Historia jednego kurestwa.

Jestem reklamiarzem i z racji uprawianego zawodu  znam siłę czegoś, co się określa w branży słowem headline.
Dobrze, dobrze – wiem, że to jest portal Gazety Polskiej, a nie amerykańskiej na przykład i słowem nagłówek jakiś hurrapatriota mi  zaraz przed oczami zamacha, ale nagłówek/podgłówek/zagłówek czy inny półgłówek nie ma (dla mnie nie ma) i procenta tej mocy co stary, dobry headline.

Kiedy headline jest mocny bardzo, to bywa, że wystarczy za… całą resztę.
Bo mocny headline potrafi zadowolić i ponad 90% Odbiorców, którzy całą wiedzę o faktach/markach/ofertach – co ja mówię: o świecie całym! z hedline’ów właśnie czerpią – tacy spryciule.

Nic w tym dziwnego, bo czasy teraz takie, iż ukraść Odbiorcy komunikatu MINUTĘ skupienia, to jest sztuka, ukraść minut 5 (PIĘĆ), to jest mistrzostwo świata – tyle komunikatów bombarduje mózgi (nie piszę – umysły) ludzi którzy włączyli radio, telewizor, kompa czy telefon komórkowy, albo po prostu mieli pecha i wyszli na ulicę.

Piątek: w kompie (jedynka na Onecie!) headline:

„GW – senator PiS nie wykazała w oświadczeniu tysięcy złotych.”

I zdjęcie tej (…)  (i tu prawie każdy Odbiorca komunikatu wie, kto ona ta (…), tym bardziej, że już 20 sekund minęło, do roboty gnać trzeba – a po takim headlinie rzecz jest oczywista, jasna jak peruwiańskie słońce i wytłumaczona na cacy).

Pozostałe 10% Odbiorców pogrzebie w tekście, ale nim się przez dziennikarski bełkot (bo to jest bełkot) przebije, to się znudzi, tym bardziej, że jak wspomniałem, każdy „Odbiorca komunikatu wie, kto ona ta (…), tym bardziej że już nie 20 sekund, a 120 sekund  minęło, do roboty gnać trzeba” a jeszcze Natalia-Genitalia coś we Wrocku o d…. naukowego powiedziała, to i się „ w temacie d…” dokształcić można i potem podyskutować przy kawie o Natalii-Genitali i tej (…) z PiSu,  co tysiące wzięła i nie wykazała.

I co, myślicie, drodzy Czytelnicy, że właśnie dotarliśmy do wyjaśnienia tytułu mojego tekstu?

Otóż nie: ten ułamek Odbiorców, którzy się do końca komunikatu o tej (...) z PiSu przebiją, ma szansę wychwycić następujące smaczki:

„Senator PiS,  Beata Gosiewska, członkini senackiej komisji finansów, całkowicie zgodnie z prawem (podkr. moje) nie wykazała w oświadczeniu majątkowym kilkudziesięciu tysięcy złotych otrzymanych od fundacji związanej z jedną z największych instytucji finansowych w Polsce - ze Spółdzielczymi Kasami Oszczędnościowo-Kredytowymi”

„zarząd (fundacji) postanowił, że każde z dzieci Gosiewskiej (sierot po Przemysławie Gosiewskim – przyp. mój) od maja 2010 do sierpnia 2013 r. otrzymywać będzie co miesiąc 2,5 tys. zł stypendium. W 2010 r. na jej konto przelano łącznie 40 tys. zł.”

„Senator Gosiewska nie ujawniła tej sumy w oświadczeniu majątkowym za rok 2010. Nie musiała (podkr. moje). Oświadczenie obejmuje bowiem tylko dochody parlamentarzysty i jego/jej małżonka. Pieniędzy, które otrzymują dzieci, polityk wykazywać nie musi.”

I tylko ten ułamek ułamka Odbiorców ma szansę zrozumieć, na czym polega tytułowe kurestwo.

