Popiół i narodowcy

Z wielką przyjemnością obserwuję powolną, aczkolwiek już zauważalną przemianę środowiska narodowego w Polsce. Widać pierwsze oznaki pokory, napływające z tej strony. Już nie ma buńczucznych zapowiedzi – już nie ma tak zgryźliwych komentarzy pod adresem PiS. Być może czasami jeden czy drugi przedstawiciel ruchu narodowego rzuci jakąś uszczypliwość pod adresem największej opozycyjnej partii, jednak bardziej chyba z frustracji lub też przyzwyczajenia, aniżeli z przekonania, iż ma rację.

Do napisania niniejszego artykułu skłoniła mnie wypowiedź Mariana Kowalskiego, który w jednym z komentarzy stwierdził, iż „obecna formuła marszu wyczerpała się”. Pan Marian zauważył również, iż na marszu dochodziło do wielu prowokacji, a on sam był obiektem obserwacji podczas marszu(na to wygląda). Wypowiedź p. Kowalskiego można usłyszeć i zobaczyć tu:

http://www.youtube.com/watch?v=yVxp1XiUt08&feature=c4-overview&list=UUrVn_QhQKQEHq9cbxr0uFqg

Skąd taka przemiana? Wygląda na to, że do Mariana Kowalskiego zaczyna docierać rzeczywistość – choć nie jest pewnie jeszcze w stanie się do tego świadomie przyznać. Rzeczywistość która jest o wiele bardziej skomplikowana, niż mogło mu się wydawać. Marian Kowalski – wychowany na sofizmatach Korwina-Mikke – ciągle pewnie funkcjonuje pod wpływem dogmatu „bandy czworga”. Dla tych którzy nie znają filozofii „mistrza z Józefowa” przypomnę, iż koncepcja ta przypisuje PiSowi udział w zorganizowanym spisku w Magdalence, gdzie PiS rzekomo dostał „koncesję” na udawanie prawicy. Tak przynajmniej uważa obrońca emerytur SB-eków, miłośnik Jaruzelskiego, wróg Piłsudskiego, inicjator „Nocnej zmiany”, będący 'poza wszelkimi podejrzeniami' Janusz Korwin-Mikke(były komunista i członek przybudówki PZPR, czyli SD).

Nagle więc okazuje się, że obalenie układu nie jest takie proste! Że nie wystarczą chęci i marsze. A nawet gdy chęci są, system/układ i tak potrafi się bronić. Doświadczył tego na sobie Marian Kowalski obserwując tegoroczny Marsz Niepodległości, pełny prowokacji – a na pewnym poziomie całkowicie kontrolowany przez system który miałby rzekomo się jego bać! A przypomnijmy buńczuczne zapowiedzi liderów RN:

Robert Winnicki: System zbudowany po roku '89 jest zgniły. Opiera się na porozumieniu elit PRL-owskich z częścią opozycji, mającym na celu zagwarantowanie jakiejś grupie osób stanowisk i innych profitów. Ten system nie ma dobrych fundamentów: ani politycznych, ani gospodarczych, ani moralnych. Przy mocniejszym uderzeniu rozsypie się jak domek z kart.

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/robert-winnicki-jesli-ktos-zdradzil-nasz-narod-to-czy-nie-powinien-poniesc/ctxtk

Winnicki podkreślił, że hasło "obalić republikę okrągłego stołu" - sformułowane podczas marszu niepodległości 11 listopada zeszłego roku - jest wciąż aktualne. - Chcemy powiedzieć bardzo wyraźnie dzisiejszej klasie politycznej, elitom republiki okrągłego stołu: "wasz czas już minął, wasz czas dobiega końca" - mówił, wywołując oklaski. 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ruch-Narodowy-chce-obalic-republike-okraglego-stolu,wid,15716726,wiadomosc.html?ticaid=111b43

Tak, tak. Chłopcy po studiach(i "Tańcu z gwiazdami"), wspierani przez chłopców po liceach postanowili obalić system okrągłego stołu! Przecież PiS tego nie zrobi, „bo nie chce” - prawda? A obalenie jest takie proste! Właśnie na ostatnim Marszu okazało się, jak puste to były słowa i jak mocno nierealistyczne koncepcje stoją za Ruchem Narodowym. Jeśli RN nie potrafi nawet zabezpieczyć własnego marszu, jeśli jego członkowie są inwigilowani i poddawani prowokacjom, jeśli jest to już trzeci marsz rozgrywany przez władzę zgodnie z własnym planem i narracją, w ten sam sposób....to zasadne wydaje się pytanie – jak Ci ludzie chcą obalić cały system IIIRP?

Być może jestem nieco złośliwy, ale najwyższy czas, aby liderzy Ruchu Narodowego zeszli na ziemię i przestali mącić młodym ludziom w głowach. Trzeba obalić system -ale nie jest to takie proste jak im się wydaje! Jeśli przez kilkanaście lat nie udało się to największej partii opozycyjnej, posiadającej dużo większe wpływy i możliwości niż RN, to jak może się to udać skromnemu Ruchowi Narodowemu?

Najwyższy czas posypać głowę popiołem drodzy koledzy narodowcy! Czas zejść na ziemię i zakasać rękawy. Czas odbić Polskę na poważnie. Nie walczcie z PiS, nie walczcie z Piłsudskim. Nie tacy jak wy zmagali się już z „systemem” . Życzę wam powodzenia – ale i oczekuję więcej pokory. Pokora wyjdzie wam tylko na lepsze, pod warunkiem, że będziecie umieli wyciągać prawidłowe wnioski z porażek.

Ksawery Meta-Kowalski

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Magdalena

21-11-2013 [13:00] - Magdalena | Link:

odpowiedź na jęki, że Prezes nie ma podejścia do "młodych z Ruchu Narodowego".

Obrazek użytkownika wandaherbert

21-11-2013 [15:16] - wandaherbert | Link:

to jest dla tych co się pomylili ."WIERCHUSZKA" się nie pomyliła ,to jest ich zadanie,przecież każdy przecietnie zorientowany wie ,że aby obalić ten system to musi być jedność prawicy.A co oni dotychczas robili -ataki na J.Kaczynskiego i PiS.Pamiętam KPN identyczna sytuacja w 1989 do wyborow czerwcowych szli osobno,co robil J.K.Mikke to samo dotychczas.Mlodzi w KPN i RN to odwazna i patriotyczna mlodziez.Kim jest ich "ojciec chrzestny"R.G.donosil Tuskowi na J.Kaczyńskiego ,będac w jego rządzie.To mowi z jakiego srodowiska się wywodzą.Jaką rolę w KPN miał do wykonania Moczulski-ja mam ponad 70l i to pamietam ,ale tym młodym tego nie przekazano.