen.
Zaden inny narod nie tworzy o sobie takich paszkwili ...
Nie wierzycie ??? To o czym traktuje najnowszy Hit polskiej kinematografi ???

"Pod Mocnym Aniołem" (2014)
"Pewnego dnia Jerzy idzie prosto do baru Pod Mocnym Aniołem,
gdzie zaczyna picie. Potem kupuje alkohol w nocnym,
wraca do swojego mieszkania i pije dalej .."

Pijacy , cwaniaki , dziwki i zlodzieje ... tak reklamuje sie od lat w kinie narod srodkowej europy.

Jak Was widza tak was pisza ... I takie "elity" jak ten pijaczyna wymachujacy dyplomatycznym paszportem czy byly prezydent noblista premycajacy Whisky tego nie polepsza... a bardzie ugruntuja obraz Polaka jak z filmu Barei.

Od siebie dodam... Ile moze trawac taki lot z Warszawy do Frankfurtu?
Czy tej godziny bez zamoczenia "ryja w alkoholu" przedstawiciel narodu
i funkcjonariusz Uni wytrzymac nie potrafi????

Obrazek użytkownika Jozue

28-02-2014 [13:58] - Jozue | Link:

W rozmowie z Kuźniarem, między innymi Protasiewicz stwierdził, że niemieccy celnicy przywykli do tego, że są "nadludźmi".

Obrazek użytkownika tagore

28-02-2014 [15:35] - tagore | Link:

Myślę ,że na trzeźwo wielu Polaków słyszących to słowo
odniesione do siebie gotowe by było powiedzieć coś bardzo
konkretnego i orgazm doznawany przez dziennikarzy i szeroko
rozumianą opozycję w związku z tą sprawą dobitnie świadczy
o powszechnym zaniku chęci do analizy podawanych w prasie
i telewizorni informacji.

tagore

Obrazek użytkownika xena2012

28-02-2014 [17:04] - xena2012 | Link:

czy dla każdego awanturującego się pijaczka jest Pan równie wyrozumiały jak w przypadku Protasiewicza? Jest Pan gotów(wypowiedź z 15-tej) nawet w całym tym żenującym incydencie znaleźć drugie dno dla usprawiedliwienia Protasiewicza.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

28-02-2014 [18:21] - Chatar Leon | Link:

Proszę znaleźć choćby jedno moje stwierdzenie usprawiedliwiające Protasiewicza.
Czy każdą swoją wypowiedź mam zaczynać od składania deklaracji ideowej i wyrażenia swojego stosunku do PO i jej typków?

Obrazek użytkownika alchymista

01-03-2014 [09:26] - alchymista | Link:

Tak, tak, powinieneś bez przerwy składać deklaracje ideowe :-))) Poczucie humoru wykluczone! :-)

Obrazek użytkownika Sir Winston

02-03-2014 [23:55] - Sir Winston | Link:

Jestem jak najdalszy od idealizowania PRotasiewicza, ale zwykła analityczna rzetelność każe dostrzec dratwą szyte buty.

Na miejscu Protasiewicza, ja bym mówił.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika foros

03-03-2014 [00:56] - foros | Link:

ciekaw byłbym wypowiedzi Gabriela Janowskiego na ten temat