Co niestety nie  znaczy, że z tej szansy skorzysta.

*http://wyborcza.pl/1,75478,15043154,Stypendia_dla_dzieci_senator_Gosiewskiej__W_oswiadczeniu.html
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Daf

01-12-2013 [11:50] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Chcialabym wrocic do sprawy, o ktorej pisze na tym portalu od dawna. Pisze o KONIECZNOSCI zmiany prawa podatkowego w Polsce i odp. przepisow towarzyszacych.

W krajach cywilizowanych na oswiadczeniu podatkowym sa dwa podpisy: skladajacego to oswiadczenie i jego DORADCY PODATKOWEGO. Ten DORADCA to nie zadna fikcja - on ODPOWIADA za zgodnosc tego oswiadczenia podatkowego z prawem.
A wiec NIKT niekompetentny, zaden "komentator" itp. nie ma ani prawa, ani ochoty sie w takich sprawach wymadrzc.

MAGIEL tu nie ma zadnych szans !!!!!
Pozdrawiam Pana

Obrazek użytkownika Magdalena

01-12-2013 [11:59] - Magdalena | Link:

wracaj i zmieniaj.

Obrazek użytkownika gorylisko

01-12-2013 [12:16] - gorylisko | Link:

jak masz biegunkę komentatorską, to proponuję forum gw**... redaktor michnik z pewnością posłucha światłych rad z cywilizowanego pohitleowskiego miejsca... może nawet poklepie po pleckach czy po innych miejscach... sprężystych jak mniemam...

Obrazek użytkownika amfetamina

01-12-2013 [15:11] - amfetamina (niezweryfikowany) | Link:

pytanie pozostaje nie o "miejsca sprezyste", gdyz na pierszy rzut oka widac ze silikon czy botox zaaplikowali jej w miejscu mozgu, ale wlasciwie o powod. Jak sama twierdzi w doskonalym heilhitler landzie takie bledy sa nie do pomyslenia, czyli zostaje premedytacja i nieudany experyment potomkow dr Mengele czy innego Frankesteina z Ravensbruck.

Obrazek użytkownika bulsara

01-12-2013 [12:34] - bulsara | Link:

Szanowna Pani Daf

Pan Ewaryst nie napisał notki o podatkach ,lecz o stosowaniu headlinu w informacjach prasowych,internetowych.
Coś co sprawdza się w kampaniach reklamowych,krótki chwytliwy tekst bądź obraz mają w odbiorcy spowodować zainteresowanie.
W ten sposób podawane informacje(niepełne) powodują wprowadzanie w błąd odbiorcę---(liczy się pierwszy impuls po zobaczeniu tak
sformułowanej treści).

Nie byłoby magla,gdyby komentatorzy odnosili się do treści zamieszczonej notki.

Obrazek użytkownika Daf

01-12-2013 [13:56] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Czytalam publikacje Pana Ewarysta - gdyby przepisy podatkowe o ktorych napisalam w moim komentarzu byly w Polsce prawidlowe to i na takie "krotkie chwytliwe teksty" (czyli dezinformacja i oglupianie) by sobie NIKT nie mogl pozwolic.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

01-12-2013 [14:18] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

co jak co, ale krajem cywilizowanym wg mnie III RP nie jest , co wszystko wyjaśnia.

Też pozdrawiam.

EF

Obrazek użytkownika Janko Walski

01-12-2013 [12:31] - Janko Walski | Link:

Te stalinowskie pokurcze nie cofają się już przed niczym. Potrzebny ranking już nie hien dziennikarskich tylko skurwysynów dziennikarskich.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

01-12-2013 [14:19] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

ranking nic nie da, bo te (...) mają rankingi  (i tytuły hien, szakali itp) głęboko w d...

Obrazek użytkownika fritz

01-12-2013 [13:50] - fritz | Link:

totalnie zdolnosc myslenia na prawicy.. zauwazyles?

Myslozbrodnia prawicy z punktu widzenia Niemiec polega na tym, ze Polacy zaczynaja stawiac pytanie na temat zyskow i strat wejcia i bycia w Uni, na dotychczasowych warunkach.

Na extreamalnie wysokie straty i koszta wejscia do Uni (to obejmuje caly okres akcesyjny) wskazuje prof. Kiezun, co wielu ludziom na prawicy, a wiec tym myslacym (sic!) nie jest w smak.
Rowniez Karnowkski wazyl sie postawic zbrodnicze pytanie.

Niemcka agentura genialnym sloganem przejela kontrole na prawica. Slogan ten, w roznych formach:

to: "Rosyjski but i knut" albo unia, .... tutaj rozne warianty.

Albo "Rosyjski but i knut" albo eurokolchoz.

Kazdy na prawicy powtarza ten slogan.

Ustalenie wprowadzajacego ten slogan pozwoli ustalic waznego przedstawiciela niemieckiej agentury.

Niemcy zaprzegli w ten sposob Polskie Media (znaczy prawicowe), Polakich Dziennikarzy (patriotow) do realizacji niemieckich celow polity politycznych:

1. Poniewaz przeciwstawianie sie obecnej sytuacji oznacza...rosyjski knut i but...

co totalnym nonsensem jest!
To zalezy od Polakow

2. ...rysyjski knut i but.. sugeruje, ze Polska jest wolnym (sic!) krajem

co totalnym nonsensem jest!

Polska jest teraz pod niemiecka okupacja i jest razem z Polakami przez Niemcy unicestwiana.

Przykladem jest extremlane natezenie kulutrkampfu a miare hakaty bismarcka: przykladem jest zakazem Mickiewicza i Sienkiewicza po uprzednim wyrugowaniu historii Polski ze szkol co oznacza wynaradawiania Polakow, najwysza rasizmu. O kulturkampfie pisze rowniez po raz pierwszy szczurbiurowy (link na koncu)

3. Polacy akceptujac ten .. rosyjski knut i but.. jako jedyna mozliwosc do obecnej sytuacji zaczeli sami siebie pilnowac.

Postawili sie w ten sposob w sytuacji bez wyjscia.
Polacy beda sami beda siebie pilnowac zeby nie wylamac sie z ekomicznego Auschwitz, Niemcy beda bez najmniejszych przeszkod kontynuowaly proces unicestwiania Polakow i Polski.

To jest obled.
To pokazuje jak prymitywnie jednym (sic!) sloganem mozna sparalizowac i manipulowac Polakow.

PS. Wyjscie z Uni nie jest konieczne, ale taka mozliwosc jako alternatywa musi byc jasno na stole! Bez tego Polska i Polacy nie bedzie zmienic wlasnej sytuacji w Uni i musza zginac, jak prymitywne szczepy. Z ta roznica, ze te szczepy naprawde nie mialy mozliowosci a Polacy maja. Tylko ze sie... boja, daja soba jak dzieci manipulowac..
Tchorze zawsze gina.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

01-12-2013 [14:16] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

to i inny kaliber sprawy a i inna kwestia komunikacyjna: "slogan" to coś innego niż "headline" i nie czas i miejsce , żeby w tę kuchnie komunikacyjną wchodzić.

Co do knuta, buta i UE:  najbardziej syntetyczne podsumowanie, to cytat "czekamy ciebie czerwona zarazo, byś wybawiła nas od czarnej śmierci" - i tyle.

Obrazek użytkownika fritz

01-12-2013 [14:28] - fritz | Link:

Headline: Lepszy "europejski sojuz" niż rosyjski but i knut!" w radiu niepoprawnym.

"czekamy ciebie czerwona zarazo, byś wybawiła nas od czarnej śmierci"

*** dobre, ale nie prawdziwe.
Zarazy przychodza do bezbronnych, mowiac obrazowo, organizmow z oslabionym systemem immunoligicznym.